Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9892551 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1215 : Červenec 31, 2014, 08:50:02 pm »

jirike, takže som našla prvý príspevok
(druhý sa už nebudem obťažovať hľadať, kedže sa aj tak "lúčiš", hoci tipujem, že najneskôr o týžden tu budeš zasa)

"Že ne kazdy v ČR nebo SR byl na podpore, nebo makal v prepoctu za 400 eur..

Že treba maji i vyšší cile, třeba lepší život pro své děti..."

http://www.germany.cz/forum/index.php?topic=12575.15

Chceš poprieť, že si toto napísal?

-------------------------------------------------------------------

Presne na TOTO som reagovala, akurát som to necitovala ...
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 09:09:00 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1216 : Červenec 31, 2014, 08:55:56 pm »

Teda, ak niekto pracuje nekde roky, ale 5 rokov pred dôchodkom ho vyhodia (podnik zbankrotoval), a inde ho nevezmú, lebo je "starý", to je pre teba looser?
Keď má niekto problémy sa zamestnať v oblasti s vysokou nezamestnanosťou a tak radšej robí tú prácu za 400 eur, tak je teda looser?
To isté, ak niekto nevie nájsť prácu?
Alebo ak sa mu niečo stane, zdravotné problémy, úraz, musí opatrovať postihnutého člena rodiny?

Keď niekto robí prácu, ktorá je slabo platená, z presvedčenia, tak je looser?

Napokon v tvojom príspevku, ktorý som ocitovala, je to čierne na bielom.
Takže JA iste neklamem.

p.s. no karma mi zrazu zasa "zázračne" klesla, tak idem rozmýšlať, koho z toho zasa obviním a vyhlásim za "blázna" ...
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 09:06:53 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1217 : Červenec 31, 2014, 10:20:06 pm »

Ne, proc bych to popiral, stojim si za tim.
Nikoho sem neurazel a dokonce ani ja sam nepatrim mezi lidi ktere jsem zminoval  Mrknutí
A to jsou lide kteri i v CR vydelavali vic nez treba ja tady, kteri prisli z jinych duvodu nez jsou ty ekonomicke...  Co je na tom divneho ? A co urazliveho ?
Co konkretne je ponizujiciho na tom, kdyz napisu, ze ne kazdy byl na podpore, nebo vydelaval v prepoctu 400,- eur ?
Nebo ze se stehoval proto aby zajistil svym detem lepsi budoucnost a lepsi zivot ?
Nechapu...

A k druhemu prispevku sem se vyjadroval asi 100x ale Harymu.
A presne v tu chvili jsem zminoval i sve rodice.
Nejsem proti socialnimu systemu a jsem rad ze je.
Jen srm proti jeho zneuzivani. A tom byla vzdy kazda diskuse, ale nikdy ne s Tebou.
Hranice mezi potrebnosti lidi a vychcanosti je velice tenka.
A hodnekrat sem napsal i potrebnosti nemocnych lidi a mnohokrat i zminil sve popustene rodice...
Ne Jahodo, nemam CO priznavat... Mrknutí Nenapsal sem nic za cim bych nestal.
A to velmi pevne, tedy me nepodsovej OPET neco co sem nenapsal...

Tvuj odhad je spatny, nejsem jako Ty Mrknutí a do tydne tady nebudu (u Tebe se ale jedna o hodiny) mam pred sebou neco na co se moc těším a pekne uziju Úsměv
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1218 : Červenec 31, 2014, 10:29:35 pm »

Máš pravdu, mala som zlý odhad, prišiel si sem ešte v dnes!!

Ináč, ja som ale NIKDE nepísala, že sem už nebudem chodiť ani som sa ostentatívne nelúčila ako ty Škleb

Tuším predsa len idem pohľadať aj ten druhý príspevok o podnikateľoch, čo "pridali v práci" namiesto toho, aby išli na sociálku, vidím, že ty sem budeš chodiť naďalej pravidelne a tá "dovolenka" je len jedno veľké divadlo. Škleb
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 10:31:40 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1219 : Červenec 31, 2014, 10:34:17 pm »

jirike, prečo ta TAK VELMI trápi tvoja karma?Co???

