Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9913283 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #810 : Březen 01, 2014, 10:30:02 pm »

Hele Peto, Ty bys nejradsi Nemecko videl  v ceskych  rukou, co? Smích To se Ti 6 ceskych prijmeni (mozna je nektere z nich slovenske), z celkoveho poctu 12 zda jeste malo? Mrknutí Me to tedy docela udivilo. Ale zase ne, ze by mi to nejak vadilo, naopak. I kdyz, ja se doktorum stejne, pokud mozno, vyhnu, tak je to fuk.
Zaznamenáno
Lucián



Karma: 0
Příspěvků: 3


Muj Mercedes,moje jistota


« Odpověď #811 : Březen 03, 2014, 05:23:47 pm »

Z příspěvku uživatelu jsem se za posledních pár týdnu dozvěděl hodně zajimavého. Jako červená nit se všemi přízpěvky táhne jedna linka a to ve smyslu Já žiju a pracuji v Německu a mám se relativně dobře a vy chudáci z česka jsem raději nejezděte at mě nedej bože v něčem neohrozíte. No,v roce 1969 když emigranti přijeli na západ tak je na nádržích vítala dechovka a koláčky a místní si je rozebírali do rodin na ubytování aby nespali na ulici. Tato doba je už minulostí. Doba je jiná a tak to je. Muj švagr pracuje jako kuchař v rakousku a je tam už 18.let. Puvodně tam jel na brigádu na pár týdnu si něco vydělat. Neuměl německy ani slovo. Jenže pak zjistil že za stejnou práci si tady vydělá třetinu peněz než tam a tak je tam dosud. A každý rok říká jak se tam na to už vykašle,že už ho to nebaví ale vždy znovu na ten třítýdení turnus odjede. Podle toho co zde bylo napsáno to vypadá že těch 5.procent všech čechu co žijí trvale v německu umělo plyně jazyk když tam odjížděli. To samozřejmě není pravda a každý to ví. Jak se už pak kdo němčinu naučil a ovládl je druhá věc a u každého je jiná. Taktéž naprosté minimum lidí tam jelo solo jen tak jako honza do světa aniž by tam někoho neznali. A u žen to platí dvojnásob. Většinou se o ně zajímal nějaký němec nebo čechoněmec a ony dostali konkrétní nabídku. Tady na východě moravy byla doba kdy sem jezdili hojně Italové a seznamovali se z děvčaty z moravy aby si je pak odvezli domu do itálie. Je pravda že dnes je více než polovina dávno rozvedená ale málokterá se vrátila nazpět na moravu,většinou tam už zustali. Asi ví proč. Bydlím v regionu kde je mzda 16.tisíc kč-to je cca 592euro za měsíc považována za solidní. Po odečtení nákladu na bydlení a stravu však z této výplaty nezustane nic. Proto se musím trošku utrpně pousmát nad tím jak někdo lamentuje v německu nad tím že má na výplatu pouze 1400euro a nemuže vyjít. Jistě ,náklady jsou jiné ale ovlivnitelné. Ve Zlíně má pokladní v Interspáru mzdu 480.euro za měsíc a to nesmí vykázat nějaké manko. V Praze má ta samá pokladní v interspáru 620.euro. Duvod? -žije a pracuje v Praze. Stejně jako v česku tak i v německu jsou lidé bohatí a chudí jen ta forma a obsah těchto slov je trošku odlišný významem.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #812 : Březen 03, 2014, 08:48:37 pm »

Hele Peto, Ty bys nejradsi Nemecko videl  v ceskych  rukou, co? Smích To se Ti 6 ceskych prijmeni (mozna je nektere z nich slovenske), z celkoveho poctu 12 zda jeste malo? Mrknutí Me to tedy docela udivilo. Ale zase ne, ze by mi to nejak vadilo, naopak. I kdyz, ja se doktorum stejne, pokud mozno, vyhnu, tak je to fuk.

