Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anmeldung a pracovné povolenie - bludný kruh  (Přečteno 35670 krát)
aina



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Březen 06, 2010, 07:29:50 pm »

Ahojte,
mohol by mi prosim niekto poradit ako na to, ked chceme s manzelom zit v Nemecku? Zda sa nam to ako bludny kruh, na zaciatok vraj treba anmeldung, ale na to aby sme zohnali byt kazdy chce minimalne 3 vyplatne pasky,  akoze sme schopni ho platit. Ale kde by sme ich zohnali ked na to aby sme pracovali treba pracovne povolenie a ak s ho chce clovek vybavit, musi mat anmeldung, inak mu ziadny zamestnavatel pracu neponukne.......

Budem vdacna kazdemu, kto sa v tom vyzna za radu, ak je mozne aj presne instrukcie co kde ako........
diky

Zaznamenáno
vasekd



Karma: 3
Příspěvků: 28


« Odpověď #1 : Březen 08, 2010, 07:18:00 pm »

Zdravim,
podle mych zkusenosti ( 3/2008 Anmeldungsamt Poccistrasse) lze anmeldung napsat i na hostelovy/hotelovy pokoj.

Pri hledani bydleni po me nikdo 3 posledni vyplatni pasky nechtel, naopak vyse platu a ukazat ze mam pracovni smlouvu byl bezny dotaz.

S pracovnim povolenim si nejsem uplne jisty ale domnivam se ze prvni rok je pracovni povoleni vazano na konkretniho zamestnavatele, tudiz tento zamestnavatel ho vice ci mene musi zaridit - zde bych ale odkazal do jinych prispevku na tomto foru, kde se to resilo podrobneji.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Březen 08, 2010, 10:37:06 pm »

Na ziskanie pracovneho povolenia nepotrebujete anmeldung. Ja ked som vybavovala pracovne povolenie, tak som dosla do Mnichova zo Slovenska na otocku a nahlsila som sa az ked som to povolenie dostala a nastupila do prace. Na urade prace staci odovzdat vyplnene tlaciva od buduceho zamestnavatela a fotokopiu pasu alebo OP. Ak ho dostanete, tak to odoslu k zamestnavatelovi, ktory vam ho odovzda.
Nahlasit sa ste povinni do tyzdna od prichodu do Nemecka.

3 vyplatne pasky pozaduju niekedy miesto kaucie. Uz mi dosla takato ponuka raz mailom. Bolo to od firmy GEWOFAG, ktora sa specializuje aj na lacnejsie byty, pre ludi, ktori si kauciu a proviziu nemozu dovolit. Takych ponuk je ale malo a okamzite je to obsadene.

O povoleni a nahlaseni pobytu si mozete precitat aj tu:
http://www.eures.sk/nemecko-181-1.html
« Poslední změna: Březen 08, 2010, 10:44:16 pm od covergirl » Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #3 : Červen 30, 2010, 09:19:50 am »

Ahoj,
moje zkusenost je takova,
ze
nejdriv si najdes zamestnavatele, ktery je ochoten te zamestnat. Pokud ti na to vystavi papir, mas uz skoro vyhrano. S tim papirem zajdes na pracovni urad a mela bys dostat prac. povoleni.S tim zajdes na cizinecky urad a mela bys dostat povoleni k pobytu. No a pak se nekde prihlas. behem casu najdes i byt, zdaleka ne vsichni vyzaduji potvrzeni o trech platech, pokud jsi schopna zaplatit zalohu, tak by nemely nastat problemy.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Červen 30, 2010, 10:23:20 am »

Jak uz rikaji prispevatele prede mnou: k prihlaseni neni potreba povoleni k pobytu. Povoleni k pobytu jako takove neni potreba vubec - maximalne "Freizügigkeitsbescheinigung", tedy potvrzeni o pozivani volneho pobytu osob. K tomu nekxy chteji vedet, za jakym ucelem se tu zdrzujes  -a jednim z techo ucelu je i zcela legitimne hledani prace -> takze prihlasit klidne jako "arbeitsuchend".

K pronajmu bytu opravdu v 99999% je potreba dolozit prijmy ci nejakym zpusobem pusobit doveryhodne - neb pronajimatele maji strach z tzv. Mietnomaden - lidi, kteri si proinajmou byt, neplati najem a nez je pronajimatel z bytu vysoudi, je sam na mizine. A protoze mnoho lidi ma byt koupen jako investici, sami na nej splaci hypoteku a vypadek prijmu z pronajmu je pro ne likvidacni, davaji si setsakra pozor, nez to nekomu pronajmou. Ochrana najemniku ma tomto i sve stinne stranky.

Najit zamestnavatele a s prislibem mista jit na pracak - vydani povoleni, zvlast kdyz se bude jednat o kvalifikovanou praci - by dneska uz nemel byt zadny zvlastni problem.

Dulezity je dojem - nepusobit na tom pracaku jako nudle, ale korektne a sebevedome (nikoliv arogantne).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München