Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vojna - Branná povinnost v Německu  (Přečteno 57639 krát)
mdml94



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Květen 23, 2009, 11:15:28 pm »

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, kdybych se chtěl přestěhovat do Německa, musel bych podstoupit vojenský výcvik?Kdybych se přistěhoval například v 25 letech, musel bych na vojnu?A bere se ohled na zdraví?Mám nějaké zdravotní problémy, které by mě zde v čechách za dob povinného voj. výcviku uvolnili z vojny....Možná jsou to blbé otázky, ale záleží mi na tom...

předem děkuji za odpověď...
« Poslední změna: Únor 25, 2011, 01:07:08 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 24, 2009, 11:58:49 am »

Nedivoc...
Jednak nepredpokladam, ze bys byl nemeckym obcanem nebo o to kratce po prestehovani usiloval, coz te podle mne z povinne vojenske sluzby predem vylucuje, jednak v hypotetickem pripade, ze by se u nejake formy odvodu ocitl, pokud opravdu mas zdravotni problemy, nikdo te neodvede. A vzdycky je moznost prohlasit vojenskou sluzbu za odporujici tvym zasadam a pacifistickemu mysleni a je tu civilni sluzba...

Ale jak rikam, nemyslim si, ze by se te nemecka vojenska sluzba nejak tykala.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Květen 24, 2009, 08:45:07 pm »

Ahoj,

Pokud máš mimo české taky i německé občanství, tak si tě můžou vyžádat, ale pokud máš rodinu a tedy nejlépe taky i "Lebensgrundlage" mimo Německo, plánuješ např. návrat zpátky, tak se tomu dá vyhnout. U mě to před asi 5ti lety ještě šlo (Par. 1 Abs. II WPflG, Par. 24 Abs. IV WPflG).

------edit-------

Aktuálně již v Německu není branná povinnost
« Poslední změna: Únor 25, 2011, 01:06:51 am od David » Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #3 : Duben 25, 2012, 12:20:39 am »

do Bundeswehru se sice už neodvádí,

ale tvrdili mi lidi opačnou možnost:
že pro (dobrovolný) vstup do Bundeswehru nyní není nezbytné být německým občanem, stačí být občanem EU a na území BRD mít zaregistrované bydliště.  Taková skoro cizinecká legie.  Ale (zatím) neověřeno.
Zaznamenáno
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #4 : Listopad 26, 2012, 09:00:24 pm »

Ono spíše hlavně záleží natom do jaké země chcete jít žít a nebo taky hlavně jaký máte papíry protože je pochopitelné že když třeba v zemích kde to platí do dneška a někdo ty papíry měl má nebo mít bude že na vojnu půjde at chce nebo né...a pokud se nepletu tak v Rakousku to pořád snad platí minimálně tomu tak bylo v roce myslím 2005 nebo 2006 a jestli se nepletu tak je to dokonce tři roky nebo dva ted nevím,tim sem jen chtěl říct že je rozdíl mezítím když jste v zemi kde si můžete vybrat jestli to chcete dělat dobrovolně třeba jako profesionální voják nebo cokoliv bokem nebo jestli to v té zemi platí,já si stejně myslím že díky krizi budou další války takže ta vojna bude zase povinná i ČR a je to podle mě jen otázka času a pár let,ale co si opravdu netroufnu říct je to jestli v německu to pořád ta vojna platí když ten dotyčnej si nechá pouze německé papíry...vím možná se ptám velmi hloupě ale natohle jsem uplně zapomněl a nové info o zákonech o povinné vojně ted neznám ...nevím jestli se to díky EU zrušilo nebo naopak zachovalo ale někde jsem slyšel že prej díky EU lze německé papíry získat rychleji pokud tedy ten dotyčnej složí zkoušky z německého jazyka,nevím jestli to tady někdo ví ale asi je to guláš v tom....takže musím říct že to velmi hodně zajímá i nás protože pokud by můj kamarád co je sportovec musel pak kvůli německým papírum časem na vojnu tak by to asi nebylo moc gut,ted ještě se nabízí otázka jestli to je na dva roky nebo třeba jen pár týdnu jako aby tím člověk rychle prošel mohl chodit domů to co dřív nikde nešlo a třeba prošel tím jako autoškolou..vím je to divné přirovnání ale něco takovýho bych ještě pochopil ale pokud to maj pořád povinně tak je to nářez...a hlavně jestli se nepletu další věc tak nato aby někdo mohl nebo spíše musel nebo i chtěl dělat vojáka nebo jít na vojnu tak by snad musel splnovat jisté podmínky né nato aby ho mohli vzít i do obyčejné vojny...tak nevím...ono dostat německý papíry je věc jedna ale druhá věc zase vojna...tak nevím...jestli někdo o tom víte víc tak mi prosím poradte protože v tomhle si to nedovolím sám odhadnout to bych se musel zeptat němců jak to tam maj...maj to pěkně přísné ve všem....to se ze ČR nedá vůbec srovnat ale všecko má své disciplína a chování lidí takže je i chápu...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Listopad 28, 2012, 03:18:57 pm »

