Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bojové plemeno psa v Mnichově  (Přečteno 26948 krát)
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« : Únor 27, 2012, 03:03:28 pm »

Díky odkazu na těchto stránkách jsem si našla něco o vlastnictví psa v Mnichově. Ke své nelibosti jsem zjistila, že mám plemeno bojové 2. třídy nebezpečnosti.
Hodně jsem toho načetla na zde dostupných odkazech. Ale google překladač mě to trochu ztížil a informace mi přijdou stejně nedostatečné.
Zjistila jsem že pes musí být schválený a musejí mi ho povolit a musí absolvovat test agresivity. Ale nikde nepíší víc.
Nevíte někdo podrobnosti? Také by mě zajímalo  jestli když bych psa nenahlásila a byl by u nás na černo-jako na návštěvě. Jestlimyslíte že  by se na to přišlo. Jestli třeba lidé to někde nahlásí apod.
Ráda bych ho měla legálně, je to zlatíčko a né vražedná bestie. Ale jestli to nepůjde tak přemýšlím jak to obejít.

Zabývá se tím toto místo asi: Amt für Kampfhunde Angelegenheiten in München
Hledala jsem asi 2 hodiny email na tuto instituci a příslušné oddělení, ale nemůžu to najít. ta neznalost němčiny je vražedná. Nepomohl by mi prosím někdo.
Děkuji

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 27, 2012, 06:59:20 pm »

Pozor, v zadnem pripade se nespolehej na to, ze u vas pes bude "jako" na navsteve a ze to pripadne "nejak okecas". Tento pristup uz pomalu nefunguje ani v CR.
Lidi jsou na psy, co vypadaji jako bojovi, haklivi a spis te udaji za jezevcika nez neudaji za pitbula. Udani sousedem je na dennim poradku a cim "vesnictejsi" raz ctvrti, ve ktere budes bydlet, tim pravdepodobnejsi. A pokud psa nenahlasis a vyhmatnou te, osoli te jednak za drzeni takoveho psa, jednak za kraceni dane (potencialne trestny cin).

Podle zdroju
musis na psa tridy 2 pozadat o osvedceni o tom, ze pes neni nebezpecny (to jejich "Netgativzeugnis") - s takovym osvedcenim uz pes pak neplati jako bojove plemeno. Zazadat o nej musis pisemne, formulare u Kreisverwaltungsreferat HAI/22 ( Telefon 089/233-44644).

Jestli Ti to pomuze, posli nejake info o psu (rasa, vek, pohlavi, foto datum stehovani), zavolat tam a nechat si poslat formulare pak neni problem.

S tim osvedcenim by se na tebe pak uz nemely povinnosti spojene s drzenim bojoveho plemene vztahovat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« Odpověď #2 : Únor 28, 2012, 06:34:36 pm »

Moc dekuju. Já vím, že se ptám tak hloupě. Ale jak je vše v němčině tak i s překladačem je fuška se ve všem zorientovat.
Takže opravdu moc děkuji. Já se pokusím jim tam zavolat anglicky a uvidíme. Ráda bych to měla z krku než tam pojedeme, at se nenastěhujeme a nezjistíme že tam nemůže být. Takže bych tam ráda na nějáký ten jejich test neagresivnosti jela se psem třeba ještě z čech jestli to bude možné.
To jsou komplikca, jsem vůbec nevěděla že by tohle plemeno mmohlo být někde bráno jako agresivní...
Je to plemeno Cane  Corso. Jen se teda jmenuje Maniac Úsměv snad je to moc nerozruší Mrknutí

děkuju
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München