Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Právní služby, zkušenost se soudy v Německu???  (Přečteno 76660 krát)
dorotka.foryou
Host
« : Červenec 18, 2013, 12:28:20 pm »

Jsem v Německu dva roky a valí se na mě hezký problém. Už jsem tady o tom na foru jednou psala. Moje fenky maďarského ohaře na náměstí ve Zwieselu vpodstatě jen hodně zaštěkaly na psa jedné německé hodné paní. Ta druhý den začala tvrdit a běhat po doktorech, že když si držela svého psa, strčila prostřední prst do karabinky od vodítka jejího psa a tím si prý zlomila tento prst. Prý jí to stále bolí, nemůže ani pracovat a chce po mě zaplatit bolestné 1000 Eur+odškodnění v případě, že nebude moci vykonávat svoji práci atd. Dále mi hrozí, že jí budu muset platit léčbu atd.
Komu jsem to říkala, všichni se smáli, co je to za blbost, prý to musím vyhrát atd. Ale, vzala jsem si právníka (bohužel jsem neměla pojištěné právní služby ani odpověst za psy-netušila jsem, že se mi něco takového může stát, v ČR jsem neměla problém a to je jedné fence 8 a druhé 5 let), a vypadá, že spor prohraji, soudkyně se už v tom směru vyjádřila, chtěla dohodu, ale paní na žádnou dohodu přistoupit nechce a trvá na tom, abych jí vpodstatě ručila celý život za její zranění. Soudkyně vůbec neřešila, zda je vůbec možné, aby bylo toto zranění způsobené tímto způsobem, nechala jen vypracovat znalecký posudek, který potvrdil o čem snad nikdo nepochyboval a to skutečnost, že paní měla skutečně prst zlomený a že bude mít i trvalé následky. Svědkyni, kterou si žalobkyně sama navrhla a která vpodstatě svědčila v můj prospěch nakonec žaloba zpochybnila - jedná se taky o Češku, takže se nám asi nevěří a naopak soudkyně věřila dalšímu svědkovi žalobkyně a tou je její vlastní dcera (16 let), která u incidentu údajně měla být taky, ale já si ji nepamatuji. Navíc svědectví žalobkyně a její dcery se v některých bodech docela liší atd. atd.
Jsem z toho všeho skutečně na prášky, na běhání po soudech nemám peníze a hrozí mi docela asi reálně, že paní budu celý život platit plus náklady řízení.
Německý právník mi moc nepomohl mám ten pocit, i když to na začátku sporu viděl taky optimisticky, ale u soudního jednání mi řekl, že paní soudkyně žalobkyni bohužel věří.
Asi se budu muset zkusit odvolat,ale už jsem skeptická, zda budu vůbec úspěšná, celé se mi to zdá hodně absurdní a docela jsem věřila ve spravedlivé německé soudy, ale teď už nevěřím, asi je to všude stejné.
Kdybyste někdo věděl o nějak právní pomoci atd. budu vám vděčná.
« Poslední změna: Červenec 18, 2013, 12:29:36 pm od dorotka.foryou » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 18, 2013, 02:22:36 pm »

Uf! To je opravdu na pepinu... Přece je zcela irelevantní, jeslti paní měla nebo neměla prst zlomený - to se jí mohlo stát jakkoliv, pokud jí to vlastní silou způsobil její pes, mohlo se jí to stát i kdyby okolo projel cyklista.
To zní skoro jako výrazné jednostranné sympatie soudkyně...

Bez pojištění se obávám, že se právní pomoci nedočkáš. Zkus se svým právníkem ještě probrat nějakou agresivnější obhajobu (zpochybnit tvého psa jako primární příčinu, argumentovat tím, že proč baba ten prst do té karabinky tak blbě strkala... Také lze namítnout podjatost soudkyně - na základě toho, jak pracuje s těmi svědeckými vývěďmi... Prober to s ním.) a jinak se soustřeď na odvolání.
Jakmile jednou budeš z té události uznána vinnou, budou to pro babu otevřené dveře tě v občanskoprávním řízení žalovat o odškodné, měsíční rentu a kdovíco.

A pro odvolání si asi vyrešeršuj právníka, co bude mít trochu šťávu.
http://www.google.de/search?hl=de&q=rechtsanwalt+schadenersatz+schmerzensgeld+zwisesel
Odvolací spoud to sice může vidět naprosto jinak než ten první, ale kdo ví...drsnější právním obvykle znamená lepší výsledek...viz Kachelmann, co se soudu udělal v podstatě frašku.

A jinak varování všem - já sám tu roky žil bez pojištění odobní odpovědnosti, jenže německá společnost je přesně taková - kdejaký trotl se půjde soudit kvůli čemukoliv a málokomu se chce mu platit tisícové odškodné nebo doživotní následky, ať už opravdové nebo iluzorní.
A to pojištění stojí od 50 EUR ročně...
A malé doplnění na závěr: pojišťovna zpravidla i na začátku pomáhá v komunikaci s protistranou s cílem nutnost plnění odvrátit - tedy: někdo se ozve se škodou, já požadavek předám pojišťovně, na "bojuje za mě" (ve skutečnosti za sebe Úsměv ). Mnohdy správně formulovaná odpověď na prvotní požadavek může stačit k tomu, aby se na ot protistrana vykašlala...