S tým mínus 200 je to hlúposť, nikdy by som také nič nespravila.
Očividne je tu viac ľudí čo ti zrejme fandia a tú karmu ti opäť dvihli hore.
A nie pre kvalitu tvojich príspevkov (podľa mňa)

No, neprajem ti to, ake stať sa može čokolvek (napokon diddi vie), čo, ak začnú tvoje dcéry v škole šikanovať? Povieš im tiež, že ich precitlivelé reakcie sú smiešne?
Ja som tu až na jednu výnimku nikdy na nikoho neútočila, neriešila som jeho povahu, vlastnosti a nepísala domnienky, hoci už aj o tebe by som mohla všeličo popísať, keby som chcela. Napokon, raz sa to stalo. Ale vtedy som si uvedomila svoju chybu a ospravedlnila sa ti. Aj ked, ty by si si tiež mohol rozmyslieť, či sa budeš chváliť niečím, čo by možno chcel mať aj iný a nemá to, hoci po tom z duše túži. Ale príroda nepustí. A diddi vie, o čom hovorím.

Nikde som nepísala, že si použil slovo "socka", len si sa v rozličných kontextoch vyjadroval pohrdavo o tých, ktorí boli nútení ísť na pracák a podobne.
Ako keď si písal, že tvoji známi podnikatelia, keď sa im nedarí, tak nejdú na pracák, ale začnú makať viac. No, poznám viac prípadov, aj podnikateľov aj workholikov, ktorí neubrali a skončili s podlomeným zdravím. A musela prehodnotiť svoje priority.


Alebo, keď si písal harrymu, že nie každý v Čechách na Slovensku, bol na pracáku alebo zarábal 400 eur, písal si to, akoby to bola nejaká potupa.

"Vtipné" je, že na inom mieste si písal, že tvoju mamu vyhodili z roboty tuším  3 roky pred dôchodkom a musela sa ponižovať na sociálke, či čo.

a citácie? sorry, nechce sa mi to už zasa hľadať. Napokon, neverím, že akákoľvek férová debata s tebou má zmysel.

Aj tu si opäť ukázal, že v sebe nevidíš žiadne vinu a tvoje pohrdavé chovanie voči  mne pokladáš za úplne normálne. No, neodpustím si ani ja na koniec podpásovku, ak je TOTO hodnota, ktorú predkladáš svojim deťom ... Smutek

Ted fakt uz nevim, jak te mam nazyvat, proto si vyberu to nejjednodussi jmeno a sice Jahodo:

kdyz uz jsi me tu musela zminit v souvislosti se sikanou, tak by sis ale take mohla vzpomenout, co jsem ti k tomu napsala. A sice, ze deti , ktere jsou ve  skole sikanovany, nekdy mozna maji stesti, ze se to resi, nekdy dokonce opousti skolu, protoze se to neresi a nekdy trpi dal, protoze to nikoho nezajima. Ano tyto deti jsou obeti.  A v Nemecku je povinnost skolu navstevovat.

My zde, vsichni, jak tu jsme, mame svobodnou vuli, jestli sem budeme chodit nebo proste ten pocitac vypneme a budeme se venovat necemu, co nam treba prinese vice radosti.
Takze to prirovnani je naprosto vedle.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1220 : Červenec 31, 2014, 10:35:29 pm »

"Co konkretne je ponizujiciho na tom, kdyz napisu, ze ne kazdy byl na podpore, nebo vydelaval v prepoctu 400,- eur ?
Nebo ze se stehoval proto aby zajistil svym detem lepsi budoucnost a lepsi zivot ?
Nechapu..."

