Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Proplácení svátku v Německu  (Přečteno 296345 krát)
jirike
Host
« Odpověď #15 : Březen 02, 2015, 07:11:25 pm »

A jo...  Smích
Den pokání je taky jen v Sasku  Škleb
Tak pardon, omlouvam se  Mrknutí


24.12 je v ČR normalni pracovni den.
Tady jsem mel 24.12 cely den placeny svatek
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #16 : Březen 02, 2015, 07:25:40 pm »

"24.12 je v ČR normalni pracovni den."

hm zaujimave, ze ho v tej tabulke na http://svatky.centrum.cz/svatky/statni-svatky/2015/
uvadzaju ako "statni svatek" ;-)

clovek uz nemoze nicomu verit ;-)
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #17 : Březen 02, 2015, 07:56:58 pm »

"24.12 je v ČR normalni pracovni den."

hm zaujimave, ze ho v tej tabulke na http://svatky.centrum.cz/svatky/statni-svatky/2015/
uvadzaju ako "statni svatek" ;-)

clovek uz nemoze nicomu verit ;-)

V Cechach je 24.12. den volna - nojo, uvadeji ho mezi statnimi svatky, stejne jako 1. a 2. svatek vanocni  Smích - melo by to spis byt popsano jako placeny svatek, ale tezko udelat tabulku, kde jeste kazdy volny den bude popsan presne, zda se jedna o Statni svatek nebo jen placeny svatek.... Tak snad bezny obcan to pochopi, myslim, ze se nad tim ani nebude zamyslet a moc to pitvat, dulezity, ze je volno, ne?  Mrknutí

V Nemecku (tedy Bavorsku, nevim, jak jinde) je Stedry den oficialne normalnim pracovnim dnem a nechci se poustet do vykladu, proc to tak je, najdete to jiste v cirkevnich kalendarich.
A zalezi asi na zamestnavateli, jak ma sve zamestnance rad a jak jim chce vyjit vstric, takze Jirike ma volno - a vsichni mu to teda zavidime, jak Stedry den, tak Masopust  Úsměv. Nicmene nespada to do Statnich svatku.

A tady neco pro Rudu, kdyz je takovy detailista a zajima se uplne presne, co kdy ktery den v roce je  Mrknutí - nevim, jestli slovo "faze" bude akceptovatelne, ale lze ho zamenit treba i za slovo etapa nebo casovy usek  Mrknutí :
http://kalendar.beda.cz/mesicni-faze-v-roce
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #18 : Březen 02, 2015, 08:28:09 pm »

hair - co si chcela tymi fazami povedat ? ;-)

mna nezaujima KAZDY den v roku, len ma zaujima porovnanie, aky je rozdiel v pocte volnych dni v Cechach a v D ;-)
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #19 : Březen 28, 2015, 10:28:26 am »

Kleena, tentokrát nemáš pravdu. Za svátek náleží náhrada mzdy ve výši 100%, za práci ve svátek mzda plus 50% nebo 1,5 dne náhradního volna - většinou upřednostňováno. Ale ty nemáš pravdu tak zřídka, že bychom to měli oslavit :-)
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #20 : Březen 28, 2015, 10:32:34 am »

Samozřejmě pokud připadne svátek na obvyklý pracovní den, neděle se to netýká. Jak je to se sobotou, netuším - v Německu je ze zákona šestidenní pracovní týden a třicetidenní měsíc, což mnohé zjednodušuje a i naopak.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #21 : Březen 28, 2015, 10:51:20 am »

Kleena, tentokrát nemáš pravdu. Za svátek náleží náhrada mzdy ve výši 100%, za práci ve svátek mzda plus 50% nebo 1,5 dne náhradního volna - většinou upřednostňováno. Ale ty nemáš pravdu tak zřídka, že bychom to měli oslavit :-)

 Smích

Ja teda nepreverujem tie informacie, co sem kleena dáva, pokial sa ma to nejako priamo netýka, ale musím povedať, že môj dojem z neho je, že je všeobecne veľmi dobre informovaný,  skoro v každej oblasti, čo považujem ja osobne za obdivuhodné Mrknutí
« Poslední změna: Březen 28, 2015, 01:57:43 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #22 : Březen 28, 2015, 02:13:21 pm »

