Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anmeldung -trvalé bydliště  (Přečteno 82939 krát)
Misk



Karma: 0
Příspěvků: 25


« : Červenec 29, 2008, 08:47:59 pm »

ahoj te prosim vás potřeboval bych poradit.já pracuji několik měsíců v mnichově.moje přítelkyně byla v mnichově jako au-pair přes5 měsíců a ted si našla práci v MCdonaldu ale dělají ji problémi na pracovním úřadě.když už měla všechno správně vyplněné i odevzdané na pracáku tak jí poslaly dopis ve kterém bylo napsané.že jí neuznávají Arbeitsgenehmigung.ani po ní nepotřebují ausbildung.jen chcou po ní  aby se v ČR odhlásila z trvalého bydliště a napsala si ho tu.je docela stoho nešťastná,prosim poradíte nám jak toto řešit?nebo má zajít na Einwohnermeldeamt v Poccistrasse a nahlásit se že semnou bydlí už 3měsíce aby nemusela od nahlášení čekat 3měsíce a pak by jí uznaly pracovní povolení.... děkujem za pomoc
« Poslední změna: Červenec 29, 2008, 08:51:58 pm od Misk » Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Červenec 30, 2008, 11:52:19 am »

At se nahlasi jenom tady v Nemecku, me uz dvakrat pracovni povoleni dali ale ani jednou se na tohle neptali. Proste at nejdriv jde na ten Kreisverwaltungsreferat, tam se normalne nahlasi k bydlisti, dostane potvrzeni a s tim bych pak sel na ten pracak a melo by to vyjit.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červenec 31, 2008, 12:08:22 pm »

Zkazky o tom, ze pracak vyzaduje odhlaseni z CR, s etu obcas objevi. Pry je to spojeno s tim, ze se zada o prac. povoleni na nekvalifikovanou praci...u kvalifikovane by to nemel byt problem. Bohuzel nikdo jeste presne nevysvetlil, ze ktereho rpedpisu nebo zakona to ma vychazet. Zkus zajit na tu Arbeitsagentur a tam se zeptat, ze proc to po ni chteji, a ze jsou s tim v CR obrovske problemy (podle jinych zakzek pak CR chce vratit obcanku, coz jednak je podle mne divne, jednak pry za doby trvani CZ obcanstvi obcan nesmi byt zbaven trvaleho pobytu...je to jakesi slozite).
Zkusil bych se ba KVR proste prihlasit a jit tam s tim, k tomu zadne odhlaseni potreba neni, a kdyz to AA bude porat vyzadovat, s trosku sklopenyma usima jim vylicit, ze s tim CR dela problemy, ze chce odevzdat obcanku, coz opak dela problemy os obcanstvim, a zes o tom jeste neslysel(a) a jestli by to opravdu, opravdu, prosim prosim, neslo bez.

A podel se pak se zkusenostmi, na to se tu nekdo pta co dva mesice.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lamia



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #3 : Červenec 31, 2008, 12:22:23 pm »

Z me zkusenosti: Taky jsem timto prosla celkem nedavno.. Abych dostala tady prac. povoleni, tak jsem si taky musela v CR odhlasit trvaly pobyt - tedy odevzadat obcanku. A nechat si  o tom vystavit potvrzeni, ktere si musis nechat prelozit do NJ.  Celkem me to vzalo, ale kdyz mas pas, tak OP ani nepotrebujes. Potom ti musi uplynout tri mesice lhuta od potvrzeni. A mezitim si nahlasit trvaly pobyt tady (nekde hlasena byt musis). Potom uz jsem bez problemu dostala pracovni povoleni.
Jina moznost bohuzel neni, tak mi to aspon rikali oni a jeste plno jinych na sobe nezavislych lidi..
Hodne stesti..
Zaznamenáno
Lamia



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #4 : Červenec 31, 2008, 12:29:01 pm »

Kleena: to, ze odevzdas OP neznamena, ze uz nejsi obcanem CR nebo ze nemas ceske obcanstvi.. Celkem podrobne mi to vysvetlovali v Cechach na uradech. OP jsem odevzdavala v breznu a bylo mi receno, ze to kvuli praci v Nemecku udlelalo uz od zacatku roku nekolik desitek lidi. A jakmile tu odklepnou prac. povoleni, tak si muzes o novou obcanku hned zazadat znovu, protoze to pak uz nikdo nekontroluje..
Snad je to trochu srozumitelne.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červenec 31, 2008, 07:54:38 pm »

