Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9893719 krát)
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1200 : Červenec 31, 2014, 12:26:24 pm »

Nebudu uz jmenovat konkretne žádne skřítky ani Vily, ale doporučil bych temto ,,nemocnym" návštěvu nejakeho odborneho lékaře....
Schvalne jsem to od minuleho patku znova sledoval a me a nekolika dalsim lidem, kteří si dovolili kritizovat jednu nejmenovanou osobu... Nekdo pridava kazdy den cca 15 plusu na karmě... za což moc děkuji,  protoze jinak bychom meli asi uz -200 kazdy, protoze soubezne nekdo každý den cca 20 odebira...

No... Nemuzu nazvat dotyčnou/eho jinak nez blaznem  Smích

A timto se s Vama se všema loucim, ja si naordinoval mesic volna a uziju si ho i s 200 minusama  Smích Smích Smích Cago

PS: Jahodo zacni se chovat normalne Mrknutí

Preju hezkou a klidnou dovolenou bez pristupu na internet  Valím oči! Super!

(haha, karmy.. dneska jsem si toho vsimla poradne, to jsem teda dopadla  Škleb -  doma hromada jahod, tak jdu delat jahodovej dzem, pekne  a dukladne to povarit  - to je lepsi terapie, nez davat minusy  Smích
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1201 : Červenec 31, 2014, 12:36:04 pm »

Haha, to se pozna odbornik: terapie praci je vzdycky ta nejlepsi terapie.... Proto jdu taky v ramci prevence neco delat, nebot si prave uzivam "Zwangsterassenurlaub" (v tomhle pocasi bez Planschbecken  Smutek).

M.
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 12:39:18 pm od milda34 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1202 : Červenec 31, 2014, 01:01:50 pm »

Jesenna vila alias jahoda zlaticko atd zase vyvadza...niet jej rady Smích
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1203 : Červenec 31, 2014, 02:28:53 pm »

K tej karme:

V sobotu večer som mala karmu tuším 4.
Potom som celú nedelu nebola pri počítači.

Keď som v pondelok ráno prišla a pozrela som sa , zrazu som mala karmu -14!
Žeby až 18 ľudí počas mojej neprítomnosti nesúhlasilo s tým, čo píšem?
Za jeden jediný deň?

Len pre porovnanie: zakladateľ oného inzerátu o "láske k zvieratám" (deutschebiz) má karmu len -3, hoci dosť veľa ľudí tu považuje jeho konanie za od veci.

Aj neskôr mi karmu niekto vytvralo znižoval, všimla som si, že sa to často dialo práve vtedy, keď boli prihlásení jirike, petr alebo harry. Žeby oni so snižovaním mojej karmy NIČ nemali?

No, kleena ma takisto kritizoval a vidíte nejaké zníženie jeho karmy?
Žeby to bolo preto,že  kleena sa vždy choval ku mne normálne, ak niečo vytýkal, tak konkrétne veci? Žeby to bolo preto, že sa nikdy neznížil ku chovaniu, aké tu predvádzali harry, petr, jirike a hair? Ktorí nemali problém ponižovať ma tým, že tu riešili, ako sa každému pchám do zadku, ako tu provokujem a neviem čo ešte? Keď už jirike písal o normálnosti, TO sa VAM zdá normálne? (myslím popísané chovanie jirikeho, hair, petra a harryho)

No, ked som sa snažila písať slušne a nikoho neurážať, tak som sa "pchala do zadku". Keď som si dovolila niečo skritizovať, zožala som buď nechutnú "sprchu" (ako to predviedol napr. jrike), alebo výsmech (petr). Prípadne, psychologička hair si vždy všetko prekrútila tak, ako sa jej hodilo. S takými ľudmi sa ani nedá nejako normálne debatovať. Nechovajú sa férovo.

A čo je mne nepochopitelné a nezdá sa mi NORMALNE:

Je tu jeden všetkým dobre známy človek, ktorý tu ľudií neraz urazil a aj vás Čechov ako národ a to tým najnechutnejším spôsobom!
Ja som sa vás nie raz proti nemu zastala a obhajovala vás aj ako národ.

