Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Po svatbě - trvalé bydlište a OP  (Přečteno 126398 krát)
Nina Drnkova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Září 23, 2009, 10:39:08 am »

Ahoj, už jsem ze všeho zoufalá a nutně potřebuji poradit. Ke konci roku se budu vdávat za německého přítele v Německu a po sňatku chci změnu trvalého bydliště do Německa. Nevím jak mám postupovat jak to bude s občanským průkazem a tak. Na matrice v místě nynějšího bydliště mi řekli, že se budu muset u nich odhlásit a vrátit OP, že budu mít jen pas. Nevím jestli bude pas dostačující, jelikož si chci nechat otevřený běžný účet v tady v ČR, v bance mi však řekli, že pas jim nebude stačit (např. při změnách a tak), že potřebují OP, jinak budu pro ně cizinec. Prosím poraďte mi jak mám dále postupovat když budu mít oddací list v ruce. Dále jaké občanství dostanu po sňatku s německým přítelem?
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #1 : Září 23, 2009, 03:09:23 pm »

Ahoj Nino,
ja mam sice ceskeho manzela, ale trvale zijeme v Nemecku. My jsme si nakonec oba obcanky nechali, i kdyz to asi neni uplne spravne, protoze pani na matrice v miste naseho ceskeho bydliste nam rekla, ze je to komplikovane to odhlasit a ze to nikdo nezkouma. Kvuli poplatkum za svoz odpadu jsme dali kopii prihlaseni k pobytu, jinak to nikdo nezkoumal. S tim uctem mas pravdu, zadna banka pas neakceptuje Kroutím očima
Po svatbe ti zustava ceske obcanstvi, narok na nemecke vznika myslim po urcite dobe, urcite ho nedostanes automaticky, ale musis pozadat. Na pozadani dostanes neomezene pracovni povoleni.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Září 23, 2009, 03:35:01 pm »

Ahoj, už jsem ze všeho zoufalá a nutně potřebuji poradit. Ke konci roku se budu vdávat za německého přítele v Německu a po sňatku chci změnu trvalého bydliště do Německa. Nevím jak mám postupovat jak to bude s občanským průkazem a tak. Na matrice v místě nynějšího bydliště mi řekli, že se budu muset u nich odhlásit a vrátit OP, že budu mít jen pas. Nevím jestli bude pas dostačující, jelikož si chci nechat otevřený běžný účet v tady v ČR, v bance mi však řekli, že pas jim nebude stačit (např. při změnách a tak), že potřebují OP, jinak budu pro ně cizinec. Prosím poraďte mi jak mám dále postupovat když budu mít oddací list v ruce. Dále jaké občanství dostanu po sňatku s německým přítelem?
Jednoduse v CR nic neodhlasuj - jedina nevyhoda bude, ze budes muset stale platit popelnice.

Proste si vyrid veskere papiry a superlegalizaci snatku, vyrid si novou obcanku s novym stavem a trvaly pobyt tam nerus. To k prihlaseni v Nemecku nepotrebujes.
Jak pise Gwen - nejspis to neni zcela podle pravidel, ale co oci nevidi, to srdce neboli, a clovek se v CR nemusi s nikym hadat, jestli pas je dostatecnym dokladem totoznosti (pravdepodobne opravdu neni - napr. posta ho take neuznava).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Nina Drnkova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Září 24, 2009, 01:39:15 pm »

Ahoj, děkuji moc za odpovědi. Co se týče české pošty, tak prý pas akceptují bez problémů. Mluvila jsem s pracovnicí banky, tak mi to ještě zjistí, jedná se mi především o smluvní změny a nebo výběr přímo na pobočce. Ptala jsem se i ohledně stavebního spoření a životního pojištění, který mi stále tady běží. Na stavebce (Wuestenrot) mi řekli, že je to bez problému, že posílají listiny i do Německa a pas stačí. Ohledně živ. poj. (Generali) tak ti sice nezasílají dopisy do Německa, ale mohu to nechávat posílat na adresu např. rodičů a pas není taky problém.
Odvoz odpadu nebudu muset platit, protože jsem bydlela s matkou a byt je napsaný na ni.
Ja se jen obavam pokuty, když se v ČR neodhlásím a neodevzdám OP.  Kroutím očima
Jak je to s akceptováním pasu v Německu ? Je možné si tam otevřít účet na pas?
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #4 : Září 24, 2009, 02:49:41 pm »

Ja porad nevim, jak s tema popelnicema....

