Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9892676 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1230 : Červenec 31, 2014, 11:23:46 pm »

Písala som, že didi vie o tom svoje.
Nikde som nepísala, z akého pohľadu vie o to svoje, kľudne z toho mohlo vyplývať, že si napr. sama bola šikanovaná.

A prečo sem chodím alebo nechodím, je len a len moja vec a nepotrebujem niekomu robiť psychologický rozbor mojej osobnosti.

A ano, za obeť som sa považovala, keď som sem úplne normálne prispievala a až na jednu výnimku na nikoho neútočila, tak som sa zrazu dozvedala o sebe hnusné veci a každý deň niekto iný. Neprišlo mi spravodlivé, že sa tu písali tie veci o mne, nemyslím si, žeby som si to niečím zaslúžilia A že si tí, ktorých sa to týka uvedomia nejakú "chybu" a príde nejaké ospravedlnenie, o tom môžem naozaj len snívať.

A ešte jirike: že si  nepochopil, ja už nemám chuť to znovu vysvetlovať.
Ale tak sorry, že nečítam CELE tie vaše dlhosiahle debaty s harrym.
Pritom každý, kto sem dlhšie chodí, mú skúsenosť, že harry je väčšinou v takýchto debatách imnúnny proti akýmkoľvek argumentom.
Človek sa až skoro pýta, prečo radšej nevypneš počítač a nevenuješ sa tvojej toľko spomínanej rodine? Žeby ti tie debaty s harrym spôsobovali nejaké potešenie? Hněv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1231 : Červenec 31, 2014, 11:28:29 pm »

Písala som, že didi vie o tom svoje.
Nikde som nepísala, z akého pohľadu vie o to svoje, kľudne z toho mohlo vyplývať, že si napr. sama bola šikanovaná.



Tak ted jsi tomu fakt dala korunu.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1232 : Červenec 31, 2014, 11:29:42 pm »

No, ten druhý príspevok neviem nájsť, ale hádam jirike napoprie, že písal niečo takéto:

Každý jeho známy podnikateľ vedel makať a starať sa sám o seba. Komu sa až tak nedarilo, tak nešiel na sociálku, ale začal makať ešte viac.

--------------------------------------------------------------------------

No, ja poznám podnikateľov, čo takto skončili s podlomeným zdravím a iní sa k tomu úspešne prepracuvávajú.

A vôbec názory typu, viem sa o seba postarať, kto sa nevie, je looser, kto zarába menej, je looser, to mi tu akosi presakujú nielen u jirikeho.
No, ak niekto má to šťastie, že ho ešte nestretli žiadne "údery osudu", ktorým nijako nezabrániš, môže byť rád. Možno potom by sa INAK pozeral na tých na sociálke alebo s Mindestjobmi.
A taký úder osudu, čo sa stal telom a dušom podnikateľovi: najprv rakovina a po nie ani roku smrť. A to v čase, ked sa dotyčný naplno venoval nielen firme, ale aj vnúčatám a vedeckej práci (výskumu)

Hodne si to zkomolila ale ano. I ja mam dobrou pamet.
Ano, ale opet je to vytrzene z kontextu a tohle byl napul i vtip.
Rec byla o malych zivnostnicich kteri maji drahe naradi na leasing a furu zavazku o kterych nemas evidentne ani paru...
Copak by mohl jit nekdo takovy na socialku ?
Tocis 20tis. Eur mesicne a zachrani Te 400,- euro ze socialky ?
Co udelas kdyz prijdou nesnaze, kdyz Ti treba nekdo nezaplatí. ..
Pridas v praci Mrknutí nic jineho Ti ani nezbyva...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1233 : Červenec 31, 2014, 11:32:58 pm »

No, moja takmer celá rodina podniká, a to sa začalo hneď po revolúcii, a môj brat okrem iného podniká aj so ženou v Čechách, ale nie, nemám o tom ani páru  Škleb

ináč, keď si ty jirike ku mne nechutný a píšeš mi veci, ako ma nemáš rád, ako sa pchám do každej riti a plácam nezmysly (a nie raz) ...a je ti JEDNO, ako sa to mňa dotkne, tak aj mne začne byť jedno to, ako sa dotkne teba to, čo ti píšem ja.
Dúfam, že si svojmu slovu dostojíš a necháš ma KONEČNE na pokoji!

