Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9822629 krát)
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #90 : Únor 26, 2013, 02:20:20 pm »

Reaguji i na prispevek Odpověď #24 : únor 05 Pepik:

To je vsechno pravda, ta kritika Ceska,
i to, ze  v Mnichove clovek zaziva spis pratelskou vstricnost a solidni mezilidske vztahy a v cesku je tohoto min a casteji se clovek potka se zavisti a vychcankovstvim. Zalezi ale na tom, s kym se v Cesku stykate (nebo: stykal pan Pepik) - ja tam znam taky spousty pratelskych vstricnych a solidnich lidi - myslim, ze jich TED je trochu vic, nez pred 20 lety - viz 45% podpora Schwarzenberga a jeho 70% podpora v Praze. To je urcity signal, ze slusnost ma rostouci podporu ve velkych mestech. Zeman je zalezitost venkovskych nasranych buranu... kteri casem budou vymírat.  No a nesmite moc koukat na TV - to neni obraz beznych mezilidskych vztahu ve státe.

Nechapu tu jakoby nadrazenou nasranost pana Pepika cituji: "Strašné, východ, totální zapadákov. Krajané doma by zaplakali, kdyby věděli, jak jsou i s celým Českem pro německá a vůbec západní média neviditelní..." - to je prave takovy ten cechackovsky postoj emigranta.
To je jako bych psal "kdyby cesky vesnicani ze zapadakovu vedeli, jak na ne my v Praze kasleme" a kdybych kritizoval, ze cesky venkov a mensi mesta je daleko min civilizovany nez Praha.  Oboje ma sve a ja jsem rad jak v Praze, tak nekdy na venkove - a nesmeju se jim.

Ja tady stridave pobyvam v Mnichove od roku 1985, vsechna ta negativa citim (ale proc pan Pepik neodesel nasrany uz pred 20 lety ? To byl ten rozdil kultur jeste vetsi!). 
Prezto chci zit spis v Cesku a ziju na stridacku tady i tam a nemam s tim problem. A vetsina lidi, co tu zustala, myslim neni takto nasrana na CEsko jako pan Pepik a naopak tam porad jezdi a berou to proste jako dva svety, kde kazdy ma sve vyhdy. Honza
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #91 : Únor 28, 2013, 12:56:14 pm »

Pred časom priniesla organizácia Oxfam informáciu, podľa ktorej by sto najbohatších ľudí na svete ukončilo extrémnu chudobu na celom svete. Najbohatší ľudia sveta zarobili v roku 2012 cez 240 miliárd dolárov (180 miliárd eur). Tieto peniaze by stačili na to, aby ukončili chudobu na svete štvornásobne.Najbohatšie 1 percento ľudí sveta zvýšilo svoje príjmy za posledných 20 rokov o 60 percent,“ uviedla v najnovšej správe spomínaná organizácia. Okrem iného 0,01 percenta miliardárom sveta sa darilo ešte viac - svoje bohatstvo rozšírili ešte významnejšie. „Zatiaľ čo 100 najbohatších ľudí sveta zarobilo vlani 240 miliárd dolárov (180 miliárd eur), ľudia žijúci v extrémnej chudobe museli prežiť z menej než 1,25 dolára (1 euro) na deň,“ konštatovala správa.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #92 : Březen 01, 2013, 01:28:44 pm »

To je nesmysl, bohatstvi je relativni...tim, ze ho rozdas, ho znicis. To bohatstvi bohatych nejsou nejake hmotne statky, ktere nekomu vzali, ale nadrogovane cizi dluhy - virtualni hodnota.
Chudi lide nepotrebuji, aby jim nekdo rozdaval sve bohatstvi, ale potrebuji vodu, vzdelani a ferovy pristup na nase trhy. To vse se jim da dat bez toho, ze by jim tam nekdo zacal posilat milodary (ktere stejne slohne nejaky mistni sef).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #93 : Březen 01, 2013, 09:47:16 pm »

