Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9936385 krát)
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1035 : Květen 18, 2014, 06:09:42 pm »


..ale tomu ja rozumim :-),
 Jen si myslim ze je nas vic co si mysli, ze vetsina lidi je za svych dejme tomu nekolik tisic rocne sama zodpovedna.
Kazdy sveho stesti strujcem! A to mi nechce Hary priznat :-)
Plácni ho novinama  Škleb
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1036 : Květen 18, 2014, 06:27:36 pm »



..ale tomu ja rozumim :-),
 Jen si myslim ze je nas vic co si mysli, ze vetsina lidi je za svych dejme tomu nekolik tisic rocne sama zodpovedna.
Kazdy sveho stesti strujcem! A to mi nechce Hary priznat :-)


No jistěeee.... Jak rekl pan Donutil  Úsměv
Kdo jiny by za to mel byt taky zodpovedny... Mrknutí
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #1037 : Květen 18, 2014, 06:38:21 pm »

Jestli ti to k něčemu bude, jsem zrovna takový případ. Co jsem v životě zapinkala, za to si můžu sama, osobní předpoklady - až na píli - jsem měla perfektní, rodinné podmínky značně slabší, dnes je mi přes 50 a jsem ráda, že mám práci, dokonce práci, kde na malé parcelce můžu v omezené míře uplatnit analytické myšlení, k životu moc nepotřebuju a nenapadlo by mě závidět ti tvé násobné příjmy. Nezávidím ani rodině Ferdinanda Porsche z Malého Mafersdorfu, už vůbec ne rodině Schlecker - ano, i to je bohatství. Nechtěla bych muže, který by vydělal výrazně více než já, ne proto, že by mi peníze vadily, ale protože jsem nerada vděčná. Chceš po Harym něco, co se dá srovnat s tím hladovým volem, co nežere. Když hladový vůl nežere, může to mít jen jediný důvod: nebylo mu dáno...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1038 : Květen 18, 2014, 07:22:05 pm »

Jirike napisal


Tim ze je to ostrov je ta migrace slozitejsi a jak uz tam nekdo je, tak se neni uplne tak snadne vratit. Treba kdyz mesic makas, za kauci a bydleni a jídlo utratis penize a za praci nedostanes nic. Jednou dvakrat si nabehnes na podvodnika a jsi bez penez, bez prace a nakonec i bez bydleni... Sikovne napsana smlouva Te pripravi i o jinak vratnou kauci.

Obdoba techto stranek je pohyby.co.uk ale predem varuji kazdeho pripadneho zajemce, 99% inzeratu na praci je podvod, sikovne rokama vypilovany do detailu.
Pokud Te nekdo v Britanii odrbe, je to Cech, nebo Slovak. Kazdy koho jsme poznali nam vypravel nejaky pribeh na jehoz zacatku nebo konci byl podvod a pripraveni o penize.
O prvni penize jsme takhle prisli i my, i kdyz jednomu podvodu jsme se vyhnuli , do druheho jsme si nabehli... Vzdy je to podobne. Inzerat na praci ktera vsak neexistuje.
Jde o to vytahnout z dotyčného najemne a kauci.
Ve chvili kdy uz vis ze zadna prace nikdy nebyla, mas zaplaceny najem v lokalite kde ani zadna prace neni... A odejdes i bez kauce. Ty slusnejsi Te nechaji kauci odbydlet a nebo to nebylo slusnosti ale strachem, protoze me neni radno hodne nastvat...
No proste nas nechal kauci odbydlet - Slovak
Pracoval sem 3mesice pro Cecha a stihl me pripravit o cca 2000liber. Dalsi tri mesice pro Turka a tam bylo vse v poradku. Nedostatek prace. Vsude kam se podivas Polaci. Anglictinu prakticky nepotrebujes. Jsou v samoskach, v bance, na pojistovne vsude... Kazde odvetvi nebo firmu ovlada nejaky narod a je temer nemozne se tam dostat. Minimalni mzdy, 5-6liber. Bez remesla nebo specializace na neco je nemozne sehnat praci. Pritelkyne roznesla stovky mozna tisice CV a nic. Pak jsme zkouseli i letaky do schranek a opet se jednalo o tisice schranek pekne po svych obejitych v lepsich ctvrtich na uklidy. Tam se na par mistech pritelkyne chytla. Jinak ani tuk.