Napriek tomu sa zdá, že si ho vážite viac ako mňa, lebo on má svoj "štýl" a je si "verný". Kým človekom, ktorý sa snaží písať prevažne slušne a neútočiť a ktorý sa vás dokonca proti nemu zastal ako národ, pohrdate!

(Týmto sa ospravedlňujem kleenovi, že som si práve jeho zobrala za príklad)
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 04:03:06 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1204 : Červenec 31, 2014, 03:05:19 pm »

A ešte konkrétne k jirikemu:

V piatok niekedy poobede jirike pridal svoj príspevok, kde ma urazil tým najnechutnejším spôsobom, musela som sa dozvedieť, ako ma "nemá rád", ako len plácam nezmysly (prečo sa teda nikdy pri tých "nezmysloch neozval?), ako sa každému len pchám do zadku a neviem čo ešte.
Dodám, že to nasledovalo po tom, keď som si dovolila mu odporovať, kedže sa podľa mňa dosť ponižujúcim spôsobom vyjadroval o ľuďoch na podpore a o tých, čo zarábali v Čechách (alebo na Slovensku) okolo 400 Eur mesačne.

Už som radšej neodpovedala, bolo mi naznačené, že je niekedy lepšie veci nechať tak a napokon, naozaj som netúžila, aby sa rozpútala nechutná debata o mne (ktorej by sa opäť možno zúčastnii aj harry, petr a hair)

Takže sa len ďalej všetci "potrefení" hrajte na nevinné obete! Smutek
Tipujem, že nikto z vás nenájde morálnu odvahu sa k danej veci vyjadriť, však oficiálne tu "nie ste". Hněv

« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 04:10:35 pm od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1205 : Červenec 31, 2014, 05:08:01 pm »

Jirike ja na tie blbosti uz nemam sil...prenechavam Ti ulohu tiskoveho mluvci  Škleb
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1206 : Červenec 31, 2014, 05:09:32 pm »

Ako sa podarilo Jesennej vile z -14 dostat do plusovej karmy?Ma viac nikov a sama sebe z druhych mien si dava pluska  Smích
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1207 : Červenec 31, 2014, 05:16:46 pm »

harry, človek nemusí mať vôbec viac nickov ... možeš ich mať aj 500, ale pritom nikomu
z nich nenaklikáš 500 karmu.
Pretože - hodnotenie sa dá robiť len raz za hodinu, úplne jedno, koľko máš nickov.

p.s. presne, ako som čakala, nikto z dotyčných sa nevyjadril k tomu, čo tu stvárali a čo kľudne a otvorene môžem nazvať šikana.

« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 05:18:44 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1208 : Červenec 31, 2014, 06:37:15 pm »


p.s. presne, ako som čakala, nikto z dotyčných sa nevyjadril k tomu, čo tu stvárali a čo kľudne a otvorene môžem nazvať šikana.


No mozna proto, že tady nikdo ze zminenych nesedi non-stop Mrknutí u PC nebo mobilu...
Ja pracoval, pak balil auto a pak byl s rodinou... Mrknutí
A z mobilu sem prihlaseny non-stop a odhlaseny muzu byt treba kdyz nemam signal Mrknutí

Nazývaj si to jak chceš,  treba šikana, ale jen Tvuj nazor.
Ja si to nemyslim, naopak si myslim, že v psanem textu hodne zalezi na tom, jak si ho clovek sam vylozi.
Přečteš-li dva ruzne texty s ruznou intonaci a durazem, vzniknou klidne dva odlisne pohledy...
A Tve precitlivele reakce jsou nekdy az k smíchu. ..
A opet by jsi mohla najit na tuto vetu dva odlisne vyznamy.
Jeden jako ,, nechutna urazka " a druhy jen jako trpelive vysvetleni s nevinnym vyrazem a klidnym hlasem...
ALE ! Tvuj vyklad je jen Tvuj, to neděla nikdo z nas...
A od nikoho jsem nezaznamenal nic tak urazliveho a sikanujiciho jak tady popisujes... Mrknutí

A znova Ti opakuju, vyhledej text kde sem napsal slovo ,,socka" a zkopiruj ho do sveho prispevku a pak me znova napis kde presne sem urazel lidi na socialce !!! Protoze to tak NENI !
A sam sem tady NEKOLIKRAT napsal, že jeden z mnoha důvodů proc jsme v Nemecku je dobry socialni system !!!
A to ze muzu byt klidne i zitra jeho účastníkem jako kazdy !!!
Lupne podemnou podlážka na leseni na stavbe a jezdim za cas pouze na voziku pokud se zvednu z postele...