Suhlasim Kleena ta sprava mozno chce povedat,aby bohati ludia viac mysleli na chudobnych a ako pises aby nikde nechybala voda zakladne potraviny ako v Afrike...atd...
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #94 : Březen 02, 2013, 08:05:35 pm »

Stručně k reakci č. 90:
S dovolením bych si svoji nas..štvanost ještě chvíli ponechal. Ano, mohl jsem zdrhnout ihned po studiích, příležitosti byly, ale chtěl jsem dát svoji vlasti šanci, neboť koneckonců komouši u moci byli už minulostí. Teď aspoň nemusím mít výčitky. Myslel jsem, že nastolení normálních vztahů v Česku bude otázkou 40 let, ale chyba lávky, trvat to bude tak 100, pokud vůbec. Bohužel díky práci jsem mohl mnoho let téměř denně  porovnávat českou a bavorskou realitu při všech možných příležitostech, no a pro Česko to vychází trvale, řekněme, nedobře. K mé smůle jsem příliš dobře informován.

Smířlivý tón není na místě, hodí se pro lidi, které zalévá sentiment podle hesla "Vzpomínky sládnou" a podvědomě si vybírají útočiště pro trávení svojí penze. S nálepkováním čecháčkovstvím bych byl také opatrný, zdá se mi, že ho používají právě ti, kteří neví o čem hovoří a chtějí být jen a pouze lacině zajímaví.

Realitou však je, že kopeme ve stejné lize jako např. slováci, kteří před válkou nejenže byli jedním z nejzaostalejších koutů Evropy, ale oni vůbec nebyli. Patří jim mnohem větší respekt než nám.
V republice je - a to si možná málokdo uvědomuje - pouze jediné hospodářské centrum alespoň trochu evropského střihu a tím je Praha. Ostatní místa a města jsou s odpuštěním periferie. To je konstatace, nikoli kritika. Všem doporučuji večerní procházku podvečerními Teplicemi, Chomutovem, Bílinou, Sokolovem, Chebem, Aší, Železnou Rudou.. a to samé pak zopakovat v libovolných městech na bavorské straně. Porovnat možnosti parkování, lidi, sociální strukturu obyvatelstva, čistotu, hluk, přátelskost, obchůdky, kavárny apod.
Jak říkám 100 let a to jsem ještě možná optimistou.
Děkuji za pozornost.

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #95 : Březen 02, 2013, 08:51:50 pm »

Pepiku...mne prijde, ze je zdravejsi si misto nasranosti poridit nejake opravdove zajmy a skutecny zivot.

Take popremyslej o nemistnem zobecnovani a vyvozovani dalekosahlych zaveru z nespravneho vzorku dat. Vylidnete a zdevastovane prihranicni oblasti nejsou reprezentativni pro stav CR.
A tlachanim se toho ani tam moc nezmeni.

Mozna bude lepsi, kdyz kazdy zacne sam u sebe, bude zit tak, aby se za sebe nemusel stydet - a kdyz bude chtit byt jo angazovany, pokusi se nabyte zkusenosti a mravni standardy nekdy aplikovat zpet v CR.

* Haha, sRandardy, jakkoliv mozna vtipne, tak nebyly mysleny. Opraveno.
« Poslední změna: Březen 02, 2013, 09:46:00 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #96 : Březen 02, 2013, 09:47:22 pm »

Realita dnesneho Slovenska
-400tisic ludi bez prace

-nasi romski spoluobcania sa,len mnozia nic neprodukuju je to obrovska zataz pre statny rozpocet

-slovensko uz doma nevlastni nic..vsetky strategicke podniki predala nasa vlada na zapad

-korupcia a ekonomicke mafie

-zbedaceny lud ktoremu je to viac menej uz vsetko jedno pravdy sa nedovolas,ryba smrdi od hlavy

-kto mohol odisiel prec zo Slovenska,pripadne je rad ak ma sezonnu pracu niekde v zahranici aby z nasetrenych penazi zil neskor doma

Ale ludia su vsade aj taki aj hentaki...samozrejme ak ludia nemaju co do ust nemaju dovod sa usmev...jednoducho sa kradne a zavidi...inac by nebol zivot na Slovensku zly,len situacia donutila odist zo Slovenska vela ludi.. Hněv
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #97 : Březen 03, 2013, 10:52:53 am »


"Take popremyslej o nemistnem zobecnovani a vyvozovani dalekosahlych zaveru z nespravneho vzorku dat. Vylidnete a zdevastovane prihranicni oblasti nejsou reprezentativni pro stav CR.
A tlachanim se toho ani tam moc nezmeni."