Je jedno v cim byte bydlis, ale poplenice bys mela platit tam, kde jsi nahlasena k trvalemu pobytu, takze podle toho, co mas v obcance.
Ja uz jsem z CR pryc 5 let, dva roky vdana v Nemecku, ale obcanky jsme si nechali a neodhlasovali jsme se. (Uz jen proto, ze nejaky doklad u sebe mas mit porad a tahej vsude pas....)
Nekolikrat jsem se v Brne na Magistrate ptala, jestli je mozno nejak dolozit, ze bydlim v zahranici a poplenice neplatit a rekli mi, ze pokud mam v CR trvale bydliste, platit musim...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Září 24, 2009, 03:57:59 pm »

Co se týče české pošty, tak prý pas akceptují bez problémů. Mluvila jsem s pracovnicí banky, tak mi to ještě zjistí, jedná se mi především o smluvní změny a nebo výběr přímo na pobočce. Ptala jsem se i ohledně stavebního spoření a životního pojištění, který mi stále tady běží. Na stavebce (Wuestenrot) mi řekli, že je to bez problému, že posílají listiny i do Německa a pas stačí. Ohledně živ. poj. (Generali) tak ti sice nezasílají dopisy do Německa, ale mohu to nechávat posílat na adresu např. rodičů a pas není taky problém.
Ja si zive vspominam, jak na poste v Brne visel okopirovany clanek, vysvetlujici, proc pas NENI postacujicim prukazem totoznosti a proc treba zasilku do vlastnich rukou na pas nevydaji. Je ale take mozne, ze nekdo Poste vysvetlil, ze NEJSOU urad a maji se chovat normalne jako jakakoliv jina firma.

Ja se jen obavam pokuty, když se v ČR neodhlásím a neodevzdám OP.  Kroutím očima
Neni treba si zas tolik tvorit do kalhot... Podle vseho nehrozi nic drakonickeho a uprimne - cesk eurady moc nemaji jak to zjistit  anijak po tom nepatraji. My pri svatbe na matrice uvadeli jako duvod pro zapsani prijmeni v muzskem tvaru trvaly pobyt v zahranici a pritom se prokazovali obcankami - nikdo ani nehnul brvou.
Tusim, ze 90% Cechu zijicich v zahranici v CR pobyt neodhlasilo a jeste nikoho nezastrelili. A jaka uz tak ta pokuta muze byt - jestli vubec nejaka realne hrozi - aby vyvazila vsechny ty vyhody toho, ze clovek ma porad obcanku a v CR na nej nikdo nekouka jako na E.T.

Jak je to s akceptováním pasu v Německu ? Je možné si tam otevřít účet na pas?
Samozrejme, pas je v Nemecku tvym jedinym dokladem, pokud v CR ten pobyt odhlasis. Zadny nemecky doklad nedostavas (pokud nepozadas o obcanstvi, politicky azyl apod.).
Kdyz si ceskou obcanku nechas, muzes vse cinit take na ni.
« Poslední změna: Září 24, 2009, 03:59:14 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Září 24, 2009, 04:12:53 pm »

My pri svatbe na matrice uvadeli jako duvod pro zapsani prijmeni v muzskem tvaru trvaly pobyt v zahranici a pritom se prokazovali obcankami - nikdo ani nehnul brvou.
Tak to je dobrý příklad Smích  Smích  Smích
Zaznamenáno
Nina Drnkova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #7 : Září 24, 2009, 04:15:02 pm »

Jojo, pas prý stačí, informovala jsem se na infolince české pošty a pracovnice v místě nynějšího bydlište mi to potvrdila. Možná, že to změnili. Cizinci se musí zde v Česku také nějak legitimovat na poště, jinak by si nemohli vyzvednout listiny.

