Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Autorske prava a internet  (Přečteno 58044 krát)
harvus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Září 08, 2011, 08:06:53 pm »

Ahojte ludia nevie niekto poradit alebo nema niekto s tym skusenost?
Dnes mi prisiel list z RECHTANSWALTE ze com cez torenty stahoval filmy a ze som tym porusil autorske prava a ze mam zaplatit pokutu 900e. Problem je v tom ze internet je prihlaseny na mna a sme cez wifi zapojeny este 2ja kolegovia.... Ja viem ze som z torentov nic nestahoval... Mozem im odpisat ze kedze som neni nemecky obcan ze tomu nerozumiem aby mi to poslali v rodnej reci teda v slovencine? Ak to je nejaky odrb mozno sa im s tym nebude chciet stracat cas??
Nevie niekto poradit co s tym mam robit?
Ci len niekto zistil z netu nejake udaje a chce vytiahnut zo mna peniaze?
Neprislo aj niekomu z vas nieco take?

Dakujem za vsetky rady Martin
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 08, 2011, 09:22:43 pm »

Zeptej se nejlepe konkrétně nějakého právníka, který se na to specializuje.
Online to stojí jen pár € ček, např. www.123recht.net

Pokud to je už rovnou Abmahnung tak je třeba se určitě poradit a odpovědět.
Zaznamenáno
Phoenix



Karma: 2
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Září 09, 2011, 01:07:42 pm »

http://abmahnung-blog.de/category/abmahnwarner
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Září 09, 2011, 01:26:57 pm »

To je v Nemecku rozsirena praxe. Pravdepodobne jsi dostal "Abmahnung" a ty penize, zo po tobe chteji, nejsou pokuta, ale "uhrada nakladu" na toto varovani.
Co je to Abmahnung, to si nekde pocti - hledej "Abmahnung torrent" - napsano k tomu uz bylo hodne

Vseobecne se doporucuje na Abmahnung reagovat, ale zpravidla je dobre nepodepisovat primo to, co ti navrhuji oni (proitoze to prohlaseni je sepsano presne v jejich zajmu), ale sepsat vlastni prohlaseni, ve kterem se nebudes zavazovat ke smluvnim pokutam. Obcas se take doporucuje neplatit ten pozadovany poplatek.

Zkus vygooglit ostatni postizene stejnou advokatni kancelari a pripadne odevzdat nejake tam navrzene prohlaseni, nebo ale investuj par stovek a porad se s pravnikem. Tohle totiz opravdu muze byt vazna vec, muzou se okolo tebe zacit dit nepekne veci a nereagovat je jedna z nejhorsich moznych reakci. S tou slovencinou bych to na ne nezkousel neni k tomu zadny duvod...na SK by take nikoho nezajimalo, ze ten, koho chteji zalovat, je obcanem Mozambiku a kazdy se zvysoka vykasle na to, prekladat mu neco do rodne reci (mozna krome trestnich zalezitosti, ale to neni tvuj pripad).

Presne z techto duvodu se Nemci spise zdrahaji s nekym sdilet internet, protoze pravne odpovedny je majitel pripojeni - a pokud nedokaze dolozit, kdo pripadny cin spachal, nebo mel treba jen spatne zabezpecenou bezdratovou sit, muze byt i takto nevinny majitel odsouzen minimalne za podil na cinu/skode.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
harvus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #4 : Září 09, 2011, 06:44:37 pm »

Dakujem Vam vsetkym za rady v pondelok idem skusit pravnika co mi povie...
dufam ze to bude iba nejaky oj..b  bo sa mi to cele nezda su tam uplne kratke terminy na odpisanie a aj zaplatenie a aj dorucene to bolo len tak do schranky bez mojho preberacieho podpisu a je tam iba jeden podpis ziadne razitko ani nic podobne... A volal som do alice a tam mi povedali ze aj priamo zena z alice take dostala a ze t ignorovala a uz je tomu 2 roky... ale tak odvtedy sa mohli zakony zmenit..
Zaznamenáno
Phoenix



Karma: 2
Příspěvků: 8


« Odpověď #5 : Září 09, 2011, 10:43:59 pm »

Clovece jake rady, evidentne jsi ten ten blog co jsem ti poslal ani nenavstivil, coz vyplyva z tve odpovedi.

