Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9822760 krát)
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1470 : Duben 04, 2020, 06:54:38 am »

Bydlíme tady, žijeme tady, platíme tady daně, sociální a zdravotní.
Vydělané peníze tady utrácíme.
Naše děti tady chodí do školy.
Máme tady dům.

Nevidím důvod proč bych se k tomu nemohl vyjádřit.

Přestáváš být soudný a objektivní... 

A házíš mě do jednoho pytle, který nazývaš - ,,Vy Češi"



Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1471 : Duben 04, 2020, 08:02:13 am »

No a poslední příspěvek  Kroutím očima

uz som asi spominal, ze som povolanim biolog  - a cele to bude hodnotit potom, ked cely ten chaos skonci ...

Ano vím, mám dobrou paměť.
Ale bylo dobrý to připomenout.

A já ,,jen lopata".

a třeba Mengele byl doktor s tituly a ideální doktor to nebyl, jak ukázal další čas, to spolu asi budeme souhlasit.

Ale možná to vysvětluje to ,,a...?" nebo jiné ,,a..?"

Jenže já nevidím čísla, ale lidi, že každá ta miliontina procenta je lidský život - navíc - ještě k těm jiným nemocem a chřipkám.

Babičky a dědy, kteří se z různých důvodů těšili na důchod a udusili se na ventilátoru sami v nemocnici, bez rozloučení a příběhy jejich rodin.
A jak je v další a další zemi teď nakládájí mechanicí na chladírenské náklaďáky...

Tak sorry že mě není jedno, že budou další a další...
« Poslední změna: Duben 04, 2020, 08:21:55 am od JirikE » Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1472 : Duben 04, 2020, 09:18:51 am »

Takže pokud dobře rozumím, na videu vystupují kolegové, s kterými však nesouhlasíš. Nebo ?

https://youtu.be/xsKfvETXDvg
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1473 : Duben 04, 2020, 09:49:43 am »

Jirike - mne je to jedno, kludne mozes sirit paniku dalej ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1474 : Duben 04, 2020, 09:51:27 am »

"A házíš mě do jednoho pytle, který nazývaš - ,,Vy Češi"

ano, lebo cesi robia "jeden pytel" ktori nazvyaju "vy nemci" ... napriklad v takom Berline zije vyse 35% "cudzincov" ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1475 : Duben 04, 2020, 09:53:43 am »

"Já osobně proto, že tady žiju a vidím na vlastní oči, co se tady děje a cítím to osobně tak, jako že mě i moji rodinu toto ohrožuje."

mas predsa moznost ist zit tam, kde to ohrozenie necitis ... nemcov nezmenis, miesto bydliska zmenit mozes ...
ja kebyze viem, ze niekde budem MENEJ ohrozeny, tak okamzite idem tam ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1476 : Duben 04, 2020, 09:54:58 am »

"A taky, že tady u toho hodnocení oba budeme"

ja budem celkom urcite
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1477 : Duben 04, 2020, 09:57:28 am »

"Hm, hm, hm... jak lidské - je to jen byznys"

ano byznys ... to ludia predtym nevedeli? ved isli z Ciech do D kvoli byznysu, kvoli prachom, nie?
alebo tu hladali nieco ine? ved v Cechach je aj tak vsetko lepsie - od jedla az po doktorov ;-)

to by som ja za prachy nikdy nevymenil ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1478 : Duben 04, 2020, 11:40:47 am »

"Já osobně proto, že tady žiju a vidím na vlastní oči, co se tady děje a cítím to osobně tak, jako že mě i moji rodinu toto ohrožuje."

mas predsa moznost ist zit tam, kde to ohrozenie necitis ... nemcov nezmenis, miesto bydliska zmenit mozes ...
ja kebyze viem, ze niekde budem MENEJ ohrozeny, tak okamzite idem tam ...

To je jasné že to nikdo nezmění...

