Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9930397 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1095 : Květen 21, 2014, 05:13:34 pm »

Largo napisala

Hary, proč ty jsi vlastně solidární zásadně se spodinou?

Ty co si o sebe myslis?Ty pochadzas z dakej aristokratickej rodiny ci odkial,ze si dovolujes ludi na Hartz4 oznacovat za spodinu?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1096 : Květen 21, 2014, 05:29:19 pm »



   Pekny vyrok od Matky Terezy,


   Hlad na svete nieje preto,ze nedokazeme nasytit chudobnych ludi,ale preto,ze nedokazeme nasytit bohatych ludi.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1097 : Květen 21, 2014, 05:40:34 pm »

Largo napisala

Hary, proč ty jsi vlastně solidární zásadně se spodinou?

Ty co si o sebe myslis?Ty pochadzas z dakej aristokratickej rodiny ci odkial,ze si dovolujes ludi na Hartz4 oznacovat za spodinu?

To jsi Hary trosku vytrhl z kontextu, Largoapassionata urcite myslela ty lidi co Hartz4 zneuzivaji, ale je fakt ze to nenapsala nejšťastněji a trosku si nabehla... Mrknutí

Me osobne by bylo jedno je-li člověk z aristokraticke rodiny, nebo odkud... pokud by se o me nekdo takto vyjadril, asi by se me zatahli rolety slusneho chovani a nejake te diplomacie a bez ohledu na nasledky bych dal najevo co si o dotycnem myslim.... Úsměv

Celkove si myslim ze pokud se Hary dokazal vyhrabat ze spinave ubytovny a prace v McDonaldu az po kmenoveho zaměstnance DB, pres nejake ty socialky a agentury, mel by davat najevo ta pozitiva a to ZE TO JDE a ne predvadet to co predvadi...

Kdybych nevedel co vim a precetl si nektery z prispevku Haryho, nevzdalim se od baraku ani 30km... A do Nemecka a ani jinam se radsi ani nepodivam, jak je to tady ,, strasny "... Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1098 : Květen 21, 2014, 06:52:05 pm »

Jirike daj si pohov  Smích
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1099 : Květen 22, 2014, 08:07:52 am »

Largo napisala

Hary, proč ty jsi vlastně solidární zásadně se spodinou?

Ty co si o sebe myslis?Ty pochadzas z dakej aristokratickej rodiny ci odkial,ze si dovolujes ludi na Hartz4 oznacovat za spodinu?
Promiň, ale pochopila jsem z tvého projevu, že jsi solidární s lidma, kteří čekají, až jim někdo nabídne 1500 za nekvalifikovanou práci a pak se uráčejí jít dělat. Pokud u toho bude unbefristet smlouva a další výhody. To asi nebudou lidé, kteří mají závažné důvody sedět doma na HartzIV. Možná by oni měli za spodinu mě, že se za pouhých cca třista navíc unavuju prací.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1100 : Květen 22, 2014, 08:36:42 am »

Largo aby si Ty raz neskoncila na socialke a to povysenectvo sa ti vrati.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1101 : Květen 22, 2014, 08:53:40 am »

Jirike napsal
Celkove si myslim ze pokud se Hary dokazal vyhrabat ze spinave ubytovny a prace v McDonaldu az po kmenoveho zaměstnance DB, pres nejake ty socialky a agentury, mel by davat najevo ta pozitiva a to ZE TO JDE a ne predvadet to co predvadi...
No, POKUD se dokázal vyhrabat. To nezpochybňuji jeho tvrzení, jenom nevím, které z nich si vybrat. Banka, nebo hotel a lékárna? Sám řekl pár stránek zpátky že s tou bankou nás houpal.
K té spodině: dcera mého stařečka má ve vesničce kousek odtud 7patrový barák bez výtahu a její nájemníci jsou výhradně z této sorty. Lákala mě na pronájem bytu v 5. patře. Jeden z jejích nájemníků, klient HartzIV, u nás každý měsíc 12. a 13. dělá něco na zahradě. Pak slíbí, že zítra zase přijde, a ukáže se až 12. další měsíc. Každý měsíc je tam Messersticherei (vždycky v půli měsíce) a ten pán co nám občas pečuje o zahradu mi řekl, že z té vesnice je tak mizerné autobusové spojení, že kdyby se pracák zbláznil, nemá šanci mě do práce nacpat. O autu prý mám říct že má poruchu. Odvolávám spodinu a píšu plnohodnotní občané této společnosti. Mimochodem je to původně šofér LKW, musím se ho příležitostně zeptat, jestli by šel za 1500 netto makat, je na podpoře 14 let a vysmátý. Vzal si o 20 let mladší Polku a tak tam teď spokojeně sedí oba dva.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1102 : Květen 22, 2014, 08:59:36 am »

