Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9893244 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1125 : Květen 22, 2014, 08:30:28 pm »

http://rtl2now.rtl2.de/die-kochprofis-einsatz-am-herd/restaurant-darios-in-lebach.php?film_id=155683&player=1&season=16
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1126 : Květen 22, 2014, 08:34:20 pm »

Tak nevím - chtěl jsi mě vidět při práci a nabízel jsi mi výhodný kurs. Tak jsem si říkala, že by ses třeba chtěl pochlubit naživo, on ti tady tu směnárnu myslím stejně skoro nikdo nevěří, tak bys měl očitého svědka, že se neválíš doma na podpoře. Ale když nemáš zájem, vtírat se nebudu  Polibek
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1127 : Květen 24, 2014, 05:51:59 pm »

Rudo spytaj sa emigrantov z r 1968 ci nemcov ako sa im zilo pred 20r ci viac rokov do zadu a spytaj sa im ako sa im dnes zije....

já znám emigranty, kteří dnes žijí na Šumavě a dojíždí raději za prací za hranici. Tvrdí, že nechtějí platit náklady, jaké jsou v Německu, že takhle se jim žije daleko lépe.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1128 : Květen 24, 2014, 05:54:52 pm »

A jeste k tomu, co psal Hary o tom, ze Nemci nechteji zamestnavat kvalifikovane, vzdelane lidi, kteri umi nemecky.
 Tomu neverim. Pokud nekdo skutecne neco umi a Nemce na to nesezenou, proc by ho nevzali? Pokud skutecne dokaze vyhovet narokum zamestnavatele. A to je casto velky problem, protoze o kvalifikaci maji tyto dve osoby (uchazec o praci a zamestnavatel), casto diametralni predstavy.
 
Pred lety jsme s nadsenim zamestnali automobiloveho inzenyra z Kazachstanu. Nejprve jako automechanika, s tim, ze casem by mohl delat mistra. Po asi 2 mesicich sam odesel, protoze pochopil, ze na to nestaci. A neslo o rec, tam problem nebyl. Ale jeho znalosti nestacily ani na praci "obycejneho " automechanika v Nemecku.

Přesně napsané: pokud na tuto práci neseženou Němce, tak pak vezmou i Auslandera. Ale zažil jsem, že vzali Auslandera a jakmile se objevil uchazeč z Německa, cizince ve zkušební době vyhodili, údajně pro ne příliš výbornou němčinu
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1129 : Květen 24, 2014, 06:02:48 pm »

Lagora kolko mien na tomto fore mas?10?Niesi nahodou daka dopletena ?Si na smiech....
Tobě jsem k smíchu? Tak to jsem v dobré společnosti. Když uvážím, do jak kvalitních lidí ses tady už navezl, jsem ráda, že se k nim můžu počítat  Smích

nevšiml jsem si, že by se hary do někoho navážel. A do "kvalitních lidí", to fakt zní trochu komicky Smích
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1130 : Květen 24, 2014, 06:04:43 pm »

Ve Svycarsku je hlavne v porovnani s Nemeckem daleko drazsi zivobyti.

Proto v dnešní době velká spousta Němců odchází do Švýcarska pracovat  Škleb Škleb
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1131 : Květen 24, 2014, 06:07:58 pm »

Jirko, no nevim, nejsem zadnym zastancem komunistickeho rezimu,ale vidim to trochu jinak. Vychazim-li napr. ze sveho rodneho mesta, tak napr. do ocelarny Poldi SONP bylo za komunistu hodne investovano.
Stare pece byly zruseny a postavil se velky komplex, kde se vyrabela kvalitni ocel, napr. i pro zdravotnictvi, ktera mela odbyt ve svete. Fungovaly zde i valcovny a jina kovoobrabeci odvetvi. Poldovka zamestnavala pres 20 000 lidi.

Kdo to vsechno znicil a vytuneloval, to je jina otazka.Ale to nebude rezimem, to bude v lidech, kteri maji tu vlastnost, ze kradou , podvadi a tuneluji za kazdeho rezimu a je jedno, ve ktere strane jsou.
A to co si dovolili po sametaku, to by si za komousu nikdy v zivote nedovolili.
A co se panelaku tyka, v te dobe (koneckoncu i dnes) hodne lidi rika: zaplatpanbuh za ne. Ja pamatuji tu dobu, kdy lidi meli hajzliky na dvorku a vodu jen ve studni a neni to 100 let zpatky.Mrknutí
Jak myslis, ze bydleli obycejni lide mezi valkami a po valce?

