Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9823820 krát)
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1515 : Červenec 18, 2020, 08:23:25 am »

"Eine Hochzeitsfeier in einem größeren Familienverbund in Nordrhein-Westfalen hat nach Angaben des Kreisgesundheitsamts die Zahl der Covid-19-Kranken im Kreis Mettmann ansteigen lassen. Dies berichtet die “Rheinische Post und beruft sich auf einen Bericht der Behörde. In Langenfeld und Monheim sei die Zahl der Infizierten zum Freitag auf zusammengenommen 46 gestiegen, erklärte der Kreis. "

cize ked si vsimnes, tak ludia sa väcsinou nakazia na takychto akciach, v kluboch, proste kde je "blizky a dlhsie trvajuci kontakt" ludi ...

naproti tomu je prvadepodobnost ze sa niekto nakazi v obchode lebo prejde okolo neho na 10 sekund niekto nakazeny miziva, neviem, ci sa vobec uz niekto takto nakazil ...

ale siroke masy nosia ruska v obchodoch (kde aj dodrziavaju odstup ;-) atd.
ale na svadbach atd. sa uz ruska nenosia, hoci prave tam je pravdepodobnost sirenia virusu extremne vysoka ...

logika, no ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1516 : Červenec 18, 2020, 06:20:47 pm »

Někdy logika opravdu dostává na frak.
U nás třeba ukázkový příklad je škola a školka.
Učitelky rozdělené zvlášť, děti zvlášť, aby se nepotkali.
Celou dobu.
A.pak v pátek zavřeli školku a učitelky jeli hromadně minibusem na školení učitelek, kde se potkali s X dalšími s dalších skolek.
A pondělí zpět do školky v rozděleném režimu...  Škleb Škleb Škleb

Školu ani nepopisuju, bojím se že by to mohl číst někdo, kdo ovlivní události do budoucna  Kroutím očima

Projel jsem důkladněji zprávy z Česka a počty atd.
A musím Ti dát za pravdu, že Česko si vyloženě koleduje o druhou vlnu...
Za 14 dní v červenci jen do Chorvatska 107tis.lidi.
Vše bez omezení a bez roušek...
Už teď se zavírá jeden dětský tábor za druhým, nakažených přibývá každý den a přibývá i těžkých případů...  Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný

Jakoby nemohli počkat dýl...
No jsem zvědavý jak tohle dopadne.

Rouška je opruz, umíš si jistě představit, jak náročné je ji nosit u fyzicky namáhavé práce, na druhou stranu je to opravdu to nejmenší. A já osobně si neumím vysvětlit to, proč se nárůst zastavil a začal klesat počet nakažených v Německu od doby kdy se nosi.
A pokud to není rouškama, tak čím ?
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1517 : Červenec 21, 2020, 04:21:12 pm »

"A pokud to není rouškama, tak čím ?"

napriklad ze sa zrusili "masove akcie" kde je vela ludi pri sebe ako rozne oslavy, karnevaly, festivaly, zatvorene boli kina, vysoke skoly, skoly, VYRAZNE sa obmedzila autobusova a vlakova a letecka doprava atd.
Lebo - ak si cital spravy - tak nakazy sa sirili prave z takychto akcii a potom medzi rodinnymi prislusnikmi atd.

Takze MOZNO aj ruoskama, ale podla mojho laickeho nazoru HLAVNE tym co som popisal vyssie

Este som necital ze niekto bol 15 minut v obchode a nakazil sa (a to ani v case, ked rusky v D este neboli potrebne).


ale vsak pokial rouska vec vyriesia, tak je to v poriadku, nosme ich
ale napriklad v Nemecku - ruska sa uz nosia ca. 3 mesiace, a virus je este stale v obehu - preco?

alebo - ty sam si pisal, ze v Azii sa rouska nosia vo velkom - preco potom odtial vlastne prisla ta nakaza ... ked sa tam nosia rouska, tak by sa to tam vlastne ani nemalo rozsirit, nie ?


Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1518 : Červenec 22, 2020, 08:38:48 am »

situacia v USA: "Seit mehr als einer Woche liegt die Zahl der täglich verzeichneten Neuinfektionen mit dem Coronavirus in den USA bei mehr als 60.000. Die Johns-Hopkins-Universität verzeichnete am Dienstag weitere 68.524 Ansteckungen binnen 24 Stunden. Die Gesamtzahl der Infektionen wuchs damit auf knapp 3,892 Millionen."

asi nenosia rousky ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1519 : Červenec 23, 2020, 10:15:12 pm »

Jirike - dnes som bol v Cechach (Praha, Brno), nikde sa nenosia rousky ... obchody, cerpacie stanice atd. - nevidel som ani jednu ...

Takze posla toho co si pisal pred par mesiacmi (a mnohi dalsi) by som mohol zacat s obvinovaniami:

Cesi nechapu ze rousky su nutne na ochranu seba aj inych

Bez rousek sa sa virus masovne rozsiri, nakazia sa miliony ludi, z ktorych ked len niekolko malo percent umrie v pretazenych nemocniciach tak budu desattisice mrtvych/plne krematoria budu pracovat 24 hodin denne na 200%

Toto je odmena pre generaciu ceskych dochodcov ktori to vsetko vybudovali Co???

Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1520 : Červenec 24, 2020, 05:06:34 am »

Rudo ano, už v předchozí zprávě jsem Ti na toto odpovídal a dal Ti za pravdu, četl jsi to ?  Mrknutí

Nicméně se jim ,,zatím" daří trasovat každý případ a všichni ti lidé jsou v karanténě, pokud jsem dobře četl zprávy z Česka. 
Jsou regiony se zvýšeným výskytem a tam se roušky nosí.

Stejně ale před mnoha měsíci, tak i několikrát později jsem ale psal i to, že žiju v Německu, nejsem zodpovědný za to, co Česi dělají Mrknutí jen pro to, že jsem Čech.

Stejně jako Ty nemáš nic společného s vraždou mladého novináře a prohnilým a zkorumpovaným slovenským systémem, nebo s tim, že nadpoloviční většina mladých Slováků odchází do zahraničí....
jen proto že jsi Slovák, nebo ?


Ano po TŘETÍ, před pár měsíci jsem je chválil a dával za příklad a teď je (a opět z Německa) kritizuji, že to příliš uspěchali a ano, myslím že ohrožují... A zbytečně, což už jsem ale psal
Mrknutí
« Poslední změna: Červenec 24, 2020, 05:38:02 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1521 : Červenec 24, 2020, 05:30:51 am »

Ano cital som. Len
1. Nechapem logiku cechov, ze ked vedia, ze rousky riesia situaciu, ze ich zrusili ?

2. Nechapem, preco sa CESI takto chcu odmenit tej generacii, co vsetko vybudovala ... ?
Myslel som ze CESI nie su taki zli ako nemci ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1522 : Červenec 24, 2020, 05:39:45 am »


Rudo ano, už v předchozí zprávě jsem Ti na toto odpovídal a dal Ti za pravdu, četl jsi to ?  Mrknutí

Nicméně se jim ,,zatím" daří trasovat každý případ a všichni ti lidé jsou v karanténě, pokud jsem dobře četl zprávy z Česka. 
Jsou regiony se zvýšeným výskytem a tam se roušky nosí.

Stejně ale před mnoha měsíci, tak i několikrát později jsem ale psal i to, že žiju v Německu, nejsem zodpovědný za to, co Česi dělají Mrknutí jen pro to, že jsem Čech.

Stejně jako Ty nemáš nic společného s vraždou mladého novináře a prohnilým a zkorumpovaným slovenským systémem, nebo s tim, že nadpoloviční většina mladých Slováků odchází do zahraničí....
jen proto že jsi Slovák, nebo ?