Ako mozes podla par ludi hodit vsetkych do jedneho vreca?
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1103 : Květen 22, 2014, 09:19:54 am »

Largo aby si Ty raz neskoncila na socialke a to povysenectvo sa ti vrati.
Hary, já netuším co je povýšenectvo. Podle tebe by se lidé se vzděláním měli stydět za to, že jsou vzdělaní, lidé co vydělají slušné peníze za své příjmy, lidé s postavením za to, že se někam vypracovali a jediný, kdo se nemá za co stydět jsou nemakačenka, protože o ty má stát povinnost se postarat mzdovou politikou, která zákonitě strhne do marastu i ty co se snaží.
Nevylučuju možnost, že spadnu do HartzIV. Na důchod plánuju vrátit se domů, ale pokud zůstanu v Německu, budu mít důchod určitě pod touto hranicí. Dokud to bude možné, budu pracovat. Pak přivydělávat v důchodu. Pak spotřebuju odložené peníze a pokud se mi nepodaří do té doby umřít, půjdu se s tebou postavit do fronty.  Smích Ale teprve až vyčerpám všechny ostatní možnosti. Asi to takhle dělají všichni, jenom ty jejich možnosti končí podle nich u prvního schodu. A řekla bych že víš zatraceně dobře, že mladý zdravý chlap (ani ženská) nemá na sociálce co dělat, bez ohledu na rozdíl mezi minimální mzdou a HartzIV. Je to ostuda, natahovat dlaň, když mi nic nebrání makat.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1104 : Květen 22, 2014, 09:28:25 am »

LaP (Vladko) vidim to podobne.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1105 : Květen 22, 2014, 09:59:14 am »

Díky za podporu, Diddi. Myslím si, že každý slušný člověk to vidí podobně.  Smích
A Harry, nehážu všechny do jednoho pytle. Vybalovala jsem zboží v Penny na Teilzeit. Byli jsme tam čtyři: mamina a tatin samoživitelé ze starého osazenstva a já s mladým týpkem jako čerství. Ti tři byli Němci na HartzIV. Ten mlaďoch tam byl proto, že ho tam sociálka poslala a nenašel žádný výkec. Po týdnu se ho ti dva přes šéfa promptně zbavili a radši jsme dělali ve třech. Za měsíc jsem odešla, bylo tam 6,5 E na hodinu a já jsem stejně chtěla Vollzeit. Ti dva tam zůstali. To si myslím, že je případ, kdy firma rejžuje na velkorysých sociálních dávkách, protože rodič samoživitel se dvěma dětma má nárok na takové sumy, že nemá šanci to vydělat. Pak je mu jedno, jestli dělá za 6,5 nebo za víc. Ale ti dva rozhodně uměli makat a byli výrazně proti tomu dělat práci za 23letého, co má podle všeho močák jako 90letý prostatik  a z každé půlhodiny stráví 20 minut na WC. Zdravotní omezení neměl, byl jenom vychcanej.  Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1106 : Květen 22, 2014, 11:14:50 am »