Zkus se někdy podívat na mapu ČR, v pohraničních oblastech žije minimálně polovina všeho obyvatelstva.
Takže nech na hlavě a nechtěj mě přesvědčovat, že Pardubice jsou proti Liberci etalonem kvality života. A pokud vybízíš k angažovanosti, pochlub se nám jakým jsi ty sám příkladem.
Já osobně nehodlám zde a ani v osobním životě lakovat nic narůžovo a blahosklonně přivírat oči. Uvědomění si závažnosti stavu může být totiž dobrým odrazovým můstkem pro zlepšení. To se ale už netýká našich životů.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #98 : Březen 11, 2013, 01:48:16 am »

Ono vždy zásadní je, do jaké míry ten který stát z jakého úhlu člověk pozná, v jaké oblasti se pohybuje. Takže např starší člověk rozhodně pozná rozdíl hned v v prvním německém domově důchodců a českým, kdy vidí ten rozdíl v úrovni bydlení starých lidí a i pohledu na ně. V čr nemají mladí lidé takovou úctu ke starým - berou je jako ty co jim berou, kdežto v Německu, jakožto zemi starých lidí je ta úcta rozhodně větší. Další např. když v nemocnici zjistíte že na záchodech není toaltení papír a mýdlo a neteče teplá voda, přičmež to samé je na úřadě a ještě k tomu si řikáte o klíč k záchodu na vrátnici, no prostě když vidíte někdy jak ten stát funguje pro běžné lidi. Zásadní co v čechách chybí je SYSTÉM. Ten naplno odradí, člověk by řekl, bordel první třídy ať zařizujete skoro cokoli. Když ale vydržíte, např na úřadě se dostanete na řadu za 3 týdny (má zkušenost s dopravním odborem) tak pak narazíte na milé lidi, kteří to zachraňují. A tak je to tu se vším. Když ale pak narazíte ještě na nepřijemné lidi, tak už jste úplně bez sil. Teď jsem našel na netu článek o jedné paní, která dostala první cenu za nejlepší marmeládu na světě. Prakticky nikde ve zprávách o tom ani zmínka.  Přečtěte si úplně dole co píše o čechách.

http://www.nase-dobroty.cz/index.php/novinky
Zaznamenáno
janh683



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #99 : Březen 26, 2013, 03:29:08 pm »

Taky pridam svou trosku do mlyna, mozna uplne jinou. Naprosto souhlasim, ze zalezi, jak kterou zemi poznas a s kym se stykas. Je mi 28 let, behem studii na VS jsem se bohuzel nedostal na zahranicni staz, tak si to vynahrazuju ted :-)

Do Prahy jsem prisel v roce 2004, a nakonec jsem velice rad, ze mne od zacatku nemohli rodice behem studii podporovat - musel jsem totiz zacit pracovat sam. Jakkoliv byly zacatky tezke, casem se to otocilo a nakonec bych rekl, ze jsem se mel velmi dobre (pracuji v ITna ZL).

Pak mne osud v unoru letosniho roku zaval do Mnichova. To mesto mam rad, nekolikrat jsem tu byl jako turista, vzdy to bylo super. ALE! Od doby co tu "musim" zit (cca dva mesice), jsem uplne zmenil nazor. Pripada mi, ze je tu hodne pozlatka, ale kdyz nahlednu pod povrch, najdu neco nepekneho...

Mozna je to jen obrovska smula, ale doposud jsem nenasel zadnou sluzbu, ktera by fungovala lepe nez ty, co jsem vyuzival v Praze (nemluve o mistnich nekolikanasobne vyssich cenach).

