Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dolů
 
Autor Téma: kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd  (Přečteno 1362384 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #60 : Červenec 24, 2014, 06:20:22 am »


 Co sa tyka Jesennej vily ..ona sa vam snazi vzdy liskat...nema na nic svoj nazor.,..tam dke vietor fuka tam ide...najprv nemci boli dobri..super potom zli..potom uz fandila nemcom vo futbale...najnovsie dokonca prispieva aspon co som tu videl o okupaci z r 1968 ..len preto aby si urobila obraz uvedomelej obcanky v nemecku...slovensko jej nieje dobre...cesko je unich super ..ja tie blaboly nemozem citat...a viac menej tym co sa liskala vam 4 aj tak ste ju cez palubu hodili Úsměv)))..radsej budem nenavideny,ale mam svoj nazor ako sa mam niekomu trepkat do zadocku.
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 06:21:33 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #61 : Červenec 24, 2014, 06:29:21 am »

Ja za svojim nazorom stojim...uroven obsluhy bola v byvalych statnych interhoteloch v byvalom Ceskoslovensku podstatne vysia nez je dnes...iste ze boli aj restauracie kde uroven slaba bola,ale konkretne interhotely a hlavne servis bol na velkej urovni...otom ma nepresvedci nikto  Úsměv
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #62 : Červenec 24, 2014, 07:53:49 am »

Hary,
zaloz si vlakno "Interhotely v CSSR a CSFR".
 Mrknutí


Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #63 : Červenec 24, 2014, 07:55:21 am »

... a virtuálne upalovanie sa začalo ...  Smutek

Nepísala som to, aby som provokovala, ani zámerne, ani nevedome.
Takisto som sem predtým nechodila pod inými nickmi.

(Čo sa týka toho zvyšku, ako sa striedavo líškam a neviem čo, možem sa len pousmiať, zrejme tí, čo to píšu, súdia podľa seba. Smutek)

No, ktovie, prečo máte neustále potrebu riešiť ľudí a hľadať v nich niečo.?

Myslela som si naivne, že toto fórum je o niečom inom. Co??? Smutek
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 09:43:47 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #64 : Červenec 24, 2014, 07:56:07 am »

K tým rukaviciam u pekára a podobným: včera som sa na to niekoho pýtala, vraj sa medzi iným všeobecne skôr prikláňa k variante bez rukavíc, lebo tie rukavice sa vraj nemenia dosť často ...

jirike a diddi, ďakujem za odpovede.
Tento fenoném, že "prihraniční" nakupujú radšej za hranicami, poznám už zo Slovenska. Bratislavčania chodia hromande nakupovať do Hainburgu (a niektorých iných malých mestečiek v Rakúsku), z podobných dôvodov, aké ste uviedli vy. Od revolúcie v Hainburgu postavili asi 8 nových obchodov, vidno pred nimi väčšinou len slovenské značky, Rakúšania majú zo Slovákov dobrý zisk.
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 09:44:04 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #65 : Červenec 24, 2014, 08:06:17 am »


 Co sa tyka Jesennej vily ..ona sa vam snazi vzdy liskat...nema na nic svoj nazor.,..tam dke vietor fuka tam ide...najprv nemci boli dobri..super potom zli..potom uz fandila nemcom vo futbale...najnovsie dokonca prispieva aspon co som tu videl o okupaci z r 1968 ..len preto aby si urobila obraz uvedomelej obcanky v nemecku...slovensko jej nieje dobre...cesko je unich super ..ja tie blaboly nemozem citat...a.

Harry, to, čo píšeš, je nezmysel!
Nie je pravda, že Slovensko mi nie je dosť dobré, ináč by som tam asi nedávno nestrávila mesiac, že? Šok
Ale - napríklad: pozerať sa na to, ako riaditeľka istej školy spreneverila peniaze rodičov a stále bez trestu (napriek dvom trestným udaniam na ňu, pretože iní "kamoši" ju varovali, prípadne prikázali, aby trestné oznámenia proti nej na pokyn "zastavili")?
Pozerať sa na to, ako Fico likviduje podnikateľov tým, že musia platiť dane dokonca, keď sú v strate?
Pozerať sa na netrasparentné štátne konkurzy, ktorý víťaz je očividne dopredu určený a ani napadnutie konkurzu nič nevyrieši?
Mohla by som pokračovať donekonečna ...