Akorat v případě smrti matky (na stejné adrese, kde mám trvalý bydliště) se budu muset asi stejně odhlásit? Protože by to bylo divný, když by tam bydlel někdo cizí, ne? Nebo je to fuk?
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #8 : Září 24, 2009, 04:19:14 pm »

My pri svatbe na matrice uvadeli jako duvod pro zapsani prijmeni v muzskem tvaru trvaly pobyt v zahranici a pritom se prokazovali obcankami - nikdo ani nehnul brvou.
Tak to je dobrý příklad Smích  Smích  Smích

No ono to opravdu vypada tak, ze do formulare jsem psala inicialy z obcanky, tedy i adresu a jako duvod pro zapsani jmena bez "-ova" jsem dokladala prihlaseni k pobytu, ktere mi vystavili na KVR v Mnichove.
Pani se tomu vubec nedivila. :-)
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #9 : Září 24, 2009, 04:23:40 pm »

Jojo, pas prý stačí, informovala jsem se na infolince české pošty a pracovnice v místě nynějšího bydlište mi to potvrdila. Možná, že to změnili. Cizinci se musí zde v Česku také nějak legitimovat na poště, jinak by si nemohli vyzvednout listiny.

Akorat v případě smrti matky (na stejné adrese, kde mám trvalý bydliště) se budu muset asi stejně odhlásit? Protože by to bylo divný, když by tam bydlel někdo cizí, ne? Nebo je to fuk?

No pak se asi muzes nahlasit na obecni urad, tak jako to delaji lide, kteri nemaji trvale bydliste kam udat. Nebo k nekomu znamemu....
Zaznamenáno
Nina Drnkova



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #10 : Září 24, 2009, 04:32:02 pm »

Asi z toho dělám  opravdu velkou vědu, mám ještě spoustu času. Svatba je až uprostřed prosince. Takže zatím už to moc nebudu řešit.  Úsměv
Zaznamenáno
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #11 : Červen 27, 2010, 09:21:07 pm »

Zrdavim , ja jsem mela ten sami problem a jsem take vdana v nemecku,uprimne bez obcanky v cechach
jsi jak s holou prdeli a upřimne neco jineho ti reknou na lince a neco jineho v realu,sama jsem se o tom presvedcila,
kdyz mi ukradli tasku se vsim a sla jsem si vyzvednout na postu postu a na pas mi vubec nic nedali a verim ze takhle
dopadnes i v bance,znas cechy..neco jineho reknou pres telefon a pak jsi v haji,protoze to pak neplati....
Nech si obcanku,a nahlas se tu bud u kamarada,babicky.....nebo si muzes nahlasit na urad a mas tak adresu uradu...
napr,mestske casi praha 8 a nikdo nema poneti ze je to adresa ph 8 Kroutím očima
Vyhnes se tak hodne problemum....pokud pak chces dostat nemecke obcanstvi,musis byt 3 vdana v nemecku a povinne
absolvovat kurs B1 od bundesamt a jeste zvladnout orientierung test))))
Ja sama si obcanku ponecham,nikdy nevis co se stane a ceske obcanstvi je jako tvuj domov a jistota ze se mas vzdy kam vratit,
ja osobne ani chtit nemecke obcanstvi nechci a jsme EU ,takze to mame oproti ostatnim cizincum v nemecku hodne snažši)))). Škleb
Zaznamenáno

mee
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #12 : Červen 30, 2010, 09:13:05 am »

No, mas dve moznosti,
bud zustanes prihlasena v Cechach, budes platit za popelnice a odhlasis se pouze u spravy soc. zabezpeceni a zdravotni pojistovny, nechas si ceskou obcanku a tim to zhasne.
nebo se odhlasis uplne z trv. pobytu v Cechach, to vyrizuje centralni matrika v Brne a musis tam dojet hezky osobne, nejlepe az po svatbe i s prihlasenim v Nemecku a razitkem v pase...
Nedivim se, ze spousta lidi voli tu prvni moznost, vlk se nazral a koza zustala cela ... v ramci ceske byrokracie.
Osobne jsme to vyresili prvnim zpusobem, az mi uplyne platnost obcenky, poslu jim ji do Brna a bude.
Tak hodne stesti.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Červen 30, 2010, 10:29:20 am »

Osobne jsme to vyresili prvnim zpusobem, az mi uplyne platnost obcenky, poslu jim ji do Brna a bude.
Ja si pekne pojedu pozadat o novou, pak znova a potom zase.  Škleb
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Červenec 09, 2010, 06:40:04 pm »

naco je nemecky pas nam ci cechom ked sme v Eu?Od 1.5.2011 je prac.trh otvoreny pre Slovensko,Cesko a ine staty...poznam vela ceskoslovenskych emigrantov co ziju 30-40r v Nemecku a maju ceske ci slovenske obcianstvo...staci nam uplne unbefristet papiere.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München