At uz se jedna o MHD - takovy S-Bahn, to je doslova "radost" - jeste se mi nestalo, ze by S2 mela zpozdeni mensi nez 5 minut, nebo naprosto bezohledne ridice, hrajici si i uprostred mesta na Schumachery...

Dalsi kapitolou jsou platby online, kartou a banky. Predevsim, platba on-line je zde prakticky nemozna. Povedlo se mi to jednou, pres paypal. Pak platebni karty: na vetsine obchodu maji logo Visa a MasterCard, ale Visu neberou (prestoze s ni platim vsude jinde po svete) - s terminalem proste prisla nalepka pro vsechny podporovane karty, tak ji vylepili. Docela sranda pak hledat posledni mince na zaplaceni utraty... Na platebni kartu, kterou budu moci platit v nekterych obchodech (huraaaaa, tak preci jen to v Nemecku v roce 2013 znaji, jak mi vitezoslavne sdelili v prilozenem dopise) jsem cekal 4 tydny (od zalozeni uctu), PIN pak prisel za dalsi tyden. Celou tu dobu jsem musel vybirat penize z bankomatu z jine ceske karty.

Pokud bych mel soudit na uroven IT sluzeb (muj obor), tak podle toho, jak to vypada u nas ve firme, jsou tu obecne tak 100 let za opicema :-) Ale zase stoji za to videt to nefalsovane nadseni, ze z prohlizece jde i tisknout (opet, ve svete je uz rok 2013) :-)

Mili a pratelsti jsou tu vuci lidem, ktere potkavaji casto a nebo s nimi spolupracuji (kolegove jsou fajn), nebo ocekavaji nejaky zisk (treba obchodnici vuci zakaznikum atd.)... Na ulici, v MHD a vlastne vsude na verejnosti mi spise pripada, ze se jedna o normalni hulvaty - namisto, aby slusne pozadali o uvolneni cesty (kdyz to potrebuji), tak jeden do druheho beze slova proste strci, aby jej odklidil bokem - a ostatni se nad tim ani nepodivi...

Co se tyka brani na hul - kdyz vi, ze jste cizinec, zkousi to vsichni a vsude. At jiz pri placeni v obchode, v restauraci, dokonce i ve firemni kantyne... A uz mne to prestava bavit :-(

Obecne, rekl bych zlate dane a zlate urady v CR. Byrokracie zde dosahuje obludnych rozmeru a je uplne vsude. Doma se mi podarilo vzdy vse vyridit rychle a bez problemu.

Taky posedlost certifikaty, ktere vam treba nekdo vystavi na ulici, aniz byste museli cokoliv udelat, je tu velka. Uprednostnuje se papir pred skutecnymi schopnostmi...

O spouste narizeni, ketre postradaji logiku, ani nebudu psat :-)

Na druhou stranu, jsem rad, ze jsem tu. Je to fajn pro zlepseni jazyka, navazani novych pratelstvi a tak... A kdyz uz nic jineho, tak aspon lip poznam jinou kulturu a zjistim, ze CR usla obrovsky krok dopredu a v mnoha oblastech Nemecko davno predcila.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #100 : Březen 26, 2013, 04:00:12 pm »

Jen ve zkratce, jelikoz IT je i muj obor: mne prijde, ze v Nemecku se v IT proste spise dela nez mluvi. Nejsou posedli technologiemi, certifikaty, ISO 9001 a podobnymi nesmysly. Jejich webove systemy zpravidla neumi jine nez zapadoevropske znaky. Jenze svete div se, ono to proste tak bezi, maka, obchody se hejbou.
A to je to hlavni. Zmeny a aktualizace technologii prijdou az se to vyplati - napriklad az mira zneuziti dosahne takove urovne, ze je lepsi technologii zmenit.

Kreditky obchody vetsinou neprijimaji, ale to samozrejme ma prakticky duvod: je to svinsky drahe. Kdyz si predstavis, ze agio Visy na plattve je od 3% nahoru, spis ale 4% nebo 7% a platba nemeckou EC kartou vyjde na 20 centu, je volba jasna. A zdejsi zakaznici to uz znaji.

