Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9892599 krát)
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1275 : Září 29, 2014, 10:44:05 am »

Tady bych se Nemcu zastal.Byl take duvod,proc mnozi z nás z Kotlinky odešli. Valím oči! Super!
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1276 : Říjen 05, 2014, 06:54:26 pm »

Tak dneska jsem zacala vazne premyslet o tom, zda v teto zemi chci opravdu zustat, nebot se nam prihodilo neco, co nejsem ochotna trpet. Ale dost  mozna, ze se to stava i v Cechach, nevim, nemam zkusenosti. 
Kolem 17 hodiny, kdyz jsem prave byla nalozena ve vane, nekdo zvoni jak na lesy, hned na to zacne busit na dvere. Nemela jsem zrovna chut s mokrymi vlasy letet dolu, tak si rikam, at mi daji v nedeli vsichni pokoj. Manzel je nemocny, tak spal. Pak mi to nedalo a vybehla jsem nahoru do podkrovi, jen odtud bylo trochu videt na ulici a vidim dva chlapky zezadu, jak odchazeji. Tak se opet nalozim do vany a v ten moment to same. Zase zvoneni, buseni, jak Gestapo. To uz byl manzel vzhuru, ze jde dolu, nez stacil posbirat veci a obleknout se, tak ti dva (byli to policajti) uz pronikli pres sousedovu zahradu na nasi (bydlime v radovce) a zastihnul je v okamziku, kdy zrejme meli namireno pootevrenymi dvermi na terasu do obyvaku. Mezi sousedy asi bylo samozrejme velke Hallo, kdyz vas policajti takto nahaneji, tak to jsme museli prinejmensim nekoho zavrazdit nebo prechovavame drogy ve velkem.
Omyl, slo o 15 Euro Straffzettel, ktery dostala nase firma za to, ze jsme zaparkovali auto (se znackou, ne bez) kousek od nasi firmy, jelikoz mame relativne male parkoviste a uz se nam tam neveslo. A nas zamestnanec ho bohuzel postavil proti smeru jizdy. Ten Straffzettel dostala ale nase firma,  manzel tvrdi, ze nic neprislo, takze to nemohl zaplatit. Ale oni prisli v nedeli v podvecer busit na dvere, na soukromou adresu a pak prelezat cizi zahrady kvuli 15 Eurum. Jeste ted je mi z toho fyzicky i psychicky spatne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1277 : Říjen 06, 2014, 06:28:19 am »

Didi vsade mas nieco...
« Poslední změna: Říjen 06, 2014, 06:39:47 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1278 : Říjen 06, 2014, 06:39:03 am »

15 Euro im asi chybalo...
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1279 : Říjen 06, 2014, 12:24:17 pm »

Diddi to se stalo opravdu? Verim ti samozrejme, ackoliv tomu nemuzu uverit. Kdyz nekdo z nasi firmy spatne zaparkuje nebo prekroci rychlost a cvaknou ho, prijde normalde Rechnung a Buchhaltung ji zaplati (pokud to byl Firmenwagen).  A stava se to relativne casto.....A ze se takhle policajti v nedeli v podvecer dobyvaji do baraku pres zahradu?? To ja bych urcite podal stiznost. Takovy zakrok je podle meho nazoru absolutne neadekvatni a mohl poskodit i vasi povest v okoli, nebot lidi samozrejme nevi, proc se na vas takovym zpusobem dobyvali a muzou si opravdu myslet, ze bydli vedle najemnich vrahu nebo drogovych prekupniku....
Co na to rekl manzel???

Asi jim opravdu tech 15 € chybelo na pivo, jak rika Hary, a chteli si privydelat..:-(

Milan

« Poslední změna: Říjen 06, 2014, 12:25:23 pm od milda34 » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1280 : Říjen 06, 2014, 01:48:35 pm »