 Mrknutí....  Úsměv
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #813 : Březen 04, 2014, 07:23:14 pm »

To si jeden počte panečku,jak na trhu. Ale německo není jen mníchov a okolí. Nebo jinde nejsou našinci? Vypadá to že skoro ani ne. Stejně jako jsou i v čr oblasti a regiony které jsou tak trochu na konci světa,např.Jesenicko,Znojemsko,Chebsko a pod. Tak jistě jsou takovéto oblasti i v německu. A stejně jak jsou velké města a souměstí velkých měst tak jsou i zapadlejší části německa a i tam žijí lidé. Ale jak vlastně žijí? Lépe nebo huře? Německo je velká a hustě obydlená země a je v ní mnoho městeček a vesnic a v těchto menších sídelních celcích žije polovina všech obyvatel. Asi poklidněji. A asi i levněji než ve velkém městě. Jak se tedy žije čechum na německém venkově? A jak tam bydlí a kde pracují a za kolik? Zeptal bych se na diskuzi v těchto regionech ale,ona de facto žádná neexistuje protože to tak vypadá že skoro všichni píšete jen z mníchova a okolí a ostatní nic. Nebo téměř nic. A pokud už někdo napíše,tak dostanete odpověd za měsíc nebo taky vubec.  Nebo je to tak že jsou v německu regiony kde nemá cenu žít?  Šok
Luciáne jako to jako všude jinde, jsou oblasti, kde je dostatek práce a pak jsou oblasti, kde je to špatné. Samozřejmě v ČR lépe najdeš práci v Praze než na Ostravsku.Nedělej si iluze, že v Německu je to o mnoho rozdílnější. Jsou sice vyšší platy, ale také se to liší od lokalit, ale zase podstatně vyšší náklady. A Mnichov je z mého pohledu město pro bohaté lidi, každého nebaví bydlet ve WG do konce života
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #814 : Březen 04, 2014, 09:47:49 pm »

Z příspěvku uživatelu jsem se za posledních pár týdnu dozvěděl hodně zajimavého. Jako červená nit se všemi přízpěvky táhne jedna linka a to ve smyslu Já žiju a pracuji v Německu a mám se relativně dobře a vy chudáci z česka jsem raději nejezděte at mě nedej bože v něčem neohrozíte. No,v roce 1969 když emigranti přijeli na západ tak je na nádržích vítala dechovka a koláčky a místní si je rozebírali do rodin na ubytování aby nespali na ulici. Tato doba je už minulostí. Doba je jiná a tak to je. Muj švagr pracuje jako kuchař v rakousku a je tam už 18.let. Puvodně tam jel na brigádu na pár týdnu si něco vydělat. Neuměl německy ani slovo. Jenže pak zjistil že za stejnou práci si tady vydělá třetinu peněz než tam a tak je tam dosud. A každý rok říká jak se tam na to už vykašle,že už ho to nebaví ale vždy znovu na ten třítýdení turnus odjede. Podle toho co zde bylo napsáno to vypadá že těch 5.procent všech čechu co žijí trvale v německu umělo plyně jazyk když tam odjížděli. To samozřejmě není pravda a každý to ví. Jak se už pak kdo němčinu naučil a ovládl je druhá věc a u každého je jiná. Taktéž naprosté minimum lidí tam jelo solo jen tak jako honza do světa aniž by tam někoho neznali. A u žen to platí dvojnásob. Většinou se o ně zajímal nějaký němec nebo čechoněmec a ony dostali konkrétní nabídku. Tady na východě moravy byla doba kdy sem jezdili hojně Italové a seznamovali se z děvčaty z moravy aby si je pak odvezli domu do itálie. Je pravda že dnes je více než polovina dávno rozvedená ale málokterá se vrátila nazpět na moravu,většinou tam už zustali. Asi ví proč. Bydlím v regionu kde je mzda 16.tisíc kč-to je cca 592euro za měsíc považována za solidní. Po odečtení nákladu na bydlení a stravu však z této výplaty nezustane nic. Proto se musím trošku utrpně pousmát nad tím jak někdo lamentuje v německu nad tím že má na výplatu pouze 1400euro a nemuže vyjít. Jistě ,náklady jsou jiné ale ovlivnitelné. Ve Zlíně má pokladní v Interspáru mzdu 480.euro za měsíc a to nesmí vykázat nějaké manko. V Praze má ta samá pokladní v interspáru 620.euro. Duvod? -žije a pracuje v Praze. Stejně jako v česku tak i v německu jsou lidé bohatí a chudí jen ta forma a obsah těchto slov je trošku odlišný významem.
Jenže dnes je velmi odlišná doba než byla před 18ti lety nebo dokonce i před pěti lety. A bez němčiny je to hodně těžké se slušně uchytit. A z platu 1400 třeba zrovna v Mnichově toho moc nezbude, když se jen nájmy pohybují kolem 1000 Eur, tedy pokud chceš slušně žít a ne na WG, o hodně dražší jsou taky poplatky za auta, služby a další a další věci. Ale já myslím, že každý si to může vyzkoušet na vlastní kůži a pak posoudit.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #815 : Březen 16, 2014, 05:35:47 pm »

