Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění + Přihlášení k pobytu  (Přečteno 72303 krát)
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« : Listopad 23, 2010, 11:06:02 pm »

Ahoj, řeším ted problém který vznikl u přihlášení mé přítelkyně. Pracuju v Sachsen-Anhalt - Magdeburg a přítelkyni jsem tu zařídil u Volkshochschule jazykový kurz. Nyní je tu již prakticky 3 měsíce v kuse a měla by tedy být i přihlášená na Ausländerbehörde. Nastali následující problémy

1) Z telefonního rozhovoru s daným úřadem jsem se dozvěděl že přítelkyně musí mít (i přesto že jsme v EU) zdravotní pojištění v německu. Ptám se proto zda je to opravdu nutnost, jinde jsem se dočetl i něco jiného (může to být ale specifikum Sachsen-Anhalt). Případně kde takové pojištění nejvýhodněji uzavřít. Jaké pojištění event. zvolit když přítelkyně studuje Volkshochschule? (může se potom s tímto pojištěním člověk v čechách odhlásit, resp. je tento druh pojištění považován za plnohodnotné pojištění?)

2) Ptali se mě z čeho přítelkyně žije, řekl jsem že vydělávám a že jí finančně podporuji. Říkali i něco o výplatních páskách a dokázání výše mého platu.

3) Potřebuje Mietvertrag, co jsem se o tom bavil s majitelem domu, neměl by to být problém, říkal že nejrychlejší bude asi Untermietvertrag. Zde uvítám případně zkušenosti jak to nejlépe udělat.

4) Jak je to vlastně s přihlášením, vím o oněch 3 měsících kdy člověk nemusí být nahlášený, ale jak je to potom když v podstatě každý měsíc jezdíme domů.

Jen abych vysvětlil i druhý důvod proč to řešíme, jazykový kurz stojí necelých 600E, v případě že se přítelkyně nahlásí na Ausländerbehörde, získá tím nárok na slevu kurzu, prakticky o 70%, nad čímž se už vyplatí zamýšlet. Ve výsledku by za ní podle mých informací zaplatili i závěrečné jazykové zkoušky.

Předem moc díky za příspěvky.  Co???
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #1 : Listopad 24, 2010, 10:16:35 am »

Ahoj, ja tady prisla k priteli a vsude kde jsme pak volali delali tohle bububu.Nahlasili me pak ani nemrkli na pasky a penize se nikdo neptal.Vsecko co chteli byla obcanka a kvuli zdravotniho jsem rekla ze mam ceske.COZ NENI PORBLEM.
Z vlastni zkusenosti radim,,,lepsi osobne nez po telefonech und mailech.A najemni smlouvu,ktera je na pritele taky nikdo za celou dobu nechtel a nic jsem neporkazovala.Jen jsem ustne rekla adresu a bylo.Po telefonu nas porad hazeli jen na ausländeramt  tam taky porad: pojisteni,prokazat z ceho tady ziju atd.Tak zkuste radeji zajit primo osobne Mrknutí
Zaznamenáno

Dasa
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #2 : Listopad 24, 2010, 09:45:26 pm »

Ahoj, ja tady prisla k priteli a vsude kde jsme pak volali delali tohle bububu.Nahlasili me pak ani nemrkli na pasky a penize se nikdo neptal.Vsecko co chteli byla obcanka a kvuli zdravotniho jsem rekla ze mam ceske.COZ NENI PORBLEM.
Z vlastni zkusenosti radim,,,lepsi osobne nez po telefonech und mailech.A najemni smlouvu,ktera je na pritele taky nikdo za celou dobu nechtel a nic jsem neporkazovala.Jen jsem ustne rekla adresu a bylo.Po telefonu nas porad hazeli jen na ausländeramt  tam taky porad: pojisteni,prokazat z ceho tady ziju atd.Tak zkuste radeji zajit primo osobne Mrknutí

