Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: povolení k pobytu  (Přečteno 60663 krát)
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« : Prosinec 06, 2009, 07:33:07 pm »

Ahoj, zdravím všechny.
Chtěl bych se zeptat na problematiku ohledně povolení pobytu v BRD. Když si tu tak čítám, různými tématy, tak mám v tom stále větší guláš. Z jedné strany čtu problémy s pojenými s vystavením povolení k pobytu a z druhé zase něco ohledně EU a sní odpadání těchto záležitostí. Byl bych rád kdyby mi mohl někdo vysvětlit jak to vlastně v této situaci je. Chápu to dobře? jestli je to takhle: Od vstupu do EU odpadá nutnost žádat o přechodné povolení k pobytu po určitou dobu, ale po čase nastává tedy nutnost žádat o povolení trvalé? Nebo jak to vlastně je? Děkuji za odpověď
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 06, 2009, 10:11:45 pm »

Zadne povoleni k pobytu nepotrebujes, jen na urcite ukony je treba potvrzeni z obecniho ci podobneho uradu, ze skutecne pozivas volnost pohybu (tzv. "Freizüzigkeitsbescheinigung"). Pokud se chystas zustat dele, je moudre si ho poridit. Ptaji se sice z ceho budes zit atd., ale prakticky si nemyslim, ze ba meli moznost ti branit v tom se tu usadit.

Jedine povoleni, ktere stale potrebujes, je to pracovni.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #2 : Prosinec 07, 2009, 05:10:16 pm »

Děkuji mockrát za odpověď
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #3 : Prosinec 08, 2009, 11:48:46 am »

To kleena:
To mne taky zajima, jake je to potvrzeni z obecniho ci jineho uradu,(napr. jakeho uradu), ze skutecne pozivam volnost pohybu
(tzv. "Freizugigkeit")? Musim si o to potvrzeni zazadat a na jakem uradu nebo mi ho vystavi automaticky na Einwohnermeldeamt na zaklade prihlaseni k pobytu?
« Poslední změna: Prosinec 10, 2009, 11:55:39 am od Milano » Zaznamenáno
Machotka



Karma: 2
Příspěvků: 24



« Odpověď #4 : Leden 23, 2010, 01:07:29 am »

zajdi si na příslušný LANDRATSAMT a tam ti ho vystaví. musíš akorát vyplnit dotazník. a měl by jsi sebou vzít pracovní smlouvu. alespoň já to takhle měl.
Zaznamenáno

Ivoš
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Leden 23, 2010, 01:12:56 pm »

Vystavi ti ho prislusny Einwohnermeldeamt (mesto od mesta se jmenuje jinak - v Mnichove je to Kreisverwaltungsreferat, KVR). Proste ten urad, kde ses prihlasoval.
Budou k toimu chtit vedet, za jakym ucelem tu pobyvas (prace, hledani prace, jako partner, jako poskytovatel sluzeb) a budou chtit mit zakladni predstavu o tom, z ceho budes zit.
Pak ti ho ale, aspon tady v Muc, bez prutahu vydaji. Podle toho, kde bydlis ty, samozrejme muzou delat mensi ci vetsi obstrukce. V zasade ale neni duvod ho nevystavit, pokud se tam neobjevis jako bezdomovec.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
narciskm



Karma: 5
Příspěvků: 61



« Odpověď #6 : Únor 20, 2010, 08:18:26 pm »

Ahojky,tak ted uz v tom mam taky gulas!Ze zadne povoleni k pobytu nepotrebuji?!!Byla jsem si ho vyrizovat v lednu (nebot me povoleni k pobytu skoncilo v lednu a zamestnavatel chtel po me nove/ze pry me na cerno nezamestna?!)) Coz taky nechapu nebot pracovni povoleni mam na dobu neurcitou. Takze me ted pani na urade dala do pasu Aufenthaltserlaubnis  na dobu tri let s tim, ze na dobu neurcitou si muzu zazadat az tu budu pracovat. Momentalne delam Ausbildung. Tak jak to teda je???Dikas Nika Úsměv
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #7 : Květen 19, 2010, 12:47:22 pm »

Jeste jedna otazka: potrebuju one Freizügigkeitbescheinigung i po svatbe s pritelem (nemec)? Jedno Freizügigkeitbesch. mi skoncilo, druhe mi nechcou vystavit protoze zatim nepracuji (na urade sedi jeden hoodne neprijemny pan,ktery dela problemy kde jen muze). Po svatbe zacnu pracovat a tak by s tim nemel byt problem, jen me zajima, jestli neco takoveho budu po svatbe potrebovat?
Zaznamenáno
EvaBla



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #8 : Červen 06, 2010, 10:13:58 pm »

Já se tu divím i ušima. Mně se na nic neptali, po 3 hodinách čekání na moje číslo na úřadě mi to tam příjemný mladík vyplnil podle pasu, ujistil se, že si zruším bydliště v ČR a po dvouch letech co tu bydlím (nepracuju, moje drahá polovička je živitel, já jsem užívatel) mi přišlo TAX number (taky jsem čuměla, že to vytiskli na takový hajzlíkpapír, LOL). Neptali se mně vůbec na nic, jenom jak dlouho tu zůstanu, v té době jsem nevěděla, tak jsem řekla, že záleží na práci drahého, podškrtla jsem mu jakýsi papír a voalá, během 5 minut včetně jeho vyplňování formuláře jsem měla trvalé bydliště v Německu.
Teď mi běhá hlavou co to mám sakra za papír, že to bylo tak "smooth"  Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München