Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9956608 krát)
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1020 : Květen 18, 2014, 12:04:51 pm »

No, pak by to mohla být vybudovaná obrana proti vtíravým otázkám, když po 10 letech v DE dorazí na Slovač ve stejném otřískaném autě. Ale Hary se nám zase ztratil, jako vždycky když se objeví něco co mu není příjemné. Vynoří se znovu až bude moci uplacatit některý z katastrofických linků. Připadá mi jako takový pet, takové domácí zvířátko webu Germany.cz. Občas okouše gauč, občas udělá loužičku, ale bez něj by tu bylo smutno Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1021 : Květen 18, 2014, 12:11:09 pm »

Milda Ty a dalsi...naozaj mna trapi co si omne myslite a pisete...to ma trapi asi tak ako lansky snech  Úsměv
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1022 : Květen 18, 2014, 12:51:33 pm »

Občas okouše gauč, občas udělá loužičku, ale bez něj by tu bylo smutno Úsměv

Smích Smích Smích inventar a soucast webu

Hary auto nema, nepotrebuje ho. To uz tady jednou psal...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1023 : Květen 18, 2014, 01:01:09 pm »

Jirike a nechces ist radsej do Usa?Tam co viem zdravotne poistenie nieje povinne...cize ho nemusis platit...ine odvody neviem...tam je ten dravy kapitalizmus kde by si sa citil ako rybka vo vode...tam by si nemusel tolko odvadzat ako v Nemecku a nadavat na ludi co su na Hartz4...pouvazuj o zmene krajiny...mozno ti to prinesie pokoj na dusi.

Kdyby jsme byli oba v USA tak si o tom muzeme podebatovat, tady je Bavorsko a Mnichov a jiny system...

K demokracii a svobode patri i zodpovednost.
Ja mam povinne tady v Nemecku jen zdravotni a sam od sebe platim dalsich 6 pojistek Hary.
Totez plati o USA platil bych si tam totez. Program zdravotniho pojisteni pro celou rodinu vyjde zhruba stejne jako v ČR tedy mnohem levneji nez v Nemecku.
Jako soukromnik v Nemecku nemas povinnosti temer zadne JAKO ! v USA... Tedy proc bych tam chodil ? Mrknutí
A kdybych tam sel tak by to melo uplne jine duvody...
Ty jsou na Tebe ale moc slozite... Mrknutí

A kdyby sis precetl co jsem napsal poradne, tak by si zjistil, že jsem psal o Nemcich, kterym se nelibi lidi kteri mohou delat a pritom jsou na Hartz4.
Me je to v celku ukradene a pokud me neco vadi tak to jsou cizinci, krajani, Cesi a Slovaci kteri tady delaji ostudu a misto prace hledaji zpusob jak se zavěsit na socialni system tady...

A zase Ti zopakuju ze sem zatim nikde nebyl tak spokojeny jako tady v Nemecku i se svou mizernou němčinou. ..
Lidi pohodovy a trpelivy, kazdy me rekne nevadi, na moje omluvy jak spatne mluvim.
V klidu zopakuji otazku jinym zpusobem...
Uz se obcas pustim i do diskuse, jo i to je cim dal lepsi, ta moje komunikace.
Jo jo Hary, nic se nezměnilo,  jsme tady cela rodinka šťastný Úsměv,
« Poslední změna: Květen 18, 2014, 01:30:26 pm od jirike » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1024 : Květen 18, 2014, 01:20:44 pm »

Jirike do Usa nepojdes,lebo nato nemas gule Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1025 : Květen 18, 2014, 01:38:11 pm »

Jirike do Usa nepojdes,lebo nato nemas gule Mrknutí

Pletes se Hary. Nas puvodni plan byl takovy. Byli jsme v Britanii jen kvuli zlepseni a nauceni anglictiny a nas puvodni zamer byl za cas pokracovat do USA nebo Kanady...
Ale v Britanii je to s praci a vsim asi tak 3x horsi nez tady v Nemecku.
Pritelkyne pracovala jen asi pulku doby tam a ja mel tolik prace ze sem nemel cas na skolu. Takze efekt zadny. A obkladal sem i levneji nez v ČR. .. coz vzhledem ke drahemu bydleni taky nebylo dobry.
Proste jsme se po pul roce rozhodli zmenit plany, nalozili opet Octavku po strop a jeli zkusit Nemecko... A od te doby jsme tady.
To je kousek meho pribehu ktery se odehral pred 3roky Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1026 : Květen 18, 2014, 01:57:05 pm »

Jirike v pohode,ale myslim si,ze tu Usa ci Kanadu by si mal predsa skusit:) Mrknutí
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1027 : Květen 18, 2014, 02:04:57 pm »

Ted uz ne Hary. Mame dve holcicky a musim tady dohlizet na Tebe...
 Kroutím očima Takze zodpovednost jako prase  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1028 : Květen 18, 2014, 02:19:41 pm »