Vydej karet: kartu mi banky vzdycky poslali do par dnu, a to dopisem domu. Pin druhym dopisem. Zadne taskarice s dopisy do vlastnich rukou, zadna nutnost vyzvedavat si PIN a pobocce a neco jim tam podepisovat. Zase mala vyhoda zeme, kde zneuziti jeste neni tak bezne, aby se vyplatilo budovat obtezujici bezpecnostni prekazky.
Na druhe strane muzes uzavrit nebo vypovedet smlouvu dopisem, mailem, po telefonu a zadny Eurotel ti nebude "odmitat prijmout vypoved" :/

Pristup lidi: ti se podle mne proste chovaji tak, na co druheho odhadnou. Kdyz pusobis prijemne a umis jazyk, vetsinou se nesetkas s neprijemnym jednanim. Lidi si vice ale jdou za svym a o druhe se prilis nestaraji. Na nejake pousteni starsich nebo tehotnych sednout si napriklad nikdo nehraje.
Ohledne oskubavani...tu zkusenost nemam, to si spis prijdu skuban v CR vzdycky, kduyz na jidelnim listku stoji couvert 20Kc a za zachod v obchodnim centru chteji take 10.

Toz asi tolik, i kdyz trosku utrzkovite Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
janh683



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #101 : Březen 26, 2013, 05:16:30 pm »

Jo, mozna to bude tim, ze nemecky prakticky neumim (v praci staci anglictina), tak asi cekaji, ze si vse necham libit. Ale treba ten tuplak 7cm pod miru (takze cca 0,65l namisto 1l uz byl moc i na mne :-))

U tech platebnich karet (nemam kreditku!) to chapu - je veci kazdeho obchodnika, co akceptuje. Jen by ale nemel lhat a kdyz visu nebere (souhlasim, je to ciste jeho vec), pak by nemel inzerovat ze ji prijma. Protoze nezdejsi zakaznik, co to jeste nezna, je neprijemne prekvapeny. To je bohuzel i problem mnoha bankomatu... V jednu chvili jsem se najednou po prijezdu sem ocitnul uplne bez penez... proste nic prijemneho. Taky jsem si nestezoval na to, ze karta prisla dopisem, to je fajn - jen to trvalo spoustu tydnu (zatimco v doma je bezne ze v radu jedotek dnu - ze zkusenosti prave jeden - muzes svou kartu zacit pouzivat).

Taky si btw nemyslim, ze tim, kdyz pustim sednout nekoho, kdo to na rozdil ode mne opravdu potrebuje, si na neco hraju. Osobne bych byl radsi, kdyby mi nekdo doopravdy pomohl, kdyz to budu potrebovat, nez kdyz se na mne automaticky vsichni usmivaji a pritom na mne uplne s* :-) - to je ma definice pratelskych lidi, asi to mame kazdy jinak.

Nj, v mnoha podnicich maji jeste reseni na MS-DOSu a taky to jede a funguje, obchody se hejbou... ;-) Ma osobni zkusenost je zase presne opacna, vic jsem pracoval v Praze, tady je pohodicka, na jednoduchy ukol (par hodin) mas pres tyden ... ale to asi zavisi hodne na konkretnich firmach...

Proc jsem vlastne psal svuj prispevek? Z procteni diskuze jsem mel pocit, ze v Nemecku snad vsem litaji peceni holubi sami primo do ust, vsichni jsou lepsi, chytrejsi, profesionalnejsi, zatimco CR je priserna zeme, vsichni hloupi az na pudu, nic nefunguje atd. a je na lidech, co jsou v zahranici, aby to doma pozvedli ... A pritom to neni pravda. Ma zkusenost je presne opacna. Jde o to, kdo sem sel a za cim. Predpokladam, ze vetsina za lepsim, jsou tu spokojeni, nasli zde neco, co doma nemeli. To ale neznamena, ze to tam neni k dispozici. Ja se mel mnohem lepe v Praze (lepsi uroven sluzeb, nizsi ceny, vyssi prijem - prestoze v hrubem je to stejne, hral jsem tam hokej, to tu bohuzel nemam) - sem jsem sel za jinou zkusenosti a jsem spokojeny, mam ji.

