Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9794375 krát)
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« : Leden 22, 2013, 12:30:49 pm »

Mohl by někdo prosím napsat, kdo žije v Německu, jak vnímá situaci v Čr? Zajímalo by mě, zda žijeme v normální zemi jak se nám snaží všichni namluvit , nebo ne. Zda to - co se děje v Česku, by se mohlo stát  běžně i v Německu. Např. poslední prezidentská milost, kdy zůstanou nepotrestání tuneláři. Je v Německu možné ukrást miliardy bez toho aniž by se někomu něco stalo? A co se týká drobných věcí - existuje v Německu pořad jako Černé ovce, nebo Reportéři, nebo Případ pro Ombudsmana? U nás  v těchto pořadech lidé vidí, že můžete být nepoctivý, okrádat lidi a nikdo vás nenajde, nebo když vás najdou, tak vám nedokáží špatný úmysl, nebo ti lidé tu firmu prodají na bílého koně a založí novou a nic se neděje.  Nebo je zde v Čr hrozně moc firem, kteří půjčují na vysoké úroky a lidé pak přicházejí o nemovitosti, příčemž je nechrání žádné zákony. Na ministerstvech se běžně vyskytují zakázky za stovky milionů o kterých rozhoduje něžně jeden člověk bez výběrového řízení a které jsou např i 3x předražené - viz pořad Reportéři. (lze spustit v archivu na online vysílání ČT)
V poslední době se zde objeví i informace, že v jídle je chemická sůl z Polska, krysa zapečená v chlebu, nebo včera byly ve zprávách sušenky s jedem na krysy.  Ještě teď se objevují otravy jedovatým alkoholem. Myslíte si, že má smysl žít v zemi, kde nepoctivost a krádeže ve velkém jsou normální a kde se naopak berou stokoruny invalidům, zdravotně postiženým? Můžete někdo srovnat Německo a Čr, abych si Německo nějak neidealizoval? moc díky všem
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #1 : Leden 22, 2013, 01:37:34 pm »

ahoj,
pokusím se odpovědět z mého úhlu pohledu. Je mi jasné, že se nemá generalizovat a ať napíšu cokoliv, vždy se najde někdo, kdo nebude souhlasit, ale to je mi Wurst, ale po 5ti letech v Mnichově a nyní po 3 měsících v Praze mám docela pěkné možnosti srovnání.

Nejprve něco napíšu k tvým konkretním otázkám:
- prezidentská milost je věc názoru. Podle mě to neni apriori špatná věc, jen bych jinak vybral skupinu, kterou bych jako prezident amnestoval. Asi bych si dal práci, aby někteří lidi, když už je stát zavřel, hezky v base zčernali - Berka, Trpišovský a spol. Na druhou stranu podmíněné tresty ve výši třeba půl roku za např. neúmyslné spáchání dopravní nehody a zranění někoho bych opravdu odpustil.
- V Německu se krade taky, to si nemysli. Jen lidi nejsou tak blbí, aby ty prachy nosili ve flaškách od vína. Vždyť loni bývalý prezident Wullf odstoupil z kvůli důvodnému podezření z korupce. Jinak se zde nahlíží na daňové neplatiče: tj. v Čechách kdo nedělá načerno, je blbec, v Německu se spousta lidí na takové dívá přes prsty.
- potraviny jsou zde výrazně lepší kvality a za srovnatelnou, někdy vyšší, někdy nižší cenu. Ovšem i Německo mělo průsery, hlavně levné řetězce čelily nejedné žalobě. To, že se ve spoustě obchodech prodává neBIO jídlo za cenu BIO je taky známé. Dále hledej na Googlu "Gammelfleisch", případně si vzpomeň na aféru z loňska, kterou se tuším nepodařilo vyřešit, ale podezřelé byly sojové klíčky. Principielně platí, že co si lidé nechají líbit, to jim obchodníci prodají. Když chtějí kupovat sračky, dostanou sračky. Když chtějí kupovat šunku s 90% masa, dostanou ji. Rozhodně ze shit potravin nemůžeš vinit Polsko, jak to dělá většina "moudrých" spoluobčanů v ČR, jelikož Poláci mají lepší potraviny než Češi. Ale bohužel pro ně z historických důvodů byli vždy více zemědělskou krajinou než ČR a tak nějak se dostali k výrobě polotovarů a jídla a tam už se to řídí zákonem nabídky a poptávky, takže když si Kaufland objedná milion shit jogurtů, Poláci je klidně vyrobí, proč by ne, vždyť je to práce jako každá jiná.
- Televizních pořadů jako uvádíš je v DE spousta. Sám žádny nesleduji, takže neznám jejich jména, obecně jsou známy pod pojmem "Hartz IV TV", protože běží většinou přes den. Během těch let v DE jsem jich pár viděl a není to žádná sláva, průserů se v Německu děje taky spousta.
- Zeptej se lidí, co si zde kupovali ojeté auto, kolikrát se je někdo pokoušel vzít na hůl. To samé reklamace v obchodech..ne vždy to jde hladce podle našich představ.
- Že by ve všech restauracích měli skvělé jídlo se nedá říct, ale já z mé zkušenosti se v 90% v Německu slušně najím, v ČR tak 50%. Teď jsem se vrátil z oběda a bylo to hrozné, brambory ze včerejška...moje jediná reakce je, že podruhé už do toho podniku nejdu...
-atd.