Človeka ako ty si nemám prečo vážiť, jedno, ako si ináč v živote úspešný, inteligentný, atď ...

Už idem, aj tak kvôli vám už zanedbávam tých, ktorí o moju spoločnosť na rozdiel od vás naozaj stoja. Hněv
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1234 : Červenec 31, 2014, 11:33:14 pm »


Napokon, ja so svoje riešenie našla, prestala som sa vyjadrovať k útokom na mňa a riešila som len vecné veci (okrem tej jednej záležitosti s hair)

Aj Vilo..., no to je nadeleni, par hodin jsem se vzdalila a ty jsi tu napsala cele romany  Smích...
Tak mi prosim vysvetli, co jsi myslela "zalezitosti s Hair".
Tyka se to, prepokladam,  tematu "zivot v Nemecku oproti Cesku", pod ktere pisu a nejsem si vedoma, ze bys se mnou neco resila.
diky
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1235 : Červenec 31, 2014, 11:35:05 pm »

Jahodo, ja ti neco prozradim. Ber to obecne.
Jsou lide, kteri, i kdyby se rozkrajeli, tak pokud se nejakym zpusobem nezmeni, tak na ne ostatni budou drive nebo pozdeji reagovat stejne. Stejne jako pred rokem, dvema  nebo i osmi. A je uplne jedno, jak se budou zrovna nazyvat nebo kde budou prispivat do diskuze.
Nekteri jsou takrka vsude oblibeni, nekteri jsou tem ostatnim vicemene sumafuk a pak jsou  napr. ti "sikanovani". Ted pisu o diskuznich forech, ne o realnem zivote.

Tam to probiha sice podobne, ale prece jenom se zasadnim problemem. Uz se zase musim opakovat. Realny zivot se da tezko vypnout jako pocitac.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1236 : Červenec 31, 2014, 11:37:50 pm »

hair, ak chceš na niekoho ukázať prstom pre "prznenie" témy, tak začni jirikem!
Ja som sa tu pôvodne vyjadrovala len k téme.
On ju otočil niekde inde!

Myslela som tú tvoju reklamu pre ALDI, ako si mi vysvetlovala, že nie je zneužívanie fóra, ak tu CIELENE robíš opakovane reklamy ALDI.
To bol jediný prípad, keď som porušila svoje predsavzatie vyjadrovať sa len k faktickým údajom.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1237 : Červenec 31, 2014, 11:40:27 pm »

Človek sa až skoro pýta, prečo radšej nevypneš počítač a nevenuješ sa tvojej toľko spomínanej rodine?


Naposledy Te upozornuju aby sis nebrala moji rodinu, tentokrat ne do ust, ale do huby...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1238 : Červenec 31, 2014, 11:43:20 pm »

didi, ja som už dávno prišla na to, že obľúbenosť veľmi často nijako nesúvisí
s morálkou alebo "kvalitou" dotyčného človeka, ale len s tým, ako sa vie "predať".
Tak môže byť obľúbený úplný mizera, kým poctivca môžu neznášať.

Jeden príklad za všetky (píšem ho iba ako zástupný, kedže s týmto sa stretlo kopec iných ľudí)

Prípad mojej bývalej kolegyne:

V práci (kde pracovala predtým), mali dvoch šéfov, jeden bol obľúbený, šarmantný, každý ho mal rád, kým druhý šéf bol taký hundroš, nikto ho nemal rád.
Potom prišlo na lámanie chleba a: ten šarmantný, obľúbený ich podrazil, kým ten "Miesepeter" (hundroš) sa ich zastal a bojoval za nich.

Toľko k "obľúbenosti" a ukazovateľovi kvality!
A takisto si neželám, aby si narážala, však ty vieš na čo!
(Ináč, ja v reále nemám jediný problém, to "šikanovanie" prebiehalo len vtedy na škole, neskôr som sa trochu zmenila a už to bolo iné)

Myslím si ale osobne, že na fore si ľudia často dovolia to, čo by si v reále nikdy nedovolili, v práci musia držať hubu a krok, tomu a onému nemôžu naplno povedať, čo si myslia, tak sa potrebujú nejako vyventlilovať. A práve na takýchto forach, kde sa nemusia inému dívať pritom do očí, si hľadajú "obete", na ktorých si možu vybiť svoju frustraciu. Takže to nie je LEN o tom šikanovanom!