V Nemecku je to fajn, fsude nova fasada, strecha... je to pekny, vypada to hezky, ale na mne to moc dojem neudela :-). Kdyz jdu na urad, zajima mne, jestli a jak slozite vyresim svoji zalezitost, ne jestli maji cisty rucnik na WC - tam ani nejdu :-). Jasne, potraviny v obchodech jsou tu hezceji prezentovany, ale zase si je nekoupim treba v nedeli a nebo vecer, cestou z prace (kdyz se zdrzim). A kvalitni jidlo doma sezenu taky. A i v tu nedeli :-). Na zastavkach a nadrezich se treba v CR nesmi kourit, tady sice taky ne, ale nikdo to nerespektuje... :-) Zaridit si treba pripojeni k netu - jasne, tady dostanes barevny navod apod. (ktery stejne nepouzijes), ale cekas dlouho. Doma vyplnis online objednavku a druhy den jsou u tebe... Asi fakt zalezi na konkretnich zkusenostech :-) 

Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #102 : Březen 26, 2013, 06:44:28 pm »

Myslím, že každý má částečně pravdu a svojí zkušenost a je fajn, když ji zde píše. S těmi platebními kartami je to v Německu zvláštní, VISA je tam prakticky nepoužitelná. Vzhledem k tomu, že mám účet v Německu a k němnu kartu, kterou berou všude, mi to ale nevadí. Naopak, přesně jak píše Kleena, já s tím souhlasím. Ty poplatky jsou strašně vysoké. V situaci, kdy marže na zboží, zvlášt u pc zboží jsou jen několik procent, tak nevím proč by měl obchodník platit tolik. Stejně tak PayPal. V int obchodech jsem četl, že když chcete platit PayPalem tak to bude stát o 1,9% více. Na velkých částkách je to opravdu hodně. V tv byl pěkný pořad s psychologem p. Hubálkem, jedna otázka byla zda se dá říci, že národ má nějakou povahu. On řekl, že ano. Já s tím souhlasím. Po všech zkušenostech jsem zatím zjistil, že největší rozdíl mezi námi a němci je ten, že češi se nepodřizují předpisům. Bohužel také díky tomu, že když by se jim podřídili, tak končí. Je to tím, že ten systém prostě není pro lidi dobře vymyšlený. V čr také není přísná kontrola. Je tu možné prakticky všechno. Funguje tu jak dobrej, tak špatnej.  Je tu pravidlo - můžeš krást, když nás také necháš krást. Toto porušení pravidla se stalo osudným právě p. Rathovi, který kritizoval kradení ve stamilionech. Pak mu samozřejmě nemohlo projít 7 milionu. Kdyby nekritizoval, mohl všechno. Ale to je jen odbočka.
Veliký rozdíl je v přístupu k zákazníkovi, při reklamaci. Tady je běžmé automatické zamítání reklamací a sudťe se. Spokojenost zákazníka nezajímá. V Německu je opravdu výrazně konkurečnější prostředí a zákazník má větší slovo. Pro mě zatím největší rozdíl je v tom, že to co projde v čr, by jen tak v Německu neprošlo. Jídlo, které se tu vyrábí by v Německu nemělo šanci. Tady je běžné, že tam je tolik éček, že se to nedá jíst - viz např pořad - peklo na talíři. Samozřejmě, že jsou vyjímky, např Znojemské okurky, to je špička a že se dá koupit k kvalitní jídlo, i to co se prodává v Německu, ale za dvojnásobek. Osobně nakupuji jen v Německu několik let, ten rozdíl je značný, jak cenový, tak kvalitatvní.
Vyloženě kriminální jednání firem se tu zametá pod koberec , odloženo apod, černé stavby se pak běžně povolují apod. Ten systém prostě je nastaven pro nepoctivé jednání. Nebo daně. Vždyť tady vykazují firmy malé daně na základě sehnaných dokladů od známých, ale majitel si klidně postaví domek nebo koupí auto! V Německu se samozřejmě více při kontrole Fú zjišťuje, zda příjmy odpovídají majetku, který dotyčný má. To tu nikoho nezajímá. Myslím si, že kdyby v Čr existovala velmi přísná kontrola a to ve všem, tak naprostá většina firem, kteří podnikají svým způsobem - nedaní, tak tu velmi rychle skončí. Lidé v Čr si žijí ještě dobře proto, že je jim celkem jedno co parlament odhlasuje, oni si vždycky najedou systém jak to udělat, aby se jim žilo dobře. Němci se podřídí předpisům. Češi ne. (leda tak před velkým viditelným radarem, za kterým opět zase zrychlý) Takže ta eonomicá situace je tu dost zrkeslená, lidé se mají dobře proto a mnozí lépe jak kde jinde, protože po nich nejde přísná kontrola. Kontrola j v Německu autorita. Tady není autorita ani ústavní soud a ještě k tomu pro bývalého prezidenta. Už to, že v čele státu byl člověk , který dal milost skutečným mafiánům a gaunerům, kteří okradli desetitisíce lidí, mluví samo za sebe, jaký morální příklad zde lidé ke svému chování měli.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #103 : Březen 26, 2013, 07:16:06 pm »

