Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9824902 krát)
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1695 : Říjen 25, 2020, 01:28:44 pm »

Markus - no keď sa tu budem rozčulovať, tak snad se ti češi probudí ;_)
A začnou CHRÁNIT svůj národ ...!
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1696 : Říjen 27, 2020, 10:06:45 am »

aktualne cisla dnes 26.08.2020

1. nove pripady Nemecko vcera: Počet nakazených v Nemecku stúpol o 1576


2.  V Česku opäť prudko stúpol počet nakazených. Za predchádzajúci deň pribudlo 367 prípadov, čo je tretie najvyššie číslo od začiatku pandémie.


Nemecko ma 8x viac obyvatelov, pocet novych nakazenych zodpoveda cislu 2936 v Nemecku ...


= cesi chrani SVUJ NAROD moc zle :-(

ale to je jejich ribiz ...

Rudo, prosím Tě, kolik v Německu lidi zemřelo, v přepočtu na počet obyvatel ?
A kolik v Česku ?

...........

Počet nakažených je sám o sobě dost zavádějící číslo, jak nám ukázal čas od března, nebo ?
Protože je dost zásadně ovlivněn počtem udělaných testů, na počet obyvatel....

Možná Ti tento argument stačí jinde, já bych od tebe (jako od odbornika) očekával trošku víc...

Nicméně my žijeme, stejně jako Vy, v Německu.....



ok ked je pocet nakazenych zavadejici cislo, tak pocty mrtvych

Nemecko do vcera 10.091 na ca. 83 milionov obyvatelov = ca. 122 mrtvych na milion obyvatelov

Cesko do vcera 2.365 na ca. 11 milionov obyvatelov = ca. 215 mrtvych na milion - takmer dvojnasobok

dufam, ze to nie su zase "zavadejici cisla" aj ked mojim cielom je cely den "zavadet" ;_)
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1697 : Říjen 27, 2020, 10:10:10 am »

Škleb Tady jsme o tom diskutovali jen my dva a já Ti dal x krát za pravdu a taky jsem psal, že to v Česku zbytečně  uspěchali a podobně, tedy by jsi tento příspěvek mohl vzít tam, kde je to pravda.

Nicméně... jsi zapoměl zmínit další čísla a to počet mrtvých / na počet obyvatel a taky aktuální počet hospitalizovanych (tedy ve vážném stavu) / na počet obyvatel, když už chceš dal porovnávat... taky by šla zmínit (v takové diskusi) úspěšnost testování a rychlost izolovaní a karanteny a obávám se, že by jsi v jakékoli diskusi mohl tak maximálně (opět) sklopit uši.

Jsi maximálně obratný manipulator a rejpal, nic víc  Kroutím očima


jo takze ja som uz dal pocet mrtvych/ na pocet obyvatelov ..

ty mozes dat pocet hospitalizovanych (tedy ve vaznem stavu) na pocet obyvatel ...

obavam sa, ze budem musiet sklopit usi ... :_(
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1698 : Říjen 27, 2020, 01:35:59 pm »

Teď mě odpovídáš na 2 měsíce starý, neaktuální příspěvek ? Proč teď, proč ne tehdy ?

Zase nějaká Tvá hra či test ? Jsi nemocný ?

Ne, teď už máš pravdu. Po půl roce.

Ano, vyjadřoval jsem se k aktuálnímu stavu tehdy.
Vytahovat z kontextu neaktuální (staré) příspěvky - nechápu.

Ano, máš pravdu, Česko je na tom po půl roce hůř než Německo.
Už asi dva týdny, divím se, že jsi se připomněl v takovém skluzu.

Ano, mám uši sklopené a přiznávám, ale protože Ty jsi je půl roku sklopit nedokázal, jsi jen Slo-něm-väk rejpavej.

Dal jsem Ti za pravdu 15x, to by mohlo stačit i někomu tak postiženému jako jsi Ty Mrknutí

« Poslední změna: Říjen 27, 2020, 03:51:16 pm od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1699 : Říjen 27, 2020, 08:10:22 pm »

Jirike - ja som ti len chcel naznacit, ze konecne hodnotenia sa budu robit az ked to vsetko skonci ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1700 : Říjen 28, 2020, 06:51:19 am »