A proc sem tahas oblibenost Haryho ?
A proc zdůrazňujes co kdy napsal ?
Nenechas na každém z nas to posoudit ? Mrknutí
Nebo nam naznacujes že jsme stado tupych ovci ? Mrknutí

Je zcela prirozene ze kazdemu se zda NORMALNI neco jine.

Presto je to diskuzní forum a ne chatovaci mistnost...
Kazdy se vyjádři pokud chce a kdy chce...
Nesedi tady a neceka na odpovedi...
Nezaklada temata ,, aby řeč nestala " ale kdyz potrebuje...
A když chce pokecat, jde za partnerem nebo prateli...

Odpovedel sem dostatečne ?? Mrknutí
 
PS: Minusy a plusy asi zacal nekdo po Tvych celoplosnych akcich korigovat. To nevim. Vsak sem podekoval, protoze jinak bych byl 200 v minusu ackoli jsem zadne prispevky tyden nepsal a nasel cas pouze na par SZ. Jako vetsina lidi sem v praci a mam pulhodinovou pauzu na obed a jinak mam ruce od lepidla Smích
Ja nejsem ten kdo tady sedi temer non-stop Mrknutí

PS2: a na otazku proc sem se neozval driv a vetsinou na Tve prispevky nereagoval, je to, že sem predpokladal co bude nasledovat... Úsměv Smích
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 08:07:28 pm od jirike » Zaznamenáno
fairytalles
Host
« Odpověď #1209 : Červenec 31, 2014, 08:04:38 pm »

jirike, prečo ta TAK VELMI trápi tvoja karma?Co???

S tým mínus 200 je to hlúposť, nikdy by som také nič nespravila.
Očividne je tu viac ľudí čo ti zrejme fandia a tú karmu ti opäť dvihli hore.
A nie pre kvalitu tvojich príspevkov (podľa mňa)

No, neprajem ti to, ake stať sa može čokolvek (napokon diddi vie), čo, ak začnú tvoje dcéry v škole šikanovať? Povieš im tiež, že ich precitlivelé reakcie sú smiešne?
Ja som tu až na jednu výnimku nikdy na nikoho neútočila, neriešila som jeho povahu, vlastnosti a nepísala domnienky, hoci už aj o tebe by som mohla všeličo popísať, keby som chcela. Napokon, raz sa to stalo. Ale vtedy som si uvedomila svoju chybu a ospravedlnila sa ti. Aj ked, ty by si si tiež mohol rozmyslieť, či sa budeš chváliť niečím, čo by možno chcel mať aj iný a nemá to, hoci po tom z duše túži. Ale príroda nepustí. A diddi vie, o čom hovorím.

Nikde som nepísala, že si použil slovo "socka", len si sa v rozličných kontextoch vyjadroval pohrdavo o tých, ktorí boli nútení ísť na pracák a podobne.
Ako keď si písal, že tvoji známi podnikatelia, keď sa im nedarí, tak nejdú na pracák, ale začnú makať viac. No, poznám viac prípadov, aj podnikateľov aj workholikov, ktorí neubrali a skončili s podlomeným zdravím. A musela prehodnotiť svoje priority.


Alebo, keď si písal harrymu, že nie každý v Čechách na Slovensku, bol na pracáku alebo zarábal 400 eur, písal si to, akoby to bola nejaká potupa.

"Vtipné" je, že na inom mieste si písal, že tvoju mamu vyhodili z roboty tuším  3 roky pred dôchodkom a musela sa ponižovať na sociálke, či čo.

a citácie? sorry, nechce sa mi to už zasa hľadať. Napokon, neverím, že akákoľvek férová debata s tebou má zmysel.