Obecně bych řekl, že:
- 90% věcí v Německu funguje lépe. Počínaje státní správou, možnosti spoustu věcí zorganizovat přes internet, kvalitou silnic, přes vymahatelnost zákona, konče zdravotní péčí. Jedním slovem bych můj dojem z Německa a jeho služeb popsal jako PROFESIONÁLNÍ.  
- Na druhou stranu v ČR máš většinou zázemí, rodinu, kamarády. Lidé zde jsou přátelštější, otevřenější. Co se týče chudoby, je na tom oficiálně ČR lépe než Německo, tj. je zde procentuálně méně lidí na hranici chudoby. Německo nejsou jen manažeři v drahých autech. Jedním slovem bych ČR popsal jako POLOPROFESIONÁLNÍ. To neznamená, že zde je vše horší, ale případů, kdy lidi a firmy požadují dost peněz za shit služby, je zde v ČR výrazně více než v Německu. Čechám a Čechům chybí z mého pohledu často profesionalita a je jedno, zda už jsi pekař, kuchař nebo doktor.

Zda to má cenu žít v ČR? Podle mě určitě. Kdyby všichni utekli, tak asi ne, to bychom to mohli rovnou zavřít. Jen lidé, kteří ví, že to někde funguje lépe, to pak mohou zlepšovat v ČR. Pokud jsi nikdy nepoznal nic jiného, nezjistíš ani, že ti něco chybí. Krom toho pořád je ČR na světové úrovni docela vysoko, koukni např. zde
http://www1.internationalliving.com/qofl2010/

není mezi top 5, ale ani mezi 5 nejhoršími. Zkus si na rok vyrazit do Ruska, do Číny mimo Shanghaj ci Hongkong, do Afriky...uvidis, jak se ti bude styskat po krasne a utulne CR.
« Poslední změna: Leden 22, 2013, 01:49:36 pm od Thomasek » Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #2 : Leden 22, 2013, 02:37:21 pm »