To bude také tím, že jim to současný režim dovolil, aby kradli ve velkém a stejně většinou na tom mají podíl politici
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1132 : Květen 24, 2014, 06:09:56 pm »

Jirko, no nevim, nejsem zadnym zastancem komunistickeho rezimu,ale vidim to trochu jinak. Vychazim-li napr. ze sveho rodneho mesta, tak napr. do ocelarny Poldi SONP bylo za komunistu hodne investovano.
Stare pece byly zruseny a postavil se velky komplex, kde se vyrabela kvalitni ocel, napr. i pro zdravotnictvi, ktera mela odbyt ve svete. Fungovaly zde i valcovny a jina kovoobrabeci odvetvi. Poldovka zamestnavala pres 20 000 lidi.

Kdo to vsechno znicil a vytuneloval, to je jina otazka.Ale to nebude rezimem, to bude v lidech, kteri maji tu vlastnost, ze kradou , podvadi a tuneluji za kazdeho rezimu a je jedno, ve ktere strane jsou.
A to co si dovolili po sametaku, to by si za komousu nikdy v zivote nedovolili.
A co se panelaku tyka, v te dobe (koneckoncu i dnes) hodne lidi rika: zaplatpanbuh za ne. Ja pamatuji tu dobu, kdy lidi meli hajzliky na dvorku a vodu jen ve studni a neni to 100 let zpatky.Mrknutí
Jak myslis, ze bydleli obycejni lide mezi valkami a po valce?

 

Jsem z vesnice z domku po Nemcich Mrknutí vim jak to tam vypadalo.
Spousta veci se delala az v 80.a 90letech ze to pamatuju i ja Mrknutí

No snad ty lidi budou dekovat Panu Bohu i za dalsich 20 let Mrknutí az jim to bude padat na hlavu...


jsi z vesnice z domku po Němcích, tak to by tě bavorští Sudeťáci fakt milovali, kdyby ses jim k tomu přiznal   Smích Smích
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1133 : Květen 24, 2014, 06:12:12 pm »

Pro ty, co tady nežijí - napadly mě další dvě věci výrazně odlišné od Česka. Ta první je Deutsche Post. U nás je to vznešená instituce, tady jsou taky velké pošty, které poskytují komplexní služby včetně pobočky Postbank, ale zároveň je spousta malých pošt spojených s trafikou nebo s obchůdkem se zdravou výživou, kde je sortiment služeb chudší, ale vždy tam můžete poslat dopis nebo balík. Na balíky existují i automaty, které balík zváží a vyplivnou vám cenu za porto.
Ta druhá odlišnost je zajímavá - či nezajímavá - spíše pro pány. Je tu daleko méně sexy ženských. Němky jsou často elegantní, občas hezké, ale ne sexy. Nejvíc je to znát na chůzi. Když potkáte holku s půvabnou chůzí, zjistíte většinou, že mluví rusky. I zdejší modelky mi připadají jako z reklamy na antiseptikum. Samozřejmě jsou výjimky, jako ve všem (třeba Frau Katzenberger, ale ta je až moc), ale když přijedu do Prahy, pokaždé mě překvapí, že v každé tramvaji se najde kusanec, za kterým se ráda otočí i ženská. Možná proto připadáme Němcům vyzývavé.

Tak s Deutsche Post mám velmi velmi špatné zkušenosti, reklamace se vyřizují jen přes telefon a těch reklamací jsem už tady měl. Zlatá Česká pošta a pak, že tady věci fungují, spíš naopak
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1134 : Květen 24, 2014, 06:15:49 pm »

Lagro rozopravky co pises vrav tam niekde doma v cechach tym co nevystrcili pety z domu nie mne.
Vždyť já to přece píšu i pro ty, co sedí doma. Je tu 236 návštěvníků a jeden Hary. Ale nejsou to rozoprávky, takhle to vážně funguje. Už tě nechám být, jsi moc snadné sousto. Já ani ostatní tady nemůžeme za to, že nemáš ženskou a že neumíš šetřit. Nemůže za to ani ta proklínaná ZA. Většina mužských, jestli ne všichni, kteří nadávají na ženské zlatokopky, by nedokázali finančně zabezpečit ani morče. Žádný div, že se nenajde holčina, co by s nimi plánovala budoucnost, rodinu atd.

