Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Právník - problém s au-pair rodinou v minulosti  (Přečteno 52649 krát)
Klára666



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 06, 2012, 09:29:16 pm »

Můj dotaz je možná hloupí,ale musím se někde svěřit.
Vroce 95. jsem pracovala jako AU PAIR v Německu.
Abych se moc nerozepisovala,napíšu jenom to podstatné.
Neuměla jsem německy.Manžel paní mě zneužíval,ne zatim pohlavně,ale i tak to bylo strašné a stupnovalo se to.Nevěděla jsem co mám dělat,volat domů jsem nesměla.Došlo to tak daleko,že když jsem pohrozila že to naznačím manželce, mě pán obvinil z krádeže,dokonce nakoupil věci,jako zlato a dal tam i peníze a jiné věci.Nanosil to do mého pokoje ve sklepě a zavolal manželku a nějakého známého, jako svědka.Já byla v šoku a ani jsem nerozuměla co mluví. Nevolal policii,věděl proč a já nebyla obviněná,NIKDE NIC HLÁŠENÉ,také z čeho.Nevim jak bych se bránila.Navíc pán byl právník. Došlo k tomu,že mi zbalil věci a posadil na vlak.Dal mi peníze asi na zavolání domů,hned jsem také mamce volala. Dále jsem prožila děsivé chvíle v metru .Druhý den si mě odvezli domů.Měli jsme to tenkrát řešit,ale víte v té době,nikdo z nás neuměl německy a já hlavně chtěla zapomenout,nechat to být.

A těd se dostávám k tomu,co bych chtěla poradit.Dnes mám možnost zaměstnání v Německu,ale bojím se jestli mě pán někde nehlásil jako nežádoucí osobu,i když jsem nebyla obviněná,policii nevolal,ale jako právník,nevim co by dokázal.Když mě vyhazoval z domu,zavolal si k tomu kamaráda,asi také právníka a na diktafon jsem musela říkat,JA,ani nevim na co,když jsem neovládala řeč.
Strašně lituji,že jsem to s mojí rodinou neřešila hned přez agenturu,ale v té době to bylo jiné.
Moc bych chtěla na vše zapomenout a mít klid.

Děkuji předem za všechny odpovědi Klára
« Poslední změna: Únor 06, 2012, 11:54:23 pm od David » Zaznamenáno
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« Odpověď #1 : Únor 11, 2012, 11:17:20 pm »

Nějak postrádám, NA CO chceš vlastně odpověď?Co???
Zaznamenáno
Katerina K.



Karma: 3
Příspěvků: 39



« Odpověď #2 : Únor 12, 2012, 12:30:41 pm »

Ahoj Kláro,
je jasné, že jsi prožila nepříjemnou zkušenost, ale není jasné, s čím chceš poradit. Jestli máš možnost v Německu znovu pracovat a chceš to, tak to zkus. Jestli tě někde hlásili, tak bys to zjistila hned na začátku. Jestli se bojíš, že se v nové práci nebudeš cítit dobře, kvůli tomu zážitku, tak si o tom se svým zaměstnavatelem otevřeně promluv.
Hodně štěstí.
Katka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Únor 12, 2012, 11:04:36 pm »

Ahoj Klaro,
nenapadlo by mne pochybovat o tom, ze se ptas na to, jestli muzes mit nejake trestnepravni problemy apod., kdyz zase prijedes do Nemecka. Toz kdyby to prece jen bylo neco jineho, ozvi se.
K panovi neni treba nic moc dodavat...nicmene to vsechno zni tak, ze se zajistoval proti nejakym pripadnym tvym narokum...kdybys ho pozdeji z neceho vinila, nebo pozadovala nahrady, odskodne apod. Silne pochybuji, ze nekde neco hlasil (nebylo co, clovek nemuze nikam jit a nahlasit nekoho jako "nezadouci osobu"), kdyby te nekde udal a policajti te vyslychali, riskoval by, ze ti k tomu poslou tlumocnika a ty jim toho povyklads vic...
I kdyby to nahodou udelal, bylo by to trestni oznameni, pak by bezelo nejake trestni rizeni a nekde by te bud byli dostihli, nebo by to odlozili. Kvuli kradezi par sperku a rulicky bankovek ale nikdo nepovede mnohalete akce.
Pote, co jsme vstoupili do schengenskeho prostoru, a navic pote, co uz pro ceske obcany nejsou potreba pracovni povoleni, neni zpusob, jak by ti neco takoveho mohlo delat oficialni problemy. Vizum ani prac. povoleni nepotrebujes...a vyhostit a zakazat vstup ti muzou jen kdybys byla masovy vrah nebo nositelka moru.
Takze si s minulosti nedelej v tomto ohledu zadne starosti. Jen dalsi stary ovad, navic pravnik...lide vedi, proc - aspon nekteri - radsi s pravniky ani nelezou do smluvnich vztahu Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #4 : Únor 13, 2012, 01:32:55 am »