Pokud to skončí  Kroutím očima
Ale naznačuješ to velmi zvláštním způsobem, navíc  já to vím...
Ani bych si nedovolil ,,robiť konecne hodnotenia" komentoval jsem jen občas průběh - svým pohledem Mrknutí
Zbytek byla jen bramboračka, Tvé přehnané reakce a odpovědi Tobě  Smích
« Poslední změna: Říjen 28, 2020, 09:22:03 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1701 : Říjen 28, 2020, 10:12:12 am »

"komentoval jsem jen občas průběh - svým pohledem "

jo ja taky komentuju - obcas, svym pohledem ...
ked sa mi to hodi, vytiahnem cisla z Ciech a mozem nadavat ;-)
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1702 : Říjen 28, 2020, 10:44:19 am »

proste musime sa zmierit s tym, ze vakcina/liek len tak rychlo nebude ...
a musime sa zmierit, ze budu aj mrtvy - tak, ako su aj na ine infekcne choroby

    Dobrá zpráva, v Česku je už promořena až pětina obyvatel, říká imunolog


    Imunolog Vojtěch Thon pracuje na rozsáhlé studii promořenosti české populace. Z dosavadních dat vyplývá, že onemocnění covid-19 prodělalo od začátku roku mnohem více lidí, než se čekalo. Stát oficiálně uvádí číslo 500 tisíc. Podle něj se novým typem koronaviru mohlo nakazit mnohem více Čechů, než se obecně uvádí.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-vojtech-thon-testovani-studie-promorenost.A201027_105917_veda_vov
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1703 : Říjen 28, 2020, 10:46:17 am »


takze coronavirus a mrtvi na coronavorus nie je ziadna novinka ...
a tak isto - AK by sa v minulosti urobili OPATRENIA (lockdown atd.) tak TI LUDIA ESTE MOHLI ZIT !!!


    „Pro léčení té choroby i pro prevenci to znamená velmi mnoho,“ říká imunolog. „Protože se ukazuje, že i proti tomuto takzvanému novému koronaviru jsme schopni velmi dobře reagovat, vlastně velmi podobně, jako je tomu u jiných koronavirů, se kterými se setkáváme už od šedesátých let minulého století.“
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1704 : Říjen 28, 2020, 04:11:43 pm »

To je Tvá věc,  že jsi smířený, já a s timhle - NE  Pláč
Pokud je to zbytečné a mohlo se tomu (byť nepatrně) předejít.
Jeden další příklad z Česka.

Minulý týden pondělí - čtvrtek přišla nevědomky do kontaktu = přinesla to domů - naše blízká příbuzná v Česku (pracuje ve zdravotnictví)
Ve čtvrtek už to věděla, 2 pacienty přeložili na Covid oddělení.
Že by personál nakažený nebyl komplet, o tom nelze spekulovat, jedna se o velmi specifickou a kontaktní a celodenní práci s pacienty, pouze s rouškou a rukavicemi.
Kdo čekal preventivní karanténu, než budou testy, se mýlil.
( Já taky )
Čtvrtek - pondělí dál personál pracoval (na pokyn vedení nemocnice) dal šířil mezi pacienty, rodiny, do obchodu, cestou do práce.....
V pondělí ráno měli odběry a večer ve 21h výsledky po sms.
A světě div se, celý personál oddělení pozitivní (což bylo jasný už ve ctvrtek nebo? )
V noci na úterý zavřely oddělení, celý personál v karanténě a pacienty (opět na 99% nakažené) přesunuli na jiná oddělení.
Doma nakažený partner a děti a kdo všechno dál se ani nedozvíme...
Kolik lidí zemře taky ne. (70% pacientů onoho oddělení nezvedne ani lžíci do pusy - pokud někdo patří do rizikové skupiny, tak právě ONI)

Ještě ve čtvrtek argument, že není ani jedna osoba z personálu, která by mohla být ,,možná zbytečně" v preventivní karanténě.
Tak šli do ní v úterý všichni a nakazili zbytečně dalších X lidí...

Já Ti Rudo řeknu, že mě to přijde úplně zbytečný, stejně jako X ženských před sámoškou, když čísla letí nahoru...
 A že v tom vidím jen něco, na co bych použil mnoho sprostých slov, což ale neudělali lidi z oddělení, ale vedení té nemocnice, kde každý má u jména jeden až dva tituly...

Já když (pardón) zkurvím koupelnu a za 4roky začne prosakovat voda dolů do obýváku, tak musím přijet a opravit to v rámci záruky. A pokud ta voda způsobí další škodu, třeba zničenou dřevěnou podlahu, mokré zdi atd. jde všechno za mnou...