No já jsem na to zvědavej, příští tejden to musíme oblítat, a ohledně toho pojištění se zdaji neoblomný, takže ho nakonec snad budeme muset uzavřít, snad to půjde přes tariv pro studenty, protože tady studuje jazyk kurz, takže min. po dobu toho kurzu by to mělo bejt ok. Co mě taky zarazilo, byl přístup české ambasády kam jsem zkoušel zavolat, vím, není to přesně jejich práce se o tohle starat, ale zase na druhou stranu by mohli projevit trochu ochoty (kamarád z polska takhle taky něco řešil a naprosto bez problému mu ochotně poradili), na té naší v Berlíně projevili spíše značnou neochotu, resp. ta jedna paní se kterou jsem komunikoval.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #3 : Prosinec 03, 2010, 02:37:05 pm »

Mně taky není jasné, proč by se měla nechat v Německu pojistit. Přítel jde teď za mnou naslepo, zdravotní a sociální si bude platit v ČR, ale bydlet bude se mnou v Německu a bude dojíždět dálkově do školy. Vidíte v tom problém? Zatím se k pobytu přihlašovat nebude, stejně bude víc v ČR než u mě. Po třech měsících nebo tak nějak by se přihlásil k pobytu u mě. Předpokládám, že to taky nebude problém. Vydělám za oba a on bude pojištěný v Česku. Spíš by mě zajímalo, jestli se musí u Metal alliance nějak speciálně připojistit do zahraničí, i když má EU kartu pojištěnce.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Prosinec 03, 2010, 07:22:23 pm »

http://www.zpma.cz/pojistenec/pobyty-v-zahranici/evropsky-prukaz-zdravotniho-pojisteni/studenti/
http://www.zpma.cz/pojistenec/pobyty-v-zahranici/dlouhodoby-pobyt-v-zahranici/

Já bych se určitě připojistil, zvláště pokud tady bude sportovat, kde je větší riziko nějakého úrazu.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #5 : Prosinec 04, 2010, 12:25:14 pm »

To jo no, problém je v tom, že minimálně jeden týden v měsíci bude v ČR a pojištěn bude v ČR, proto nevím, proč by měl odevzdávat kartičku. A v pojišťovně nám řekli, že se může připojistit na dobu pobytu v Německu (ale on je tu nepravidelně, ze dne na den a navíc by se to finančně nevyplatilo). Já jsem se v Německu připojistila u Aliance (platím 8 eur na rok a je jedno kam jedu). Neexistuje něco podobného i v ČR? Já na to teda nenarazila. Díky. Mně se taky nelíbí, že by byl v Německu bez připojištění, stát se může cokoli. Můj přítel to bohužel neřeší a je mu to jedno, musím to řešit na dálku bez něho :-(
Zaznamenáno
Martaaa



Karma: 1
Příspěvků: 8


« Odpověď #6 : Prosinec 05, 2010, 08:49:57 am »

Ahoj, urcite existuje. Dej do google cestovni pojisteni a najdes spoustu pojistoven, kde ho muzes pripojistit, existuji specialni nabidky, pokud se pojistis na rok. U nekterych pojistoven nesmi jednotlivy pobyt v zahranici presahnout 30 dni, ale jezdit muzes jak casto chces nebo jsou i nabidky na rocni dlouhodoby nepretrzity pobyt. Vyplnis to on line (klidne i za sveho pritele :-)), zaplatis kartou a prijde ti potvrzeni, a je to.