Pani z Alice ti muze ric co chce a nema to zadny pravne zavazny ramec, avsak ma pravdu v tom ze se zmenily zakony, a to dost zasadne, od te doby je z tohohle business jako blazen, tisknou to a rozesilaji jak na bezicim pasu a rozesilaji kazdy mesic po celem nemecku. Ten odkaz co jsem ti poslal je na blog advokatu, kteri se s nima snazi bojovat a zalujou je po vsech certech protoze i to jak na tebe prisli je ilegalni, u soudu bys pravdepodobne vyhral, ale az po hodne dlouhe a velmi drahe dobe. Na tom blogu je i tel cislo kam muzes zavolat co dal, ale vseobecne plati a deje se toto (lze tez vygooglit coz je levnejsi nez zbytecna navsteva pravnika):

1) Poslou ti "Abmahnung" coz je ve sve podstate pro ne idealne psany papir ve kterem pouzivaji prave ty zmeny, ktere jsou nove ... Lhuty jsou sibenicni zamerne poslou to tak aby to vyslo s vikendem na minimum casu na reakci.

Pokud na toto nezareagujes ... mas problem, muzou te zalovat.
Pokud zaplatis mas problem jeste vetsi neb platbou defacto priznas vinu a dale ti to zacne chodit na mraky dalsich veci od dalsich firem.

ty penize nejsou zadnej poplatek za ten dopis jak tu nekdo tvrdi, nybrz forma "mimosoudniho vyrovnani", oni zastupuji nektere umelce ... chce to poradne cist !!! za varovani po tobe nemuzou chtit v tomto pripade nic ani v tak byrokratickem state jako je nemecko.

2) Pokud spravne a vcas zareagujes a posles jim dopis, jehoz vzor najdes tam na tech strankach co jsem ti postnul vyse, tak ti nasledujci mesic poslou dalsi dopis ala posledni vyzva k mimosoudnimu smiru, tento uz muzes ignorovat a tim to pro tebe konci, netreba pravniku ani niceho dalsiho

tot idealni prubeh

pokud jsi prosvihnul tu lhutu tak volej toho pravnika z tech stranek, specializuje se na to a tyto pripady dela do urciteho stupne bezplatne.

Musis reagovat !!! to je nejvetsi uskali tehle prasarny a te zmeny v zakon, nereagujes mas problem, to jak reagovat a co napsat do toho dopisu se doctes na tech strankach.

Ano je to seroizni potiz kdyz to nebudes resit vcas, viz google. Take se na google doctes nesmysly od lidi ktere zrejme plati ty spolecnosti typu Fareds atd. aby zakryli pravdu od tech co se nedali, je to velkej business a snazej se primet lidi dobrovolne zaplatit i tim ze spamujou fora a blogy nemyslama.

Se slovenstinou to vubec nezkousej, tohle neni pripad, na ktery se vztahuji dohody a smernice EU

Hlavne stahovani a sdileni jakehokoliv obsahu poprit, zatloukat a zatloukat, neexistuje pravne uplatnitelny dukaz pro jejich tvrzeni.

pro zajimavost:
http://www.youtube.com/kanzleiwbs#p/a/u/1/foLAWPchyys
http://www.1aparty.de/
Zaznamenáno
harvus



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Září 10, 2011, 07:38:42 pm »

Phoenix diky moc za tvoje rady moj problem je ten ze nemecky viem ozaj len minimalne ja tu fungujem skor z anglictinou a preto aj keby som chcel tvoj link riesit asi by som z toho nic nemal...
no a u toho pravnika som sa uz objednal a ked mi to on napise a presne mi povie co mam robit tak aspon budem mat vsetko v poriadku a kludne svedomie... a tych 100e co by to malo stat uz nejako obetujem...
a moj problem bol hlavne ten ze ja som to nestahoval len net je na moje meno ale su tu zapojeny este 2ja kolegovia a jeden z nich dost stahoval cez torenty...

Dakujem este raz za tvoju snahu pomoct mi.....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Září 13, 2011, 01:12:05 pm »

ty penize nejsou zadnej poplatek za ten dopis jak tu nekdo tvrdi...

Se slovenstinou to vubec nezkousej, tohle neni pripad, na ktery se vztahuji dohody a smernice EU
Abmahnung je vytka, dutka, varovani,zadne mimosoudni vyrovnani. Ty penize, co pozaduji, jsou oficialne POUZE uhrada odmeny advokata. Ta je stanovena z hodnoty sporu, ktera je samozrejme v zajmu "zalujiciho" nadsazena.
V pripravenem prohlaseni pak figuruje druha castka, vetsinou drakonicka, ke ktere se zavazuji v pripade dalsiho porusovani prav stejne osoby.
Prave v tom poplatku se dnes skryva cely smysl te veci. je vetsinou prave tam vysoky, aby ho clovek radsi se skripenim zubu zaplatil, nez se tahat po soudech, nechat si dat zaznam do Schufa nebo se nechat exekuovat, comz vsim tito vyderaci hrozi.

Jazyk jednani mezi soukromymi subjekty snad nema nic spolecneho s EU...js v zemi A a v obcpravnich vecech jednam jazykem zeme A...kde by EU predepisovala neco jineho?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München