Par upresneni...
Ale treba ten tuplak 7cm pod miru (takze cca 0,65l namisto 1l uz byl moc i na mne :-))
Nojo, to sice neni nemecke specifikum (ani ta cisnice nejspis nemka nebyla), ale pravda, zvlast na Wiesn delaji roznasecky piv veci. Tomu uz se ale nikdo nevidi, nekteri to resi tak, ze se rovnou ozerou pres mez, kde jim to jeste vadi. Ja tam proste uz radsi nechodim, protoze mne to z principu sere. Stejne jako to, jak ty baby uz rovnou zaokrouhluij ceny na nejblizsi Euro.

U tech platebnich karet (nemam kreditku!) to chapu - je veci kazdeho obchodnika, co akceptuje. Jen by ale nemel lhat a kdyz visu nebere
Jako tedy mas kartu a neslo tu s ni zaplatit? Pokud mas Visu, je to kreditka, Pokud mas Visu Electron, neni to Visa, je to holt Visa light... Mne tady ceske Maestro taky vetsinou nebrali, chce to holt mit opravdu mezinarodni kartu.
Ale i s tou zaplatis jen u velkych obchodniku a na benzinkach...to pak jsou prave ty naklady.
To je par specifik, na ktera je potreba si zvyknout.
Jeste se mi ale nestalo, abych prisel nekam, kde meli nalepku Visa a Visu pak nechteli...je mozne, ze jednu konkretni zkusenost vztahujes na celou zemi?

Taky si btw nemyslim, ze tim, kdyz pustim sednout nekoho, kdo to na rozdil ode mne opravdu potrebuje, si na neco hraju. Osobne bych byl radsi, kdyby mi nekdo doopravdy pomohl, kdyz to
Ja take nerikal, ze "si na to nehraji", ale ze "na to nehraji" - tedy ze to nedelaji. To je znamkou toho principu ze "kazdy sam za sebe", zase jedno takove specifikum. I kdyz, ze se to u nas deje casteji, je mozna proste jen nasi prisnejsi vychovou...mne bylo zpocatku taky proti srsti chodit v parku po travniku, protoze nam to na zakladce vstipili jinak.
Tady se ale v lete v poarcich zije. V CR lide uz ani nevi, na co parky jsou a radsi na tranu nelezou uz kvuloi tem psim lejnum.
I kdyz, to se v dusledku vetsiho rozhledu lidi pomalu meni...

Nj, v mnoha podnicich maji jeste reseni na MS-DOSu a taky to jede a funguje, obchody se hejbou... ;-) Ma osobni zkusenost je zase presne opacna
...opacna...vuci cemu? Co s cim porovnavas? To nerejpu, fakt mi to uniklo.

