Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Koupe letnich pneumatik na Skoda Octavia  (Přečteno 64382 krát)
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« : Únor 22, 2012, 12:46:53 pm »

Ahoj chtela jsem poprosit o radu,
kde kupujete letni pneumatiky na Skodovku? Je to vyhodnejsi zakoupit nekde v CR a nebo je cenovy rozdil minimalni a jezdite do nemeckeho servisu?
Vcera jsem zkousela neco vygooglit, ale moc moudra z toho nejsem, tak se chci zeptat zkusenejsich  Mrknutí
Hlavne mam treba laicky dotaz, ze nevim, zda se kupuji jen pneumatiky a nebo se pneumatikou rozumi i ta kovova cast (asi se ji rika rafek? Kroutím očima), ze se vymeni rovnou cele kolo...
Diky Sarka
Zaznamenáno
duin



Karma: 6
Příspěvků: 22



WWW
« Odpověď #1 : Únor 22, 2012, 03:24:17 pm »

Ahoj Sarko,
pneumatikou se rozumi pouze ta gumova cast bez rafku.
Samozrejme muzes koupit komplet kolo tj. pneumatika s rafkem a pak jednoduse prehazovat mezi zimnimi a letnimi koly bez nutnosti jezdit do servisu. Cas od casu se stejne doporucuje zajet do pneuservisu minimalne na kontrolu vyvazeni kol a geometrie, takze uplne se placeni za servis vyhnout neda.

V DE jsem pneu nikdy nekupoval ale co se tyce cen, tak v CR mi pre 2 roky nejlepe vychazela koupe u ...
Je fakt, ze pokud pojedes do servisu s pozadavkem prezuti pneu, tak v CR zaplatis cca 600 - 800CZK za celou sadu 4 kol (v DE cenu nevim ale odhaduji vyssi).
Muze se stat, ze pokud zakoupis pneu primo v servisu, tak ti nabidnou prezuti a likvidaci ojetych pneu zdarma a tim se srovna cenovy rozdil s internetovym obchodem. - Je to ale individualni a neboj se na tuhle moznost informovat.

Pavel
« Poslední změna: Únor 22, 2012, 04:09:56 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Únor 22, 2012, 04:21:21 pm »

Ahoj Šárko,

ano, je lepší mít i disky, tedy ocelové disky na zimní pneu a hliníkové disky na letní pneu.

S přezutím bych ještě alespoń měsíc počkal.


Pavle, promin, ale zadne odkazy na konkurenci - vyvoj noveho systemu pro Mnichov.de sponzoruje www.barum-pneu.cz
« Poslední změna: Únor 22, 2012, 10:32:16 pm od David » Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #3 : Únor 22, 2012, 05:10:10 pm »

Ahoj kluci,
moc diky za info!  Úsměv
To prezuti bude aktualni az v dubnu, jen jsem si potrebovala zjistit, co je k tomu vsechno potreba a na kolik to vyjde. Do ted jsem si myslela, ze se kupuje jenom ta gumova cast  Mrknutí
Ted je mi jasne, ze je lepsi koupit pneu spolu s hlinikovymi disky a pak je "jednoduse" nechat prezout v pneuservisu vcetne toho vyvazeni kol a geometrie. Uff.
Jeste jednou diky! Sarka
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Únor 22, 2012, 05:50:43 pm »

Tak geometrie je zase něco jiného, to se kontroluje spíš po nějaké blbé nehodě.

Není třeba vždycky přezouvat v servisu, stačí až když budou sjeté, tzn. u zimních pneu 4mm zbylého dezénu, u letních pneu do ca 2mm.
Je dobré před přehozením disků z letních na zimní a naopak je nechat pokaždé vyvážit.

Test letních pneu pro Octavii 195/65/15 (V)
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=63377&SourcePageId=31821

Test zimních pneu pro Octavii 195/65/15 (T)
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

« Poslední změna: Únor 22, 2012, 06:21:21 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 22, 2012, 09:54:31 pm »

Pneumatiky bych koupil v DE - mne tu zatim vzdy vysly nejlevneji. Najdi si potrebny typ a pak hledej Preisvegleich Reifen. Da se najit i servis, ktery je levne proda a zaroven i namontuje.
Opravdu je pohodlnejsi mit dve sady kompletnich kol - kola se pak daji jednoduseji menit a v zime nerasujes hlinikove rafky.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Kaarzer



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #6 : Únor 23, 2012, 06:07:49 pm »

Ahoj Šárko,

cca před 4 dny jsem si objednal letní pneu na Octavii - 195/65 R15 91H (jaké pneu máš koupit stojí v malém techničáku) - na http://www.reifendirekt.de Koukal jsem i na www.reifen.com Česká Barumka stojí na těchto portálech kolem 53 Eur - cena skoro stejná jako v ČR. Nazutí pneu nevím na kolik přijde, ale za vyvážení jsem myslím platil okolo 20 E...

Petr
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München