Citace
To si jeden počte panečku,jak na trhu. Ale německo není jen mníchov a okolí. Nebo jinde nejsou našinci? Vypadá to že skoro ani ne. Stejně jako jsou i v čr oblasti a regiony které jsou tak trochu na konci světa,např.Jesenicko,Znojemsko,Chebsko a pod. Tak jistě jsou takovéto oblasti i v německu. A stejně jak jsou velké města a souměstí velkých měst tak jsou i zapadlejší části německa a i tam žijí lidé. Ale jak vlastně žijí? Lépe nebo huře? Německo je velká a hustě obydlená země a je v ní mnoho městeček a vesnic a v těchto menších sídelních celcích žije polovina všech obyvatel. Asi poklidněji. A asi i levněji než ve velkém městě. Jak se tedy žije čechum na německém venkově? A jak tam bydlí a kde pracují a za kolik?
Já jsem tady asi 3,5 roku, zpočátku jsem dělala ošetřovatelku v domácnosti u starých lidí, teď jsem cca půl roku přes tu tolik kritizovanou ZA ve skladu. Plat na německé poměry mizerka, na české skoro zázrak. Bydlím v městečku v Odenwald (Hessen) a bydlím zdarma. Tedy relativně, starám se na částečný úvazek o 94letého čiperu. Rozdíl oproti Česku kromě mentality (to může být subjektivní, ale radostně kvituju, že mě v 54 letech nikdo nemá zájem vychovávat, když zaspím do práce, komentují to stručným stane se) vidím v tom, že např. veřejná doprava vůbec nepočítá s nemotorizovaným člověkem mezi 18 a 70 lety. Do práce se prostě z malého města bez auta nedostanete. Další poznatek - autobus nebo vlak je dražší než benzín. Důsledkem je, že autobus o půl páté, který jsem byla nucená použít, když bylo auto v servisu, kromě šoféra a mě využil ještě pán s kolem. jinak celých 20 km pusto. Až mě napadne něco zajímavého, přidám. A prosím Haryho, aby nekomentoval, nejsem žádný vykořisťovaný ubožák. A pokud, tak s mým souhlasem.   Polibek
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #816 : Březen 21, 2014, 09:48:26 pm »

Děkuji všem za příspěvky. Jsem rád, že se mé téma stalo jedním z nejúspěšnějších. Bylo by fajn, kdyby někdo mohl popsat i své zkušenosti co se týká mentality němců. Myslím si totiž, že češi jsou zcela jiní než němci a že s tou naší přesností by se němci bud u nás zbláznili nebo by se rádi nakonec přizpůsobili Škleb
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #817 : Březen 22, 2014, 04:37:07 pm »

Němci jsou jiní. Myslím tím průměrný Čech x průměrný Němec. Jsou daleko tolerantnější k cizincům, to je asi dáno tím, kam to přivedla generace jejich dědečků s tažením proti Židům. V TV vidím daleko častěji starší lidi, nebo třeba trochu oplácané, u nás je to samý model do 35 mladýdynamickýrozjetýnaplnýkoule. Tím je daný i přístup v práci - v Česku mi bylo párkrát naznačováno, co se mnou, když jdu za pár let (13) do důchodu. Tady se k vám staví stylem: chceš makat? tak ukaž co zvládneš, my si tě půl roku oťuknem a buď si tě necháme nebo pápá. Myslím samozřejmě nekvalifikovanou práci, s jinou nemám zkušenosti. Mám dojem že se tady s dospělými jedná víc dospěle. I těm polodementním stařečkům nechává rodina možnost volby. Do vlasti se jezdím ponejvíce na...štvat. Začne to většinou už na Florenci při koupi jízdenky: To nemáte menšííííí? To nemáte většííííí? Eura neberéééém. Co je to za blbóóóst, lístek za šestadvacéééét? Vždycky se začnu těšit na pokladní v Nettu, která trpělivě přepočte 17 jednocentů a ještě mi popřeje hezký víkend. Posledně to začalo už v Mannheimu na autobusáku. Český šofér komentoval můj příchod 12 minut před odjezdem na celý autobus: nojo, madam si přijde jako na šalinu. Paradoxně je tady méně dobíhajících a pozděchodících. Němci asi vychovávají spíš sebe než ty kolem.  Nebo jste se u nás setkali s traktorem, jehož řidič usoudil, že je za ním dlouhá šňůra aut, sjel na kraj, nechal auta přejet a vrátil se na silnici? Já za poslední dva týdny třikrát. Přijde mi to tady jako lepší místo k žití. A když to všechno přestanu vnímat a nevidím rozdíl, jedu na pár dní do Česka a nasbírám tolik podnětů k návratu....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #818 : Březen 22, 2014, 05:09:14 pm »

