Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Jak nás Němci berou?  (Přečteno 144629 krát)
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« : Červenec 12, 2007, 09:17:58 pm »

ahoj jsem zde nový jedu s kamarádem do mnichova na 3 dny a zajímámě vůbec jak nás němci berou jako čechy jestli se doma chovají jako třeba v PRAZE tak to bude zajímavý
 Úsměv
jinak víte někde kde jsou v okolí mnichova americké základy?

dík
« Poslední změna: Červenec 12, 2007, 09:46:09 pm od David » Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Červenec 13, 2007, 08:47:12 am »

Ahoj, je to podobny jako vsude jinde: zalezi s kym mluvis a v jaky ses pozici. Na vysoky nemam zadny problemy, v praci taky ne, fakt je ze sice umim nemecky a ve firme delam kancelarskou praci a ne napriklad uklizecku, i kdyz i k tem se chovaji slusne.
Jsou tu i ti co cizince radi nemaji, rozdelil bych je na tri skupiny: jedni kteri je nemaji radi protoze jsou to proste cizinci, tam je defacto jedno jestli jsi cech, francouz, polak, etc... a pak ti kteri nemaji nic proti cizincum jako takovym ale vadi jim kdyz tu cizinci zneuzivaji jejich pracovni/socialni system - (te druhe skupine naprosto rozumim a souhlasim s ni) a pak jeste treti skupina, to jsou vetsinou sudetsti nemci a jejich potomci, tam snad taky nemusim vysvetlovat ze se koukaji na cechy jinak pote co byli z CSR vyhnani, s tema ale urcite mit problemy nebudes a mozna je ani nepotkas.
V Praze se neumi chovat spousta nemcu, to je fakt Úsměv ale hodne slusnych si zase vubec nevsimnes, takze neber to neber na celou populaci.
Americke zakladny? Myslim ze jedna je v Oberammergau a v GAP, ale nejsem si jist. Americky konsulat je kousek od Bayerische Staatskanzlei, je tu jeste Amerika Haus - neco na zpusob kulturniho centra...Jestli chces porovnat se zakladnou jaka bude v Cesku tak ale nepochodis, v Cesku bude mala radarova zakladna/stanice s velmi malym poctem vojaku  -tady maji ty zakladny vojaky po tisicich. Jestli ale nejakou s kamosem navstivite, dej mi vedet jaky to bylo, taky to dlouho planuju Mrknutí
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #2 : Červenec 14, 2007, 09:11:44 am »

ok těším se tam hrozně moc a čechů je v mnichově taky určitě dost což je jedině dobře
ty základny mě hrozně zajímají -takže je ježtě možnost potkal vojáky třeba v nějaký americký hospodě -je fakt co jsem slyšel že američani se německa nikdy nevzdají -můžete zjistit třeba vstupy někdo do těch  základen a tak ?

dík i love germany Škleb Škleb
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #3 : Červenec 14, 2007, 11:32:46 am »

V Oberammergau je hospoda kde se schazi, je to uz dlouho co jsem tam byl, musis mit nekoho kdo te tam vezme. Ale americky vojaky urcite potkas i v normalnich hospodach.
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #4 : Červenec 14, 2007, 09:01:04 pm »

musis mit nekoho kdo te tam vezme. jak to myslíš? jako že musím mít nějakýho známýho co tam pracuje ?to neni tak že zaplatim třeba 20 eur a můžu fotit co chci a bejt dlouho jak chci něco jako japonci na pražském hradě Smích Smích Smích

dík
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #5 : Červenec 15, 2007, 01:55:55 pm »

Presne, ja mel spoluzacku a jeji otec pracoval pro NATO, jiny kamarad byl (je)americky vojak, tak jsem nemel problem se vstupem, horsi bylo ze alkohol tam byl od 18 (i pivo) a me bylo tehdy az ke konci skolniho roku 18 Úsměv Musel sem to ukecavat ale vetsinou to vyslo Mrknutí
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #6 : Červenec 16, 2007, 09:42:53 pm »

no tak to je docela smůla nikoho takovýho bohužel nemám  Jsem v rozpacích Jsem v rozpacích
když už jsem viděl ty ruský u nás chtěl bych i ty druhý  Škleb
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #7 : Listopad 28, 2014, 12:53:31 pm »

Za Slovákov môžem povedať, že mám pocit, že nás berú úplne normálne.
S nejakou nadradenosťou alebo arogantným chovaním som sa stretla len zo strany Rakúšákov.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Listopad 28, 2014, 01:19:10 pm »

jesennavila - ok, tak do Rakuska radsej nepojdem ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Listopad 28, 2014, 04:59:16 pm »

