Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9939307 krát)
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1050 : Květen 18, 2014, 09:51:58 pm »

Jestli ti to k něčemu bude, jsem zrovna takový případ. Co jsem v životě zapinkala, za to si můžu sama, osobní předpoklady - až na píli - jsem měla perfektní, rodinné podmínky značně slabší, dnes je mi přes 50 a jsem ráda, že mám práci, dokonce práci, kde na malé parcelce můžu v omezené míře uplatnit analytické myšlení, k životu moc nepotřebuju a nenapadlo by mě závidět ti tvé násobné příjmy. Nezávidím ani rodině Ferdinanda Porsche z Malého Mafersdorfu, už vůbec ne rodině Schlecker - ano, i to je bohatství. Nechtěla bych muže, který by vydělal výrazně více než já, ne proto, že by mi peníze vadily, ale protože jsem nerada vděčná. Chceš po Harym něco, co se dá srovnat s tím hladovým volem, co nežere. Když hladový vůl nežere, může to mít jen jediný důvod: nebylo mu dáno...

Ale ja nemam x-nasobne prijmy...;-)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1051 : Květen 19, 2014, 08:23:41 am »

Largo napisala

Nechtěla bych muže, který by vydělal výrazně více než já, ne proto, že by mi peníze vadily, ale protože jsem nerada vděčná


Slova obycajne slova ...a bajky a krasne klamstva  Smích
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1052 : Květen 19, 2014, 09:53:16 am »

martinab to je fantastycky co ty pises,nechci rikat ze zde je vsechnou ruzovy ale das se zde zit,
prvni chybu co delaji lide ze porovnavaji to se nesmy,proste to vzyt jak to je jina zeme jiny zvyky.
Je vseobecne znamo o detech zese hodne rychle  prispusoby.Nejdulezitejsi je naucit se tu rec
ten zbytek uz prijde.V Nemecku je trochu problem na uradech mluvy jenom nemecky,Zde v Holansku
jeto trochu lepsi tam je povyna na urade i Anglictina avsechny dulezite dokumenty jsou napsany v Nederlands & Englisch
vsude pisi evt mluvyte Nederlands nebo Englisch kdyz nee musi te si sebou nekoho vzyt na pomoc.Vadimy  v Holanskem forum ja ty Holky
breci a narikaji sy/chyby my cesky chleba,manzel je v praci jsem sama mam dlouhou chvyly.hledam nekoho na kafe kdo mluvy cesky/
dostanou odeme odpoved slepice kdyz mas dlouhou chvyly vezmy si ucebnici uc se nederland.Potmynka na preziti v cizim state je  naucit se
tu rec.Mam  ceskou kamaradku ve francii ta je 1000% Francouzska dost casto  debatujeme otom problemu.Jeji slova
Ja jsem jinou moznost nemela manzel byl na montagi ja jsem zde byla sama z detmy ja musela vsechno sama zarizovat na uradech atd
Tu samou skusenost mam zde v Holansku presto ze moje Nederlands neni spatna/Ja mam statni  skousky z nemciny na prekladatele/presto ze dost casto puziji nemeckou gramatiku udelam chybu, holandani to ocenuji a zacnou samy se pokouset semnou mluvit nemecky.Krome toho vsichni Holandani mluvy dobre anglicky.Unas je normalni ze  prijdes do obchodu a prodavacka mluvy jenom Anglicky ,to je zde bez problemu.To neni mozny v Nemecku to bude skandal
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1053 : Květen 19, 2014, 10:02:49 am »

Milan poznam Vela slovakov co sa nechcu napr nemcinu ucit..pritom moznosti na ucenie su tu...a kurzy im moze stat zaplatit....a sustredit sa len na krajanov vo svete nieje rozumne...treba mat aj kontakt s domacim obyvatelstvom.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #1054 : Květen 19, 2014, 10:18:00 am »

tja co ktomu mohu rici,nic
tak dopadnou jako vetcina turku ty turci maji vyhodu ze v nemecku mas hrozne moc turku hodne tur. obchodu atd ale ze slovencinou
bez nemciny v Nemecku hmhm lopatak zustane lopatak
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1055 : Květen 19, 2014, 10:26:31 am »


Tu samou skusenost mam zde v Holansku presto ze moje Nederlands neni spatna/Ja mam statni  skousky z nemciny na prekladatele/presto ze dost casto puziji nemeckou gramatiku udelam chybu,

A z jake reci prekladas do nemciny?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1056 : Květen 19, 2014, 10:27:07 am »