Ano po TŘETÍ, před pár měsíci jsem je chválil a dával za příklad a teď je (a opět z Německa) kritizuji, že to příliš uspěchali a ano, myslím že ohrožují... A zbytečně, což už jsem ale psal
Mrknutí
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1523 : Červenec 24, 2020, 05:40:26 am »

Ano Rudo, ani já nechápem.

Zřejmě to mají pod kontrolou, nebo si to myslí  Kroutím očima

Taky si myslím, že použít toto spojení pro Česko, Slovensko, nebo jinou postkomunistickou zemi je nešťastné... (s generacemi které vše vybudovali)
Protože narozdíl od Diddi si nemyslím, že by toho zas tak moc vybudovali.
Trošku jako ovce a ze strachu se vezli na tom co nakradlo jejich vedení a ten systém dopadl tak, jak mu bylo předurčeno....
« Poslední změna: Červenec 24, 2020, 05:49:59 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1524 : Červenec 24, 2020, 08:22:01 am »

Jirike - nemyslia si, ze to maju pod kontrolou, ale uz pochopili, ze nemozme ostat vsetci doma do doby, kym bude liek/vakcina, pretoze to moze trvat roky

A pochopili, ze s virusom budeme musiet zit a rouska nic nevyriesia, pretoze v Nemecku sa rouska nosia a nakazenych stale pribuda

A pochopili ze budu aj nadalej mrtvi, ktori zomru na virus/s virusom a ze to nema nic spolocne s tym, ze by sa vlady chceli zbavit dochodcov

Ako som uz pisal - aj keby v D zomrelo 100.000 dochodcov tak by to bol len maly zlomok promile z celkoveho poctu vyse 20 milionov dochodcov ...takze je to nezmysel tvrdit, ze vlada tym, ze neprijma tvrdsie opatrenia, sleduje ciel obmedzenia poctu dochodcov ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1525 : Červenec 24, 2020, 10:56:29 am »

z dnesnych sprav:

"Die Gesundheitsämter in Deutschland haben nach Angaben des RKI 815 neue Corona-Infektionen innerhalb eines Tages gemeldet. Eine Erklärung für den Anstieg gibt es bisher nicht. Das ist der größte Zuwachs seit dem 14. Mai, nimmt man die wenigen Tage Mitte Juni aus, in denen durch den lokalen Ausbruch beim Schlachtbetrieb Tönnies höhere Neuinfektionszahlen registriert wurden."


a pritom sa nosia rousky atd. atd.


Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1526 : Červenec 24, 2020, 11:36:30 am »

Nevím Rudo, je fakt, že jako Ty, hovoří i určitá skupina lékařů.
Malá skupina, ale studovaná v oboru, jako Ty Mrknutí

Ale taky je fakt že ten geometrický nárůst zastaven byl.
Možná to byla jen kombinace opatření a možná ne.
Přibývají nakažení stejně jako uzdravený
Nikdo to zatím ani nepotvrdil ani nevyvrátil, co to zastavilo, chceš-li tak přibrzdilo.

Imunita samotná se ukazuje taky jako neúčinná, když někdo onemocní podruhé na totéž...
Evidentně to nefunguje.

A kam to vede BEZ, nebo JEN s nepatrnými opatřeními je vidět z amerických kontinentů.

Když nikdo nic nedělal, nebo pozdě, jsme viděli i z Itálie, Španělska, Británie a nakonec i Švédsko uznalo chybu a omyl.

Dětský lékař potvrdil další pozitivní vliv. Tak málo ,,běžných" dětských nemocí už dlouho neměli. My máme taky nejdelší čas bez běžných rým a kašlu, horeček atd...