Ja jen sam za sebe a tri roky co jsem tady, od nuly a dnes s mizernou nemcinou, ze uz dopredu dost lidi predpoklada ze sem Polak. Po te co urazene reknu ze ne, ze Cech, chovani se meni...
Nebo po te co to rekne nektery z kolegu  Úsměv
Vztricnost, pochopeni, trpelivost... Tak bych zatim charakterizoval kazdeho s kym sem se setkal. At uz na uradech, nebo temer kazdy tyden u noveho zakaznika...
Dokonce i pochvalu jsem obdrzel, ze me vse rozumi a ze mluvim dobre  Škleb
Ale protoze vim ze to neni pravda tak me asi lichotila pani z jineho duvodu  Úsměv
Jednou sem zazil obavy jedny zakaznice, nicmene ji sef ujistil o me odbornosti a zakazku jsem uspesne dokoncil a jako temer pokazde dostal i neco do kapsy Mrknutí
Za pul roku se tatáž zakaznice vratila a chtela jen me  Smích
Sef me to rekl a me to samozrejme lichotilo Úsměv
Nejsem dnesni a vim ze jsou lidi takovy i makovy ale v porovnanim s CZ zakazniky je to tady lepsi...
V mem oboru obkladace dodavam... Úsměv
Stavil sem cely den v ruskem kasinu od snidane do vecere kdyz sem se na rady starsich spoluzaku hlasil na vojenskou skolu a pak v osme rekl ze sem se rozmyslel a nechci...  Škleb
A bylo to fakt zajimavy ale fotak byl prisne zakazany. Od denniho rezimu, pres jídlo,  vyzbroj, cvičák. ..
Nicmene jsem znal i odvracenou tvar, cerne obchody pres zed, nekolik zbytych chlapu kdyz se ozraly predvadeli a bohuzel i znasilnenych holek.
Vse se sice tutlalo ale bylo verejnym tajemstvim co se deje kdyz zrovna nejsou exkurze a kdyz jsou zavreny pul roku v kuse bez vychazky nebo opustaku...

To bych se sel taky podivat a budu rad za info Úsměv

Boze ted jsem si vsiml ze to byl prispevek z roku 2007...
Bez komentáře. ..  Smích Smích Smích
« Poslední změna: Listopad 28, 2014, 05:02:41 pm od jirike » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #10 : Duben 01, 2015, 06:09:54 pm »

Asi to zavisi aj od stupna ovladania nemčiny a aký silný je nás slovanský prízvuk.
Asi ma Nemec z nás iný pocit, ked pocuje nás silný prízvuk a po nemecky ledva jachceme a inak, ked nas podla reci a prizvuku skoro nerozoznat od Nemcov!
« Poslední změna: Duben 01, 2015, 06:11:30 pm od jesieenka » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #11 : Duben 03, 2015, 02:43:50 pm »

Totiž taký "jachtavý" cudzinec po čase každému začne liezť na nervy (aj keď to samozrejme zo slušnosti nepovedia).

Takže je vhodné a dobré naučiť sa jazyk krajiny, v ktorej sme a k tomu ten správny nemecký prízvuk (dodám, že to posledné vôbec nie je ľahké, teda hovorit tak, že nerozoznajú, že nie ste rodený Nemec).
Zaznamenáno
LDmat



Karma: 2
Příspěvků: 23


Ahoj, snad brzy se potkáme někde v Německu :)


« Odpověď #12 : Duben 06, 2015, 10:50:39 pm »

[Jo, dělal sem pro jednoho debila, co dělal z čechů otroky. Budete dělat přesčasy, ale já platím jen 8 hodin, na personální stravu jsme neměli nárok. Když se to vyostřilo tak na nás vyjel že nás platí hodně tak budeme dělat to co nám řekne. Choval se hnusně, furt ožralej šéf. A prostě němci nemuseli nic a my za ně museli dřít. Jsem rád že tam už nejsem.
Zaznamenáno

Mit freundlichen Grüßen Lukas Úsměv
jesieenka
Host
« Odpověď #13 : Duben 07, 2015, 08:45:51 am »

To je iste hnusná skúsenosť. Ale zasa len podla nej posudzovať všetkých Nemcov ...
Zaznamenáno
LDmat



Karma: 2
Příspěvků: 23


Ahoj, snad brzy se potkáme někde v Německu :)


« Odpověď #14 : Duben 07, 2015, 10:30:17 am »

To je jasn ale byl takovy kkt. Ze na panvy rezal do steaku na grilu, a dalsi.... Byl to koko.t ale jdu dal. Ne vsude jsou jak on
Zaznamenáno

Mit freundlichen Grüßen Lukas Úsměv
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München