Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Arbeitslosigkeit - nezamestnany sa ocitnut co dalej prve kroky  (Přečteno 282327 krát)
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« : Září 21, 2014, 01:06:17 pm »

Zdravim,

neviem ako to tu funguje v nemecku prihlasenie sa ne urad prace na co mam narok a naco nie atd.mam odpracovane vnemecku necele 6 m

esioacov ale nie v celku ...porprosim poradte...

nejde mi ani tak o podporu a zneuzivat nemecky system ale skor oto aby som bol zaregistrovany ked neprwcujem aby sa mi platila poistka ci jak to tu je...a nasladne by som chcel cez nemecky urad prace absolvovat sklolenie lebo som pocul ze by mi hradili umschulung aj s ubytovanim..ci jak to je...

najlepsie by bolo keby a mi oval slovák co pracuje v kancelarii a zije uz dlho v nemecku a pozna system ...


Dakujem zo srdca za pomoc a nasmerovanie,netrpezlivo cakam
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #1 : Září 21, 2014, 02:04:23 pm »

6 mesiacov je primálo, to nemáš narok na žiadnu podporu a takisto pracovny úrad za teba nebude ani nič platiť, ani zdravotné poistenie, pokiaľ viem. Jedine máš možno nárok na Hartz IV, to je sociálna podpora, to ale musíš dokázať, že nemáš žiadny iný majetok, ktorý by si mohol spoplatniť, byt, auto ...

Umschulung nedostaneš, len ak donesieš atest od lekára, že svoju predchádzajúcu prácu už nemôžeš robiť a k tomu ťa preverí ešte lekár pracovného úradu, až potom máš nárok na Umschulung a pozor, pracovný úrad neplatí všetko, teda platí preškolenie len na NIEKTORE typy zamestnani.
Zaznamenáno
deutschland145268



Karma: -7
Příspěvků: 97


« Odpověď #2 : Září 21, 2014, 04:15:36 pm »

moc negativna odpoved..uz aj taka musi byt len ci to je tak jak to pises...cize poistenie urad prace nehradi tak ako na Slovensku.ok.

neviem co sa este opytat asi nic...cize je zbytocne v mojom pripade sa aj na arbeitagentur prihlasit...
Zaznamenáno
Púpavka



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #3 : Září 21, 2014, 04:50:28 pm »

Jesenna vila ma pravdu. V Nemecku musis mat odrobene aspon 1 rok, vtedy ti vznika narok na nejaku financnu vypomoc /Hartz4, podpora v nezamestnanosti/. Ak si robil na SVK 3 roky alebo viacero rokov, tak si mozes preniest podporu v nezamestnanosti do Nemecka, na to su formulare,najviac 6 mesiacov mozes dostat tuto finan.podporu.

Odporucam ist sa opytat na nemec. urad prace v mieste tvojho pobytu, na vsetky podrobnosti, za opytanie nic neplatis a oni su za to plateni. Kedze si stratil robotu, nepracujes, mas moznost sa tam aspon evidovat ako osoba hladajuca si pracu, si obcan statu EU, tam musis vyplnit nejake formulare a atd, pozvu ta na stretko s poradcom. Ten ti moze vytlacit nejake prac.ponuky alebo hladaj na nete. Ale oni ti v tomto pripade nebudu platit nic, ziadne peniaze. Najlepsie je si vzdy hladat nejaku robotu!!!   

Zdr.dobrovolne poistenie je tu dost drahe,cca. 150 Eur.

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Září 23, 2014, 07:27:39 am »

  Jesenna vila ale zatajit chces,ze ma narok na socialnu podporu...neskusaj to...


  Narok na socialnu podporu cize Hartz4 ma kazdy v Nemecku kto ma v Nemecku pobyt a ma aspon 3mes oficialne odpracovane...chod na jobcenter a poziadaj o socialnu pomoc..ludi z tohto fora hlavne jesennu vilu nepocuvaj...

chod na jobcenter zober si pas,alebo obciansky a kopiu anmeldungu ze v nemecku byvas a povedz ze si prisiel o pracu a chces poziadat o sozialhilfe...stat ti pomoze a v klude si budes hladat pracu.
« Poslední změna: Září 23, 2014, 07:43:02 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Září 23, 2014, 07:31:23 am »

