Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Registrace pobytu v Nemecku  (Přečteno 70036 krát)
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« : Květen 20, 2008, 02:52:12 pm »

Ahoj, tak uz nastal cas, kdybych se mela zaregistrovat a tak bych se rada zeptala vas jako osob nejpovolanejsich co pro to mam udelat. Pochopila jsem, ze jako obcanka zeme EU se nemusim registrovat na cizinecke policii, ale staci se jen nahlasit na Buergeramt (mestsky urad) tam vyplnit formular ( vi nekdo, prosim, jak se formular jmenuje?) a proces prihlasovani je u konce. Tedy je tento postup spravny? Jake mam vyplnit formulare? Co si mam vzit s sebou za dokumenty (staci pas a najemni smlouva, nebo si mam vzit nejake potvrzeni od zamestnavatele, ze tu pracuju nikoli na cerno?)? Predem dekuji za vsechny odpovedi. Jen mimochodem, bydlim v Berline, kdyby nekdo znal presnou adresu mistniho prislusneho uradu. Takze jeste jednou diky! Tereza
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Květen 20, 2008, 03:44:05 pm »

Ahoj Terko,

potřebuješ se přihlásit (k trvalému pobytu) na místním Kreisverwaltungsreferat (KVR), v Berlíně se tomu jak vidím říká jinak: Bürgeramt

Stačí pas, pokud máš nějaké jiné potvrzení o ubytování nebo práci tak můžeš vzít s sebou, ale ještě jsem neslyšel že by to po někom chtěli.
Měla by jsi pak dostat nějaké potvrzení o pobytu, pokud ne, tak si o něj vyžádej - Meldebescheinigung, které pak např. potřebuješ při založení bankovního konta popř. k dostání kolejí, bytu

Hezký den,
David
Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #2 : Květen 21, 2008, 04:19:28 pm »

Ahoj Davide,
tak tomu rikam neocenitelna pomoc. Mam to kousek od prace a uz jsem se zaregistrovala na termin. Diky mockrat! Ja jsem vedela, ze jsem se obratila na to prave misto. Takze tim chci rict, diky, ze delas takove stranky a jsi na nich aktivni. Urcite uz jsi pomohl spouste lidem jako me. Uz zacinam fotit a co nevidet zaslu neco do galerie. Tereza
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Květen 22, 2008, 03:58:07 pm »

David akorat udelal praci za tebe - totiz pouzil google. Znas to s tim, jestli hladovejicimu radsi dat rybu, nebo ho naucit je chytat, zejo? :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #4 : Květen 27, 2008, 10:19:53 am »

Ahoj Kleeno,
David pro me udelal neocenitelnou sluzbu, protoze s moji temer nulovou znalosti nemcinu je temer nemozne neco najit a jeste tomu rozumet. Snad az po letech tady budu rozumet, tak s takovou veci nebudu obtezovat. Zatim to, ale moc bez mistni pomoci nejde a koneckoncu i k tomu tady ty stranky jsou, abychom si mohli vzajemne pomoct! Nebo se mylim?
Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #5 : Červen 03, 2008, 12:49:20 pm »

Ahoj Davide a vsichni ostatni,
prihlasila jsem se na  Zentrale Einwohnerangelegenheiten v Berline, ale nejedna se o registracni misto pro nove prichozi do Berlina, nybrz pro dalsi osoby, ktere chce nekdo nahlasit a zarucit se za ne behem jejich pobytu v Berline/Nemecku. Tedy pokud jsem to dobre pochopila, kdyz uz tady zijete jste registrovani a chteli byste si privezt partnra/partnerku z neclenske zeme EU, pak ho/ji musite zaregistrovat prave na tomto urade s adresou Friedrichstr.219 v mistnosti c.217 (pokud nebude streik Mrknutí) a jinak se musi clovek nahlasit sam a to nejdele do 7 dnu od prichodu do Berlina na mistni radnici, udajne kterekoli, ktere se zvou Buergeramt.
Jdu tam dnes, takze, kdyby to bylo zase spatne dam vedet, ale vzhledem k tomu, ze me tam poslala sama urednice, tak to snad bude spravny postup.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #6 : Červen 03, 2008, 01:18:55 pm »

