Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Soudy a advokáti v Německu  (Přečteno 33699 krát)
dorotkaforyou
Host
« : Únor 28, 2013, 10:19:31 am »

Potřebují poradit,mate někdo zkušenost s německými soudy? Stal se mi problém s mými dvěma fenkami /maďarský ohar, (bohužel je nemam pojištěné na odpovědnost za skodu),stala jsem s ni mini nas ve městě na ulici,bavila se s kamarádkou a nevsimla jsem si,ze za rohem se blíží tzv.hodna nemecka pani. Moje fenky na jejího psa začaly dost zuřivě stekat, ihned jsem je odtrhla, viditelne se nic nestalo, jen leknuti, ale pani druhy den běžela k doktorovi, ze si od kroužku od vodítka jejího psa pohmozdila prst,hned běžela na policii,ta to vysetrovala!!! Vysetrila,ze se nic nestalo,ale pani na me podala žalobu a chce po me zaplatit 1000 Eur odškodné plus náklady celkem asi 3000 eur... Mam teď napsat vyjádření k žalobě nebo je to odpor, co já vím? Advokát me vyjde na 600 eur,to je dost a vůbec netuším jak to dopadne. Pořadí někdo? Moc díky
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 28, 2013, 11:11:19 am »

Rekl bych, ze advokata k tomu urcite vezmi... Podle mne ta zenska sice nema sanci dokazat, ze ji jeji pes tahl tak silne, ze to bylo kvuli tvym psum a ze stekali oni na nej a ne on na ne (kdo tohleto uz bez videozaznamu dokaze urcit?), jenze bez pravniho zastoupeni te nikdo nebude brat vazne.

Maly tip: kdybys mela "Privathaftpflicht", postarala by se i o tohle pojistovna v ramci usili o odvraceni plneni. Bez pojisteni si toho advokata na ten dopis budes muset najmout sama.
600 EUR honorare oproti 3000 naroku uz je podle mne vyrazny rozdil. A pro priste si to pojisteni porid, stoji do stovky rocne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #2 : Únor 28, 2013, 11:42:23 am »

moc díky, tak si ho vezmu, třeba budu mít štěstí a náklady mi zaplatí protistrana, pokud to prohraje.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #3 : Listopad 06, 2013, 10:52:57 am »

Tak ještě doplním. Prostě jsem to prohrála a odvolání mi dva advokáti nedoporučili, protože prý bych měla jen malou šanci a musela bych za podání odvolání zaplatit zálohu na soudní výlohy cca 1000 Eur. A podle nich prý rozsudek není moc tvrdý (Musím paní zaplatit 500 Eur jako bolestné plus úroky z prodlení, soudní a advokátní poplatky máme každá 50 procent, dále jí v budoucnu musím  zaplatit další nemajetkovou újmu (vůbec nechápu co by to mohlo být, prý např. další bolestné atd.).
Prý kdo v Německu chová psa, zodpovídá za něho stejně jako když jezdíte např. s autem. Mě to tedy přijde divné, protože, pokud s autem způsobím škodu, musí být přeci jasně prokázané, že jsem jí způsobila já právě mým autem a to v tomto případě s mými psy podle mě prokázané nebylo. Ta paní si zranění svého prstu mohla způsobit úplně jinak a jinde, ale to soud vůbec nezkoumal. Mě z toho vyšla zkušenost, že v Německu jsou vás schopni zažalovat každou pitomost a buď musíte mít peníze na advokáta a soudy nebo pojištění rechtsversicherung, ale to asi také nekryje všechny eventuality jak znám pojišťovny (dřív jsem v ČR v jedné několik let pracovala)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München