Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9824963 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1620 : Říjen 07, 2020, 06:27:25 pm »

Ještě že Tě tu máme Rudo... 
Kdyby jsi byl krapet aktivnější a dával článku víc, tak začnu vynechávat denní tisk a budu to číst jen tady...
Kroutím očima Smích Škleb
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1621 : Říjen 08, 2020, 08:19:57 am »

SKOKOVĚ !!! OBROVSKÁ nezodpovědnost čechú !!!

Poprvé přes 5 tisíc. Počet nově nakažených opět skokově zlomil rekord
Zaznamenáno
JardaL



Karma: 7
Příspěvků: 36


« Odpověď #1622 : Říjen 09, 2020, 02:34:24 pm »

SKOKOVĚ !!! OBROVSKÁ nezodpovědnost čechú !!!

Poprvé přes 5 tisíc. Počet nově nakažených opět skokově zlomil rekord

Kazdy, kdo ma otvor do zadnice si otvira hubu kvuli nezodpovednosti Cechu.

Stravil jsem v Cechach cely srpen. To co bylo narizeno, bylo velmi slusne dodrzovano.
Jezdil jsem casto metrem. Povinnost rousek tam byla a nevidel jsem za 20 jizd metrem ani jednoho cloveka bez rousky. Jen dva neukaznene s rouskou pod nosem. Soucasne vlna korony se nedisciplinovanosti Cechu pricist neda!

Koukal bych se spise po politicke elite, spise jelitech. Babures ridi stat podle nazoru na Facebooku, ktere mu sbira Mara Prchal. Podle toho to vypada.

Priprava statu na 2. vlnu byla rovna NULE.
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1623 : Říjen 09, 2020, 03:28:04 pm »

"To co bylo narizeno, bylo velmi slusne dodrzovano.
Jezdil jsem casto metrem. Povinnost rousek tam byla a nevidel jsem za 20 jizd metrem ani jednoho cloveka bez rousky. Jen dva neukaznene s rouskou pod nosem. Soucasne vlna korony se nedisciplinovanosti Cechu pricist neda!"

ok, takze virus se siri i pres opatreni, ale pomaleji ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1624 : Říjen 09, 2020, 03:32:21 pm »

Na Slovensku sa momentalne moc nedodrzuje, napriklad:

"Polícia je zúfalá z Oravcov, tak pritlačí: Hazardujú so životmi



Epidemiologická situácia na Orave je alarmujúca. Zákaz svadieb a osláv tam vraj ľudia nerešpektujú, preto sa policajti rozhodli, že pristúpia k ráznym kontrolám.

Pozitívnych na koronavírus je už viac ako 1 300 obyvateľov Oravy. Počty neklesajú, skôr majú stúpajúcu tendenciu. Polícia tvrdí, že príčinou sú najmä nezodpovedné skupiny obyvateľov, ktorí zaujali egoistický postoj ťažko uveriteľných rozmerov.

„Ľudia na Orave hazardujú so svojimi životmi. Napriek zákazu organizujú svadobné hostiny, rodinné oslavy a hromadné kamarátske stretnutia. Popíjanie alkoholu povyšujú nad hodnotu ľudského života,“ uviedli policajti s tým, že pristúpia k ráznym a okamžitým zvýšeným kontrolám."
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1625 : Říjen 10, 2020, 08:18:28 am »

Hm tak to je docela dost, no ....

"Česká republika má v přepočtu čtrnáctkrát víc nakažených než Německo. V EU má ČR na obyvatele nejvíce případů, téměř o čtvrtinu víc než druhé Španělsko."
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1626 : Říjen 10, 2020, 12:25:48 pm »

Jardo - Ruda nám omemocněl na FB a jiných forech, tzv. diskusní nemocí, zahořkl tam vůči Čechům obecně (viz předchozí příspěvky o fasistech apod) kombinaci s jeho odborností a mutací ze Slovaka na Němce (zhruba ve středním stadiu) je to prostě marné  Smích Škleb