Ja jsem stale pojistena v cechach a k pripojisteni jsem volila tady tuto pojistovnu, https://cp.mondial-assistance.cz/ProductGroups.aspx    hlavne i kvuli ceny, byla pomerne levna a podminky mi prisly srovnatelne. Muzes si to procist a zkusit porovnat. Je to rocni dlouhodove pojisteni, stalo to myslim kolem 2500kc a ted uz neresim, kdy jedu domu a kdy jsem tady v Mnichove. Ale plati to jen pro Evropu, pro cely svet je to drazsi.
Zaznamenáno
Jaaaja



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #7 : Prosinec 16, 2010, 04:38:13 pm »

Ahoj, pojisteni ma byt tam, kde pracujes. My jsme to ted resili a je mozny mit pojisteni v CR a zaroven v jine zemi EU pomoci formulare E106. V podstate se ale jedna o pojisteni zprostredkovane a ne dvoji.
Nase situace je takova, ze jsem zamestnana v Praze, ale toho casu na materske. A zijem tu s manzelem, ktery tu pracuje. On a dcera jsou pojisteni jen tady. Ja v CR a diky E106ce i v D.
Zalezi na jak dlouho to resite. Par mesicu asi nema cenu, ale jedna-li se o roky, tak uz bych si zaridila pojisteni tam, kde potrebuju doktory - cert nikdy nespi, ze:-)
Zaznamenáno
neitus2



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #8 : Květen 09, 2011, 08:09:47 pm »

Sorry, ze sa tu tak vkladam do vlakna, ale riesim taku podobnu vec co sa tyka zdravotneho poistenia, nasiel som si job len ako brigadnik v jednej biergarten, su tam nejake podmienky za ktorych moze clovek vykonavat tu brigadnicku cinnost,napr. byt student. Ja chodim na VHS na kurz a to im staci, tak ma beru, lenze musim si este vybavit zdravotne poistenie, keby som tam mal pevny flek tak mi to vraj vybavia ony a budu mi to strhavat zo mzdy, ale ako brigadnik si to musim platit sam extra. Ak by som xel tak by mi to vybavili u nejakeho poi. agenta za 130€ myslim v Alianzi, ale povedal som si ze skusim este zistit ci neexistuje nieco lacnejsie, lebo zda sa mi vela aby to najzakladnejsie povinne zdravotne poistenie stalo 130 mesacne najme ked plat brigadnika tam je max. 400 eur. Takze chcel by som sa teda opytat, ci to je fakt v tom nemecku take drahe, alebo sa viem niekde poistit za menej, ide mi len o splnenie povinnosti aby som mohol pracovat, absolutne ma nezaujima krytie, ziadne extra veci. no tak teda velmi dakujem za kazdu radu, kto ma s tym skusenost. vopred dakujem Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 10, 2011, 07:49:19 am »

mesacne najme ked plat brigadnika tam je max. 400 eur. Takze chcel by som sa teda opytat, ci to je fakt v tom nemecku take drahe, alebo sa viem niekde poistit za menej, ide mi len o splnenie povinnosti aby som mohol pracovat, absolutne ma nezaujima krytie, ziadne extra veci. no tak teda velmi dakujem za kazdu radu, kto ma s tym skusenost. vopred dakujem Mrknutí
Nahore je funkce hledani, na tema "zdravotni pojisteni" toho uz najdes pomerne dost.
Jedno z nejnovejsich temat bylo toto...pomuze ti to?
http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=6777.0

Take se pozeptej, jestli jako student a brigadnik nahodou nemuzes par mesicu pracovat s cestovnim pojiztenim ze SK...ale tady bych ti nechtel davat falesne nadeje, jen mi prijde, ze by to v tve situaci mozna mohlo jit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
neitus2



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #10 : Květen 10, 2011, 09:21:59 am »

Vdaka za odpoved, vyhladaval som si poistenie uz skvor cez tu funkciu hladania, ale bol som prekvapeny, ze aj ked som tam skrtal stale minimalnu starostlivost-najlacnejsiu variantu, maximalnu spoluucast, tak sa tie sumy pohybovali tesne pod 200 eur a  vyssie. Dufal som ze to vypluje, nejaku poistku kde by som si aj tak platil vsetko z vrecka, keby som ochorel, ale aspon by bolo nizke poistne. A pozeram aj na tu 65 eurovu poistku, len som akysi skepticky, pisu ze to je nejake turisticke zdravotne poistenie, neviem ci je pouzitelne do zamestania, ale mi mozno mi to len google translator blbo preklada :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München