Jirike, chcel si si ma nevšímať! Tak sa toho láskavo drž!
« Poslední změna: Červenec 31, 2014, 11:48:30 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1239 : Červenec 31, 2014, 11:47:46 pm »

didi, ja som už dávno prišla na to, že obľúbenosť veľmi často nijako nesúvisí
s morálkou alebo "kvalitou" dotyčného človeka, ale len s tým, ako sa vie "predať".
Tak môže byť obľúbený úplný mizera, kým poctivca môžu neznášať.

Jeden príklad za všetky (píšem ho iba ako zástupný, kedže s týmto sa stretlo kopec iných ľudí)

Prípad mojej bývalej kolegyne:

V práci (kde pracovala predtým), mali dvoch šéfov, jeden bol obľúbený, šarmantný, každý ho mal rád, kým druhý šéf bol taký hundroš, nikto ho nemal rád.
Potom prišlo na lámanie chleba a: ten šarmantný, obľúbený ich podrazil, kým ten "Miesepeter" (hundroš) sa ich zastal a bojoval za nich.

Toľko k "obľúbenosti" a ukazovateľovi kvality!
A takisto si neželám, aby si narážala, však ty vieš na čo!

Jirike, chcel si si ma nevšímať! Tak sa toho láskavo drž!

Jahodo, ale ty chces byt oblibena!!! A to je tvuj nejvetsi problem. To se neda proste prehlednout.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1240 : Červenec 31, 2014, 11:48:43 pm »

Vilo, ted jsem vsechno, co jsi tady nasepisovala precetla, precetla jsem veci i v jinych diskusich, kam jsi psala a mam tedy k tobe celkem zasadni prosbu:
cti vsechno, co kdo pise, at je to Diddi, Jirike, Milda atd. dvakrat nebo trikrat a poradne si rozmysli, nez neco odpovis.

1. Tve odpovedi jsou uplne od veci a v 80-ti procentech tvych prispevku, resp. reakci mam pocit, ze vubec nerozumis  a nejsi schopna pochopit psany text, ktery si vykladas podle sebe, aniz bys pripustila, ze mohou byt take jine alternativy.

2. Svymi odpovedmi a reakcemi vyvolavas samozrejme protireakci, cehoz jsi si velice dobre vedoma a nejakym zpusobem te to "rajcuje" - z toho duvodu usuzuji, ze jsi velice hasteriva a hadava osoba, ktera je ochotna o nesmyslu diskutovat a rezemilat jej treba stokrat, jen abys mela posledni slovo.

3. Mas paranoidni sklony, protoze to, co se ti tady snazi vsichni celkem polopatovite a velice slusne, korektne a trpelive vysvetlovat, povazujes za napadani a sikanu. Pritom pokud zde nekdo nekoho napada, tak jsi to ty.

4. Mas o sobe premrstene vysoke mineni a nejsi schopna prekousnout, ze nekdo muze mit treba jiny nazor, nez ty.

5. Nemas ani spetku smyslu pro humor, a to je chyba velice zasadni.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1241 : Červenec 31, 2014, 11:51:07 pm »

Vilo, ted jsem vsechno, co jsi tady nasepisovala precetla, precetla jsem veci i v jinych diskusich, kam jsi psala a mam tedy k tobe celkem zasadni prosbu:
cti vsechno, co kdo pise, at je to Diddi, Jirike, Milda atd. dvakrat nebo trikrat a poradne si rozmysli, nez neco odpovis.

1. Tve odpovedi jsou uplne od veci a v 80-ti procentech tvych prispevku, resp. reakci mam pocit, ze vubec nerozumis  a nejsi schopna pochopit psany text, ktery si vykladas podle sebe, aniz bys pripustila, ze mohou byt take jine alternativy.

2. Svymi odpovedmi a reakcemi vyvolavas samozrejme protireakci, cehoz jsi si velice dobre vedoma a nejakym zpusobem te to "rajcuje" - z toho duvodu usuzuji, ze jsi velice hasteriva a hadava osoba, ktera je ochotna o nesmyslu diskutovat a rezemilat jej treba stokrat, jen abys mela posledni slovo.