Nerada to delam, ale napisu vam pribeh jednoho ceskeho zamestnance, ktereho jsme meli asi 3 mesice v prac. pomeru.  Prisel k nam na doporuceni jednoho znameho. Nemecky umel, to bylo asi jedine plus. Doporucovali jsme mu ubytovani primo v mestecku, kde mame firmu, bylo by to  s plnym servisem, elektrina, internet, Tv, kuchynka, pracka, asi 40 mctv. za 250 na mesic. Ale mestecko se mu zdalo nudne, tak ze bude dojizdet z asi 40 km vzdaleneho okresniho mesta. S tim znamym tam nasel byt, nastehoval se a po mesici byl zpatky, ze ho oklamali, ze si musi platit a prihlasit sam plyn, topeni, ze nefunguje a ze se vsechno prodrazilo, nez puvodne slibovano a kdesi cosi. Prisel samozrejme o kauci.
Tak nakonec vzal zavdek ubytovanim v miste, ktere bylo celkem luxusni.
Po 14 dnech si vzal poprve marodni. Marodil 3 nedele, prisel asi na tyden, deset dni a vse se opakovalo. Poprve to byla zada. Nejprve si stezoval, ze ho manzel zaradil na montaz. Ze ho z toho boli ta zada. Tak ho dal na jinou praci, tu zase neumel. Tak sel zase na marodni. Kdyz po nejake dobe prisel, tak mi manzel vypravel, ze schvalne pocital, kolikrat sel za dopoledne do umyvarny/WC, kuchynky. On ma prosklenou kancelar, tak ma prehled. 22x. Smích Pokazde se zdrzel cca. 5 minut.
No a kdyz si vzal marodni poctvrte, pry neco se srdcem,  tak se hrozne divil, ze dostal ve zkusebni dobe padaka. Pak se taky divil, ze nedostane od pracaku podporu, protoze si zrejme predstavoval, ze tu dobu u nas tak nejak prekne promarodi a pak plynule prejde na podporu. V jeho ocich jsem nelidove, protoze jsme vyhodili nemocneho cloveka. No my jsme netusili, ze je nemocny, jinak bychom ho nikdy nevzali. On se samozrejme a ni sluvkem nezminil, ze by mel nejake problemy, pokud je vubec mel. Prohlidky zde nejsou povinne, jako byvaly (nebo jeste jsou?) v CR.
Nakonec se vytratil jak para nad hrncem, nechal dluhy za ubytovani a v bance taky nejaky dluh za kontokorrent. Jo a takova perlicka:vrchol byl, ze manzelovi, ktery nema absolutne cas se v poledne najist, sezral z lednice svacinu. Byl vecne svorcovej, protoze prvni co  udelal, ze si poridil od toho znameho auto absolutne nad jeho pomery na splatky.
A neni to zadne ucho, je mu kolem 40, kdybyste mysleli mladej a blbej. Tak mladej uz  zas tak neni:D Jenom.......
« Poslední změna: Květen 22, 2014, 11:20:17 am od Diddi » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1107 : Květen 22, 2014, 11:25:37 am »

Didi stavaju sa aj take veci...tak ako mas zlych zamestnavatelov mas aj zlych zamestnancov.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1108 : Květen 22, 2014, 11:42:45 am »

No, Diddi, to je hezká zkušenost.  Šok
Ten náš spolupracovník (spíš solomočitel) vedl o cigaretkové pauze podobné řeči jako Hary, proto jsem si na něj vzpomněla. Spočítala jsem mu, že při 12 E na hodinu by reálně bral vlastně 36, při svých močicích absencích. Tvrdil že za 12 by makal více. Určitě jo.
Po dvou dnech jsem vymyslela teorii, že má Nebennebenjob u KFC a každou půlhodinu tam 10 minut prodává kuřata, 10 minut má na cestu. Ti dva se toho chytli a když zamířil směr WC, volali na něj objednávky křidýlek a stehýnek. Měl mě HODNĚ nerad... celý týden co tam vydržel.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1109 : Květen 22, 2014, 11:52:01 am »

Largo clovek by rad Teba videl ako pracujes Smích Smích Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München