Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Informace pro rodinu+2malé děti  (Přečteno 63486 krát)
Rivie



Karma: 2
Příspěvků: 3


« : Duben 03, 2012, 10:04:14 am »

Je mi 33let a mám dvě děti 3roky a 6měsíců. Žijeme s manželem dobrý život v ČR, já jsem na rodičovské dovolené a manžel je OSVČ. Jediné, co nás trápí delší dobu, je stiuace, která v ČR je. Psychicky nás to oba vyčerpává, už si ani ze strachu nezapínám zprávy. Já jsem celkem světoběžník, studovala jsem rok v USA a jezdila jsem i do VB – mám zhruba představu, jaké to je žít jinde. Manžel (37) se teď začal učit německy a začali jsme vážně uvažovat o tom, že se tady nedá žít. Už kvůli dcerám…nechceme, aby vyrůstaly v této zkorumpované postkomunistic­kobolševické prasárně. Vážně uvažujeme o tom, že se přestěhujeme do Rakouska. CHtěli bychom cca do dvou let. Máme představu koupení malého penzionku o který bychom se s manželem starali..........Ze sebe strach nemám, (německy umím základy, ale vím, že se do toho dostanu), manžel s tím bude mít větší potíže (navíc je takový introvert), spíš mi jde o dcery, aby to pro tu starší 3roky nebyl takový šok. Nenašla jsem žádný jazykový kurz pro děti od 3let. Napadlo mně, že by se k nám domů nastěhoval zadarma nějaký rakouský student(ka) (bydlíme kousek od Olomouce), aby jsme si všichni jazyk nějak vžili. Z práce strach nemám, klidně budu uklízet a manžel je dříč, takže to nějak zvládnem. Můžete mi dát nějaké rady, co úřady v Rakousku? Jak je to se školkou?
Zaznamenáno
colin



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Duben 04, 2012, 05:21:19 pm »

 .. no nevim jestli si pomuzete Úsměv - rekl bych z blata do louze, ale je to na Vas.
Nechapu pred cim chcete "utect" z CR?!
Zaznamenáno
Rivie



Karma: 2
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Duben 04, 2012, 05:46:21 pm »

nechceme, aby naše děti vyrůstali v takto zkorumpované zemi, stačí to takto?
Spíš by mi bodlo poradit....jak fungují školky, školy a jak je to s pojištěním....
A proč vy nejste v ČR?
Zaznamenáno
Ctirad



Karma: 0
Příspěvků: 5


WWW
« Odpověď #3 : Duben 06, 2012, 06:05:35 am »

My se taky celá rodina (se třemi dětmi) stěhujeme do Rakouska. Nebylo to žádné ukvapené rozhodnutí, promýšleli jsme si to skoro dva roky a v podstatě plynule jsme se přestali cítit Čechy, ale čím více poznáváme Rakousko, tím víc se cítíme být spíše Rakušany. Jestli chcete nějaké tipy, jak pracovat na němčině a nebát se Rakouska jako "cizí země", tak napište na můj email, Váš je skrytý.
Zaznamenáno
Rivie



Karma: 2
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Duben 06, 2012, 08:07:24 pm »

Dobrý den, děkuji za informace, poslala jsem Vám zprávu.
Erika
Zaznamenáno
LuSy16
Host
« Odpověď #5 : Červen 06, 2012, 10:24:26 pm »

Zdravím Rivie,
ráda bych přidala par podnětů k vašemu rozhodování:
Bydlím v Rakousku protože tu má můj partner (který neumí česky) firmu a protože miluji hory - v létě i v zimě. Nepřestěhovala jsem se sem, protože bych si myslela, že se tu žije lépe a nezlob se, ale musím se usmát pokaždé, když to slyším. Sociální dávky nečerpám a děti zatím nemáme, takže vše co vím o této oblasti je od přátel a známých, zato mám docela zkušenosti v hospodářské oblasti.
Tak jsem se zabrala do sepisování pro a proti, že mi z toho vyšly skoro dvě stránky Úsměv. Sem to kopírovat nebudu, ale pokud bys chtěla, na www.buchhaltung-at.com najdeš mou mailovou adresu, tak se mi ozvi.
Jen jedno musím napsat hned: strašně moc záleží na tom, kde tu žiješ a co děláš. Žít ve Vídni a okolí a pracovat jako zaměstnanec je něco úplně jiného než žít v horní dolní a být podnikatel Úsměv. A co se týče korupce: v Rakousku existuje kastovní společnost, notáři, daňoví poradci, zemědělci, úředníci mají své vlastní pojištění a pojišťovny a v podstatě i zákony. K tomu se přidá komorové uspořádání v hospodářské oblasti (v podstatě cechy se vším všudy) a dostaneme úžasné prostředí pro úplatky, laskavosti a dárky, které ale jako korupce nejsou vnímány, protože je to přece provize za zprostředkování a bylo to tak vždycky! V Čechách je korupce a každý to ví a každý to také tak nazývá, zde je také, ale je skrytá a nikdo ji jako korupci nevnímá. Za největší drzost považuji klazuli ve zdejším zákoně o dani z příjmů: v jednotlivých případech, kdy je to hospodářsky výhodné, záleží na úřednících ministerstva, aby rozhodli o výši a výběru daně. Není to úžasné, korupce přímo posvěcená zákonem!!!!!
Ale neboj, nevidím to tak negativně Úsměv, člověk to musí jen posoudit střízlivě.
Lidka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München