Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9873131 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #150 : Květen 02, 2013, 10:00:19 am »

Dam Vam tu 3 videa...cech ktori bojoval proti nacizmu...50r prezil svojho zivota v Kanade a nezabudol nato odkial prisiel...pozorne si vypocujte tohto pana...

http://www.youtube.com/watch?v=Yb_r67MREEk

http://www.youtube.com/watch?v=nz8lUuQFUuc

http://www.youtube.com/watch?v=YUUcEIJmhYg
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #151 : Květen 02, 2013, 10:21:45 am »

Já jsem přišel do Německa v  roce 2011,naivně jsem si myslel,že se domluvím anglicky,ale chyba....
Angličtina se v Sasku moc nepoužívá..............tak jsem se hold dal na němčinu.musel jsem se přízpůsobit,ale němec ze mě nikdy nebude.....................to souhlasím s Harrym.
Ale nejde o to,že bych zapoměl,že jsem Čech,prostě jsem se musel přízpůsobit.

Nevím,kam Harry míří s temi videi,jak že se jmenoval ten slovenský pán so kolaboroval s Hitlerem?Co???Co???Co???Co???,
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #152 : Květen 02, 2013, 10:24:45 am »

Ano suhlasim prisposobit sa v cudzej krajine treba a slusne nemecky vediet ci anglicky..ale nnezabudnut odkial clovek prisiel...nemecka spolocnost od cudzinca nevyzaduje aby si zobral nemecky pas...im staci,ze vies slusne nemecky a zijes slusne.

Co sa tyka tych kolaborantov na ktorych narazas tak nielen na Slovensku,ale aj v Cechach v protektorate ich bolo velmi vela...ked samotni nacisti boli vtedy zdeseni kolko cechov udavalo ludi a hlavne svojich...ale podobna situacia bola aj na slovensku...cest vynimkam samozrejme.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #153 : Květen 02, 2013, 10:29:27 am »



   Matula vravi,,,,50r spominal ako rad by siel do svojej rodnej vlasti..kde uz nema nikoho...a to co tam uz zostalo nad tym musim zaplakat...od toho cloveka si treba brat priklad..nezanevrel nikdy a nezradil.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #154 : Květen 02, 2013, 10:35:02 am »

A ty vis, jaka je tvoje identita, kdyz jsme u toho. Kdo z nas jsme cistokrevni Cesi, napr.? Moje obe babicky byly napr. Nemky - puvodem. Temer kazdy Cech ma nejake nemecke predky. Nebo rakouske.....  Nejsi treba taky trochu smrncnuty Madarem, Hary? A co jako?
Spousta lidi rika, moje vlast je tam, kde se citim dobre,popr. , kde mam rodinu. A neni to nakonec jedno? Nejsme nahodou treba hlavne Evropani? Proc to tak rozebiras, porad?
Snad i proto je demokracie, ze si kazdy muze o sobe rozhodovat sam, konecne. Kdyz nekomu vyhovuje stat se a byt Nemcem, at je. Proc s tim mas problem?
Asi je nemas 2x v lasce, Nemce. Ale vydelavat tu penize, ktere bys na Slovensku nevydelal, to ti asi nevadi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #155 : Květen 02, 2013, 10:40:17 am »

Oto nejde kde mas ty korene...alebo ja...ja vravim a poukazujem nato,ze cecho-slovaci maju nizke narodne povedomie...aj ludia vo vychodnej europe...prosim ta uz hovoris ako europsky poslanec...retorika europan...ja ti to neberiem...ale som slovak a ty cech az potom europan...hanbis sa za ceske korene?lebo ja osobne sa nehanbim zato,ze som slovak a nemam potrebu seba predstavovat ako europana.

