Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Freizügigkeitbescheinigung  (Přečteno 63666 krát)
beta



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Březen 20, 2009, 12:33:49 am »

Ahoj, potřebovala bych poradit od informovanějších  Úsměv. Na co přesně je dobré Freizügigkeitbescheinigung? Takový ten kus papíru, co se dostane na Ausländerbehörde? Jako studentka jsem ho měla na doporučení univerzity, teď už v Německu nestuduju, jen tu žiju. K čemu je mi tento dokument dobrý? Přítel (Čech) v Německu pracuje a tvrdí, že nic takového nemá  Úsměv
Předem díky, Běta
Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #1 : Září 23, 2009, 03:17:23 pm »

Ja ho mam, tusim, ze ho chteli kvuli vyrizeni pracovniho povoleni nebo pri prihlaseni na Bezirkamtu. A kdyz mas tenhle papir, tak po 7 letech, co ho mas, muzes pozadat o neomezeny pobyt.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Září 23, 2009, 03:31:13 pm »

Ten papir jen stvrzuje, ze skutecne pozivas "Freizügfigkeitsrecht" a smis tu pobyvat. Podle mne je to ciste jen formalita, protoze to pravo mas coby obcank/ka clenske zeme EU automaticky.
Ja zadny takovy cancour nemam, neb jsem to jeste z dob, kdy jsem musel mit povoleni k pobytu, dnes v ramci Unie uz zadne neni treba. A tento papir po mne nikdy nikdo nechtel. Po (tehdy) pritelkyni ho chteli a dokonce se pokouseli overovat k tomu muj plat apod., nacez prisel dopis, at se na to vykaslu, ze tady je potvrzeny papir, cau a pa.
Z toho soudim, ze kdyz uz je potreba, dostane jej v podstate kazdy z EU (leda by byl ohrozenim narodni bezpecnosti, cehoz se malokdo z nas dopracuje).

Ad Gwen: Nevim, jestli existuje jeste nejake tezsi opravneni tu pobyvat - zvlast onen "neomezeny pobyt" by mne zajimal - co to je, jak je to definovano? Ja mel za to, ze od EU uz jedinym pobytovym titulem je prave tato Freizügigkeit, prip. potom u prislusne zalozenych jedincu nemecke obcanstvi, o ktere snad ale lze zadat az po 15 letech pobytu...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #3 : Září 25, 2009, 06:04:32 am »

Ahojky, mi prisel takovyhle papir asi pred neco vic nez rokem a je na nem napsane, ze je platny do listopadu tohodle roku. Tak ted nevim co se stane potom? mam se nejak na urade zajimat o prodlouzeni nebo to jednoduse nechat bezet a cekat jestli z uradu prijde neco samo? Kleena - pred kolika lety se zajimali o tvuj plat? dela se neco takoveho jeste ted?
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #4 : Září 25, 2009, 06:24:46 am »

Mam stejny problem,taky tam mam datum do listopadu,cili jaky je postup potom?Dik Mrknutí)
Zaznamenáno

Dasa
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Září 25, 2009, 04:29:01 pm »

Ahojky, mi prisel takovyhle papir asi pred neco vic nez rokem a je na nem napsane, ze je platny do listopadu tohodle roku. Tak ted nevim co se stane potom? mam se nejak na urade zajimat o prodlouzeni nebo to jednoduse nechat bezet a cekat jestli z uradu prijde neco samo? Kleena - pred kolika lety se zajimali o tvuj plat? dela se neco takoveho jeste ted?
To muselo byt koncem roku 2005, k vystaveni potvrzeni pro pritelkyni. Jak ale rikam, sotva jsme odesli, museli poslat ten dopis, at tam uz nelezem a nic nenosime, ze tady je potvrzeni. Se asi mladoch s tou horlivosti spletl a vyzadoval vic bumazek nez bylo nutne.

Ten papir ma nejakou omezenou platnost? Na to mne nikdy nanapadlo koukat... No nejspis bych si v pripade potreby proste zasel pro novy. Pokud ho jeste vubec nekdo vyzaduje...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #6 : Březen 25, 2010, 04:39:55 pm »

tak sem byla dneska na Ausländerbehörde (je tam jeden veeeeelice neprijemny mlady pan, puvodem polak, tak by mohl mit porozumeni pro nas Ausländry) a ten mi oznamil, ze pokud v Nemecku nepracuji, nestuduji nebo nedolozim, ze pritel vydelava dost na to, aby nas uzivil oba, tak muzu v Nemecku zustat jen 3 mesice, potom me prej musi poslat zpet do CR! Muze mi nekdo vysvetlit, k cemu je tedy cela EU?!! Ptal se mne, z ceho ziji a tak jsem rekla, ze z podpory rodicu. Na to mi odpovedel, ze to se nepocita, ze me musi bud podporovat pritel nebo si na sebe musim vydelat sama. Neni jedno, jestli me podporuje pritel nebo rodice??!!! Arbeitsamt mi pracovni povoleni nevyda, tvrdi, ze je moc nezamestnanych Nemcu a tak musi cizinci cekat. Nezbyva, nez si zase vyridit Gewerbe. Stoji to vsechno na hlavu!!! ale totalne!!!
PS: ted me tak napada - potrebuju k nahlaseni Gewerbe Freizügigkeitbescheinigung nebo jen nahlasenou adresu? jednou jsem si Gewerbe vyrizovala, ale uz si nevzpominam, co vsechno k tomu potrebuji.
« Poslední změna: Březen 25, 2010, 06:44:54 pm od Verculina » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Březen 25, 2010, 09:03:22 pm »

Napr. podle tohoto letaku
http://www1.karlsruhe.de/Service/Formulare/BuS/EUFlyerSeite2.pdf
(http://www.google.de/search?hl=de&safe=off&q=eu+bürger+voraussetzungen+freizügigkeitsbescheinigung&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=)
 je jednim z moznych dokladu pro dolozeni splneni podminek pro "Freizügigkeit" prave ta zivnost. Predpokladam tedy, ze zivnost dostanes i bez onoho potvrzeni.
Co se hledani prace tyce - pracovni povoleni "bianco" ti treba nedaji, ale kdyz si najdes job a pujdes na AA uz s prislibem zamestnani, podle mne ho dostanes. Nevim ale, v jake spolkove zemi o nej zadas...ve Vychodarsku (tedy pardon, na severu) to muze byt tezsi. Tam uz, aspon podle dnesni iHoy, jezdi Nemci pracovat jako Gastarbeiteri do Polska.

Jinak, to, ze je pan Polak, opravdiu neznamena, ze bude mit nejak pochopeni... Muze, ale muze to byt take naopak, "ja jsem tady zapustil koreny, a tobe se pekne podivam na zoubek, kam bysme prisli, kdyby tu bydlel kazdy"...
S trochou stesti pochodis lepe u jineho kolegy,,,zkus jine dvere, jestli to jde.
« Poslední změna: Březen 25, 2010, 09:04:51 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #8 : Březen 27, 2010, 12:24:04 pm »

Zajimalo by mne, zda je to opravdu tak, jak ten Polak rikal, ze me musi financne podporovat pritel? Nestacilo by, kdybych mu prinesla vypis z meho uctu, na ktery by mi rodice prevedli napr. 1 tis. eur a potom kazdy mesic dalsi castky? Bylo by to prozatim dostacujici doklad o ausreichende Existenzmittel? Jeste by mne zajimalo, jestli potrebuju tady to Freizügikeitbescheinigung i po svatbe s pritelem (Nemec)? Svatba by mela byt pristi mesic jestli vsechno dobre pobezi.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München