Kleena: to, ze odevzdas OP neznamena, ze uz nejsi obcanem CR nebo ze nemas ceske obcanstvi.. Celkem podrobne mi to vysvetlovali v Cechach na uradech. OP jsem
Ja nemyslel, ze bych prestal byt obcanem, cetl jsem to v jine souvislosti, se ztratou obcanstvi pri prijeti obcanstvi ciziho atd. Tam nekde stalo, ze obcan CR po dobu trvani obcanstvi nesmi ztratit (byt zbaven?) trvaleho pobytu, nebo tak neco. To s odevzdavanim obcanky je mi jeste divnejsi, obcanka snad nevyjadruje pobyt, ale obcanstvi...nebo ne?
A do tretice, porad jeste nikdo neukazal zadny nemecky predpis, podle ktereho by to odhlaseni bylo nutne. Nicneme pta se na to porad nekdo, tak to pomalu zacina vypadat jakoby to tak opravdu bylo :-(
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
alca



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #6 : Listopad 19, 2008, 02:40:52 pm »

Právě jsem se ocitla ve stejné situaci. Na úřadu práce po mě chtěli Abmeldung z čech. Tam jsem se ale nikdy neodhlásila, navíc doklad musí být 3 měsíce starý. To, že jsem tady přihlášená půl roku je nazajímalo, chtěli vysloveně Abmeldung a dál se se mnou nebavili. Ve kterém zákoně je to napsané, to se mi až doposud nepodařilo najít, ale taky bych to ráda viděla. Taky jsem někde slyšela něco o ztrátě občanství v souvislosti s odhlášením adresy v ČR, ale na kozulátě mi řekli, že je to nesmysl. Paní mi řekla, že bych si adresu v ČR měla zrušit tak i tak, protože žiju tady a že je to normální postup, v ČR se odevzdá občanka a v Německu vám dají do pasu razítko o pobytu tady. Občanství rozhodně nelze ztratit odevzdáním občanky. Po odevzdání občanky je asi potřeba dořešit zdrav. pojištění a sociál. zabezpeční, ale o tom nevím nic bližšího.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #7 : Listopad 19, 2008, 10:40:37 pm »

To je zvlastni, ja se ted byla zeptat, jestli by bylo mozno dostat pracovni povoleni, kdyz jsem manzelka nekoho, kdo tu ma neomezene pracovni povoleni a chteli po me pouze nase doklady, manzelovo pojisteni a potvrzeni, ze jsme tu oba prihlaseni. Oba pri tom mame trvale bydliste v Cechach a tu jsme nahlaseni k pobytu.... Ale kdyz jsem dokladala na magistrate v Brne, ze mam nahlasene trvale bydliste v Nemecku, aby mi povolili prijmeni v muzskem tvaru (bez - ova), mela jsem na formulari napsanou adresu v Cechach (dle obcanky) a k tomu potvrzeni, ze jsem prihlasena v Nemecku a nikdo se tomu nedivil...
Zaznamenáno
alca



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #8 : Listopad 20, 2008, 08:59:41 am »

To je klidne mozny, tady ty peripetie s Abmeldung se tykaji jenom tech, kdo zadaji o prac. povoleni pro nekvalifikovanou praci. No a jinak podle informaci konzulatu muzou dve trvaly bydliste v nekterych pripadech delat problemy, jako napriklad v tomto. Ale jinak je to asi jedno.
Zaznamenáno
beta



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #9 : Březen 25, 2009, 07:30:15 pm »

V této souvislosti bych se chtěla zeptat, jak to je se zdravotním pojištěním? Když se odhlásím z Čech, tak přece nemůžu být nadále pojištěná! A v Německu minimálně tři měsíce nemůžu pracovat, takže taky nejsem pojištěná? To si musím platit v Německu pojištění ze svého? To asi nebude nejlevnější špás, co? Připadá mi to vážně celé bizarní, oni nás tímhle vlastně nutí ty tři měsíce v Německu sockovat.  Smích No dobře jim tak...já jsem původně vážně, ale vážně nechtěla dělat načerno  Škleb
Zaznamenáno
italik



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Prosinec 04, 2009, 10:21:53 pm »

ja bych potreboval vedet , pracuji v nemecku 14 let jako pendler. mam prac. pov.bez omezeni. jako pendler mam mnoho vyhod jako chodit k lekari v cr i v nemecku atd. chtel bych se ale prihlasit k trval.pobytu v nemecku ,protoze jedine na co nemam narok s trv pob. v cr je podpora v nezamest .nebavi me se kazdy rok odhlasovat kvuli 2 mesicum v zime.stejne jsem v nemecku vice nez 200dni v roce. staci se nahlasit na mistni radnici??? a co auto , muze zustat na ceskych cislech? dik
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München