Chtěl bych moc poděkovat za tak vyčerpávající odpověď. V příspěvku jsem to nerozváděl, ale já jsem také pro prezidenstskou milost co se týká již skončených kauz, přesně jak píšeš. Prozidentská milost je odpuštění a s tím nemám problém. Jen jde o to, odpouštění komu. Mě přijde, že u nás není ve společnosti jasné, co je správné a co ne. (samozřejmě i nedělám ideály, že tato mislost mohla být zaplacená) Ale všeobecně, že lidé nemají jasně daný směr, jako tomu bylo např za 1. Republiky. Mě přijde, že v Čechách je jedno, jak se lidé chovají. Je jedno jestli si poctivý, slušný, profesionální, nebo ne, všecho tu projde a naopak mám dojem, že především ti poctiví lidé končí. Přesně jak píšeš, kdo tu dělá bez účtu tak je to normální a kdo ne, tak je blbec. Souvisí lepší systém i s tím, že se ve společnsti hledí na hodnoty, že je něco dobré a něco zlé? Mám právě představu, že tím, že je Bavrosko silně katolickou zemí, by se měly tyto hodnoty promítat i do života lidí. Že snad lidé dokážou ocenit slušnost, kterou v Čechách lidé považují spíše za slabost. Jsou to samozřejmě mé subjektivní pocity, Tvůj přípsvěk je velmi objetivní, já jsem dost citlivý člověk a to je vždycky horší, protože všechno víc prožívám. V Mnichově jsem pobýval několik měsíců na studiiu němčiny a zvažuji právě, jestli se nemám vrátit a začít život tam.  Finanční rezervu mám, tak by mi to pomohlo než bych našel přijatelné bydlení a práci. Spousta lidí mi právě řikalo - odejdi dokud si ještě mladý, tady to (v Čr) nemá perspektivu.  A já si připadám jako na životní křižovatce. Zůstat tady a jít třeba studovat vysokou školu (teologickou fakultu, sociální a charitativní práci)., nebo to tu skončit a pokračovat ve studiu němčiny, najít si bydlení, najít si pak práci a začít život jinde. Je to pro mě dilema, které mi nedá spát.
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #3 : Leden 23, 2013, 04:56:23 pm »

Klobouk dolu, hezky sepsana odpoved (Thomasek)..


To Lukaso:

Podivej, ono neni potreba se ted hned rozhodovat, ze chci zit v Nemecku.. Ono totiz takova i dobrovolna emigrace znamena, ze si pak projdes nekolika fazema (tohle tema je i odborne zpracovane a popsane)...
Zalezi na zazemi co mas, na Tve povaze, nekdo si tim projde rychle, nekomu to trva leta letouci a jiny se zasekne nekde v pulce a zije tu leta v jakesi bubline krajanu, bez mistnich pratel, porad s jednou nohou na rodne hroude...
Nekdo si ujasni, ze tohle nechce, jiny se prizpusobi - ale stejne asi kazdy z nas ma nekdy svoje "integracni krize" Mrknutí - kdyz jdou deti do skoly, kdyz jsou rodice v Cechach nemocni atd..

Takze jestli to chces zkusit, laka te to zkusit - prestehovat se, najit si tu praci nebo tady dal studovat a pokud navic jeste nemas zavazky jako rodina a deti - tak proc ne...
Uvidis sam, jak se ti tu bude zit. Jestli tady budes na pracovnim trhu "konkurence schopen", jestli te bude mistni kultura naplnovat, jeslti si tu najdes pratele...  Zpatky do Cech to jde (zatim Mrknutí)


Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #4 : Leden 23, 2013, 05:05:05 pm »

Díky Jenno, moc se mi Tvá odpověď líbila.
Zaznamenáno
vaclavkarpisek



Karma: 6
Příspěvků: 51



« Odpověď #5 : Leden 23, 2013, 09:51:13 pm »

Myslim, ze jsi to "Thomesek" docela trefne vystihnul, reagoval bych asi stejne, suprovy  Úsměv.
Venca
Zaznamenáno

venca
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #6 : Leden 24, 2013, 09:07:03 am »

[zavináč]Lukaso: risk je zisk:) Tak to zkus a uvidis. Ovsem nepocitej s tim, ze v Nemecku na tebe vsichni cekaji s otevrenou naruci (neber si to prosim te osobne, to je fakt).
Zaznamenáno
vanessca