Napíšem to otvorene. Podsúvaš týmto ľuďom, že nechcú svojim deťom zabezpečiť lepší život. Takže napríklad mizerne platení vychovavateľka v škôlke, ktorá sa možno stará aj o tvoje deti, vlastne nechce pre svoje deti to najlepšie. (podľa tvojej logiky)

Navyše, naozaj je pre deti to najlepšie spústa peňazí? My sme ich nikdy nemali navyše, ale aj tak sme boli šťastní, lebo sme mali to najcennejšie, čo dieťa može dostať, pozornosť svojich rodičov! (Čo možno postrádajú deti rodičov, čo makajú od nevidím do nevidím, aby sa deti "mali lepšie" a možno viac by ocenili skromnejší životný štýl, ale viac pozornosti svojich rodičov ... pozor, nepíšem, že sa to týka teba, píšem všeobecne)
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1221 : Červenec 31, 2014, 10:39:17 pm »

diddi, tak ak to chceš veľmi vedieť.

No, ja som bola šikanovaná aj v mojej škole.
(Naštastie len veľmi zriedka)
Pretože som bola skôr tichá a mala som samé jednotky.
A mala som k tomu drzosť kamarátiť sa s "vyvrhelom" z detského domova, ktorej som sa okrem iného snažila pomôcť, aby neprepadla z matiky.

Raz mi bolo naznačené, že ak toto kamarástvo pustím, prijmú ma medzi seba. Hněv

A to sa stáva kopec deťom.
Ale keď to robia hlúpe nedospelé deti, no dobre, sú deti, síce to nie je v poriadku, ale tak ešte nie sú dospelí. Ale ak to robia dospelí? ČO si o tom myslieť? Hněv

Napokon, ja so svoje riešenie našla, prestala som sa vyjadrovať k útokom na mňa a riešila som len vecné veci (okrem tej jednej záležitosti s hair)
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 10:42:14 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1222 : Červenec 31, 2014, 10:51:05 pm »

diddi, tak ak to chceš veľmi vedieť.


Vubec nemam pocit, ze bych neco chtela velmi vedet.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1223 : Červenec 31, 2014, 10:53:24 pm »

jasné diddi, ty máš len svoje pevné ustálené názory na mňa a nič "nové" ani iné počuť nechceš Smutek
tak, ako keď obviníš "obet" namiesto toho, aby si odsúdila útočníkov
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1224 : Červenec 31, 2014, 11:00:52 pm »

Pri nejlepsi vuli nechapu, co ma tvuj pocit z toho , ze tu jsi sikanovana, spolecneho s tim, zes byla sikanovana v detstvi.

Nebude se ti to libit, ale psychologove ti to potvrdi, ze se dost casto stava, ze "obet" se sve nalepky nezbavi. Cili: einmal Opfer, immer Opfer.
K zamysleni je, cim to asi bude?  Pricemz si nemuzu pomoct, tebe ja za obet nepovazuji. Ty jsi tu dobrovolne, tedy aspon se domnivam.  A moc te prosim, kdybys mela ciste teoreticky v umyslu poukazovat na neci deti, vynech z toho meho syna.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1225 : Červenec 31, 2014, 11:01:37 pm »

"Co konkretne je ponizujiciho na tom, kdyz napisu, ze ne kazdy byl na podpore, nebo vydelaval v prepoctu 400,- eur ?
Nebo ze se stehoval proto aby zajistil svym detem lepsi budoucnost a lepsi zivot ?
Nechapu..."

Napíšem to otvorene. Podsúvaš týmto ľuďom, že nechcú svojim deťom zabezpečiť lepší život. Takže napríklad mizerne platení vychovavateľka v škôlke, ktorá sa možno stará aj o tvoje deti, vlastne nechce pre svoje deti to najlepšie. (podľa tvojej logiky)

Navyše, naozaj je pre deti to najlepšie spústa peňazí? My sme ich nikdy nemali navyše, ale aj tak sme boli šťastní, lebo sme mali to najcennejšie, čo dieťa može dostať, pozornosť svojich rodičov! (Čo možno postrádajú deti rodičov, čo makajú od nevidím do nevidím, aby sa deti "mali lepšie" a možno viac by ocenili skromnejší životný štýl, ale viac pozornosti svojich rodičov ... pozor, nepíšem, že sa to týka teba, píšem všeobecne)

Jenze problem je to, že pletes jablka a hrusky dohromady...