Dnes je konkurencia velka v Nemecku a zamestnavatelia sa pozeraju zu aj na nemcinu u cudzinca...pred 10r a viac dozadu zobrali aj nemluvnata:))))..v rakuskych alpach ako 18r som zacinal s 3 slovickami nemciny v obsluhe a majitel bol prestastny,ze vobec mal kto robit...zlate casy naozaj:)..dnes si zamestnavatelia nevazia personal ked su prac.trhy otvorene.Cest vynimkam.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1057 : Květen 19, 2014, 10:38:52 am »

no zlate casy pre tych, ktorym sa nechcelo ucit, ale zlate casy by mali byt pre tych, ktorym sa ucit chce ;-)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1058 : Květen 19, 2014, 10:51:24 am »

Rudo este v histori ludstva nebola nikdy spolocnost kde vsetci akademici boli...najradsej mam nazor akademikov...predavacky a nekvalifikovany ludia nech sa necuduju ,ze malo zarabaju,mali sa lepsie ucit..a podobne hovadiny hovoria casto krat ludia s diplomom...co ich na tych universitach vlastne ucili...predavacka pomocny robotnik nieje clovek?aj oni maju svoje rodiny...aj oni chcu prezit...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1059 : Květen 19, 2014, 11:02:34 am »

Rudo este v histori ludstva nebola nikdy spolocnost kde vsetci akademici boli...najradsej mam nazor akademikov...predavacky a nekvalifikovany ludia nech sa necuduju ,ze malo zarabaju,mali sa lepsie ucit..a podobne hovadiny hovoria casto krat ludia s diplomom...co ich na tych universitach vlastne ucili...predavacka pomocny robotnik nieje clovek?aj oni maju svoje rodiny...aj oni chcu prezit...
Nikdo nerika, ze nemuzou dostat plat, z ktereho se da zit, vetsinou to tak je, pokud nedelaji 20 hodin tydne. V Nemecku nemaji prodavacky spatne platy, napr. Jirike to tu uz dolozil. Tak nemanipuluj, Hary.
Jedine snad v tom Kiku nebo jak se to jmenuje, jsem neco videla v TV, ale i tam se snad od te doby neco zmenilo.

Na druhou stranu, kdyz se naplni tvuj sen, ze prodavacka bude mit podobny nebo stejny plat jako x let studujici Doktor v nemocnici, tak doktor s tim samozrejme prasti a ty si pak muzes vybrat, jestli pujdes na operaci k prodavacce z ALDI nabo z Edeky.Smích
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 11:04:11 am od Diddi » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1060 : Květen 19, 2014, 11:04:29 am »

Didi informuj sa kolko zaraba predavacka v edeke a v penny...a inych obchodoch a budes nemilo prekvapena... Kroutím očima
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1061 : Květen 19, 2014, 11:09:23 am »

hary - vsak nemusia byt akademici, ty si pisal ze "zlate casy" ked casnikovi stacili tri slova po nemecky. neviem preco sa na tomto fore vzdy diskutuje ze bud nejaky pomocny robotnik alebo akademik, medzi tym je spusta inych profesii.
iste, potrebne su aj povolania kde stacia tri slova po nemecky, len ti sa potom nesmu cudovat ze ich slabo zaplatia alebo s nimi urobia zmluvu, kde s nimi vybabru.

v nasom kraji hladaju napriklad aj ludi do strojarskej vyroby, cize nie ziadnych akademikov, ale su to veci, kde napriklad robia specialne zakazky to znamena ze niekedy dotycny kazdy tyzden musi nejake ine veci spracovavat, sroubovat, nastavovat, citat vykresy, plany, poziadavky atd.

a AKO sa ma s nim sef dohodnut a vysvetlit mu ze co ma vlastne robit
ked ma vo firme troch slovakov, troch madarov a dvoch rumunov, tak nemozme platit troch tlmocnikov, co budu cele dni cakat, kedy bude nieco treba vysvetlit - tzo som myslel, nie akademikov
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1062 : Květen 19, 2014, 11:10:59 am »

diddi - presne tak, aj predavacky si predsa mozu zalozit vlastny obchod a potom si dat platy podla lubovole ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1063 : Květen 19, 2014, 11:23:14 am »

Vy sa divite,ze ludia sedia na hartz4?Sli by pracovat keby dostali seriozne prac.ponuky a boli by kmenovymi zamestnancami....potom sa to zmeni..ale dokym tych najchudobnejsich ludi so slabsim vzdelanim budu nutit robit pod agenturami tito ludia si vzdy budu hladat klucky.Nedivim sa im.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1064 : Květen 19, 2014, 11:26:13 am »

Hartz IV je samozrejme spatna vec, protoze je moc plosna. My se nedivime, bohuzel, lide se naucili snadno chovat se podle prislovi: "Blbej , kdo dava, blbejsi, kdo nebere."
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München