Mě rouška vadí, špatně se mě v tom dýchá, používám tu po doma vyrobenou jen minimálně, vic originály, na druhou stranu, pro tu svačinu, nebo na benzinu, mě to nic neudělá.... nějak to neřeším, i kdyby se to ukázalo úplně zbytečné, žíly se mě nezkratili a chleba stojí stále stejně Mrknutí



Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1527 : Červenec 24, 2020, 01:11:01 pm »

Ja som za, nosme rouska ... vzdy a vsade ...

Ano problem to spomali, ale nevyriesi - to je to, o com hovorim ...

Podla mna - spomalenie narastu poctu v D sposobila KOMBINACIA opatreni - mnoho ludi ostalo doma, zavreli sa restauracie, nekonali sa rozne party, akcie, svadby atd.

Este raz - precitaj si KDE sa ludia najcastejsie nakazia

NIE je to v obchode, na benzinke atd. kde prejdu okolo nakazeneho mozno za par sekund

Nakazia sa tam, kde stravia s nakazenym DLHSI CAS v BLIZKOM KONTAKTE - bar v Ischgl, pivni Fest, Karneval, domov dochodcov atd.

Neviem to uz lepsie vysvetlit ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1528 : Červenec 24, 2020, 01:22:16 pm »

"Dětský lékař potvrdil další pozitivní vliv. Tak málo ,,běžných" dětských nemocí už dlouho neměli."

ano, pretoze sa obmedzili "blizke socialne kontakty" - boli zrusene akcie pre deti, deti sa aj "sukromne" velmi malo stykali medzi sebou atd. atd.

ja som ZA, aby sa v tom pokracovalo ... bude malo "beznych detskych ochoreni" ... ziadne akcie, ziadne party, ziadne kino, ziadne lyzovanie (kde v lanovkovej kabinke sedis blizko cudzieho cloveka atd. atd,)

ja som ZA aby toto pokracovalo aj nadalej ...


uz len posledny krat opakujem - Ked pises o zastaveni narastu infekcii a teda aj poctu mrtvych, tak ale nesmies zabudnut na to, ze MOZNO zomrelo ovela viac ludi na ine veci - na rakovinu, pretoze sa odlozili niektore operacie, na caste choroby ako infarkt alebo mrtvica, pretoze ludia s priznakmi sa bali ist do nemocnice, lebo covid atd. atd.

Takze ano, obmedzilo sa , zastavilo sa, cislo mrtvych na covid pokleslo ... otazka je - za aku cenu ... o kolko bolo VIAC inych mrtvych, o kolko viac bolo samovrazd, domaceho nasilia, psychickeho tyrania atd.

ja som ZA aby izolacia trvala nadalej - mne osobne nevadi, ale otazne je aky vplyv to ma na spolocnost ako celok ...

pre teba je jedina dolezita vec, ZASTAVIT pocet infikovanych/mrtvych na covid. To nie je problem dosiahnut, ak zostane kazdy doma a zastavi sa fungovanie spolocnosti ...
to, na co sa hlada recept, je ako s tou chorobou zit.

a zatial nie je nikde dokazane, ze riesenim problemu su rousky, lebo - ako si pisal - v azijskych krajinach ich nosia uz dlhe roky pravidelne .... a napriek tomu sa to tam sirilo, zastavilo sa to AZ ked sa uzavreli regiony, urobili sa karanteny atd,


Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #1529 : Červenec 24, 2020, 01:25:12 pm »

" na druhou stranu, pro tu svačinu, nebo na benzinu, mě to nic neudělá.... nějak to neřeším, i kdyby se to ukázalo úplně zbytečné, žíly se mě nezkratili a chleba stojí stále stejně"

ale samozrejme, ked mas z toho dobry pocit , rousku mozes nosit stale a vsade

ALE - myslel som ze v tejto teme nejde o rousky ako take, ale o to, ako zit s chorobou virusu covid 19

AK by rousky nejakym zasadnym sposobom problem riesili - tak potom neviem preco ich v Cesku zrusili ,,,
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München