Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Životní náklady v Mnichově  (Přečteno 142845 krát)
googol



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Květen 29, 2011, 06:07:28 pm »

Ahoj, chystam se jit zit do Mnichova a potreboval bych nejakym stylem odhadnout zivotni naklady na mesic. Jedna se tedy zejmena o bydleni, stravu, dopravu...
Stacil by mi ramcovej odhad Úsměv
Dekuji vsem a viele grüße an alle!!
Jindra
« Poslední změna: Leden 07, 2013, 01:17:23 am od David » Zaznamenáno
googol



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Květen 29, 2011, 06:49:04 pm »

Počítám s následujícím (jsem sám):

Bydlení: 700 €
Strava: 350 €
Doprava: 50 €
Zábava: 150 €
---------------------------
1.250,- € worst case...

Co vy na to?
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Květen 30, 2011, 08:41:26 am »

To se ale snad kazdy den stravujes v restauraci... (?)
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #3 : Květen 30, 2011, 02:32:57 pm »

Ahoj,
mne ta kalkulace prijde celkem realna.

Strava je ruzna - kde nakupujes a co atd.

Pripocetla bych jeste naklady na internet, telefon, drobnosti do domacnosti (myci prostredky) atd., pojisteni (napr. Haftpflichtversicherung) a i kdyz jsou to relativne male castky (propocteno na mesic), tak to take da dohromady mesicne ca. 100,- EUR (samorzejme je to opravdu velmi individualni).

Sarka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Květen 30, 2011, 02:48:22 pm »

To se ale snad kazdy den stravujes v restauraci... (?)

S 11 EUR na den? To ani moc ne...

Mne ta kalkulace taktez prijde dost realna.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Květen 30, 2011, 03:38:06 pm »

Ja by som kludne ubrala 2 stovky na to byvani, lebo jednoizbak alebo apartman za 500 warmmiete sa da najst. Pokial chces ale 2izbovy byt, tak to potom sedi Úsměv
Zaznamenáno
henie84



Karma: 0
Příspěvků: 40



WWW
« Odpověď #6 : Květen 30, 2011, 06:34:31 pm »

googol, to bych zhruba pasovalo si myslim ... ja tam mam vo trochu vic na doprave, ale zase bydlim ve wgcku

to tech 1000 az 1200 by ses mel vejit pomerne slusne ;-)

150 Eur zabava, to je na 1.6667 piv v hospode denne Úsměv
Zaznamenáno
googol



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #7 : Květen 30, 2011, 07:04:22 pm »

Úsměv všem děkuji! Jinak co se bydlení týče, stačil by samozřejmě 1+kk...
Tak teď aspoň vím, s jakým cca. platem musím počítat, abych neprodělal.

ještě jednou díky a ozvu se, jestli nakonec v Mnichově skončím  Úsměv
Zaznamenáno
jirik2



Karma: 1
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Prosinec 15, 2012, 08:30:19 pm »

Ahoj vsem  Mrknutí.
Prosim, mohl byste nekdo zkouknout uvedene cifry a zaktualizovat je na soucasny stav? Diky moc, vc. pripadne diskuse. Hodlam odejit z CR a hledat si praci v Mnichove a okoli a potrebuji vedet, jake naklady me tam cekaji, a kolik tedy bude potreba mit hruby prijem (nasel jsem tady odkaz i na vypocet ciste mzdy).

Pekny svatecni cas preji  Úsměv.
jirka
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Leden 02, 2013, 11:51:13 am »



Bydlení: 700 €

Aj vrátane energii?
Hehe, tak to by aj mňa zaujímalo, kde v Mnichove sa býva takto výhodne.

Strava: 350 €

To by sedelo.

Doprava: 50 €

Príde mi to tiež trochu nízke, 50 eur hádam stojí len mesačný lístok na dopravu v rámci jedného Ringu.



Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Leden 02, 2013, 11:52:38 am »

Však som dala citáciu, tak čo mi to neukazuje tak ako napríklad pri odpovedi od nicku kleena? Co???
Zaznamenáno
Hanis325



Karma: 0
Příspěvků: 19



« Odpověď #11 : Leden 02, 2013, 12:33:43 pm »

To je vážně tak drahé bydlení v Mnichově Co????


Bydlím sice 30km pod Mnichovem ,zaměstnavatel mi ubytovani plati takže mám velke + ...

Ale 350e na jidlo to se mi zdá celkem dost ja osobně bydlím v Německu už 4měsice a utratím tydně kolem 15e někdy 20e a jim si uplně fajně nemam sice každy den steak ale těstoviny ,ryby atd uplně v pohodě maso tak tři krát do tydne ....

Dopravuju se autem a většinou my stači natankovat 40e a jezdim cely měsic do prace to mam 11km a to samé z prace .(octavka tdi )

Příjde mi to dost fin. náročné platit 700e bydleni ,350e za jidlo a 50e za dopravu ...1100e prič jen tak no to bych vážně asi nezvladl muj osobní plat je 1700e a i to je málo na to že jsem svářeč ale to ted nebudu rozebírat .....I tak jsem zchopnej ušetřit 1500e pokud nejezdím každy měsic domu .... Mrknutí
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #12 : Leden 02, 2013, 04:50:35 pm »

Ahoj,
ubytovani je v Mnichove hodne drahe...

Osobne se divim, ze vystacis s 15-20 EUR na tyden? Co si davas za jidlo 3x denne? Vychazi to totiz na necele 3,- EUR na den.

Tech 350-400,- EUR na jidlo na mesic vidim hodne realne.

Sarka
Zaznamenáno
Hanis325



Karma: 0
Příspěvků: 19



« Odpověď #13 : Leden 02, 2013, 06:43:10 pm »

Nemam každy den steak ale těstoviny s omačkou ,nebo ryže s masem ,pizza ,filety, salaty,sekaná atd

Jasny nejsem žadnej kuchař ale podle mě si špatně nežiju se zeleniny kupuju okurky ,papriky atd

jako do 150e za měsic za jidlo se 100% vlezu (Nechodím jist do restauraci ,ani moc nepiju alkohol )

Na firemním vanočním večírku jsem měl Winersnitzel za 17e takže je to celkem kasa pro ty co se stravujou v restauracich ..Vařím si radši sám protože co Němečtí kolegove maji na jidlo za nějakych 5-6e které bych si mohl obědnat i ja, tak to mi přešla chut ...

Nakupuju nevíce v Kauflandu protože ho mám u práce ale i Aldi a REWE jsou celkem super obchody ...Doufam že tady budu za nějakeho spořivce ale fakt se to prostě da  Mrknutí
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #14 : Leden 03, 2013, 10:32:14 am »

Příjde mi to dost fin. náročné platit 700e bydleni ,350e za jidlo a 50e za dopravu ...1100e prič jen tak no to bych vážně asi nezvladl muj osobní plat je 1700e a i to je málo na to že jsem svářeč ale to ted nebudu rozebírat .....I tak jsem zchopnej ušetřit 1500e pokud nejezdím každy měsic domu .... Mrknutí

Ono je rozdil, jestli tu jsi a vydelavas penize, ktere nekam posilas, nebo jestli tu proste zijes, doma jsi tady a do Cech jezdis treba jen navstivit rodice.
Jako studentka jsem taky dokazala jist mesice testoviny a sekanou. Ted mam ale neco odpracovano a i kdyz jsem momentalne doma s detma, chci si neco doprat. Takze taky nakupuju hodne v Aldi, kdyz je nekde nejaka lepsi cena tak nepohrdnu, snazim se pravidelne varit... ale pak si rada zajdu do restaurace na dobre jidlo nebo s detma do cukrarny na kafe a zakusek...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München