Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dolů
 
Autor Téma: kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd  (Přečteno 1364677 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #75 : Červenec 24, 2014, 10:13:33 am »

Vila mi niesme nemecko...ci svajciarsko..vyspele demokracie..aj tu je korupcia a podobne,,ale iste to nieje taky bordel co unas...zial..a keby to chces zmenit?zmetu nas a vykonstruuju na nas take obvinenia ako komunisti v r 1948 na svojich a inych a nic nezmozes...zial vieme len kritizovat recnit atd...to by musel cely narod povstat atd...ale eu by poslala vojska a tu banda zachranila...a mi by sme skoncili v base za rozvrat republiky...aj taky je kapitalisticky rezim... Úsměv
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #76 : Červenec 24, 2014, 10:26:17 am »

Harry, to, čo sa deje v Nemecku, vzniklo veľmi pomalým procesom, to myslenie typu, môžeme sa "brániť" im nikto nedaroval. Odbory, štrajky, to všetko bol postupný proces. To tam nebolo od začiatku. Však Nemci pôvodne boli skôr typ národa, čo bol "poslušný". (viď Hitler)

Je pravda, že teraz sú ekonomická moc, na špicke, ale na druhej strane, za akú cenu, že? Werkverträge, Zeitarbeit, aké svinstvá sa dejú pod rúškom tohto, to asi vie každý, kto sa o túto tému viac zaujíma. Napr. Andrea Nahles sa vraj teraz rozhodla bojovať proti zneuživaniu, ktoré sa deje cez Werkvertäge.

Čo sa týka Slovenska. Každý štát má takú vládu, akú si zaslúži. Slováci vytrvalo volia zločinca Fica (alebo predtým Mečiara), tak majú výsledok.

Je pravda, že Slováci nemali skoro nikdy žiaden vlastný stát, buď boli pod Maďarmi, alebo potom po Habsburgovcami, takže mám pocit, že majú dosť komplexy. Až 1918 sme mali štát, no zlé jazyky hovoria, že ani z českej strany to nebolo od najmä na začiatku úplne kóšer. Osobne mám málo informácii, neviem to posúdiť. Pravdou ale je, že len sami by sme si samostatnosť nevydobili.

Česi mali predsa len pár storočí svoj vlastný štát, kráľovstvo, aj keď potom boli tiež prevalcovaní Habsburgovcami, mám pocit, že preto sú o čosi sebavedomejší.

Mne osobne vadí, že kým Nemci a Rakúšania si hrdo chodia v dirndloch, majú svoje tradície a vážia si ich, Slováci akoby chceli zo seba striasť všetko, čo je im vlastné, čo je pekné a zaujímavé, folklór, piesne, tradičné ľudové remeslá.
Kým na rakúskych diaľničných odpočívadlách ťa obsluhujú tetky v Dirdli, na Slovensku nehrozí, že prídeš do Bratislavy a bude ťa vítať niekto v kroji.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #77 : Červenec 24, 2014, 10:31:01 am »

Kapitalizmus zotrocil ludi tak,ze po r 1989 viac menej kazdy kto si chce kupit dom ci byt doma sa musi zadlzit...na 30r..ludia su uz chory na nervy ..chodia do rpace kde dostanu minimum kde podnikatelia na nich vyvijaju tlaky...a su v pasci..rodinu treba zivot...dlh na 30r...plus reklama media ktore nam trepu o konzume len..kup si nove auto..pracku..koktoiny videa...cestujte...ale ma to,len jeden hacik..budete nasimi otrokmi a zadlzeny ako v amerike kde ma kazdy kreditky picoviny a dlh na hlave...taki ludia sa stanu otrokmi..konzumu...hypoteky uvery...toto co doslo teraz nema obdobu...radsej budem zit o zemiakoch a mlieku nebudem cestovat nebudem mat auto,ale nebudem zadlzeny a nebudem pod tlakom a nestanem sa otrokom tohto kapitalistickeho rezimu a jeho konzumu na ovladanie ludi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #78 : Červenec 24, 2014, 10:33:05 am »

Jesenna vila


Mne osobne vadí, že kým Nemci a Rakúšania si hrdo chodia v dirndloch, majú svoje tradície a vážia si ich, Slováci akoby chceli zo seba striasť všetko, čo je im vlastné, čo je pekné a zaujímavé, folklór, piesne, tradičné ľudové remeslá.
Kým na rakúskych diaľničných odpočívadlách ťa obsluhujú tetky v Dirdli, na Slovensku nehrozí, že prídeš do Bratislavy a bude ťa vítať niekto v kroji.