Uf, to byl teda zahul...nechces priste zkusit pouzit vynalez zvany odstavce? Úsměv

Kazdopadne z povinne vojenske sluzby v Nemecku nemusis mit strach, ta je v soucasne dobe "na neurcito pozastavena", tedy formalne zrusena neni, ale neaplikuje se, neodvadi...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dannyho-partaci



Karma: -1
Příspěvků: 13


« Odpověď #6 : Prosinec 14, 2012, 04:11:46 pm »


Máš pravdu a proto se za ten záhul omlouvám.... ;Dno pokud je to pozastavené tak super...alespon budou mít kamarádi klid...tedy pokud nebudou vyžadovat třeba aby byli pár měsíců na cvičáku a podobně...některé země to prej vyžadujou že když tam voják nemusí být povinně třeba 2 roky že musí alespon 1 měsíc.

Tato informace mě velice od tebe potěšila to bude mít můj známej radost a mám jí i já...takže ti hrozně moc děkuji za odpovědi i když jsem ti dal zabrat jako vždy čtením. Kroutím očima Škleb(omlouvám se že jsem se ptal tak hloupě,ale lepší než dělat ze sebe pana chytrého že? Mrknutí

Jinak pokud je to pouze pozastavené tak bych hádal,že to asi bude ta profi armáda i tam a že v případě třeba války že by vláda v německu povinnou obranu zas aktivovala,ale to si myslím že by asi to samé bylo i v čr protože jaká země by se nebránila žejo Škleb...no pokud teda nebudou nějaké válečné konflikty ve světě tak by to možná mohli uplně zrušit jako v čr,ale jestli tam maj v německu pořád problémy z arabama tak bych docela měl obavy kolem toho aby se německo nenaštvalo a nedalo to všem zas povinně.

Každopádně ti ještě jednou hrozně moc moc děkuji a proto že nevím kde budu na svátky tak tobě předem přeji moc hezký svátky a všem lidem co tady jsou na forum...hlavně tobě protože máš skvělé info které bych já jen tak nikde nenašel...pořád ještě něco zjištuji pro své známé co chtěji kompletně jít do německa,ale zákony jsou pokaždé jiné takže čert aby se v tom vyznal když se o to nějakou chvilku člověk nezajímá a pak je vše zas jinak asi jako v čr. Škleb

Přeji všem hezké svátky a pokud nebude 21 konec světa co už měl být dokonce 12 prosince prej,tak si určitě tady znova napíšem...ještě jednou fakt děkuji všem a hlavně poděkování pro kleena..

Danny Valím oči! Super!
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #7 : Prosinec 17, 2012, 02:59:03 pm »

Poslední tři odpovědi týkající-se německého občanství jsem přesunul do nové diskuze "Nárok na německé občanství" v kategorii německé občanství.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München