Ted uz ne Hary. Mame dve holcicky a musim tady dohlizet na Tebe...
 Kroutím očima Takze zodpovednost jako prase  Škleb Škleb Škleb

Smích:D:D
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1029 : Květen 18, 2014, 02:36:35 pm »

Obama pred par rokmi povedal,ze chce ilegalom v Usa zlegalizovat pobyt atd...takze asi aj novacikovia ktory veria na americky sen sance dostat papiere...ja sa len obavam,ze to nebdue sen americky skor americka nocna mora  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1030 : Květen 18, 2014, 03:06:24 pm »

Americky sen ?  Škleb To muzes napsat jen Ty Hary...
Vsude se musi makat a za vydelane penize platis nutnosti a pak to ostatni na co zbude. ..
Ze jede nekdo do Nemecka nebo jinam a prvni o co se zajima je socialka a penize ze statni kasy, to ja nechapu...
Prvni ukol je bydleni a prace a to ostatni se dostavi samo.
Posilat sem jeden dotaz za druhym: jak ziskat prispevek na bydleni, nebo zadarmo na kurz nemciny a dalsi a dalsi podobne...
A to jeste ze Slovenska a jinych...
Proc se nekdo cpe do centra nejdražšího mesta...
Nebo proc obchazi a dotazuje ZA firmy po tom co je vsude o nich napsane...
Tady je tolik inzeratu na uklidy...
Dva mesice tady vysi inzerat na obkladace...
Na obou pekarstvi ve meste inzerat...
Bydleni v okoli je za polovinu...
Nechapu to....  Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1031 : Květen 18, 2014, 03:13:54 pm »

Jirike otazka na Teba...bol si v Anglicku...co konkretne je tam 3 krat horsie nez v Nemecku?To ma zaujima,lebo viem,ze je tam vela slovakov a cechov asi tiez....Jirike ja som siel pred vyse 10r do Nemecka do mc donaldu cez sk urad prace...nemecky uradnik zobral papiere a vybavil mi Mnichov...ale ja som si o Mnichov poziadal,lebo ti predomnou slovaci mi povedali,ze Mnichov je dobre mesto...a mali pravdu...zial zabudli povedat,ze je prilis drahe..ale kde je dnes lacno,ze...nam mc donalds dal ubytovnu v centre za 200euro mesacne...ja som si vtedy moc urcovat nemohol kde pojdem..bol som rad za viza prac.povolenie na 18mes..keby to rakusaci ci svajciari robili tak idem tam...ja som chcel vzdy nemecky hovoriacu krajinu....
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #1032 : Květen 18, 2014, 04:31:18 pm »

Takže ty ses už tenkrát nechytal na vašem slovenském pracovním trhu a Německo ti v podstatě tou nabídkou práce u Donalda zachránilo život, je to tak ? V tom případě ale nechápu, jak si dovoluješ nepřetržitě Německo kritizovat, když tě nenechalo zhebnout, dalo ti práci, a to i přesto, že jsi předtím neměl šanci ani na mnohem méně náročném pracovním trhu kdesi na Slovensku. Tomu říkám vděk na slovenský způsob. Šok
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1033 : Květen 18, 2014, 05:48:21 pm »

Jirike otazka na Teba...bol si v Anglicku...co konkretne je tam 3 krat horsie nez v Nemecku?To ma zaujima,lebo viem,ze je tam vela slovakov a cechov asi tiez....Jirike ja som siel pred vyse 10r do Nemecka do mc donaldu cez sk urad prace...nemecky uradnik zobral papiere a vybavil mi Mnichov...ale ja som si o Mnichov poziadal,lebo ti predomnou slovaci mi povedali,ze Mnichov je dobre mesto...a mali pravdu...zial zabudli povedat,ze je prilis drahe..ale kde je dnes lacno,ze...nam mc donalds dal ubytovnu v centre za 200euro mesacne...ja som si vtedy moc urcovat nemohol kde pojdem..bol som rad za viza prac.povolenie na 18mes..keby to rakusaci ci svajciari robili tak idem tam...ja som chcel vzdy nemecky hovoriacu krajinu....

Tim ze je to ostrov je ta migrace slozitejsi a jak uz tam nekdo je, tak se neni uplne tak snadne vratit. Treba kdyz mesic makas, za kauci a bydleni a jídlo utratis penize a za praci nedostanes nic. Jednou dvakrat si nabehnes na podvodnika a jsi bez penez, bez prace a nakonec i bez bydleni... Sikovne napsana smlouva Te pripravi i o jinak vratnou kauci.