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Leden 24, 2013, 01:05:58 pm »

ahoj Úsměv dovolim si aj ja prihodit par nazorov
tak po prve co sa tyka prezidentskej milosti tiez si myslim ze na nieco je to dobre len podla mna dali tu milost asi nespravnym ludom (niektori uz boli po tyzdni zase v base) a co sa tyka porovnania zivota na slovensku a v nemecku nemozem hovorit za masy ludi ale za seba ano. na slovensku to tiez nie je ruzove napr. skoncila som vysoku skolu na slovensku a vyse 70% mojich spoluziakov nema pracu su na urade prace a zufalo hladaju aspon nejaku robotu nehovoriac o velmi slabej kvalite nasich vysokych skvol. s tymi potravinami je to tiez biedne ubohi slovenski malohospodari sa snazia produkovat slovenske potraviny ale prevalcuju ich lacnejsie zahranicne produkty a vacsina ludi je samozrejme nutena kupovat tie lacnejsie. co sa tyka zdravotnictva to je hotova katastrofa(chvalabohu ze som rodila v nemecku) zhrniem to asi tak co je v nemecku standard je na slovensku totalny nadstandard. Momentalne mame z manzelom male dieta a obidvaja sme sa zhodli ze na slovensko sa nikdy nevratime aj ked tam mame rodinu co je o cosi tahsie ale zvladneme to. Hlavne kvoli nasej dcere ktora tu bude mat lepsiu sancu na zivot, dostane kvalitnejsiu lekarsku starostlivost a aj skolstvo je tu na lepsej urovni ako u nas. Keby sme sa vratili na slovensko dopadlo by to tak ze manzel by musel robit od nevidim do nevidim ani by sme sa poriadne nevideli a ja to iste a ako by potom asi dopadla vychova nasej dcery.
Takze ja som jednoznacne za zivot v nemecku ale kazdy sa musi rozhodnut sam. Mne to trvalo dva roky kym som si tu zvykla ale to bolo aj tym ze som sla z relativne velkeho mesta v podstate na dedinu.
Zaznamenáno
Eva.S



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #8 : Leden 24, 2013, 02:58:38 pm »

Ahoj, Lukaso,
doporucuji na vlastni kuzi vyzkouset, at si pak pozdeji nevycitas, ze jsi o neco prisel. Ale nedelej si iluze ve smeru, ze v Nemecku neni chleba o dvou kurkach, navic je posledni roky mezi lidmi cim dal horsi nalada.
Ad nabozenske presvedceni: jsem v oblasti velmi katolicke, ale v podstate je to bohuzel povetsinou jen presvedceni spis na papire, coz mi osobne dost vadi. Bud neverit, anebo verit doopravdy.
Velmi zalezi na tom, kde skoncis, vztah k cizincum neni vsude stejny. Nase deti nikdy nevzali mezi sebe, syn, prestoze vychodil skolu v Nemecku, to tu hned po gymplu zabalil a je na vysoke v Cesku. Souhlasim s kvalitnejsim jidlem, moc nesouhlasim s kvalitnejsim zdravotnictvim jako celkem, za posledni roky sla uroven toho, co jako pacient dostanes, citelne dolu.
Afer politiku je tu taky dost, a i tady je par takovych, co jen cekaji, az se kapku zapomene - a sup, uz jsou zpatky. Akorat si lidi snad tolik nenechaji libit, a tim padem politici aspon tak nahlas nemlaskaji. A afera s jidlem z Polska? To s tim chlebem o dvou kurkach tu plati taky - prestoze jak rikam jsou potraviny v krame celkove kvalitnejsi, obcas ledacos nepekneho vyplave - ruzne jedy, zkazena masa, infikovane jahody z Ciny ve skolnich jidelnach - toho uz tu bylo...
Zaznamenáno
konakam



Karma: 0
Příspěvků: 39



« Odpověď #9 : Leden 24, 2013, 08:32:35 pm »

No ja odjela za prací, žádné závazky jsem neměla , tak proč to nezkusit....spousta spolužáků mi vysekla uznání, říkali že jsem odvážná.
A ano chce to odvahu.
Ja měla štěstí na lidi co mi chtěli rozumět a pomoc. Jen uřední šiml tu je....chcou po tobě xmilion papíru a ujištění než tě vemou i na nenáročnou , nekvalifikovanou práci.
Němci jsou fakt mentalita jiná, jinak pohlížej na to co máš v životopise když si vystudoval ekonomku a hlásíš se na pozici číšníka tak fakt musíš mít dobrý argument proč chceš změnit zaměření. Konkurenci ti bude dělat dalších xmilion cizinců hlavně z blízkého východu, kteří ovládaj 3 jazyky, jsou šarmantní a prostě to s lidma umí.
Němci a kultura...no nevím mě příjde , že se neumí bavit. Pokud je pro ně kulturní středisko Mc.Donald na náměstí kde se omladina setkává co z ní může do budoucna vyrůst.Většina je singl.Pokud si budeš přát dobrou ženu radši bych sáhla po krajance.

