Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: TÜV - jiné světlomety na Audi?  (Přečteno 37054 krát)
Jendadc



Karma: 0
Příspěvků: 7



« : Únor 19, 2012, 06:21:36 pm »

Zdravím, máte někdo zkušenost s TÜV?
jde mi konkrétně o to, zda si mohu na mou Audi 80 rv 1992 dát jiné světlomety https://www.dectane.de/product_info.php?info=p15167_dayline-scheinwerfer-audi-80-b4-lim-av--91-94-tfl-opt--black.html&XTCsid=ec576e5cbbf59e0302dea0849be94464

Nevím, jak je to tady s technickou, zda by to mohlo být v pohodě či nikoliv.

Díky za odpovědi!
« Poslední změna: Únor 19, 2012, 06:58:51 pm od David » Zaznamenáno

Jan Vacín
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 20, 2012, 11:12:32 am »

Vsechny zmeny na vozidle, ktere pro nej nejsou primo schvaleny, si musis nechat na TÜV schvalit a zanest do technicaku. To se tyka i svetel nebo rafku ci pneumatik jinych nez v technicaku zanesenych rozmeru.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jendadc



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #2 : Únor 20, 2012, 06:41:30 pm »

Ano, to vím, jde mi spíš o to, jaké mohou nastat problémy...případné neschválení a nezapsání do TP?
Zaznamenáno

Jan Vacín
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Únor 20, 2012, 07:07:25 pm »

No Kdyz ti to neschvali a nezapisou do TP, tak Ti daji novy termin, aby jsi provedl napravu. Pokud neprovedes napravu, tak Ti vemou/nedaji technickou. Pokud to jsou nejaky specialni tuningova svetla, tak musi mit nejaky certifikat, ze byli pro nemecky trh schvalene, bez toho certifikatu snad ani na STK nemusis chodit!?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Únor 20, 2012, 11:11:47 pm »

Ano, to vím, jde mi spíš o to, jaké mohou nastat problémy...případné neschválení a nezapsání do TP?
V nejhorsim pripade - budes-li s tak upravenym autem jezdit, ti pri nehode ci kontrole reknou, ze jezdis s neprihlasenym vozidlem (protoze vozidlo bylo oproti stavu v technicaku pozmeneno) a osoli te, pricemz v uplne nejhorsim pripade je myslitelne, ze ti pojstovna povinneho ruceni odmitne plneni a zustanes sedet na veskerych skodach poskozeneho...
To by se sice kvuli svetlometum nemelo stat, ale pech je svina...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jendadc



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #5 : Únor 21, 2012, 08:06:16 am »

Jasně, vše co píšete, mne taky napadlo. Chtěl jsem se ujistit....nejdříve zajdu na TÜV a zeptám se, zda si je mohu namontovat, dřív než je koupím.

Díky!
Zaznamenáno

Jan Vacín
tolwyn



Karma: 2
Příspěvků: 98



« Odpověď #6 : Únor 23, 2012, 03:22:06 pm »

Zkus se u HBF poptat nejakych tureckych hochu kde jich s prebastlenejma svetlama najdes hafo. A mozna ti daji i razitko  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München