Largoapassionata: souhlasim s Tebou temer do puntiku, vcetne te dopravy v predchozim prispevku.  Úsměv
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #819 : Březen 22, 2014, 05:29:46 pm »

Diddi: zdravím a ráda bych ti poděkovala (a Kleenovi a pár dalším) za příspěvky, které mi pomohly se v začátcích zorientovat. Zároveň bych ráda poděkovala internetovému božstvu, že mě na tyhle stránky nenavedlo už v Česku - díky Harymu bych asi ještě seděla doma na zadku  Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #820 : Březen 22, 2014, 05:54:01 pm »

Largoapassionata: bylo mi potesenim a to dokoncem dvojim, protoze jsem obcas zacinala mit pocit, ze vsichni (tedy to vsichni samozrejme s nadsazkou, aby to nekdo zase nebral doslova) jsou blazni, jenom ja jsem letadlo. Mrknutí
To potom takova slova potesi obzvlast.
Kdyz budes chtit neco vedet nebo s necim pomoct, rada pomuzu, pokud budu umet, klidne muzes i do SZ. Úsměv
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #821 : Březen 22, 2014, 06:02:20 pm »

Jasně že jsi letadlo  Smích Krásné a užitečné. Zapomněla jsem na Davida, tyhle stránky jsou výborné. Možná by stálo za to přesunout tohle téma z Mnichova někam vejš, jenom nápad....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #822 : Březen 22, 2014, 06:12:26 pm »

Jasně že jsi letadlo  Smích Krásné a užitečné. Zapomněla jsem na Davida, tyhle stránky jsou výborné. Možná by stálo za to přesunout tohle téma z Mnichova někam vejš, jenom nápad....

Veris tomu, ze se mi malokdy stane, ze nevim, co na to rict? Tak prave ted nastal ten okamzik. Smích Mrknutí
A mas pravdu, stranky jsou bezva. Snad jenom by se meli prave ti, co nejsou z Mnichova, vic zapojit.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #823 : Březen 22, 2014, 06:55:28 pm »

To měla být pochvala. Letadlo na české poměry. Když kritika, tak kritika konkrétních jevů. Žádné všeobecné kňourání. Když je něco v pořádku, tak taky konkrétně. A vyrovnané pozitivní a negativní poznatky. Jak říkám, hodně mi to dalo. Při péči o staré lidi je člověk dost v izolaci. Má to jenom jednu pozitivní stránku - pro 94letého stařečka jsem v mém kmetském věku děvčátko. Tvoji nabídku určitě časem využiju. A zároveň můžu nabídnout lidem, kteří by rádi začali jako já, informace o platových podmínkách, kolik dělají náklady na bydlení a stravu v jednotlivých spolkových zemích, kontakt na ZAV apod.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #824 : Březen 22, 2014, 07:11:43 pm »

To měla být pochvala. Letadlo na české poměry. Když kritika, tak kritika konkrétních jevů. Žádné všeobecné kňourání. Když je něco v pořádku, tak taky konkrétně. A vyrovnané pozitivní a negativní poznatky. Jak říkám, hodně mi to dalo. Při péči o staré lidi je člověk dost v izolaci. Má to jenom jednu pozitivní stránku - pro 94letého stařečka jsem v mém kmetském věku děvčátko. Tvoji nabídku určitě časem využiju. A zároveň můžu nabídnout lidem, kteří by rádi začali jako já, informace o platových podmínkách, kolik dělají náklady na bydlení a stravu v jednotlivých spolkových zemích, kontakt na ZAV apod.


Ja jsem to tak pochopila. Prave proto me to privedlo do mirnych rozpaku. Mrknutí Vzhledem k veku uz ale asi budu  takovy TU-144, uz ne nejmladsi , ale spolehlivy a solidni.Smích:D:D
To s tim devcatkem ma kazdopadne neco do sebe! Jak casto jezdis do Cech? Mas tam aspon nejakou mozost prijit trochu mezi lidi?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München