Čo sa týka ochotných českých predavačov, možeš sa ísť spýtať bývalej mojej kolegyne, ktorá ostala na jednej konferencii v Prahe šokovaná podobne ako ja, človek sa tam u nich cítil ako "človek", nie ako niekto, kto len "otravuje".

A - čo sa týka roku 1968, súvisí s mojím otcom, ktorý vpád vojsk Varšavskej zmluvy na vlastnej koži v Prahe zažil ... preto je to pre mňa niečo osobné ...

Napísala som ti jasne, že Nemcom som fandila, lebo sa mi páčil ich futbal, tak isto to videlo dosť Slovákov ...

A na Nemcov nemôžem mať žiadny jednotný názor, však sú medzi nimi takí aj onakí, to isté ostatné národnosti.
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 09:44:51 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #66 : Červenec 24, 2014, 08:19:25 am »

Ešte k tej "kráľovnej".
Na Slovensku som nepočetne krát som bola svedkom, ako sa predavači medzi sebou bavili, cítila som sa ako "nevítaný hosť". Ale JEDEN jediný RAZ som sa ozvala, zrejme to bola čosi ako posledná kvapka. Ako som už písala, šlo o športový značkový obchod, kde predavačky (mladé) iste netrpeli stresom.

Môžme sa opýtať, prečo Slovensko plné prírodných krás, pamiatok, a iného "bohatstva" (napr. folklór) nie je obľúbenou turistickou destináciou, kým napr. susedné Maďarsko, ktoré dokopy nič nemá (v porovnaní so Slovenskom), je práve vychyteným cieľom nemeckých a rakúskych turistov?

Odpoveď je jednoduchá: iná uroveň služieb a obchodov - v Maďarsku si turistov a zákaznikov vedia uctiť, preto tam radi chodia. Správajú sa k nim slušne, necítia sa tam len ako dojná kravička, ktorú treba len "podojiť" z peňazí a služby mizerné.

To je dôvod, prečo mi také chovanie vadí všeobecne.

Vy ste možno v zahraničí už roky, možno ste zdrhli už za socíku, možno v Čechách predavači takí nikdy neboli, tak neviete, aké to je, cítiť sa niekde ako nevítaný hosť, nechápete to.

Ešte som k tej "kráľovnej":
Tak by ma zaujímalo, či si taká "kráľovná" všíma, keď nastúpi do dopravného prostriedku starý človek, čo ledva stojí (alebo staršia žena s taškami, atď). Či taká "kráľovná", keď mu sama nemôže ponúknuť svoje miesto na sedeniu, poprosí niekoho z mladých, aby mu uvolnili miesto? Či sa taká "kráľovná" sa starého človeka spýta, či nepotrebuje pomoc pri nastupovaní, vystupovaní, s taškami ... či toto všetko patrí k správaniu namyslenej "kráľovnej"? Hněv


« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 09:50:42 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #67 : Červenec 24, 2014, 09:48:39 am »

Jesenna vila korupciu mas vsade...nemam rad ked ludia co ziju par rokov vo svete prilis moc kritizuju slovensko pritom tam zili a nic neurobili preto aby sa tam nieco zmenilo....jesenna vila vrat sa na slovensko a skus to zmenit..nielen kritizovat ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #68 : Červenec 24, 2014, 09:51:02 am »

Jesenna vila to ze korupcia dosiahla obludnych rozmerov v cesko-slovensku a inych krajinach otom vieme...naco to omiliet?Zmenis to?Vecina ludi co kritizuje stav aky mame doma keby tam bola v politike robit presne to iste co ti teraz.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #69 : Červenec 24, 2014, 09:52:10 am »

Do Hainburgu chodia ludia nakupovat preto potraviny,lebo su tam podstatne kvalitnejsie nez na slovensku.,....tie iste znacky kvalita odost lepsia v Rakusku.Co by som tam nesiel keby byvam v Ba na veci nakup.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #70 : Červenec 24, 2014, 09:53:26 am »

Zeby Madarsko bolo co sa tyka cestovneho ruchu na urovni Rakuska neviem otom...chodte do rakuskych alp a pozrite sa kolko madarov tam robi...jedna madarka mi povedala doma unas je to tak mizerne a zle zaplatene vsetko ze sa zit neda a musime ist na zapad robit...to je dnesne Madarsko.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #71 : Červenec 24, 2014, 09:54:32 am »

harry, mám známych, čo sa pokúsili niečo zmeniť a h ...o to pomohlo.
Vraj vačšina trestných udaní je zastavená na "pokyn" (kvôli politickému pozadiu). To rozprával jeden, čo v tej oblasti kedysi pracoval.