Ahoj Milane, stalo se to opravdu, proc bych si neco takoveho vymyslela?Mrknutí

Manzel na muj popud okamzite volal na prislusnou policejni stanici, tam se to snazili zahrat do autu, ze na to meli pravo, ze meli "Schichtdienst" a bla bla bla. Tak jim sdelil, ze to preda pravnikovi, coz se dnes take stalo. Ten si na  nich smlsne, mj. je to odbornik na Verkehrsrecht. Znamy na kriminalce nam take potvrdil, ze to bylo absolutne neadekvatni a ze dostanou pres prsty a ze poskozuji jmeno policie. Ale co si na nich vezme, kdyz prave tu ostudu, kterou nam tady udelali, nam nikdo neodpare. Fakt mam hrozny vztek. Nebo spis jsem z toho v soku, jsem skoro v noci nespala, malem  me kleplo. Kdyby to slo, tak bych je donutila, aby obesli ty sousedy a podali vysvetleni.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1281 : Říjen 06, 2014, 01:57:00 pm »

Diddi, to je to, o cem jsem psal... tu ostudu vam nikdo neodpare, oni poskodili vasi povest v okoli. Kdyby se neco stalo u nas a videl bych takovej tyjatr hodny  SWATu, jak to vidame v americkych filmech, taky bych si myslel, ze soused je drogovej prekupnik nebo pedofil nebo ja nevim co. Ja bych je zazaloval i za spokozeni povesti a opravdu bych je nechal obejit vsechny sousedy s podanim vysvetleni. Reknete to i pravnikovi, ze je to vas pozadavek. Dobrou povest v okoli si clovek buduje leta letouci a muze byt v okamziku poskozena, coz se zase spravuje leta....
Ja mam tady s policii jen ty nejlepsi zkusenosti, proto me to taky zaskocilo, cos nam tady sdelila. Zadnej soucit s nima a pekne tvrde na ne!

Milan   
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1282 : Říjen 06, 2014, 03:00:36 pm »

Uvidime, co se z toho vyklube, respektive, co z toho pravnik "vyklube". Byt v Americe, tak si vysoudime mozna nejaky ten milionek, tady leda tak....
Bud rad, ze mas s policii dobre zkusenosti, napr. nase asistentka zazila horor. Jedne noci ji zemrel nahle deda, zil s rodinou ve spolecnem dome a byl uz opravdu stary (pres 80) a do domu vrazila kriminalka a vysetrovali to jako podezreni na vrazdu. No uplna hovada, ze to tak musim napsat. To tedy byla pro zmenu policie z jineho mesta, ale nejak je to tu nakazlive, ta blbost policajtu.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1283 : Říjen 06, 2014, 03:18:43 pm »

No Diddi, tak za tu radu o poskozeni povesti mi doufam potom z toho nejakeho vysouzeneho milionku kousek (radsi trosku vesti kousek) ukrojis:-))
Zajima me, jak se to bude vyvijet dal, doufam, ze me budes informovat. Jsem do 27.10. na dovolene, tak te pak pozadam o zpravy...

Milan

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1284 : Říjen 06, 2014, 04:08:09 pm »

Jeee. To se tak nekdo ma. (Chybi tu zavistivy smajlikl)Mrknutí Tak si to uzij i za me,  to vis, ze Te budu informovat.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1285 : Říjen 07, 2014, 07:59:57 am »

Tak v Čechách policie k nikomu nepříjde ani když kradete miliardy nevo okrádáte v přímém přenosu nebo leta na internetu. A v Německu když dlužíte 15 euro. Skutečně neuvěřitelné. My a oni jsme skutečně extrémy. Je fakt že spousta lidí ten systém v čr vítají, skutečně si tady lidé přijdou na slušné peníze o kterých by se jim jinde nemohlo ani zdát. Mám známého který je tu spokojený, vojebává s čím jde a neměnil by. Prochází mu to a je považován za úspěšného. Přitom lže, krade, podvádí.
Zaznamenáno
Zekky
Carpe diem...ať to frčí dokud žijem...



Karma: -2
Příspěvků: 17



« Odpověď #1286 : Říjen 07, 2014, 09:44:22 am »

Mě na tom spíše zaráží, že se někdo rozhoduje zda ve Vaterlandu zůstat nebo nezůstat. A rozčiluje se kvůli pokutě za 15€. Podle mého názoru nestojí 15€ vůbec za řeč,když dnes v SRN může být pokuta do výše např. tří Nettomonatseinkommen atd. Znám lidi,kterým švindlem v katastru v ČR někdo zastavil a zadlužil nemovitosti za desítky miliónu a domáhali se svých nemovitostí soudy asi 9 let,cizí dluhy na nich nemají očištěny dodnes  a viníci,co je ihned zastavili v nikdy nesplacených úvěrek dostali od Santa Klause amnestii.Důvod k tomu se tam  nevrátit a neeskalovat přehmat polizei, která je tu hodně v pohodě.Ovšem děkuji pisatelce za poučný příběh Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 07, 2014, 09:45:29 am od Zekky » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1287 : Říjen 07, 2014, 11:21:53 am »