No to už fakt příliš, už je tady zase napadání? pročpak? To není vůbec hezké
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1135 : Květen 24, 2014, 06:16:54 pm »

To vies ked niekto povie iny nazor iste osoby sa donho pustia...aj ked tu maju plne usta slobody atd...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1136 : Květen 24, 2014, 06:19:26 pm »

To bude také tím, že jim to současný režim dovolil, aby kradli ve velkém a stejně většinou na tom mají podíl politici


suhlas...mne povedal jeden cesky emigrant v Mnichove,ze taky neporiadok aky je teraz ze to este nebolo ani niekedy...na starobu sa odstahoval spät do Ciech na dochodok z financnych dovodov ...a priznal mi,ze bol naivny a myslel si,ze na zapade vsetko inac funguje.
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 06:24:21 pm od hary01 » Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1137 : Květen 24, 2014, 06:25:18 pm »

Jirike a co anglicania domaci ako su oni natom s pracou?Co ludia co vystudovali v Anglicku Uni ci iny vysokovalifikovany odbor maju tam vobec sancu?

To ja nevim. Sem obkladac a pohyboval sem se po stavbach. Ani nikdo ze znamych co nam zustali, nebyli VS vzdelany.
Stavby, fabriky, hotely, kuchari, cisnici vsechno jako ja s pritelkyni, prosty lid... Úsměv
Casty jev je i sms vecer at zitra nechodis a prijdes  az pozitri...
Ja delam cely zivot totez, ale v Britanii sem to delal za 1/3 toho co mam tady a za 1/2 toho co mam v ČR kdybych se vratil, kdyz odpocitam i vydaje navic za komplet bydleni.
Proste des. Nechapu proc tam nekdo vubec chodi.
Au-pair asi ano vzhledem k zdokonaleni reci a kapesnemu a ze je to studentsky zivot.
Ale pro bezny zivot rodiny to neni. Zlate Česko Smích


Každý udělá jinou zkušenost. Mě povídal jeden Slovák, že v Anglii se měl skvěle, vydělal v přepočtu na eura cca 4000 netto, ale fakt je, že prý byl od rána do večera v práci a bydlení měl jen jednu cimru a levnou. Pak se vrátil na Slovensko, všechny peníze vrazil do nemovitosti a vydal se pracovat do Mnichova, kde vydělal jen 1200 netto a byl silně zklamaný, po 4 měsících si našel lépe placený job na Slovensku a odešel (byl to vysokoškolák - inženýr)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1138 : Květen 24, 2014, 06:35:25 pm »

Ja poznam dost slovakov co opustili Nemecko a sli do Rakuska ci Svajciarska...ale kazdy ma ine skusenosti....a clovek sa nemusi orientovat,len na jednu krajinu..casto krat je to uz,len o zvyku...ale verim,ako pise Jirike,ze Anglicko nebude natom dobre...co sa prace tyka...
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #1139 : Květen 24, 2014, 06:37:18 pm »

Largo aby si Ty raz neskoncila na socialke a to povysenectvo sa ti vrati.
Hary, já netuším co je povýšenectvo. Podle tebe by se lidé se vzděláním měli stydět za to, že jsou vzdělaní, lidé co vydělají slušné peníze za své příjmy, lidé s postavením za to, že se někam vypracovali a jediný, kdo se nemá za co stydět jsou nemakačenka, protože o ty má stát povinnost se postarat mzdovou politikou, která zákonitě strhne do marastu i ty co se snaží.
Nevylučuju možnost, že spadnu do HartzIV. Na důchod plánuju vrátit se domů, ale pokud zůstanu v Německu, budu mít důchod určitě pod touto hranicí. Dokud to bude možné, budu pracovat. Pak přivydělávat v důchodu. Pak spotřebuju odložené peníze a pokud se mi nepodaří do té doby umřít, půjdu se s tebou postavit do fronty.  Smích Ale teprve až vyčerpám všechny ostatní možnosti. Asi to takhle dělají všichni, jenom ty jejich možnosti končí podle nich u prvního schodu. A řekla bych že víš zatraceně dobře, že mladý zdravý chlap (ani ženská) nemá na sociálce co dělat, bez ohledu na rozdíl mezi minimální mzdou a HartzIV. Je to ostuda, natahovat dlaň, když mi nic nebrání makat.

Asi jsi tady ještě hodně krátce, když asi netušíš kolik lidí v DE natahuje dlaň a bere příspěvky na bydlení tady v Německu, protože mu plat nestačí
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München