v tomto suhlasim...chyba nam ucta ku svojim predkom ...tradicia...byt na nieco hrdy...bdueme sa radsej opicit po amerike konzumovat odpad ako hamburgery..atd...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #79 : Červenec 24, 2014, 10:33:42 am »


 Jesenna vila slovensko cesko ovladaju ekonomicke skupinky ktorym vyhovuje tento stav spolocnosti..poltiici su len babky na spagatiku...im vyhovuje,ze nasa ceska mentalita je aka je..mudrovat v krcme...proste mi niesme nemci...povazujem nase mentality za neuvedomele...zial..ta pravda je kruta a cim sa jej clovek skor pozrie do oci a uvedomi tym skor zbali kufor a odide...ale zadne dvierka doma treba mat..mi sme boli roky pod madarmi utlacani...atd..je to aj historiou dane...dalsia vec nase narody su uplatne...spolocny zaujem?Zit v krajine kde by slusnost bola cool..kdeze..dnes je cool tzv celebrita ozrana na party a stupidne relacie...ten kto kradne..jednoducho nase krajiny sa nezmenia a bude to,len a len horsie.

To sa ale nedeje len v Česku a Slovensku, myslím, že takto funguje celý svet.
Ale v jednom s tebou nesúhlasím, zlo nie je len na špicke, to zlo je všeobecne v ľuďoch. Ak by Slováci naozaj mali vôlu k zmene, budú rozmýšľať a konať inak.  Je pravda, že ako som inde spomínala, väčšinou sme žili v područí niekoho, a potom komunisti, kde si musel držať hubu a krok, samé lži si len počúval, napríklad o Rusoch - osloboditeľoch (čo v oslobodených oblastiach znásilňovali ženy a kradli obyvateľom ich zásoby a majetok, to viem od babky - kým Nemci sa vraj vždy správali slušne a korektne (k obyvateľom)). Lži o tom, ako sa v socíku vážila práca (no prečítaj si Mňačkove "Oneskorené reportáže" a čosi sa o tom dozvieš, poznám aj nejaké prípady z reálu). O hnusnom imperialistickom západe, čo o iste skončí na smetisku dejín a podobne. Proste, ľudia boli zvyknutí, že aj tak nič nemôžu robiť, tak sa stali nečinní.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #80 : Červenec 24, 2014, 10:35:02 am »

Od nemcov sa mame co ucit...vecina z nich je na nemecko hrda a maju pozitivny vztah k vlasti..neraz som to osobne zazila cusal som,lebo nic take doma som nevidel,ale to je tym znechutenim u lidi ztoho vsetkeho co sa deje unas a vo vychodnej ci strednej europe.Polsko Madarsko a ine krajiny to iste...minule som cital otom kolko zarabaju sicky v Bulharsku...do placu mi bolo kam to vsetko zaslo.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #81 : Červenec 24, 2014, 10:36:50 am »

http://www.cas.sk/clanok/254768/herec-a-reziser-martin-huba-cely-zivot-som-mal-neustale-bolesti.html

Na takych ludi moze byt Slovensko hrde...pan herec pan clovek..bodaj by sme mali viac takych ludi...nie tie rychlokvasene tzv celebrity...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #82 : Červenec 24, 2014, 10:37:46 am »

Potrebujem sa oholit..a dat do gala... Smích Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #83 : Červenec 24, 2014, 10:39:30 am »

Jesenna vila predtym nez zacnes spinit na rusov(nezastavam sa ich),ale vytrpeli si vo vojne svoje..nastuduj si zverstva nemeckych vojakoch v Rusku a inde v okupovanych krajinach....a neidealizuj si historiu...staci si precitat rozhovory s veznami ktori boli v Dachau a inde....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #84 : Červenec 24, 2014, 10:41:14 am »

Jesenna vila kazdy rezim ma dobre aj zle stranky...co dokazal kapitalizmus na slovensku ti snad nemusim vraviet...zbedaceny narod...emigraciu z dovodu prezitia...nefunkcnu justiciu ...vyse 400tisic ludi bez prace...narastajuca kriminalita romov....rozkradanie republiky....toto maj napamäti ked zacnes velebit kapitalisticky rezim.

Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #85 : Červenec 24, 2014, 10:54:17 am »

Jesenna vila predtym nez zacnes spinit na rusov(nezastavam sa ich),ale vytrpeli si vo vojne svoje..nastuduj si zverstva nemeckych vojakoch v Rusku a inde v okupovanych krajinach....a neidealizuj si historiu...staci si precitat rozhovory s veznami ktori boli v Dachau a inde....

harry, ja som o tom písala v súvilosti s klamstvami socíku, kde boli Rusi predstavovaní ako osloboditelia bez jedinej morálnej poškrvny.
O tom znásilňovaní sa všeobecne vie, poznala som pár starších Nemiek, čo sú už vo vysokom veku a tiež o tom hovorili. Moja babka sa napríklad pred Rusmi schovala do komína. Prečo asi?
Čo sa týka Nemcov, písala som len to, čo som sama počula.