Lepší teď ignorovat a doufat že se uzdraví  Kroutím očima

Totéž platí pro Česko a velmi chybný a neopatrný způsob rozvolněni.
Taky jsem byl skoro celý srpen v Česku, roušky nařízené nebyli a taky je nikdo nenosil.
Naopak, KEMPY a dovolenkové oblasti byli z půlky plné Němců, pár procenty i Slováků, kteří si jezdili do Česka užívat BEZrouškové prázdniny... (já s rodinou taky)
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1627 : Říjen 10, 2020, 01:03:32 pm »

jirike - o mna sa bat nemusis hehehe ... ja som nebol nervozny na jar, ja som nikomu nenadaval a nikoho som neobvinoval na jar, nesiril som paniku a nenavist k inym narodom na jar - a nerobim to ani teraz

bat sa MOZES o tych, ktori na jar NENAVISTNE nadavali merkelbabe do fasistiek a ktori predpovedali, ze vypatlani nemci budu ZDECHYNAT po milionech ;_)

napr.

https://ibb.co/PCF3j03

https://ibb.co/ZKWKcm6

nemci pochopi !!!!!
ale cesi asi nie ;_)


Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1628 : Říjen 10, 2020, 04:41:31 pm »

v Cechach

Veľkú pozornosť vyvolal status lekára ARO z jihlavskej nemocnice Bohdana Trnku. Ten reagoval na tvrdenia, že ide len o „chrípočku“. „V normálnej dobe ventilujeme na ARO maximálne 5 až 6 ľudí. Dnes je v Jihlave 10 ľudí s COVID-om na dýchacích prístrojoch, po 14 dňoch sú neodpojiteľní z ventilácie s multiorgánovým zlyhaním. K tomu sa ventilujú aj pacienti, ktorí nie sú pozitívni na COVID,“ napísal Trnka. Niektorých pacientov nechávajú podľa neho lekári umierať. „Starých a chorých nepripojujeme... Umierajú v pokoji na lôžku s opioidmi,“ pokračoval jihlavský lekár. „Pracujeme na 300 percent."

myslim, ze o niekolko tyzdnov to bude uz na 600-700% ... minimalne ...

Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1629 : Říjen 10, 2020, 04:42:17 pm »

jihlavska nemocnica sice dementuje, ale to je jedno, panika sa uz siri ;-)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jihlava-nemocnice-plicni-ventilatory-covid-19-koronavirus-pacienti-pandemie_2010072026_gak

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1630 : Říjen 11, 2020, 06:59:22 am »

jirike - o mna sa bat nemusis hehehe ... ja som nebol nervozny na jar, ja som nikomu nenadaval a nikoho som neobvinoval na jar, nesiril som paniku a nenavist k inym narodom na jar - a nerobim to ani teraz

bat sa MOZES o tych, ktori na jar NENAVISTNE nadavali merkelbabe do fasistiek a ktori predpovedali, ze vypatlani nemci budu ZDECHYNAT po milionech ;_)

napr.

https://ibb.co/PCF3j03

https://ibb.co/ZKWKcm6

nemci pochopi !!!!!
ale cesi asi nie ;_)


Nebojím se Rudo ani o Tebe a ani o ty druhé (které jsem nikdy neviděl, ani nepotkal, ani s nimi nediskutoval, ani nic jiného)
A jedním dechem dodávám, že upozorňuji po 29, že TI DRUZÍ tady nejsou a nikdy nebyli.
Že jsi je potkal při svých toulkách ve webovým světě  asi někde jinde.

Stále o nich píšeš, nazýváš je ,,VY ČEŠI"
Stále JE používáš, odpovídáš JIM, rýpáš do NICH - TADY

Ale jak říkám, třeba JEJICH příspěvky mám skryté a pak se tedy hluboce omlouvám, fakt je nevidím.
Pokud je nevidím, protože tady opravdu nejsou a ty odpovídáš bez ohledu na to, kde právě jsi, stále temtýž lidem, pak Tě zcela oprávněně nazývám nemocným...
 