ahoj klaro,moc me mrzi tva skusenost. nejlepe by bylo, kdyby sme se vseci sesly a pana "pravnika"   si podaly!!!!
Zaznamenáno
Klára666



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Únor 13, 2012, 09:54:42 pm »

Ahoj lidi,
ano měla jsem na mysli trestnepravni problemy,hlavně když mě bude můj zaměstnavatel přihlašovat k pobytu.
V srpnu by jsme se chtěli všichni přestěhovat,proto jsem se také ptala,protože se nejedná jenom o mě,ale o celou mojí rodinu.
Moc děkuji,za odpovědi,potřebovala jsem trochu uklidnit,ten zážitek nemůžu zapomenout,ale také ten strach,že budu někde hlášená je hrozný.Hlavně ted,když máme takovou možnost se do Německa odstěhovat.
A lidi,jakou máte zkušenost s pracovní agenturou v Německu?Já totiž práci mám,ale můj manžel ne,bude muset shánět a asi to dopadne přez agenturu.
Nemá z toho moc velkou radost.
Budu se těšit na odpovědi.
Ahoj Klára.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Únor 13, 2012, 10:35:12 pm »

Pozor, zamestnavatel te nebude prihlasovat k pobytu, to je Tva zalezitost.
Manzel at to ze zacatku klidne vezme pres agenturu, na to jsou dobre, a soubezne at se diva po nejakem miste s normalnim zamestnaneckym pomerem...nebo ho s trochou stesti prevezme nektery z docasnych "agenturnich" zamestnavatelu.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Klára666



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #7 : Únor 16, 2012, 10:23:16 am »

Ahoj,děkuji za odpověd.
Manžel půjde určitě přez agenturu,ale nemohli by jste mi poradit kde ty agentury hledat,hlavně podle čeho vybrat?
Díky Klára
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Únor 16, 2012, 12:10:18 pm »

To je tezko rict, smlouva by mela znit trosku fer. Osobne kdyz vidim neco jako "flexibles Arbeitszeitkonto", jezi se mi vlasy na hlave, protoze to muze znamenat, ze pul mesice se budes nudit a dva tydny te "vytezi" 16kama. Aspon u pomocnych a malo kvalifikovanych praci, kde clovek muze byt nasazen kazde dva dny nekde jinde.

Agentur je strasne moc, kdyz budes vedet konkretni branzi, ve ktere by manzel pracoval, da se pohledat v Google a pak podle jmena agentury hledat nejake ohlasy.
Nebo napis obor sem a treba se nekdo ozve s konkretnimi zkusenostmi.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Klára666



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #9 : Únor 22, 2012, 10:26:58 pm »

Ahoj,píši se zpožděním,omlouvám se.
Manžel pracuje jako Projektant elektro-slaboproud,CCTU-Kamerové systémy,Elektro požární signalizace,Datové sítě,také-Vláknová optika-projekce a montáž,IT-Servis HW,výroba PC.
Je toho dost,no problém je jazyk,AJ-základy a NJ také.
Ted momentálně navštěvuje intenzivní kurz a do července se něco naučí,ale odbornou němčinu ve svém oboru se jen tak nenaučí.
No je připraven pracovat i jako nekvalifikovaná prac,síla,než si najde něco lepšího.Ale najít agenturu bude asi problém,když nemáme zkušenosti,ani žádné reference.Nechtěla bych naletět nějakým podvodníkům.
Manžel tvrdí,že ve svém oboru,by mohl pracovat s počítačem i bez jazyka,třeba opravovat PC,ale kde něco takového sehnat?
No budu doufat,že než se budeme stěhovat do Odenwaldu něco najde.
Děkuji předem za info a odpovědi.Klára
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München