Jinak kazde ma opravdu svoji, nikdo tady netvrdi, ze v nemecku nekomu neco leta do ust - to neni pravda. Je to tu proste jine, nekterym to vyhovuje vice, jinym mene, a vsichni urcite mame duvody, proc tu jsme.
A tak je to v poradku Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
janh683



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #104 : Březen 26, 2013, 10:18:15 pm »

Ad 1) Mas pravdu, nebyla to nemka, byl to arab. A byl to muj ctvrty tuplak... Asi si myslel, ze uz jsem moc opily a nevsimnu si :-) Nicmene to, jak mne jeste "pratelsky" poplacal po zadech a rekl, ze mi to ma byt jedno, ze to stejne zaplatim at delam co chci... Nechal jsem si privolat sefa, ten mi donesl nove pivo a bylo to ok, jen se trosku zapomnel omluvit (jak by se stalo u nas), nicmene vysledek sice ok, ale s takovou namahou? Mozna jsem fakt smolar, v obchode mi misto na 50€ vraci na 20, omylem... v kantyne mi omylem zapocitavaji dve hlavni jida... nevim, asi si mysli, ze kdyz neumim nemecky, tak ze neumim secist par cisel, nebo co... Ale je to strasne fajn, ja nikdy nebyl moc prubojny (co se tyka techle veci), nicmene po zkusenostech tady se to meni... :-)

Ad 2) Jedna se o normalni debetni karu Visa. Mozna, ze v Nemecku se pouziva cista Visa jen pro kreditky, ve zbytku sveta tomu tak ale neni. No asi ani v Nemecku tomu tak neni, dostal jsem v zapeti jeste Visu, predplacenou kartu. Nevim, k cemu mi je, kdyz ji nikde neberou, ale banka mi ji spolu s EC kartou poskytuje... Kdyby mi mou ceskou Visu nebrali v pohode ve Francii, v Rakousku, v Londyne, Brightonu, v Amsterdamu, v Utrechtu, v Belgii... stacil by problem na jednom jedinem miste predtim, a pocital bych s tim, ze muze byt problem i v Nemecku. Ale, i pred rokem na Octoberfestu (tehdy jeste jako turista) jsem ji pouzil bez probelmu. Proto mne to zarazilo ted... Nefunguje to v Ingolstadtu, Regensburgu, na 6-ti mistech v Mnichove, kde jsem to zkusil (pak uz jsem to vzdal a nezkousel dal) - jedina vyjimka je Meininger hotel. Troufam si to tedy smele zobecnit minimalne na Bavorsko, snad mi odpustite :-)

Ad 3) No ze ma zkusenost je takova, ze jsem mnohonasobne vic delal v Praze. Tady mame samy meeting, porad nejake planovani, schuzky... ale je docela problem nekoho videt opravdu pracovat. Porad jen slysim proc neco nejde, namisto toho, jak to udelat, aby to slo. V momente, kdy navrhnu reseni, nastava zase spousta vymluv, ze takhle nejsou zvykli... Tak se na to radsi vykasleme a vedeni budeme tvrdit, ze je to nemozne :-) Kdyz uz mi sefova da ukol (po nekolika dnech urgenci, ze nemam co delat), je to vetsinou prace na par desitek minut a mela by mi vystacit na nekolik dni :-) Na druhou stranu jsem za tuhle zkusenost strasne rad, cloveku to zvedne sebevedomi, kdyz vidi, ze nadrizeni (tech. leadri) maji sotva polovicni zkusenosti a schopnosti - a nejsou s to pochopit, ze doba uz se posunula, a ze od roku 2001, kdy byla nase firma startup a v podstate se tam vetsina dosud bezicich sytsemu vyvinula, technologie pokrocily a nyni je mozny mnohem vice veci mnohem jedoussim zpusobem :-)

Ale jak rikam, tohle je ma konkretni zkusenost, neberu nikomu jeho vlastni...



Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München