Uradnik ti to zodpovie.
« Poslední změna: Září 26, 2014, 09:09:57 pm od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Září 23, 2014, 07:35:17 am »

Umschulung nemecke urady davaju vecinou ludom ktory maju zdravotne problemy a nemozu robit to v com su vyuceny pripadne ich ausbildung je neuplatnitelny v nemecku....ausbildung mozes dostat...co sa tyka ubytovania ked je clovek v nemecku prihlaseny a nema kde byvat moze mu wohnungsamt v mnichove poskytnut ubytovnu pre muzov co som pocul...ale tam byvat s alkoholikmi atd nieje sranda...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Září 23, 2014, 07:43:44 am »

pozeram,ze tu mame novu osobu...pupavka..zeby jesenna vila mala dalsie nove mena.... Smích Smích Smích
Zaznamenáno
Púpavka



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Září 23, 2014, 07:53:25 am »

Hej, Hary01, nerob si zo mna dobry den. S tvojim komentarom si mozes ist trhnut nohou a este neviem co. Tu sa moze prihlasit, kto chce. Takze mas so mnou problem? Alebo ako to je?


Zaznamenáno
Púpavka



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #9 : Září 23, 2014, 08:10:12 am »

Hary01, ty musis potom robit u Ar... Agen... Mne informaciu, odpracovanie 1 roku v Nemecku, som dostala pred par mesiacmi, aby si dostal Leistungy. Ale dotyny pytajuci prispel aspon svojou 3 mesacnou ctenou pracou a danami do soc. systemu, takze mozno nieco dostane. Vsak uvidime, ci sa nenecha vytocit nem. uradnickou byrokraciou, to som uz zvedava.

Takze ti poctvi pracujuci sa maju v Nemecku na hov..., ale migranti, nepracujuci, k..., a neviem aki sa tu maju lepsie, ako ti, co odvadzaju dane do statu a robia na tieto osoby. Slava a cest. 
« Poslední změna: Září 23, 2014, 08:20:28 am od Púpavka » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Září 23, 2014, 08:56:23 am »

Pupavka ak sa Ti v Nemecku nepaci niesi spokojna so systemom kludne sa odstahuj inde...ty ani dalsi cudzinci nemate co reptat k systemu ktory v nemecku uz dlho funguje...kto pracuje a zije v nemecku a pride o pracu tak mu stat pomoze...vyhod si z hlavy tie primitivne nazory otom,ze zivis niekoho atd...to co si videla na sk napr kde je statu jedno co bude s clovekom na pracaku ci socialke neznamena,ze to aj v nemecku....kludne chod zit do ameriky...tam nemusis ani zdravotne ani ziadne odvody platit ..budes sa tam citit ako rybicka vo vode.

Kto pride o pracu tomu stat pomoze ci sa ti to paci ci nie.Takze tie blbe nazory ake mas si strc za klobuk.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Září 23, 2014, 09:00:32 am »



Ked budes starsia napr po 50r som zvedavy pupavka ci budes este taka hrdinka ako si dnes...ked budes potom este v nemecku a nebude ta nikto chciet zamestnat tak skoncis tiez na socialke a budes rada za tu pomoc...potom si spomen na riadky ktore si dnes pisala...dnes nema nikto ziadne pracovne istoty nic vsetko ide do prdele tak trosku pokory dievcatko nezaskodi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Září 23, 2014, 09:04:32 am »

Pupavka predtym nez zacnes pisat tvoje komedie otom aki su pracujuci ludia chudackovia nezabudni si uvedomit,ze aj ti co su nezamestnany ked pracovali odvadzali dane a odvody do systemu....
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #13 : Září 23, 2014, 09:09:02 am »

Jedine máš možno nárok na Hartz IV, to je sociálna podpora,

harry, čo tak si poriadne prečítať, čo píšem?
Nepísala som nikde, že nemá nárok na Hartz IV, napísala som, že má naň nárok možno!

K tomu, túto podporu dostane, ak nemá žiadny iný majetok, preveria jeho financie, majetok, konto.

Ináč, nie som pupavka.
« Poslední změna: Září 23, 2014, 09:10:24 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Září 23, 2014, 09:12:03 am »

Jesenna vila snazila si sa mu zamerne nepomoct zmiazt a nepovedat pravdive informacie...na to by ta bolo....vyhod si to uz z hlavy tu zavist a magorenie ludi.Bud normalna.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München