Česko
ja ho mám ráda , je to má vlast a vždy zůstane, ale bohužel zatím jsem v ní nenašla štěstí, asi bych opravdu ráda žila někde na vesnici a měla hospodářství kde bych měla vlastní vejce, mléko, brambory a tak protože ja v obchodech bloumám a většinu z toho co bych chtěla koupit nenalézám a ostatním se nedivím že kupují levně protože při našich platech a nájmech jim moc nezbývá.
České zdravotnictví má kvalitu, ale někde jsou lajdáci hrozní mě a mámu nechali běhat se zlomeným obratlem....ale jde jen o pochybení jednoho pracoviště.
školství je špatně nastavené to německé se mi líbí víc.
Korupce....nevím nemám zkušenosti, ale pomlouvačnost udělá hodně škody a v čr jsou lidi hodně pomlouvační.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #10 : Leden 26, 2013, 04:44:05 pm »

Moc díky za názor, moc mě potešil.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #11 : Leden 26, 2013, 05:16:08 pm »

V současné době žiju zatím tak, že podnikám v Čr, ale veškeré zboží prodávám jen do Německa. Jsem tedy jako na dvou židlích. Mám několikaletou zkušenost s němci po obchodní stránce. Tato zkušenost je oproti předcházející několiklaetité zkušenosti s prodejem s čechy propastná. Němci mají větší kupní sílu a jsou spolehliví obchodní partneři. Pozoruji i větší slušnost v obchodní korespondenci. Oproti čechům ale vyžadují top kvalitu.  Během těchto let jsem právě studoval němčinu v Mnichově, abych se zdokonalil. Jídlo kupujeme všechno jen v Německu (i housky a chleba) protože tam jezdím obchodně každých 10 dní,  takže kromě masa u řezníka v Čr nekupujeme absolutně nic.  V podstatě mě v Čechách drží jen brácha a máma, vlastní dům (tedy levné bydlení) a živnostenský list.  Přítelkyni ani děti nemám.  Známí mi všichni řekli, ať tu ani náhoaodu nezůstávám a že kdyby byli mladší tak by tu také nežili. Všiml jsem si naopak, že jak řeknu Mnichov, tak toto město má respekt. Často se i musím smát, protože jak v čechách otevřu noviny, pustím televizi, knížku, tak vždycky na mě někdě vyskočí slovo Mnichov. Prostě kdo nebyl (nežil) v Mnichově, jako by nebyl...Tak mi to alespoň přijde..
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #12 : Leden 27, 2013, 07:42:19 am »

Ahoj,
take se pokusim o porovnani z meho pohledu:. V prvni rade jsem toho nazoru, ze v Cesku neni demokracie, ale chaos. Tomu nasvedcuji byvali komuniste v mnoha vedoucich pozicich vcetne soucasneho prezidenta a prezidentu minulych, kteri , pokud v KSC nebyli, prokazatelne se o clenstvi uchazeli. Zatimco pan Klaus nezna spinave penize, pan Zeman stal a podepsal schvaleni zakonu napr. o exekuci, ktere ve sve forme a praktikach v zapadnim svete nemaji obdoby. Ve vsech rovinach se nejedna v souladu s lidskou dustojnosti; at uz jde o pristup k nezamestnanym, o regulovane najemne, ktere zpusobilo naprosty chaos v bytovych situacich, korupce na vsech stupnich statniho zrizeni a perspektivy jak mladych, tak senioru, ktere ustupuji pouhemu boji o preziti a pusobi volani po starych, komunistickych casech, kdy bylo bydleni, prace, jidlo i doktor zadarmo a to i za cenu, kdy clovek nemohl rici svuj nazor, svobodne si zvolit svou cestu a jezdit do zahranici. V Nemecku je sice take spousta veci, ktere by se daly vytknout, a jejichz priciny maji ruzne koreny. At uz je to prilis liberalni vlada, spolecnost, ktera jeste porad trpi komplexem z valky a o to vice multi kulti navenek se stavici, soudy, jimz vladnou generace r. 68, atd, nicmene nikdo zde nedustojne neskonci na ulici, a to i kdyz ztratil praci nebo nadelal velke dluhy. Vzdy je nablizku pomoc a reseni a nikdo si nedovoli z pozice moci a lepsiho mista jednat z nekym sproste, posmevacne a nedustojne. Jisteze jsou vsude lide, kteri se snazi okradat a podvadet, ovsem s vynalezavosti a praxi v Cesku si nezadaji.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #13 : Leden 29, 2013, 04:17:38 pm »

