Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9956681 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1005 : Květen 18, 2014, 08:01:43 am »

Jirike takych machrov v Nemecku a hrdinov ako si Ty bolo a nejeden skoncil na socialke..prilis moc lietas...chyba ti pokora.Ked sa Ti nepaci v Nemecku system nechapem preco uz niesi v Cechach?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1006 : Květen 18, 2014, 08:09:04 am »

http://www.topky.sk/cl/13/1397443/VIDEO-Bezcitnost-ludi-nema-hranic--Pozrite-sa--ako-nepomohli-mlademu-muzovi-

Tu su vysledky dnesho kapitalizmu...ludi uz nic nezaujima,len peniaze konzum...a co tam potom,ze druhy na ulici zgegne..ludi je dost ze...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1007 : Květen 18, 2014, 08:10:48 am »

v kapitalizme sa ma macka a pes lepsie...tym postavia aj domceky daju najst...a ked je clovek na ulici ho nechaju zgegnut..pomyleny svet.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1008 : Květen 18, 2014, 08:22:34 am »

Diky Hary za konkretni odpoved...
 Smích
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1009 : Květen 18, 2014, 08:31:05 am »

Tohle mě zaujalo
http://finmag.penize.cz/ekonomika/265368-myty-o-nemeckem-hospodareni
je to sice 2,5 roku starý článek a o sociální politice se tam příliš nehovoří, ale úzce s tím souvisí. Debata pod článkem je taky zajímavá. Já jsem kdysi ekonomii studovala - krátce a veskrze nedbale - ale za totáče snad oficiálně žádný státní dluh nebyl. O zdrojích financování takové srandy jsem neměla ponětí, v tomhle jsem byla jako Hary. Informace že Německo si svůj luxus nedokázalo ufinancovat ani v časech konjunktury je pro mě docela šok. Lavice pravice (Diddi, taky jsem to měla za nábytek), všechno jedno, jede Stimme zaehlt.
Pokud jde o "lidi, kterým se v životě nedařilo", tam se orientuju trochu líp. V Německu je progresivní sazba daně, takže Hary, pokud se dostal přes magickou hranici 8000 ročně, zaplatí řekněme 6 procent z platu. Petr snad 20 a více. On už to před lety nějaký německý Hary takhle rozhodl.  Ale jestli ti opravdu záleží na tom, abys nebyl v Haryho očích nesolidárním asociálem, budeš muset každý měsíc všechno nad 1200 poslat Harymu na konto. On už bude vědět co s tím. Úsměv
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1010 : Květen 18, 2014, 08:38:00 am »

Diky Hary za konkretni odpoved...
 Smích


Klasika Mrknutí  Škleb
Hlavne ze macka sa ma lepsie Smích
Snad by si nechtel aby Ti nekdo jeste stavel dum...
Popletene hodnoty mas Hary hlavne Ty...
Ja jsem maximalne spokojeny.
A to se nevylucuje s tim ze se me zda neco nespravedlive a nefer.
Me konkretne se to nijak netyka.
Orezal bych to uplne stejne jako to udelali na Slovensku Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1011 : Květen 18, 2014, 09:05:10 am »

Jirike a nechces ist radsej do Usa?Tam co viem zdravotne poistenie nieje povinne...cize ho nemusis platit...ine odvody neviem...tam je ten dravy kapitalizmus kde by si sa citil ako rybka vo vode...tam by si nemusel tolko odvadzat ako v Nemecku a nadavat na ludi co su na Hartz4...pouvazuj o zmene krajiny...mozno ti to prinesie pokoj na dusi.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1012 : Květen 18, 2014, 09:11:08 am »

Jirike a nechces ist radsej do Usa?Tam co viem zdravotne poistenie nieje povinne...cize ho nemusis platit...ine odvody neviem...tam je ten dravy kapitalizmus kde by si sa citil ako rybka vo vode...tam by si nemusel tolko odvadzat ako v Nemecku a nadavat na ludi co su na Hartz4...pouvazuj o zmene krajiny...mozno ti to prinesie pokoj na dusi.
Vysvětli mi, jak si můžeš dovolit někoho pořád někam posílat? Navíc slušné lidi, kteří tě ani nepošlou do ... To ty si tady neustále stěžuješ na nedostatečnou "sociálnost" německého systému.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1013 : Květen 18, 2014, 09:24:02 am »

Largo stebou nikto nediskutuje tak si chod odpocinut navarit obed a neotravuj.Cau.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1014 : Květen 18, 2014, 09:30:40 am »

Jak u blbejch. Tak ještě jednou: jak si můžeš dovolit pořád někoho někam posílat?
Tak mě napadá - ta firma s výhradně německým obsazením, u které údajně pracuješ, nejmenuje se náhodou Jobcenter, ale z druhé strany přepážky? To by mnohé vysvětlovalo.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1015 : Květen 18, 2014, 09:35:37 am »

Largo vola sa Deutschebank... Smích Smích Smích Smích..menim valuty...ked budes chciet bony dam ti dobry kurz Smích Smích Smích
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1016 : Květen 18, 2014, 09:42:27 am »

No ale tam přece musíš vydělávat slušně... tedy na poměry doma... tak proč jsi takový zapšklý?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1017 : Květen 18, 2014, 10:54:05 am »

Largo vola sa Deutschebank... Smích Smích Smích Smích..menim valuty...ked budes chciet bony dam ti dobry kurz Smích Smích Smích

Pokus o vtip desetileti?Co???? Nejblbejsi vtip, jsem chtela napsat.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1018 : Květen 18, 2014, 11:03:25 am »

Nojo, já si toho ani nevšimla. U Haryho většinou tolik nevnímám co napsal, spíš uvažuju, co ho mohlo tak strašně pokousat a proč píše to co píše...
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1019 : Květen 18, 2014, 11:20:38 am »

Largo vola sa Deutschebank... Smích Smích Smích Smích..menim valuty...ked budes chciet bony dam ti dobry kurz Smích Smích Smích

Hary, ty uz zase menis valuty v bance?? To uz jsi nam jednou tvrdil a pak ses priznal, zes nas vedome obelhal (aby sis zvysil svoji prestiz sam pred sebou):-) Tobe uz clovek nemuze verit ani dobry den... Cela leta mam pocit, ze pobihas s mopem na Teilzeit v lekarne a na druhy Teilzeit stojis frontu pred Jobcenterm uz od 5 od rana, aby na tebe prisla driv rada...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München