Protože to potřebuji změnit sami, jako první  WHO, jako pak EU a teď už i samotné Německo.

Přece by někdo něco neudělal podle těch nejmenších zemí v EU Mrknutí

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/nemecky-kochuv-institut-procitl-rousky-uz-nezavrhuje-40319363?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=327510&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Jak to, že mění tak snadno názory ?
Jak je možné, že Vy odborníci sami jste rozdělený, v něčem tak logickém jako je ,,méně prskat = méně šířit"
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1479 : Duben 04, 2020, 11:44:14 am »

"A házíš mě do jednoho pytle, který nazývaš - ,,Vy Češi"

ano, lebo cesi robia "jeden pytel" ktori nazvyaju "vy nemci" ... napriklad v takom Berline zije vyse 35% "cudzincov" ...


Ale bavíš se se mnou, ne se skupinou postižených na FB
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1480 : Duben 04, 2020, 11:47:47 am »

"A taky, že tady u toho hodnocení oba budeme"

ja budem celkom urcite

Rudo, zemřelo za pár měsíců téměř 60tis lidi, pokud máš lék a návod, neměl by jsi ho zveřejnit.

A vysvětlit svůj postoj a důvody, místo neustálého posílání někoho pryč ?
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1481 : Duben 04, 2020, 11:54:39 am »

Jirike - mne je to jedno, kludne mozes sirit paniku dalej ...

Já šířím paniku ? Tady ?  Škleb

Já myslím že paniku začali šířit lidi co se vraceli z Italských a Rakouských Alp.
Taky tisíce lidí které se vrátili do USA
Taky obrázky kde se mrtvoly nakládají vysokozvyžnymi vozíky do kamionů...
Taky opuštěné domy seniorů ve Španělsku, kde jich zůstala půlka ležet nehybných, druhá mrtvých.
Taky záběry z Itálie.
Francie... Británie.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1482 : Duben 04, 2020, 08:30:11 pm »

"A vysvětlit svůj postoj a důvody"

ok tak este raz - v chripkovej sezone 2017/2018 zomrelo len v Nemecku vyse 25.000 ludi na chripku ...

ako je mozne, ze to vtedy nikoho nezaujimalo, nikto neziadal nosit ruska, nikto nezatvaral hranice atd.?


bola to najviac smrtelna chripkova sezona za poslednych 30 rokov v Europe
https://www.aerzteblatt.de/nachrichten/106375/Grippewelle-war-toedlichste-in-30-Jahren


aj vtedy zomierali ludia a hlavne stari a nikoho to nezaujimalo a nikto nepisal somariny typu "virus dala vyrobit merkelbaba aby sa zbavila dochodcov" ...

momentalne na covid-19 nezomrela v D ani len desatina z toho poctu a uz sa kona hysteria ...

ZRAZU sa ludia zacali zaujimat ze v domovoch dochodcov umieraju ludia, lebo su tam nedostatocne hygienicke opatrenia ... no tak snad sa teraz uz spolocnost zobudi ...


ale ako hovorim, hodnotit budem ked to skonci

"Jak to, že mění tak snadno názory ? "

pretoze nastal tlak populistov ... nariadit "nosit ruska" je pre politikov fajn - nic ich to nestoji a je to velmi efektne, kazdy to vidi, kazdy ma pocit ze ti politici predsa len nieco robia

alebo pred 10 rokmi ruska v Cechach boli este neucinne a teraz sa zrazu zistilo, ze maju velky vyznam? aha ...
ked v Nemecku zomrie 25.000 ludi na chripku tak ruska nosit netreba, ked zomrelo - stav 4.4.2020 - menej ako 2.000 tak zrazu treba nosit ruska ... logika ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1483 : Duben 04, 2020, 08:38:32 pm »