Ja voci nemcom nemam nic naopak od nich si mozeme brat  priklad...nemci maju vecie narodne povedomie...nemec ci bude zit v USA alebo Svajciarsku stale o sebe vravi som nemec...od nemca som este nepocul retoriku som europan...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #156 : Květen 02, 2013, 10:51:33 am »

Hary, kdybych se stydela za to , ze jsem Ceska, tezko bych si ponechala sve ceske prijmeni, to uz jsem jednou psala, Mohla bych se jmenovat po manzelovi, ktery je Nemec. Chapes to? Ale nesouhlasim s tebou a neznam osobne ani jednoho takoveho Cecha, ci Slovaka, ktery by se snazil se takovymto nasilnym zpusobem, jak ty ho licis, prizpusobit.
Myslim, ze hodne prehanis.
To ze se clovek, zijici v jakekoli cizi zemi, snazi naucit jeji jazyk, pokladam prinejmensim za slusnost, kdyz uz ne za nutnost. A ze si nekde na forech Slovaci pisi nemecky, no boze, tak treba nechteji, aby jim ostatni rozumeli nebo si piluji znalosti, co ja vim. Nebo chteji nastvat Haryho. ;)Ale urcite kvuli tomu nezapomeli svuj puvod.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #157 : Květen 02, 2013, 10:58:02 am »

To je tvoj nazor ja Ti ho neberiem...ty mas len problem stym,ze nepisem ako vecina cechov a slovakov a nepritykavam vam ako je skvele v nemecku..ake by bolo dobre sa ponemcit zobrat si nemecky pas...len si pozri video matula a zamysli sa trosku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #158 : Květen 02, 2013, 11:09:35 am »

http://www.youtube.com/watch?v=BhiPfbVm3ac

pribehy neznamych cesko-slovenskych hrdinov..
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #159 : Květen 02, 2013, 11:15:08 am »

To je tvoj nazor ja Ti ho neberiem...ty mas len problem stym,ze nepisem ako vecina cechov a slovakov a nepritykavam vam ako je skvele v nemecku..ake by bolo dobre sa ponemcit zobrat si nemecky pas...len si pozri video matula a zamysli sa trosku.

Hm a co teda myslis, kdyz mam syna s Nemcem a ma dvoji obcanstvi? A tudiz dva pasy. Kterej ma zahodit? Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #160 : Květen 02, 2013, 11:29:08 am »

dieta narodene v cudzine je iny pripad...korene uz zapusti tam kde bude zit a kde sa narodilo......ale ja co som odzil 20r na slovensku alebo ty mas pocit,ze mne by priniesol nemecky pas nieco?Nemyslim si,ze to potrebujem...
Zaznamenáno
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #161 : Květen 02, 2013, 05:50:03 pm »

Myslím že "hary01" rozumím. "Diddi" asi není ten typ, ale existují i lidé bez důstojnosti, s nutkavou potřebou křečovitě a okázale se pokoušet za každou cenu a ve všech ohledech asimilovat se společností v níž se nachází, zřejmě se stydíc za svou skutečnou příslušnost, což asi bude mít příčinu v nějakém psychickém problému. Působí to opravdu uboze a trapně, jak z pohledu Čechů(Slováků), tak určitě i z hlediska příslušníků hostitelské země. V Německu jsem zatím neměl tu "čest", ale v Anglii jsem potkal lidi vystupující takto nedůstojně. Například na oslavě narozenin jedné Slovenky, kde společnost sestávala výhradně z Čechů a Slováků, měli potřebu gratulaci pronášat v angličtině a dorazit to kýčovitým popěvkem "Happy birthday to You..." Opravdu tím zaujali, ale asi ne tak, jak by si přáli.
Popravdě také už nepociťuji příliš důvodů k hrdosti na to že jsem Čech, lidský zdroj z vydrancované kolonie ovládané současným režimem trojských koňů, ale to neznamená že projdu metamorfózou, přestanu být Čechem a identifikuji se s nějakou jinou národností. Já jsem především já, nejsem režim který vládne v Česku, jsem Čech a za mě mluví moje skutky, moje chování, můj způsob uvažování, nikoli to co činí sebranka vládnoucí v Čechách. Já tu verbež nevolil. Pokud by si mě s tím vládnoucím obludáriem přesto někdo ztotožňoval nebo vytvářel si na mě předsudky, pak to více vypovídá o něm než o mně.
Každopádně těch chudáků bez důstojnosti je dle mých poznatků opravdu jen nepatrný zlomek a naprostá většina obyvatel jak v Německu, tak v Anglii, jsou rozumní lidé s kterými se nechá jednat na úrovni, bez ostudného plazení se a poníženosti
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #162 : Květen 02, 2013, 06:29:17 pm »


