Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Přídavky z Německa  (Přečteno 268865 krát)
Katty
Host
« Odpověď #30 : Září 08, 2014, 09:18:57 am »

Takže máte všichni české občanství, žijete trvale v Česku a jelikož manžel pracuje v Německu, tak by jste chtěli dostávat přídavky z Německa na děti v Česku?

Tak to by mě překvapilo kdyby tohle šlo (nehledě na to že děti nejsou jeho). O přídavky by pak takhle mohlo mít zájem desetitisíce dalších Čechů, Slováků, Poláků,... , kteří taky dojíždějí do Německa za prací Úsměv

http://www.familienkasse-info.de/fragen-zum-kindergeld.php

http://www.arbeitsagentur.de/nn_26666/Navigation/zentral/Formulare/Buerger/Kindergeld/Kindergeld-Nav.html

ale ono to bohuzel jde.
s pritelem Nemcem jsme resili nedavno kdo je nejbohatsi pracovnik v DE.
vyslo nam ze to bude imigrant z afriky.tam je bezne deti 12 a kdyz na kazde tady ma pozadano o kindergeld tak je v baliku.staci aby si odpracoval rok a pak uz ma jen veget.
a opravdu to jde.staci tady pracovat.pozadano maji samozrejme vsichni z prihranici.
Je jedno kde deti ci zadatel bydli.posuzuje se pouze misto prace.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #31 : Září 08, 2014, 09:59:56 pm »

Nejsem si jist jestli by nekdo neco dostal na deti zijici mimo EU....
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #32 : Září 09, 2014, 05:25:11 am »

Daviduv prispevek z prosince 2011 kdy nebylo vse jeste tak uplne jasne...

I ja si myslim ze se jedna pouze o EU.

V listopadu to budou 3 roky, kdy stale nemam na sve deti zijici v ČR ani Cent...
Takze ani tady v tom nemaji tak jasno v Bautzenu dostavam stale vyhybave a zavadejici informace... Pokud se s nama vubec nekdo baví  Mrknutí

Zacinam mit pocit, že kdybych byl na socialce, misto toho ze celou dobu makam, ze uz to mam vyrizene... A to me psala odvolani nemecka daňova účetní a poradkyně.
« Poslední změna: Září 09, 2014, 05:33:15 am od jirike » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #33 : Říjen 24, 2014, 10:59:31 pm »

Díky za info Jirko,

pochopil jsem, že příběh tvého kamaráda je už nějaký ten pátek zpátky, ale i tak jsem se rozhodl, že začnu své putování v Regensburgu. A uvidíme... Mrknutí

Urcite budu rad a myslim ze nejen ja, pokud se podelis o dalsi poznatky z dalsiho prubehu a pokud bude nejaky konkretni problem a jak si ho vyresil... Úsměv Dik

Zdravím Jirko,

píši jak jsem slíbil. Žádost mi byla, tuším přesně na den 10 týdnů od jejího podání, schválena. Bez komplikací, nevyžádali si doplnění žádných informací ani jakékoliv další potvrzení.
Dokonce to schválili nad moje očekávání hladce, protože jsem: žádost podával v srpnu kdy na potvrzení o studiu dcery bylo černé na bílém že v květnu odmaturovala a ukončila studium, já k tomu rukou dopsal že od října bude studovat na univerzitě. A přesně v tomto "mezidobí" to schválili. Samozřejmě mě vyzvali abych časem doložil aktuální potvrzení o studiu.

Snad ještě jedna zajímavost - žádost byla zaslána a schválena ve Familienkasse Bayern-Süd v Regensburgu a ti mě nyní dopisem vyrozuměli že momentem  přiznání nároku na Kindergeld jejich role skončila a od této chvíle spadám pod Familienkasse Bautzen a vše si mám v budoucnu  komunikovat už pouze s nimi.

Petr   
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #34 : Říjen 25, 2014, 06:37:56 am »

Ahoj Petre.
Diky za info.
A gratuluji, patris k tem stastnejsim jejichz zadost se dostala do spravnych rukou Úsměv

U nas stale nic. Rada moji nemecke ucetni ktera do toho ze sve pozice nemuze oficialne vstoupit je nejdrive hrozba pravnikem a pak to na pravnikoj opravduu nechat.
Protoze holky mezi tim prekrocili 18let a dal studuji, nechavam si tez potvrzeni o studiu kazdy rok vystavit, nicmene ho po me chce jen ucetni, famillienkasse Bautzen nic nechce, nic se nedeje...
Cislo mam pridelene a tak nas automaticky prepojuji do Bautzenu at zavolame kamkoli.
Co jineho bychom pro to mohli udelat nevime a nevi nikdo.
Papiry dostali vsechny co chteli.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #35 : Říjen 25, 2014, 08:29:42 pm »

... A oni v Bautzen Jirko tvoji zadost zamitli nebo stale do dnesniho dne nebylo rozhodnuto?

Ted jsem si tvoji odpoved precetl jeste jednou - mas pridelene cislo, takze prvni zadost byla zamitnuta...
Predpokladam ze jsi se ve stanovene lhute odvolal a pravdepodobne zadna reakce. Nevim jak u tebe, ale mne v dopise psali presne uredni zduvodneni onoho rozhodnuti, respektive rekapitulovali skutecnosti na zaklade kterych davku priznali. A podle toho by melo byt to same u tebe - duvody proc zamitli. Ale to uz jsi samozrejme reagoval... Nevim, kazda rada draha, snad opravdu ono rozhodnuti nechat rozporovat pravnikem...
« Poslední změna: Říjen 25, 2014, 08:38:20 pm od petr69 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #36 : Říjen 25, 2014, 09:40:11 pm »

http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=17070.0

Ano, zamitli s tim ze deti ziji trvale v ČR s matkou a ze maji narok tam a ze ja tady proto narok nemam...
Nastudoval sem cely zakon tusim z r.2004 a jeho dve novely a zcela urcite narok mam.
Ucetni moje odvolani plne odkazu na konkretni zakony predelala a postavila ho na ekonomicke zavislosti a dala tomu pro urad takovou tu urednickou fazonu...
Za celou dobu jen jedna jedina pani v Bautzenu vyjadrila udiv jak to ze to jeste nemam, jenze dovolat se ji znova nelze...
Ostatni odmerene reaguji na cokoli.
Nejcasteji pouzita odpoved je... Ze to dohledaji a ozvou se.
Ale to se nikdy nestalo....
No i ja dam vedet jak to dopadlo Úsměv
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #37 : Září 03, 2015, 08:13:42 pm »

Odkaz na stažení .pdf s adresami všech Familienkassen v Německu, včetně telefonů a otevíracích hodin, řazené podle oblastí:

https://www.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mdk1/~edisp/l6019022dstbai377899.pdf?_ba.sid=L6019022DSTBAI377902

nalezeno na: https://www.arbeitsagentur.de/web/content/DE/service/Ueberuns/Kontaktdaten/Detail/index.htm?dfContentId=L6019022DSTBAI523305

Zeptat se lze i u jiné než místně příslušné, jak na to, když ještě nemáte přídavky na dítě. Jinde lze narazit i na vstřícného úředníka.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München