Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: neomezené pracovní povolení po 12 měsících..  (Přečteno 55987 krát)
Petrášek



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Květen 12, 2009, 05:51:22 pm »

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví jestli musim těch dvanáct měsíců oddělat v jedny praci nebo mužu např.ve dvou? já dělala dřív 4 měsíce u jedny firmy a ted mam u jiny  už 8 měsíců takž by to dalo těch 12 , ale nevim každej mi říka něco jinyho :-/ ...moc díky za radu
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Květen 12, 2009, 07:18:11 pm »

a ted budes u treti nebo zustavas u te druhe? Ja jsem mel rok na plny uvazek u jedne a pak s povolenim nebyl problem, protoze jsem defacto menil jen oddeleni ale zamestnavatel zustal stejny. Myslim ze ti to nedaji automaticky ale jestli ti zamestnavatel pozada primo o ''unbefristet'' tak by ti to meli dat...
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #2 : Květen 12, 2009, 09:13:28 pm »

Ahoj,

a co takhle zavolat na Bundesagentur a zeptat se?

Kazdopadne pokud si dobre pamatuji, tak pracovni povoleni behem prvniho roku je vazano na praci v jedne konkretni firme, takze nerozumim, jak jsi dostala praci v te druhe firme. Es sei denn bylo to bez povoleni nebo sis sehnala povoleni nove. Z logiky veci bych rekl, ze bys ten prvni rok mela stravit v jedne firme, protoze pokud z firmy1 prechazis do firmy2 a tve povoleni je platne pouze pro firmu1, potrebujes pro firmu povoleni2 a narok na ziskani neomezeneho mas az po roce u firmy2.
Zaznamenáno
Petrášek



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Květen 13, 2009, 05:54:43 am »

Tu první práci zrušili takže na tu druhou mám zase nové povolení na rok víš akorát jsem chtěla jít jinam a ne tady zustat do konce :-) :-/ no uvidim hm... díky za radu zavolám tam...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Květen 14, 2009, 11:07:27 am »

Ja mam dojem, ze to nemusi byt jedno povoleni a jeden zamestnavatel, ale melo by to byt "12 mesicu ucasti na nemeckem trhu prace bez preruseni" - tzn. pokud jsi mezi tem i povolenimi neudelal mesic pauzu, melo by to klapnout.
Zajdi si na AA, tam je to v prizemi doprava, ale na recepci ti poradi, a tam proste reknes, ze mas takto rok oddelany a rada bys pzoadala o unbefristet. Kdyz to bude stacit, hned ti ho vystavi, a kdyz to stacit nebude, reknou ti proc.

Zamestnavatel o pracovni povoleni nezada, o to zadas ty. Zam. zada jen o jeh prislib pripadne prohlasuje, ze potrebuje tebe a nikoho jineho a prave proto bys ho mela dostat.
Uz vubec nema zamestnavatel duvod a pravo pozadovat na pracaku, abys dostala neomezene povoleni. O to musis rovnez pozadat sama.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #5 : Květen 14, 2009, 12:05:18 pm »

Ahoj,
z vlastni zkusenosti vim, ze to ma byt jeden cely rok u jedne firmy (ze se nepocitaji 4 mesice u jedne firmy a 8 mesicu u druhe firmy - tzn. odpracovanych 12 mesicu v DE). Ale uz jsem se na uradech setkala s tim, ze mi kazdy rekl jine informace...

Priklonila bych se ke Kleenove rade a zasla bych si primo na pracak a tam se poptala. Mohly totiz nastat nejake zmeny  - napr. informace o tom, ze cesti VS muzou od roku 2009 dostat v DE hned unbefristet atd.

Pripadne si tam alespon vyzvednes potrebny formular, ktery potrebujes, aby se ti befristet zmenilo na unbefristet.
Hodne zdaru.

Sarka
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #6 : Květen 15, 2009, 01:15:17 pm »

:Kleena: mozna si to spatne pamatuju ale vim ze na jednom z tech formularu ktere vyplnuje zamestnavatel a je tam muj podpis je napsano i na jakou dobu to zada, u me bylo driv napriklad od 1.12.07 do 30.5.2008, potom zase jine datum a nakonec v poslednim formulari bylo ''unbefristet''.
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #7 : Květen 27, 2009, 04:03:50 pm »

Ahojky, staci Ti odpracovani 12 mesicu u jakehokoliv zamestnavatele, tudiz nevadi, ze jsi mela zamestnavatele dva a zajit na pracak s okopirovanym Lohnabrechnung za tech 12 odpracovanych mesicu, vyplnenou zadost o pracovni povoleni bez udaju jakokoliv firmy a oni Ti ho vydaji na neurcito. Je to myslim kancelar cislo 16 nebo tak na pracovnim urade. Pokud splnis tyto dva pozadavky, meli by Ti ho vydat dokonce na pockani...hodne zdaru..Pavla
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München