   Toto co teraz pises sa stava casto aj v Nemecku kde nasi ludia sa snazia silou mocou podobat na nemcov...u niektorych mam pocit,ze nenavidia svoj povod a keby mohli ponemcia si svoje meno atd...preto sa vlastne nemozeme ani divit v akom stave je dnes cesko-slovensko...doma sa kradne o 106 narod je zbedaceny a ked pride do cudziny tam sa hned chce opicit po domacom obyvatelstve atd...cest vynimkam.Ako si ich moze vazit domace obyvatelstvo ked sami seba si nevazia.Preto som tu dal aj video o panovi Matulovi aby sme vedeli o takych ludoch ktory sa snazili povzniest ceskoslovensko bojovali za slobodu a napriek tomu,ze pomery v po prevrate v Ceskoslovensku donutili vela ludi emigrovat tito ludia nepocituju nenavist k rodnej zemi a ako pan Matula povedal..50r som cakal kym som mohol prijst do Ceskoslovenska...o takych ludoch by mali pisat a malo by sa o nich vediet...tak ako nemci uznavaju svoje osobnosti ako Clausa von Stauffenberga a ludi okolo neho ktori sa snazili Hitlera zastavit a so spojencami mier vyjednat tak aj mi by sme mali byt viac hrdy na svoju vlast a na nasich ludi.Bezohladu nato co sa deje momentalne v Cesko-Slovensku.
« Poslední změna: Květen 02, 2013, 06:30:22 pm od hary01 » Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #163 : Květen 02, 2013, 08:43:17 pm »

Zásadní otázkou pro mě je, jak je to možné, že ani za tisíc let nezmizel rozdíl mezi západem a východem.
Jalové, zcela chybné prognózy z počátku 90-tých let, že prý německou úroveň češi doženou za 30-40 let jsou pochopitelně k smíchu. Správná odpověď zní - NIKDY. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč němci 10-15 let po prohrané válce, kdy kupř. mnichov vypadal jako hirošima po výbuchu atomovky, už zažívali "Wirtschaftswunder", který v podstatě trvá dodnes a češi 24 let po jejich mírné beránčí revoluci stále nejsou schopni pozitivního posunu vpřed? Je to dáno kuturou, IQ obyvatelstva, všeobecnou morálkou nebo čím ? A proč neexistuje ani jeden slovanský národ, který by dokázal s germány držet krok ?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #164 : Květen 02, 2013, 09:36:14 pm »

Pepiku, rekla bych , ze se dost mylis, jak v pohledu na Cechy, tak i na Nemce. Ceskoslovensko v obdobi mezi sv. valkami patrilo ke spicce, co se tyka prumyslove vyspelosti, zcela jiste nepokulhavalo za zapadem. Naopak Nemecko na tom vubec dobre nebylo. Proto mel take Hitler zivnou pudu pro vyvolani valky.
Po valce Nemcum velmi pomohlo prijeti Marshallova planu, za coz Nemci dodnes blahoreci prezidentu K. Adenauerovi. Bez toho by Nemci byli mozna nekde jinde. Vychod pomoc Ameriky odmitl a naopak Ceskoslovensko se stalo satelitem  SSSR. Tak jak jsme mohli mit srovnatelnou uroven?
Jina kapitola je to, co deje po roce 1989. Tunelovani, rozkradani, korupce a dalsi svinstva. Ale bud bez obav i v Nemecku se toto deje a i tady se zameta pod koberec. Nemci maji ovsem obrovskou vyhodu, prece jen zu tu jejich "demokracii" maji trochu dele, tak se s tim obcas dokazi i vyporadat. Ale maji taky spoustu problemu.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München