Odkiaľ vieš, že som sa nesnažila? Že sme sa my nesnažili? (Nebola som v tom sama)
Ale nemám rada trieskanie hlavou proti múru. Nie je na to vôla, v tom ľudia naozaj nechcú zmenu, len o tom trepú.

Slováci si všetko nechajú líbiť, aj Fica, aj iných zločincov, dokonca, keď sa niekto dokope k štrajku, tak ho ešte kritizujú, nie ženy ho podporili.

V Nemecko by taký politik už dávno skončil. Dnes som pozerala v správach, mníchovskí školáci vyšli na ulicu, u nás nehrozí. Slováci si vždy nechajú všetko "líbiť".
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 10:10:45 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #72 : Červenec 24, 2014, 10:04:13 am »

Harry, mám známych medzi Rakúšanmi, Nemcami, Maďarsko je obľúbené.
Ked známy býval vo Viedni, dokonca mu chodili ponuky od maďarských kúpelov, také zájazdy, že autobus ho tam dovezie, bude tam a zasa ho odvezie. Tak ako si tu niektori dávajú robiť zuby lacnejšie v Čechách, si kopec Rakúšanov dávať robiť v Maďarsku. Dobrý príkladom je jaskyňa Driny, ktorej jeden koniec je v Maďarsku, druhý na Slovensku. Na Slovensku všetko zanedbané, v Maďarsku všetko krásne a príjemné.

Keď ja poviem tu v Nemecku, že som zo Slovenska, tak každý, že "ha, to je čo za krajina". pre nich mne aj tak všecti Ostblockstaaten (kto sa nevyzna).
Väťščina pozná tak akurát Prahu, niektorí aj Tatry, ale to skôr východní Nemci (tí aj Bratislavu a niektoré iné mestá).
Keď dávajú v nemeckej telke dokument o Tatrách, tak o poľských Tatrách.

K tomu nakupovaniu v zahraničí: však ja nikoho neodsudzujem. Ja osobne, keď prídem na SK, tak si skôr vychutnávam bryndzu, ovčí syr a údené syry a k tomu zeleninu, o ktorej mám akú takú istotu, že je z vlastnej záhrady (trh na Šancovej v BA) a úplne inak chutí. To prvé v Nemeckiu nenájdem, to druhé tažšie.
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 10:08:18 am od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #73 : Červenec 24, 2014, 10:06:24 am »

Jesenna vila to ze korupcia dosiahla obludnych rozmerov v cesko-slovensku a inych krajinach otom vieme...naco to omiliet?Zmenis to?Vecina ludi co kritizuje stav aky mame doma keby tam bola v politike robit presne to iste co ti teraz.

Harry, ale mne to jedno nie je.
Pretože politici idú vždy tak ďaleko, ako im ľudia dovolia.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #74 : Červenec 24, 2014, 10:09:47 am »


 Jesenna vila slovensko cesko ovladaju ekonomicke skupinky ktorym vyhovuje tento stav spolocnosti..poltiici su len babky na spagatiku...im vyhovuje,ze nasa ceska mentalita je aka je..mudrovat v krcme...proste mi niesme nemci...povazujem nase mentality za neuvedomele...zial..ta pravda je kruta a cim sa jej clovek skor pozrie do oci a uvedomi tym skor zbali kufor a odide...ale zadne dvierka doma treba mat..mi sme boli roky pod madarmi utlacani...atd..je to aj historiou dane...dalsia vec nase narody su uplatne...spolocny zaujem?Zit v krajine kde by slusnost bola cool..kdeze..dnes je cool tzv celebrita ozrana na party a stupidne relacie...ten kto kradne..jednoducho nase krajiny sa nezmenia a bude to,len a len horsie.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München