Aj tu si opäť ukázal, že v sebe nevidíš žiadne vinu a tvoje pohrdavé chovanie voči  mne pokladáš za úplne normálne. No, neodpustím si ani ja na koniec podpásovku, ak je TOTO hodnota, ktorú predkladáš svojim deťom ... Smutek
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1210 : Červenec 31, 2014, 08:13:36 pm »

Posledný príspevok som písala ja.

Skôr ako ma tu niekto zasa z niečoho obviní, daný nick som nemienila na nič využívať, však bol z neho poslaný len ten jeden jediný príspevok.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1211 : Červenec 31, 2014, 08:20:59 pm »

Jesenna vila teba nikto nesikanuje ani Jirike ani nikto...nezvelicuj...ked niekto ti povie nepis blbosti tak to beries ze je sikana?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1212 : Červenec 31, 2014, 08:22:41 pm »

Ale to kazdy poznal kdo to psal  Smích

A opet Tva snaha privest do diskuze nekoho kdo tady neni.
Tentokrat OPET moje deti  Škleb

Tedy opet jedna perla za druhou.... Mrknutí

A i kdyz se to Tobe hledat nechce tak ja Ti to najdu a dam to sem aby bylo evidentni kdo tady lže a podsouva nepravdy Úsměv

Karma me netrapi vubec, narozdil od Tebe, ja jen upozornil na ten samotny fakt... Mrknutí

Najdu Tvuj zminrny prispevek a pak uz se odporoucim doopravdy na dovolenou Mrknutí
I se vsema detma a budu jim vypravet o sikane obecne i o domele sikane jedne Kralovny Mrknutí

Cago Úsměv
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1213 : Červenec 31, 2014, 08:37:09 pm »

jirike, ja som sa len prispôbila tebe ...
ty používaš podpásovky ...

Tak si dám námahu a nájdem to. Ale mám takisto svoju rodinu (aj keď možno nie takú početnú ako tá tvoja)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1214 : Červenec 31, 2014, 08:44:32 pm »

Tady to mas, zadna prace to nebyla Mrknutí
Lžeš tady v tom prispevku a znova bez kopie meho nazoru nebo neceho co jsem doopravdy napsal. Je to cele plne spekulaci a domenek ale ne mojich.
Vzdy sem se vyjadroval jasne. Pokud mas pro sva tvrzeni nejake podklady, nakopiruj je sem...

Tvoje rodina me nezajima, ja se o ni nijak nestaram ani  nevyjadruji, Ty si neber do ust laskave tu moji Mrknutí

Nehodlam se s Tebou hadat, marnit cas.
Odpovedel sem na vse co jsi chtela a tim se loucim.

Úsměv S pozdravem J.


Naprosta pravda Milane Mrknutí
Dokonce se jednim navratilcem znam.
Vypakovali ho ani nemrknul zpet.
Ale Haryho pravdu o vizech do USA nikdo nikdy nezpochybnil, kazdy kdo se o to nekdy zajimal vi, ze je to pomerne snadna zalezitost Úsměv
Ale viza nejsou jen do USA, že ? Mrknutí
Ale to by bylo jen ozivovani kolotoce ktery tady uz byl.
Kdy nekdo mluvi o voze a druhy o koze  Škleb

Jirike, mne sa to zdalo inak, ale dobre.
Len k tebe: chápen tvoje aj iných rozhorčenie nad harryho spôsobmi.
Ale aj TY by si si občas mohol dávať pozor na to, čo píšeš, vyjadrovať sa ironicky a posmešne o ľuďoch z Česka a Slovenska, čo sú na podpore alebo zarábajú LEN 400, tiež nie je nič moc. Nikdy nevieš, prečo a akoo sa ten človek do tej situácie dostal a prečo toľko zarába. Napríklad ak prídeš zo dňa na deň o zdravie (a nie nehovor, ze TEBE sa to nemôže stať). Alebo napr. o Slovensku sa všeobecne vie, že málo zarábajú učitelia, zdratovné sestry, sú preto "socky" a menejcenní?
Možno si to myslel inak, ale taký pocit som mala z tvojich slov ...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München