Kleena, tentokrát nemáš pravdu. Za svátek náleží náhrada mzdy ve výši 100%, za práci ve svátek mzda plus 50% nebo 1,5 dne náhradního volna - většinou upřednostňováno. Ale ty nemáš pravdu tak zřídka, že bychom to měli oslavit :-)
Úsměv
Máš pravdu. Přišlo mi to nemyslitelné, ale zjevně je to tak: i když je zaměstnanec zaměstnán za hodinovou mzdu, náleží mu za den, kdy by normálně pracoval, ale kvůli svátku odpadl, opravdu obvyklá mzda.
https://www.google.de/search?hl=de&q=feiertage+stundenlohn&btnG=Suche&meta=&gws_rd=ssl
zejména např. http://www.bwr-media.de/lohn-gehalt/1797_feiertagsverguetung-so-wird-sie-berechnet/

"Again what learned" - díky! Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #23 : Březen 28, 2015, 02:41:32 pm »

Dneska asi neusnu  Škleb
Ono je to i logické. Při měsíčním platu se za svátek nekrátí, tak proč by při hodinovce mělo. To by byla dyškryminácja.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #24 : Březen 28, 2015, 03:01:59 pm »

Dneska asi neusnu  Škleb
Copak ti v poledním spánku brání? Úsměv

Ono je to i logické. Při měsíčním platu se za svátek nekrátí, tak proč by při hodinovce mělo. To by byla dyškryminácja.
Nepřijde mi to nelogické - jsou to dva různé způsoby, jak se mzda počítá. Měsíční mzda počítá s určitým pracovním penzem a za to ti přiznává mzdu. ta e za měsíc pevná a od tebe se očekává, že za ni odvedeš svou práci.
Hodinová mzda je pro situace, kdy pevné měsíční penzum neexistuje, ale pracuje se dle potřeby či jiného plánu. Potom na svátek práce naplánována není a proto nikdo žádné hodiny neodpracuje - a rovněž za ně nedostává mzdu.

To je moje selská logika - podobně jako že jízdenku na autobus neplatím i když nejedu, protože "ve středu obvykle jezdím" - ale jen tehdy, když si ji koupím Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #25 : Březen 28, 2015, 03:22:55 pm »

Nojo - to vypadá na spor plataře a hodinovkáře  Smích
Já to vidím tak, že svátek je překážka v práci - ne z mého zavinění, ač jsem za ni samozřejmě vděčná. Kdyby placená nebyla, byla by moje vděčnost nižší, k...a, nižší. Ale tvoje pojetí má taky něco do sebe. Když teda pominu úzký náhled hodinovkářského vidění. Ostatně v Česku je to stejné. A jedna pikantnost - u nás v práci se se mnou hádali, když jsem tvrdila, že o svátku nepracuju, protože se maká za polovinu. Přitom je to jasné - já dřepím doma a mám 100pro, oni jsou 8 hodin v práci za 150pro.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #26 : Březen 28, 2015, 03:34:11 pm »

A k tomu penzu - co můj milý šéf Karsten? Určitě má měsíční plat, znamená to, že nás bude celý duben buzerovat o 10% víc, aby ho splnil? No Gott mit uns, nejlíp to šlape, když je zalezlý v kukani. Ale to ber jako nadsázku, jasně že jeho úkol je zajistit včasné vybavení objednávek za celý měsíc.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #27 : Březen 28, 2015, 03:53:26 pm »

...o svátku nepracuju, protože se maká za polovinu. Přitom je to jasné - já dřepím doma a mám 100pro, oni jsou 8 hodin v práci za 150pro.
To je velmi osvěžující matematické pojetí! Úsměv

Ale radši ho moc nešiř, nebo už nebude makat nikdo: když od každé mzdy odečteš případnou podporu v nezaměstnanosti, mohl by leckdo dojít k názoru, že vlastně maká skoro zadarmo - rozuměj kdyby nemakal, nemá zase o tolik méně Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #28 : Březen 28, 2015, 04:06:23 pm »

Ono je to trošku jinak, perou se o ten svátek od ledna, včetně malých šéfů, a mají pocit, že něco vyhráli. Tak jsem jim to vysvětlila. To je výhoda nejnižší příčky v pracovním řetězci, když jsou pod tebou už jenom aminokyseliny, projde ti spousta drzostí. Nebo neprojde, ale nemáš moc o co přijít. Já jsem pracovní Karfreitag absolvovala jednou, a když odpadne německý trh, není do čeho píchnout. Ta šichta vypadá jako 48hodinová, nešla bych znovu dobrovolně ani za 300%.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #29 : Duben 29, 2015, 07:58:31 pm »

Tak sem asi trosku blabolil  Kroutím očima
Ono to je asi trosku jinak s tema svatkama  Smích

http://m.novinky.cz/articleDetails?query=st%C3%A1tn%C3%AD%20sv%C3%A1tek&sznu=hbq7gWFNdSIcsMic&ref=search&aId=366271
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München