"zemřelo za pár měsíců téměř 60tis lidi, pokud máš lék a návod, neměl by jsi ho zveřejnit. "

ja navod ako zachranit kazdeho choreho nemam ... desattisice ludi zomieralo aj v minulych sezonach na chripku, ked sa odbornici snazia napriklad navrhovat ako "navod" ockovanie, tak sa ozyvaju hasy ze ockovanie znamena "zavadzat bordel do tela", ze ockovanim je snaha znizit populaciu atd.

tak ako teraz? chcu ludia "navody" ci nie?
navod je aj - zit zdravsie, nefajcit, nedrogovat atd. - kolko % populacie to zaujima ? len v Cechach ze je "kuraku" viac ako 2 miliony ... ale ked maju 70 rokov, znicene pluca a pride virus, tak chcu MAXIMALNU starostlivost intenzivnej mediciny aby nezomreli ...  a povedia - no jo, ti doktori nemaju ziadny "liek, ziadny "navod" ...

ako sa to hovori cesky - "Tělo má jít do hrobu pořádně zhuntovaný"
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #1484 : Duben 05, 2020, 05:49:51 am »

Díky za maličko klidnější odpověď  Mrknutí

Rozumím Ti, to číslo ze zimy 17/18 je opravdu veliké, strašné.
A opravdu to vidíš jako srovnatelné ?

Vždyť jen přes noc se nakazilo dalších X a zemřelo dalších Y ?
Ta agresivita a rychlost je neuvěřitelná.

Nechci to připomínat ale jsou to fakta která vnímám, že  křivka v ,,rouškových" zemi je téměř lineární a v jeden moment, se rovná a všude jinde extrémně spoupá a nikdo si netroufá odhadovat nějaký konec...

Lékaři v nekonečných směnách,  nakažená oddělení včetně personálu, při sebemenší chybičce, následná pohroma uvnitř nemocnice a další a další.

Že to zamoří celé lidstvo nikdo nepochyboval ani u odborníků z druhé názorové strany, ale že to přibrzdí ta opatření a roušky tak, že je možné to zvládat v nemocnicích, že nemusí lékaři ze zoufalství a nedostatku lůžek, dělat rozhodnutí koho léčit a koho už ne...

Že se stíhá alespoň trošku trasovat nakažené a izolovat i lidi se kterými přišli do styku - přibržďuje se.

Pokud vnímám dobře, tak lidi neřeší teď domovy důchodců, ano vždy tam lidé umírali, ale že se nakazí celý ten ,,dům" a umírají tam najednou a ve velkém. To se přece při chřipce nestalo/nestává, nebo ano ? 4 senioři zemřeli, 8 jich je v kritickém stavu na ventilatorech s těžkým zápalem plic, dalších 8 lidí z personálu taky...

 Můj děda (90) v takovém domově žije, ano, už 2 jeho spolubydlící odešli, za ty dva roky, co potřebuje nepřetržitou péči, kterou nikdo z rodiny nezvládne, ačkoli se snažili více než 2 roky, ale ani při největší chřipkové epidemii / nejsilnějších letech se nic podobného nedělo. Tak to myslím.

Ani při největších chřipkach taky nebyli takhle ohromné denní nárůsty, že by nestíhaly krematoria a těla se hromadila...
Nic z toho, co jsme z Číny neviděli, ale vidíme v Itálii, Španělsku, Francii, Británii a USA.

Ano, možná to vypadá jako panika, ale myslím že jde spíše o to, aby se nestalo právě to, co jinde, aby se ta situace (ta extrémní kritická) neopakovala...

Chápu tedy dobře, že se kloníš k rychlejšímu ,,promoření" společnosti a návratu k normálu ?

Co si myslíš o tom, jaký je stav/stáří společnosti je v Číně, když tam po dvě generace platil zákon ,,jednoho dítěte" ?
A přesto se počet číňanů zvedl z 1 na 1,4 miliardy.


« Poslední změna: Duben 05, 2020, 06:10:57 am od JirikE » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München