Každopádně Ti přeji hodně štěstí a pevné nervy!
« Poslední změna: Červenec 18, 2013, 03:00:24 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Pepik
Host
« Odpověď #2 : Červenec 18, 2013, 06:52:57 pm »

Je to nepříjemná, ale řešitelná situace. Jak - no přece penězi. Jestli si jakkoli naznačila té hodné babizně, že jsi bez peněz, o to s větší jistotou můžeš očekávat výsledek ve svůj neprospěch.
Takže, sesbírej prachy kde se dá (přítel, manžel, milenec, rodiče, sourozenci) a najdi si právníka, ne šumaře, kterého jsi měla dosud, a kterej ti hlavně efektivně pomůže. Bude ale drahej, na to vem jed.

Platí, že za blbost se platí. A potká to někdy každého a v různých podobách.

Držení čoklíka v D je jiný level než v CZ, kde každej ušmudlanej cikán může chovat pitbuly a dělat v podstatě, co se mu zlíbí.
Napadá mě, mělas ty feny přihlášený a platilas poplatek obci? Pokud ne, problém bude o trochu větší, jestli ano, pak nechápu, že ses nedozvěděla, že potřebuješ odpovídající Haftpflichtversicherung fuer Hundehalter. Zcela zásadní věc !

A teď hádej, proč je v D řádově méně pejskařů než na východě, zejména Česku.

Kdybys byla z Mnichova, myslím, že dotazem na vzdělanější část české zdejší komunity, by si určitě našla také někoho, kdo by ti mohl účinně pomoci.

Pevné nervy a hodně štěstí !

Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #3 : Červenec 19, 2013, 09:51:44 am »

Ahoj, díky za odpověď. Fenky mám řádně přihlášené a platím za ně, takže tam žádný problém není. Jen nevím co je pak výhodnější, jestli platit za hodně peněz právníka a možná to vyhrát anebo prohrát a platit tu kozu. Nebo odejít z Německa, nejlíp mimo EU, když to projedu.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #4 : Červenec 19, 2013, 01:04:20 pm »

Musim svuj puvodni prispevek smazat, zjistila jsem, ze jsem si to spatne precetla, tak to by ti nepomohlo. Tohle je fakt zapeklite. Bohuzel. i kdyz se ted nechas pojistit, tak pojistovna zrejme nebude tento pripad kryt, protoze se to udalo jiz pred uzavrenim pojistky.
 
Se soudy mame za sve dlouhe pusobeni docela bohate zkusenosti, nejlepsi by byla samozrejme ta dohoda, ale pani je zrejme vykutalena. Pak jedine opravdu zkusit tu podjatost soudkyne a doufat, ze se to neobrati proti tobe. U soudu je mozne vsechno. S pravniky mame take sve zkusenosti, je stesti, kdyz clovek najde solidniho, ktery se opravdu snazi.
« Poslední změna: Červenec 19, 2013, 01:17:09 pm od Diddi » Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #5 : Červenec 19, 2013, 01:13:10 pm »

díky za odpověď. Jistě protože jsem Češka jsem v nevýhodě, taky jsem to pocítila. Bohužel paní by přistoupila pouze na dohodu, že jí musím platit až do konce života náklady s léčbou i zhoršenou pracovní možností atd. Jiná dohoda s ní prostě není. Můj právník navrhoval jednorázové bolestné a ručení za léčbu i zhoršenou pracovní možnost jen po dobu dvou let, ona o tom nechtěla ani slyšet. Pak je dohoda s ní opravdu těžká, řekla jsem si, že to raději půjdu do toho odvolání.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Červenec 19, 2013, 01:19:41 pm »

Dorotko, ja jsem mezitim svuj prispevek smazala, protoze jsem si uvedomila, ze jsem ti odpovedela spatne.
V tvem pripade ti asi nic jineho nepomuze, bohuzel. Ale jak pise Kleena, je mozne, ze u dalsi instance se to obrati v tvuj prospech, vzdyt je to absurdni. Tak drzim palce.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #7 : Červenec 19, 2013, 02:33:50 pm »

Děkuji za zprávu i za podporu. Budu se modlit, ať to dobře dopadne.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #8 : Červenec 19, 2013, 07:50:13 pm »

držím palce ať vše dobře dopadne!!!
Komentářů se zdržím, neb je to totální absurdistán, bohužel...
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #9 : Červenec 19, 2013, 07:52:54 pm »

Moc děkuji za podporu
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #10 : Červenec 20, 2013, 06:25:20 pm »

Ja vim o moznosti, aby jsi nemusela platit odmenu pravnikovi za sluzby, existuje moznost pozadat zadost o tzv. Beratungshilfeschein. Jestli to pokryva i soudni vylohy, tak to bohuzel nevim. Ja jsem o to zadal pres pravnika, ten mi vydal formular a ten jsem vyplneny podal u Amtsgerichtu zde ve Freiburg. Tam jsem musel predlozit prijmy za posledni mesic (vyplatni pasku i manzelky) a celkove jmeni ci financni hotovost nesmi presahnout 2600 Euro mesicne ale i Vermögen (s vedlejsimi ucty, tj. napr. Tagesgeldkonto, Sparbuch atd.) Jakmile se dostanes pres tuto hranici, tak to nepriznaji. Poplatek za tu zadost je 10 Euro a ten zaplatis Ty pri podani zadosti. Pak mi ten dotycny pracovnik vse  spocital a vystavil mi potvzeni ktere jsem nasledne odevzdal pravnikovi. Tady jsem nasel ten Formular jak a co v nem chteji vse vyplnit..  http://www.justiz.nrw.de/BS/formulare/beratungshilfe/AG_I_1.pdf
Snad Ti toto alespon trochu pomuze. Hodne stesti.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Srpen 21, 2013, 03:55:35 pm »

A neměl by někdo konkrétní typ na tak šikovného advokáta ?  Mrknutí

Misto toho šumaře...  Co???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München