Smlouva je spis zalezitost stesti a to uz bylo od znamych ktere jsme postupne poznavali.
Lidi s podobnym osudem a zkušenostmi...
Za smlouvu na 8-9eur bruto na kterou tady nadavas by Ti tam Cesi i Slovaci urvali ruce...

Velmi snadno jsme se dostali od WG, pres maly byt az pak na pronajem celeho baraku. Je lepsi platit cely dum a mit klid a pronajmout pokoj nebo dva aby to nebyla tolik penez. My pronajali jen jeden, zbytek sme zvladali.
Energie drazsi nez tady, jidlo taky, vsechno tam je drazsi a mzdy nizsi...
Ulice plne odpadku, mnohokrar sem na vlastni oci videl jak nekdo neco vysypava z auta.

Jinak nadherna priroda, zaplatil sem dceram letenky (velmi levne 10,- liber na osobu, hodne dopredu koupene) a uzili jsme si krasnou (velmi levnou) dovolenou v Jiznim Walesu.
Nadhernejsi plaz sem jeste osobne nevidel.
Koho to zajima tak obrazky na googlu Oxwich Bay.

Nejsem nijak narocny a leccos skousnu ale zazitek z Britanie, krom te dovci, patri k mym nejhorsim v zivote. Koncentrace spatnych a povahove prisernych lidi (myslim Cechy a Slovaky) to sem taky jeste nezazil. Celkove porovnani zivota tady v ČR a Anglii...  Jednoznacne Německo, pak dlouho nic, pak ČR pak jeste dyl nic a pak teprve Britanie.





Anglia bude riaden bordel....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1039 : Květen 18, 2014, 07:25:13 pm »

Jirike 8-9euro bruto je nic v Nemecku...to sam vies....ale vzdy lepsie nez doma....ale to Anglicko ma prekvapilo...vedel som,ze su tam aj ciganske bandy zo sk vela podvodnikov zo sk,ale ze az take zle je to..to ma prekvapilo...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1040 : Květen 18, 2014, 07:27:57 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=qzlJXMkIgnA


Jirike pozri si toto video...slovenske ciganske bandy co vystrajaju v Anglicku....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1041 : Květen 18, 2014, 07:31:42 pm »

Jirike a co anglicania domaci ako su oni natom s pracou?Co ludia co vystudovali v Anglicku Uni ci iny vysokovalifikovany odbor maju tam vobec sancu?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1042 : Květen 18, 2014, 07:36:54 pm »

http://www.topky.sk/cl/100278/1345652/Takto-sa-vam-zije-v-Britanii--Narazky-na-narodnost--vycitky-kvoli--oberaniu--prace-
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1043 : Květen 18, 2014, 08:07:28 pm »

Jirike a co anglicania domaci ako su oni natom s pracou?Co ludia co vystudovali v Anglicku Uni ci iny vysokovalifikovany odbor maju tam vobec sancu?

To ja nevim. Sem obkladac a pohyboval sem se po stavbach. Ani nikdo ze znamych co nam zustali, nebyli VS vzdelany.
Stavby, fabriky, hotely, kuchari, cisnici vsechno jako ja s pritelkyni, prosty lid... Úsměv
Casty jev je i sms vecer at zitra nechodis a prijdes  az pozitri...
Ja delam cely zivot totez, ale v Britanii sem to delal za 1/3 toho co mam tady a za 1/2 toho co mam v ČR kdybych se vratil, kdyz odpocitam i vydaje navic za komplet bydleni.
Proste des. Nechapu proc tam nekdo vubec chodi.
Au-pair asi ano vzhledem k zdokonaleni reci a kapesnemu a ze je to studentsky zivot.
Ale pro bezny zivot rodiny to neni. Zlate Česko Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1044 : Květen 18, 2014, 08:17:23 pm »

 Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1045 : Květen 18, 2014, 08:22:41 pm »

Poznam cecha hotelovka nemcina anglina na velmi dobrej urovni..robil pre Marriott v Nemecku dlhe roky...a aj v Anglicku...vsetko oficialne...zarobil slusne...predtym u grofa vo Svajciarsku v hotely..on isiel na hotove do Marriottu do Anglicka ...vsetko dopredu vybavene aj ubytovanie...vsetko dopredu premyslene...viac menej Marriott v Nemecku mu vybavil transfer do Marriottu do Anglicka...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1046 : Květen 18, 2014, 08:27:57 pm »

Kto robi v hotelovych sietach v anglicku tam je vsetko na papieri ..a pravidelny prac.cas atd...len otazka je ci by dali ubytovanie....v mestach pochybujem...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1047 : Květen 18, 2014, 08:35:36 pm »

hary - citas to kde si dal ten link? "Čo sa týka práce, poznám tu veľa írskych rodín a majú deti vo veku 20-25 rokov a tie deti sú na podpore. Keď sa ich opýtate, prečo si nenájdu robotu, veď domáci si nájdu prácu ľahšie, tak oni vám povedia, načo pôjdem makať, mne stačí podpora, z toho vyžijem a keď nemám peniaze, tak rodičia mi dajú."

cize uz vidis, preco to s "unbefristet" v dnesnej dobe nemoze fungovat v kazdom jobe. ano, mohlo to fungovat pred 30-40 rokmi v generacii nasich rodicov a starych rodicov, co robili robotu lebo naozaj chceli. v dnesnej dobe ked das zamestnancovi "unbefristet" a on si 3-4 krat do roka urobi 2-3 tyzdne volno lebo sa da vypisat ze je chory, tak kam by si to dotiahol kebyze si jeho sef.

"unbefristet" moze mat cojaviem profesor na univerzite, primar v nemocnici alebo niekto v riadiacej funkcii, proste u ludi kde je jasne ze tu robotu robia lebo CHCU a nehladaju moznost, ako ju neurobit.

takze darmo budes nariekat ze chces aby to bolo v Nemecku ako pred 30 rokmi - musel by si najprv zmenit ludi na takych, aki boli pred 30 rokmi ... ked sa zmenili ludia, musi sa menit aj system.
« Poslední změna: Květen 18, 2014, 08:36:54 pm od rudo » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1048 : Květen 18, 2014, 08:47:48 pm »

Rudo mas pravdu ciastocne....su ludia co zamerne maroduju a vyuzivaju to...ale nie kazdy...ja mam v praci Unbefristet a marodujem,len vtedy,ked som vazne chory...vazim si to,ze som kmenovy zamestnanec a som priamo zamestnany...a nebudem riskovat to,ze by ma sef vyhodil...aj ked zamestnanec ma Unbefristet zmluvu vyhodit ho mozu stale....dnes su tazke casy v Nemecku a aj ludia sa boja o pracu a nespekuluju tak ako niekedy...ale verim,ze su aj pripady ako Ty pises...
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1049 : Květen 18, 2014, 09:48:32 pm »



..ale tomu ja rozumim :-),
 Jen si myslim ze je nas vic co si mysli, ze vetsina lidi je za svych dejme tomu nekolik tisic rocne sama zodpovedna.
Kazdy sveho stesti strujcem! A to mi nechce Hary priznat :-)


No jistěeee.... Jak rekl pan Donutil  Úsměv
Kdo jiny by za to mel byt taky zodpovedny... Mrknutí

No,Hary si mysli ze zodpovedni jsou vzdy ti druzi :-D
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München