Ja psal o lidech, kteri se stehuji do Německa z jiných důvodů nez jsou ekonomicke a ze i treba proto chteji německé občanství...
A to treba - ale treba i z jinych důvodů - proto, že maji pocit, že tady je čeka lepsi budoucnost...
Ale co to ma spolecne s ucitelkou z materske skolky nechapu...
Je to sice malo pravdepodobne ale mohlo by se tak stat ze nekdo tady sice vydela mene nez v ČR ale i presto sem sel a zustal - pro lepší budoucnost svych deti, nez ta budoucnost ktera se rysuje treba v ČR.

Mohla by si precist par prisprvku pred a po z toho z čeho me citujes a vsimnout si o cem byla rec ? Mrknutí
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1226 : Červenec 31, 2014, 11:02:19 pm »

No, ten druhý príspevok neviem nájsť, ale hádam jirike napoprie, že písal niečo takéto:

Každý jeho známy podnikateľ vedel makať a starať sa sám o seba. Komu sa až tak nedarilo, tak nešiel na sociálku, ale začal makať ešte viac.

--------------------------------------------------------------------------

No, ja poznám podnikateľov, čo takto skončili s podlomeným zdravím a iní sa k tomu úspešne prepracuvávajú.

A vôbec názory typu, viem sa o seba postarať, kto sa nevie, je looser, kto zarába menej, je looser, to mi tu akosi presakujú nielen u jirikeho.
No, ak niekto má to šťastie, že ho ešte nestretli žiadne "údery osudu", ktorým nijako nezabrániš, môže byť rád. Možno potom by sa INAK pozeral na tých na sociálke alebo s Mindestjobmi.
A taký úder osudu, čo sa stal telom a dušom podnikateľovi: najprv rakovina a po nie ani roku smrť. A to v čase, ked sa dotyčný naplno venoval nielen firme, ale aj vnúčatám a vedeckej práci (výskumu)
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1227 : Červenec 31, 2014, 11:03:41 pm »

didi, napokon sa ešte dozviem, že si v tom "libujem" čo? Smutek

Inač, tvojho syna som NIKDE nespomínala. Písala som všeobecne. Napokon, sama si o tom písala na fóre. Tak si si mala rozmyslieť, či sem niečo také budeš písať.
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 11:04:58 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1228 : Červenec 31, 2014, 11:15:37 pm »

didi, napokon sa ešte dozviem, že si v tom "libujem" čo? Smutek

Inač, tvojho syna som NIKDE nespomínala. Písala som všeobecne. Napokon, sama si o tom písala na fóre. Tak si si mala rozmyslieť, či sem niečo také budeš písať.

Na to si nejlepe budes umet odpovedet sama.

 (Kdybys ale psala vseobecne, tak nechapu, proc mas potrebu zminovat prave mne?)
 A nemej obavy, ja si pamatuji , co jsem psala, ale nemam rada, kdyz to pak nekdo pouzije v  naprosto jine, rozumej nepatricne souvislosti.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1229 : Červenec 31, 2014, 11:19:05 pm »

jasné diddi, ty máš len svoje pevné ustálené názory na mňa a nič "nové" ani iné počuť nechceš Smutek
tak, ako keď obviníš "obet" namiesto toho, aby si odsúdila útočníkov

Oběť ale čeho, nebo koho ?
Nezlob se Jahodo ale v tomhle pripade se obavam ze jsi jen oběť sama sebe a svych predstav...
Fakt uz vic trpelivejsi byt neumim a ver me, ze beru v potaz Tvoji evidentne citlivejsi povahu a sem na Tebe na moje gusto dost mirny...
Do jineho bych se vobul jinak...

Nezlob se, ale zachazis hodne daleko, tahas sem moje deti, ted Diddi syna...

Budu se drzet sveho a nevsimat si Te a Tvych prispevku.
To je idealni a pak ma clovek klid od techto diskusi o hov...

A minusuj si taky jak chces, uz o tom psat nebudu

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München