Obdoba techto stranek je pohyby.co.uk ale predem varuji kazdeho pripadneho zajemce, 99% inzeratu na praci je podvod, sikovne rokama vypilovany do detailu.
Pokud Te nekdo v Britanii odrbe, je to Cech, nebo Slovak. Kazdy koho jsme poznali nam vypravel nejaky pribeh na jehoz zacatku nebo konci byl podvod a pripraveni o penize.
O prvni penize jsme takhle prisli i my, i kdyz jednomu podvodu jsme se vyhnuli , do druheho jsme si nabehli... Vzdy je to podobne. Inzerat na praci ktera vsak neexistuje.
Jde o to vytahnout z dotyčného najemne a kauci.
Ve chvili kdy uz vis ze zadna prace nikdy nebyla, mas zaplaceny najem v lokalite kde ani zadna prace neni... A odejdes i bez kauce. Ty slusnejsi Te nechaji kauci odbydlet a nebo to nebylo slusnosti ale strachem, protoze me neni radno hodne nastvat...
No proste nas nechal kauci odbydlet - Slovak
Pracoval sem 3mesice pro Cecha a stihl me pripravit o cca 2000liber. Dalsi tri mesice pro Turka a tam bylo vse v poradku. Nedostatek prace. Vsude kam se podivas Polaci. Anglictinu prakticky nepotrebujes. Jsou v samoskach, v bance, na pojistovne vsude... Kazde odvetvi nebo firmu ovlada nejaky narod a je temer nemozne se tam dostat. Minimalni mzdy, 5-6liber. Bez remesla nebo specializace na neco je nemozne sehnat praci. Pritelkyne roznesla stovky mozna tisice CV a nic. Pak jsme zkouseli i letaky do schranek a opet se jednalo o tisice schranek pekne po svych obejitych v lepsich ctvrtich na uklidy. Tam se na par mistech pritelkyne chytla. Jinak ani tuk.

Smlouva je spis zalezitost stesti a to uz bylo od znamych ktere jsme postupne poznavali.
Lidi s podobnym osudem a zkušenostmi...
Za smlouvu na 8-9eur bruto na kterou tady nadavas by Ti tam Cesi i Slovaci urvali ruce...

Velmi snadno jsme se dostali od WG, pres maly byt az pak na pronajem celeho baraku. Je lepsi platit cely dum a mit klid a pronajmout pokoj nebo dva aby to nebyla tolik penez. My pronajali jen jeden, zbytek sme zvladali.
Energie drazsi nez tady, jidlo taky, vsechno tam je drazsi a mzdy nizsi...
Ulice plne odpadku, mnohokrar sem na vlastni oci videl jak nekdo neco vysypava z auta.

Jinak nadherna priroda, zaplatil sem dceram letenky (velmi levne 10,- liber na osobu, hodne dopredu koupene) a uzili jsme si krasnou (velmi levnou) dovolenou v Jiznim Walesu.
Nadhernejsi plaz sem jeste osobne nevidel.
Koho to zajima tak obrazky na googlu Oxwich Bay.

Nejsem nijak narocny a leccos skousnu ale zazitek z Britanie, krom te dovci, patri k mym nejhorsim v zivote. Koncentrace spatnych a povahove prisernych lidi (myslim Cechy a Slovaky) to sem taky jeste nezazil. Celkove porovnani zivota tady v ČR a Anglii...  Jednoznacne Německo, pak dlouho nic, pak ČR pak jeste dyl nic a pak teprve Britanie.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1034 : Květen 18, 2014, 05:58:06 pm »

Tohle mě zaujalo
http://finmag.penize.cz/ekonomika/265368-myty-o-nemeckem-hospodareni
je to sice 2,5 roku starý článek a o sociální politice se tam příliš nehovoří, ale úzce s tím souvisí. Debata pod článkem je taky zajímavá. Já jsem kdysi ekonomii studovala - krátce a veskrze nedbale - ale za totáče snad oficiálně žádný státní dluh nebyl. O zdrojích financování takové srandy jsem neměla ponětí, v tomhle jsem byla jako Hary. Informace že Německo si svůj luxus nedokázalo ufinancovat ani v časech konjunktury je pro mě docela šok. Lavice pravice (Diddi, taky jsem to měla za nábytek), všechno jedno, jede Stimme zaehlt.
Pokud jde o "lidi, kterým se v životě nedařilo", tam se orientuju trochu líp. V Německu je progresivní sazba daně, takže Hary, pokud se dostal přes magickou hranici 8000 ročně, zaplatí řekněme 6 procent z platu. Petr snad 20 a více. On už to před lety nějaký německý Hary takhle rozhodl.  Ale jestli ti opravdu záleží na tom, abys nebyl v Haryho očích nesolidárním asociálem, budeš muset každý měsíc všechno nad 1200 poslat Harymu na konto. On už bude vědět co s tím. Úsměv

..ale tomu ja rozumim :-),
 Jen si myslim ze je nas vic co si mysli, ze vetsina lidi je za svych dejme tomu nekolik tisic rocne sama zodpovedna.
Kazdy sveho stesti strujcem! A to mi nechce Hary priznat :-)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München