Zverstvá fašizmu predsa nikto nespochybňuje.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #86 : Červenec 24, 2014, 10:57:17 am »

Jesenna vola never vsetkemu co ti dnes media podsuvaju...aki su rusi zli atd...vsetko je zmanipulovane a vsetko je uplne inac nez vyzera.

Nabuduce nam napis o zverstvach nemeckych vojakov.Nesnaz sa spinit,len na rusov a nemcov do neba davat.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #87 : Červenec 24, 2014, 11:02:34 am »

Jesenna vila kazdy rezim ma dobre aj zle stranky...co dokazal kapitalizmus na slovensku ti snad nemusim vraviet...zbedaceny narod...emigraciu z dovodu prezitia...nefunkcnu justiciu ...vyse 400tisic ludi bez prace...narastajuca kriminalita romov....rozkradanie republiky....toto maj napamäti ked zacnes velebit kapitalisticky rezim.



No, ak považuješ diktatúru len za "zlé stránky"

Nemožnosť vyjadriť slobodne svoj názor bez postihnutia, prenasledovanie politických odporcov a všetkých ich priateľov a známych ...

Fingované procesy v 5O-tych rokoch, veci typu, "máte hodinu na to, aby ste sa zbalili, vypadnite  z bytu" a šup na východ bez vody a elektriny ...

Ostnatý drát, ktorý sme mali možnosť priamo vidieť (kedže Bratislava leží na rakúskej hranici) a za ním vytúžené Rakúsko, do ktorého sme nemohli.

Doma stále: nesmieš povedať, že počúvame Slobodnú Europu, nesmieš povedať, že chodíme do kostola, nesmieš povedať, že sme sa doma rozprávali o okupácii vojsk Varšavskej zmluvy ...

Donášanie STB na tých, čo vyčnievali z radu ...


Neustály strach, podporovaný brannými cvičeniami.
Jeden príklad za všetko: boli sme v pivniciach našej školy (ktoré mali v prípade jadrovej vojny slúžiť aj ako bunkre), zhasli nám svetlo a povedali nám "teraz si predstavte, že vonku zúri jadrová vojna".
Potom prišli ku nám domov a začali hovoriť, čo máme robiť, keď príde jadrová vojna, začala som si myslieť, že Rusi sa už pripravujú na uder a keď v noči hučalo smetiarske auto, myslela som si, že to k nám letí už atomova bomba (bola som ešte decko)

Len zlé stránky?
Ďakujem už neprosím


Žiadna podpora individuality ...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #88 : Červenec 24, 2014, 11:04:04 am »

Jesenna vola never vsetkemu co ti dnes media podsuvaju...aki su rusi zli atd...vsetko je zmanipulovane a vsetko je uplne inac nez vyzera.

Nabuduce nam napis o zverstvach nemeckych vojakov.Nesnaz sa spinit,len na rusov a nemcov do neba davat.

Aké médiá? Čitaš, čo som ti písala?
Išlo o rozprávanie mojej vlastnej babky!!!!
Takisto osobné rozhovory s Nemkami vo vysokom veku.

Moj otec by tiež vedel rozprávať svoje, robil fušky v rôznych častiach Slovenska a čo mu rozprávali o "partizánskej bande" (ich časťou boli často aj Rusi)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #89 : Červenec 24, 2014, 11:06:39 am »

Jesenna vila nastuduj si to rob Usa v okupovanych krajinach....ake su tam vykonstruovane procesy proti tzv teroristom...krajiny kde vstupili ich vojska a co tam vsetko po sebe zanechali a ine veci...toto co bolo v Ceskoslovensko nikto nespochybnuje,ale spytaj sa dnes ludi kedy sa im zilo lepsie....


Jesenna vila a kde je dnes NATO Usa a ine zapadne krajiny tzv siritelia slobody preco nepomozu ludom v Severnej Korey odstranit toho blazna aludom pomoct?Zeby tam neboli nerstne suroviny...komu vyhovuje rozbita Ukrajina?a ine veci..jesenna vila ta tvoja hra na tzv uvedomeleho obcana je smiesna,lebo nemas na vec svoj nazor a prezentujes,len jeden uhol pohladu.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München