Ahoj,
to je ale zajímavé, takže tomu čemu my v Mnichově říkáme Ausländerbehörde se v Berlíně říká Zentrale Einwohnereingelegenheiten ?
Čemu říkáme Kreisverwaltungsreferat (KVR) se v Berlíně říká Bürgeramt
Tak alespoň že v Mnichově to je na stejném místě v KVR:)
Jo, do 7mi dnů, to je pravda, (někde jsem zase četl že stačí do 14dnů), ale nic si z toho nedělej, znám i takové kteří se přihlásili až po půl roce
 Smích
Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #7 : Červen 06, 2008, 09:25:13 am »

Ahoj,
pokracovani pribehu je takove, ze je opravdu potreba provest registraci na Buergeramt, ale staci to do 3 mesicu a nikoli do 7dnu. Nicmene pokud nechcete cekat sahodlouhe fronty je lepsi si bud najit prislusny urad na Internetu a pokusit se prihlasit o termin tam a nebo zajit primo na urad a zaregistrovat si termin navstevy na Informacich, jako jsem to udelala ja, protoze se mi nechtelo cekat 3 hodiny. S registraci si lze posleze zalozit konto u nemecke banky, ktera jako jeden z dokladu vyzaduje prave potvrzeni o registraci.
Pokud mi David poradi jak na to, tak mam naskenovany prislusny formular pro registraci, ktery tu muze byt vyvesen pro dalsi zoufalce jako jsem byla ja.
Tereza
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Červen 06, 2008, 05:20:37 pm »

Pokud mi David poradi jak na to, tak mam naskenovany prislusny formular pro registraci, ktery tu muze byt vyvesen pro dalsi zoufalce jako jsem byla ja.
A protoze David ani my ostatni nejsme jasnovidci - ani formulare nezname zpameti - a Ty nam to pomahani urcite rada co nejvic ulehcis, rovnou uz scanujes ten formular kteremu nerozumis a chystas se ho tu vyvesit, abysme na nej mohli juknout.
To delas presne spravne. :-)

Nebo se mylim?
Mimochodem, David je tu provozovatel, ale mimoto ma i jine veci, kterymi zije. Adresovat tedy dotazy vyslovne jemu je lehce nestrategicke, protoze tim omezujes moznost, ze stejne nebo kvalifikovaneji odpovi nekdo jiny a usetri tak Davidovi uz tak drahocenny cas.

Update:
Nic nescanuj, Google to zase vsem natrel: http://www.berlin.de/buergeramt/formulare/index.php?az=M
Hlavní formulář je třetí odshora, první je pak ještě nějaký doplňující. Překlad asi chvilku zabere...měj chvíli strpení, příp. napiš PM, šlo by to probrat i po telefonu.
« Poslední změna: Červen 06, 2008, 05:39:24 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #9 : Červen 19, 2008, 02:27:51 pm »

Ahoj Kleeno, rozhodne jsem to nemyslela nijak zle. Formular co jsem sem chtela dat byl/je spravny. Zrovna dnes jsem dotahla registraci uz dokonce, prave se zminenym formularem, ktery jsem dostala na urade a proto i kdyz jsem mu nerozumela jsem predpokladala, ze bude ten pravy. Davidovi jsem svuj dotaz a nabidku adresovala, protoze je proste uzasny a sympaticky a vzdycky mi pomohl a netusila jse, ze treba i nekdo dalsi vcetne Tebe by mohl mit pravo dat takovou vec na web.
Kazdopadne, nakonec jsem pouzila formular z tveho updatu, jelikoz vypadal trochu cisteji.
Az budu priste neco potrebovat, tak se obratim na Tebe a Davida a samozrejme dalsi. Mrknutí Konzultace po telefonu bude potom vic nez vitana, uz jen proto, ze si s nekym, tedy s Tebou popovidam cesky.
Tereza
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München