Tohle rozhodli taky konkrétní lidi, navíc s tituly, ale za napáchané škody nenesou žádnou zodpovědnost, nikdo je k soudu nepožene, byť svým rozhodnutím ve čtvrtek napáchali škody mnohem větší, evidentní už v noci na úterý  Co??? Nevím co si myslet/Nerozhodný

Nechtěl jsem se pouštět do nadnárodních diskusí, jen jsem párkrát popsal zbytečnosti a šlendriján, co jsem viděl na vlastní oči, nebo zažil já nebo někdo blízký a pak už to nabralo jiný směr, žádné závěry jsem nikdy nedělal...

Markus měl pravdu, zcela zbytečná diskuse, každý mluvíme jiným jazykem a nerozumíme si navzájem.
Jeden o voze a druhý o koze.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1705 : Říjen 30, 2020, 02:39:50 pm »

Německo darovalo Česku sto plicních ventilátorů pro boj s covidem-19. Podle německého velvyslance se prověřují možnosti poskytnutí další pomoci.
Zaznamenáno
Markus P.



Karma: -52
Příspěvků: 64


« Odpověď #1706 : Říjen 31, 2020, 09:11:13 pm »

Rudo, myslim, ze tady trpis samomluvou....vsak na tebe uz nikdo nereaguje... nechces to opravdu probirat s nejakou srpiznenou dusi treba u piva a ne tady?? 
Uvidime, jak dlouho bude mit i ten posledni diskutujici chut na tebe reagovat.. divim se, ze ji jeste ma...


Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1707 : Říjen 31, 2020, 11:17:18 pm »

Ja predsa nevyžadujem, aby na mňa niekto reagoval.

Ano, trpím samomluvou. Nedá sa to liečiť.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1708 : Listopad 07, 2020, 02:20:12 pm »

Boris Klempa, virológ:

1. Ktoré tri krajiny zvládli podľa vás doteraz boj s pandémiou najlepšie a prečo?

Napriek tomu by som vybral tri krajiny, ktoré svojím prístupom rozhodne stoja za pozornosť: Čína, Japonsko a Nemecko. Sú to veľmi rôznorodé krajiny, boli počas pandémie v rôznych situáciách a predstavujú rôzne prístupy.


....

Nemecko zvláda situáciu tiež veľmi dobre, aj keď má k tomu veľmi ťažké predpoklady. Vďaka svojej ekonomickej sile má veľmi „cestovania-chtivé“ obyvateľstvo, obrovskú mobilitu ľudí a množstvo ďalších okolností súvisiacich s tým, že je priemyselnou veľmocou Európy.
.....

V porovnaní s podobne veľkou a bohatou krajinou ako je Francúzsko však zvláda situáciu výrazne lepšie, najmä z hľadiska počtu úmrtí.

Na úspechu nemeckého modelu stojí za pozornosť to, že za ním nestojí žiadne jedno geniálne riešenie, žiadna finta. Nemecko si proste len veľmi zodpovedne a konzistentne plní svoje domáce úlohy.
.....

Určite pomáha aj to, že vláda si necháva radiť aj jedným z najväčších mozgov nemeckej virológie, ktorý sa koronavírusom venuje už od objavenia prvého SARS-koronavírusu, Christianom Drostenom. Ten vedecký prístup k celému problému je veľmi cítiť.
....

Nemecko skrátka veľmi pragmaticky robí všetko, čo je racionálne treba, ako je posilňovanie kapacít pre dohľadávanie kontaktov, navyšovanie diagnostických kapacít, navyšovanie lôžkových kapacít, ale aj intenzívny základný výskum.

Samozrejme, vďaka svojej ekonomickej sile má na to iste lepšie predpoklady ako mnoho iných krajín, ale pristupuje k tomu veľmi racionálne, bez hľadania skratkovitých geniálnych jednorazových riešení.

.....



zdroj: https://plus.sme.sk/c/22518958/tri-pohlady-kde-vo-svete-to-zatial-s-koronou-zvladli-najlepsie-a-preco.html



jirike - vidis, hodnotit mozes az S ODSTUPOM CASU  ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1709 : Listopad 09, 2020, 09:21:05 am »

Jirike napisal:
"A jak je v další a další zemi teď nakládájí mechanicí na chladírenské náklaďáky...

Tak sorry že mě není jedno, že budou další a další..."

jo uz nakladaji i v Brne, i v Uherskem Hradisti

ked ti to nie je jedno - tak by si mal sediet doma a nechodit na tie spinave plavarne atd. ;_)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München