Podle mě, by jsi měl rozlišovat to, kde právě jsi a komu odpovídáš  Kroutím očima

Příspěvky které jsi sem vložil z jiného webu tady v této diskusi/vláknu nikdy nebyli a ačkoli je obdobných sr..ček plný internet (i ve SLOVENSKEM podání), nikdo nikdy ani neodpovídal ani nepoužíval odpovědi JIM tady a Tobě  Kroutím očima

I přes pár upozornění to děláš zcela nestoudně dál a já nemám jiné vysvětlení Mrknutí
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1631 : Říjen 11, 2020, 04:08:11 pm »

hehehe jirike no presne taketo reakcie som ocakaval ;_)

ked si TY pisal o nemcoch - to bolo v poriadku, tiez si pisal o nazoroch a spravani sa nemcov, ktori NEPISALI sem ...

napr. citaty z tvojich prispevkov, mozes si to pozriet dozadu

"Každý den vidím na vlastní oči nějaký prvek nedodržování.
A to jen, jak projíždím a z auta...
Hlouček ženských před samoskou.
Rodinné výlety na nákup, jak kdyby se nic nedělo...
Všichni i s dětma.

Naprosto neuvěřitelný chování...
A večer pak ve zprávách opuštěná náměstí velkých měst ale co se děje na periferii, nebo městech menších, nikdo do zpráv nedává.....

I tohle patří myslím do rozdílů života v Německu oproti v Česku...... Nebo ?"

nebo ne?
pochopil som spravne - "Hlouček ženských před samoskou." - to patri k rozdilum, to v Cechach nie je?

"Rodinné výlety na nákup, jak kdyby se nic nedělo...
Všichni i s dětma." - to v Cechach nie je?

"Naprosto neuvěřitelný chování..." - jasne, to je rozdil, v Cechach je vsad evzorne chovani - pochopil som spravne?


Takze s tym pisanim o ludoch ktori NEPISU SEM si zacal predsa ty ...
JA nepisem ze VSEETCI cesi su taki - toiez som uviedol LEN PRIKLADY ...

JA NEZOVSEOBECNUJEM - ale ukazal som ti na prikladoch, ze je mnoho cechov ktori PAUSALNE zovseobecnovali nazory o nemcoch

"Mám pocit, že  se chovají jako kdyby to bylo ,,jen" nějaké cvičení, které příští týden bude ukončeno..." - toto tiez nebolo o ludoch, ktori PISU SEM, ze ? ;-)

"A jedním dechem dodávám, že upozorňuji po 29, že TI DRUZÍ tady nejsou a nikdy nebyli.
Že jsi je potkal při svých toulkách ve webovým světě  asi někde jinde. "

TI NEMCI tady nejsou a nikd ynebyli ... potkal si je po toulkach nekde jinde ... a napriek tomu sem o nich pises ;_)

ale ja viem, ty mozes, ja nie hehehe - reakcia uplne presna ;-)
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1632 : Říjen 11, 2020, 04:09:43 pm »

citat: "Roušku nenosi jen v EU, na záběrech z USA ji mají i vojáci stavějící zátarasy na ulici...
Jakýkoli záběr z asijských zemí taky s rouškama a respiratorama."

a preco ich teda nenosilo v lete v Cechach?
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1633 : Říjen 11, 2020, 04:17:15 pm »

"Já jen říkám, že pokud by měla rouška pomoci zachránit byť jen jeden jediný život, tak je to úplná maličkost od každého z nás, to pro toho jednoho udělat..."

"Když sundávali roušky a rozvolňovali  psal jsem tady, že je to riskantní, nebezpečné a uspěchané..."

a potom "Taky jsem byl skoro celý srpen v Česku, roušky nařízené nebyli a taky je nikdo nenosil.
Naopak, KEMPY a dovolenkové oblasti byli z půlky plné Němců, pár procenty i Slováků, kteří si jezdili do Česka užívat BEZrouškové prázdniny... (já s rodinou taky)"

takze siu presvedceny, ze sundavani rousek je riskantni, nebezpecne a uspechane, MOZNO kvoli tomu bude kopa mrtvych, ale ides do Ciech si uzivat BEZrouskove prazdniny ...


zaujimava filozofia ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1634 : Říjen 11, 2020, 04:21:57 pm »

"A jak je v další a další zemi teď nakládájí mechanicí na chladírenské náklaďáky...

Tak sorry že mě není jedno, že budou další a další..."


no a v Nemecku to tak nebolo... ani v Cechach ...
a tu sme predsa v teme "Život v Německu oproti Česku"

ale ano chapem - ty mozes, ja nie ;_)

ty mozes pisat o temach mimo tychto dvoch krajin - ja nie
ty mozes pisat o ludoch ktori nie su tu na tomto serveri - ja nie

ale ako vravim, to poznam ;_)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München