3. Mas paranoidni sklony, protoze to, co se ti tady snazi vsichni celkem polopatovite a velice slusne, korektne a trpelive vysvetlovat, povazujes za napadani a sikanu. Pritom pokud zde nekdo nekoho napada, tak jsi to ty.

4. Mas o sobe premrstene vysoke mineni a nejsi schopna prekousnout, ze nekdo muze mit treba jiny nazor, nez ty.

5. Nemas ani spetku smyslu pro humor, a to je chyba velice zasadni.


A už je všetko ospravedlnené, čo?
Slušne?
TY si hovoríš psychologička?
NIČ o mne nevieš, vôbec ma nepoznáš  v reáli, ale dovolíš si ma hodnotiť.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1242 : Červenec 31, 2014, 11:55:53 pm »

Ináč, len tak na okraj, v citovanom (pôvodnom) príspevku som jirikovi jasne napísala, že som to možno zle pochopila a možno to tak nemyslel, je to tam čierne na bielom.

Didi, ja som tie príspevky nepísala preto, lebo som chcela byť obľúbená, ak som sa niekoho napr. zastávala, písala som to tak, lebo som to tak cítila.
A že každý svojimi príspevkami sem sleduje aj to, že očakáva nejaké uznanie, tak to hádam nikto nepoprie. To sa týka pravidelných prispievateľov, jedine u kleenu by som možno urobila výnimku. A možno aj u mildu.

Ináč hair, keď ja robím v reáli vtipy (aj na sebe), tak sa všetci na tom smejú, toľko k tvojmu super "odhadu".
Píšeš o mne úplné nezmysly, ktoré nemajú s realitou vôbec nič spoločného. No celkom chápem, že ako psychologička namiesto nejakého poradenstva pracuješ pre ALDI

p.s. ináč, celkom si odporuješ, inde si písala, že sa každému "pchám do riti" a zrazu len "provokujem a chcem sa hádať"
Napokon, túto celú debatu začal jirike, ja som tu (predtým) už nič neriešila!
« Poslední změna: Srpen 01, 2014, 12:00:06 am od jesennavila » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #1243 : Červenec 31, 2014, 11:56:25 pm »

hair, ak chceš na niekoho ukázať prstom pre "prznenie" témy, tak začni jirikem!
Ja som sa tu pôvodne vyjadrovala len k téme.
On ju otočil niekde inde!

Myslela som tú tvoju reklamu pre ALDI, ako si mi vysvetlovala, že nie je zneužívanie fóra, ak tu CIELENE robíš opakovane reklamy ALDI.
To bol jediný prípad, keď som porušila svoje predsavzatie vyjadrovať sa len k faktickým údajom.


Och Vilo, jak jsem psala pred chvili - nerozumis psanemu textu, v tom je tvuj nejvetsi problem.
Jasne jsem ti psala, ze je rozdil, mezi reklamou a mezi diskusi, kde se ostatni deli o zkusenosti z ruznych obchodu, kde si doporucuji co je kde vyhodne, kde se k zakaznikum chovaji slusne atd... A pokud to beres jako reklamu, tak by sis mela o tom, jak opravdu vypada reklama, neco asi precist. Mozna to nevis, protoze nedostavate do schranky ty letaky, jak jsi psala  Smích
Ale asi tve znalosti budou podobne, jako u toho, co je autorske pravo  Mrknutí

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1244 : Červenec 31, 2014, 11:57:02 pm »

No, moja takmer celá rodina podniká, a to sa začalo hneď po revolúcii, a môj brat okrem iného podniká aj so ženou v Čechách, ale nie, nemám o tom ani páru  Škleb

Už idem, aj tak kvôli vám už zanedbávam tých, ktorí o moju spoločnosť na rozdiel od vás naozaj stoja. Hněv
[/quote

Pokud to tak je, pak nechapu proc jsi se o tom zminovala a ptala na to.
Zcrla jiste vis, ze je to presne tak jak sem napsal...

A co se Tveho odchazeni tyka.... Pak teda ja nechapu proc jsi tady 20h denne a pak mas vycitky ? Tebe u toho neco drzi ? Nejake pouto ? Mrknutí]
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München