Zekky, tys koukam vubec nepochopil. oc tu bezi. Samozrejme, ze nejde o pokutu 15 Eur. Navic jsme se proti ni okamzite odvolali. Ale jde o to, ze policajti nas v nedeli odpoledne (respektive meho muze) nahaneji jako tezkeho zlocince, kdy si dokonce vynuti vstup na nas oploceny pozemek pres sousedni zahradu, kvuli 15 Eurum pokuty, o niz jsme nemeli ani tuchy. Oni si prisli zjistovat, komu to auto vlastne patri. To mohli klidne udelat po telefonu nebo zajet druhy den do nasi firmy. Ne, oni z toho udelaji kovbojku, pro poteseni sousedum. To ti jako prijde normalni a clovek se nema kvuli ostude, kterou nam zpusobili, rozcilovat? Zijeme na vesnici, kde jsme pomerne znami, i diky sve firme a takovouto popularitu si asi nikdo nepreje. Ja ziju v Nemecku uz pres 20 let vis? Ja jsem tady pomerne integrovana a tohle se mi proste vubec nelibi.

Jo a kdyz jsem psla, ze premyslime, zda v Nemecku zustat, to rozhodne neznamena, ze bychom meli v umyslu se za kazdou cenu vratit prave do CR. Notabene, manzel by se vratit nemohl, kdyz z CR nepochazi.Smích
« Poslední změna: Říjen 07, 2014, 11:33:10 am od Diddi » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1288 : Říjen 07, 2014, 11:39:03 am »

Mě na tom spíše zaráží, že se někdo rozhoduje zda ve Vaterlandu zůstat nebo nezůstat. A rozčiluje se kvůli pokutě za 15€. Podle mého názoru nestojí 15€ vůbec za řeč,když dnes v SRN může být pokuta do výše např. tří Nettomonatseinkommen atd. Znám lidi,kterým švindlem v katastru v ČR někdo zastavil a zadlužil nemovitosti za desítky miliónu a domáhali se svých nemovitostí soudy asi 9 let,cizí dluhy na nich nemají očištěny dodnes  a viníci,co je ihned zastavili v nikdy nesplacených úvěrek dostali od Santa Klause amnestii.Důvod k tomu se tam  nevrátit a neeskalovat přehmat polizei, která je tu hodně v pohodě.Ovšem děkuji pisatelce za poučný příběh Mrknutí

Mne teda ani na minutu nenapadlo, ze by se Diddi rozcilovala kvuli pokute 15 Euro, v jejim pribehu tech 15 euro hralo pouze zastupnou roli. Ta temer smesna castka byl prave primer k tomu, kvuli jakemu pakateli je policie schopna sehrat v nedelni odpoledne scenku, za kterou by se nemusel stydet reziser akcnich snimku  Mrknutí. A jake to s sebou muze nest nasledky napriklad v miste bydliste, a pak tahanice pres pravniky atd., dost otravna a zdrzujici cinnost kvuli nesmyslu 15 euro za spatne parkovani. Srovnavat techhle 15 euro s nejakymi nesplacenymi milionovymi dluhy je pekny nesmysl a vubec to s tim nesouvisi.
A pokud by to melo byt brano jako "prehmat polizei", no tak pekne dekuju  Šok.
A pokud se policie opravdu "prehmatla", tak by mela nest odpovednost se vsemi dusledky, protoze tohle neni "prehmat", ale absolutni selhani slozky, ktera je placena ze statniho rozpoctu a takovehhle "kiksy" si nesmi vubec dovolit. Takovyhle "prehmat" odpovida nejake prihlouple reps. vygumovane a netrenovane bezpecnostni ochrance, a i ta by za takoveto jednani dostala vypoved na  hodinu. Muze si ale tohle dovolit profesionalni policie, jejiz hlavnim mottem je: "Polizei Bayern - Der Garant für Ihre Sicherheit" ?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1289 : Říjen 07, 2014, 11:49:22 am »

Hair, so ist es. Úsměv Diky za "obhajobu". Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München