Moc díky za odpověď. Musím napsat, že Tvůj názor vystihuje přesně to, co si také myslím. Po vítezství Zemana, kdy opět zvítězil klam, si nedělám iluze o dalším lepším vývoji.
Zaznamenáno
martinab



Karma: -1
Příspěvků: 1


« Odpověď #14 : Leden 29, 2013, 04:40:44 pm »

ahoj,
my žijeme 5 let v Bavorsku, u nás se jednalo o emigraci, nechtěli jsme v CR žít, už kvůli dětem, o ekonomickou stránku nešlo, měli jsme se vČR dobře, ostatně platí, že pokud ses měl špatně doma, nehledej štěstí ve světě. Nám zkrátka vadila především společnost, to, jak se lidé k sobě chovají - tam to totiž začíná a končí potom u struktur nahoře (viz ten průšvih, co se stal v sobotu).
My jsme naprosto spokojení, jsem šťastná za naše děti. O tom tuším v reakcích zatím nikdo nepsal - tedy srovnání toho jak se k sobě navzájem chovají děti - já se z toho každý den raduji, nechci říci, že nejsou výjimky atd., ale obecně platí, že děti se k sobě chovají slušně, mají se rády, neobtěžují se, tolerují se, o šikaně jsme za těch 5 let neslyšeli a to náš syn dá se říci nastupoval do školy jako outsider - uměl asi 200 německých slov - když se ho dnes zeptám zda mu to někdy někdo dal najevo, řekne, že ne. Co je šikana, netuší. Dokonce ani neumí rozlišit zda to, že je Čech v německé společnosti, je bráno pozitivně, nebo negativně, čili mu to evidentně nikdy nikdo nedal najevo. Děti mu zpočátku samovolně pomáhaly, protože jim ho bylo líto! V CR jsem kazdy den ve skolce resila, ze deti jsou banda ignorantů, neumí se chovat mezi sebou, naše dítě je a bylo vždy vychované, umí poslouchat, respektuje rodiče a to se v CR prostě nenosí, byl za to bit (ne doslova). Bydleli jsme ve městě srovnatelné velikosti jako v BRD, takže v tom to není. Domnívám se, a proto jsem se o tom rozepsala, že pokud už u dětí vidí člověk ten propastný rozdíl přístupu a způsobu, co může potom očekávat od dospělých? České společnosti z našeho pohledu chybí tyto vlastnosti: respekt, úcta, zodpovědnost - samozřejmě to neplatí na každého, i my jsme Češi. Němci jsou občas "tupouni" když je člověk pozoruje jak těžkopádně myslí, ale slovo platí a snaží se vše dělat na max a hlavně mají systém. Tedy za naši rodinu jsme v BRD naprosto spokojení, právě již proto, že ráno vás s úsměvem pustí přes přechod, pozdraví u školky atd atd a to jsme to tu přitom měli hoooodně těžké (podnikáme),ale vrátit se určitě nechceme. ČR momentálně vnímáme jako Kocourkov a jen kroutíme hlavami. To, jak se Klaus se Zemanem v sobotu vysmáli inteligenci, to jenom potvrzuje.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4 5 6 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München