Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Kde na pivko v Mnichově?  (Přečteno 133352 krát)
Rumišták



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Březen 22, 2011, 12:03:01 am »

Ahoj dobří lidé,

chystám se jet do Mnichova a vás, co to tam znáte bych se rád zeptal, kde se můžu napít dobrého místního piva (jak to pijou po těch litrech) za nějakou nejrozumnější cenu? Předpokládám že někde v centru asi ceny nebudou zrovna ideální

Díky moc (pokud mi někdo odpoví:-), Martin
« Poslední změna: Březen 22, 2011, 05:39:22 am od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 22, 2011, 06:00:14 am »

Přehled pivovarů je ve wiki, tady: Pivovary v Mnichově

Klasika je Hofbräuhaus u Marienplatzu kde mají i kapelu, něco jako na Oktoberfestu.

Pěkný interiér a dobrou cenu má Augustiner pivovar na Landsbergerstr. V galerii mezi akce srazy najdeš nějaké fotky z toho pivovaru. ... http://www.augustiner-braeu.de , asi 10minut pěšky od Hl. nádraží.

Aktuálně ale probíhá Starkbierfest, takže bych zvolil třeba Nockherberg, kde je taky kapela, ale máš ale ceny jako na Oktoberfestu, takže ještě o něco víc než v Hofbräuhausu.
Zaznamenáno
Rumišták



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #2 : Březen 22, 2011, 07:18:45 pm »

Díky moc  Mrknutí
Zaznamenáno
Rumišták



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #3 : Březen 23, 2011, 08:43:02 am »

Akorát až si někde dám to pivo, tak asi nebude vědět jaký dát dýžko páč to v těch eurech asi nedokážu pořádně odhadnout. No tak jim ho nedám asi:-) (Nezabijou mě snad?)
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #4 : Březen 23, 2011, 10:57:20 am »

My chodíme do normální hospody, pullitr za 3,50 Euro

To je docela dost
« Poslední změna: Březen 24, 2011, 08:16:44 am od Rumišták » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Březen 23, 2011, 11:50:57 am »

Akorát až si někde dám to pivo, tak asi nebude vědět jaký dát dýžko páč to v těch eurech asi nedokážu pořádně odhadnout. No tak jim ho nedám asi:-) (Nezabijou mě snad?)
No 10% snad na mene nezavisi Úsměv
To se řekne dyž sem diskalkulik:-)
« Poslední změna: Březen 24, 2011, 08:03:14 am od Rumišták » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #6 : Březen 23, 2011, 12:50:31 pm »

Já jsem slyšel nebo někde četl, že v Německu se nedává nic, že už je to zapošítáno, 10% je v Čr, ale samozřejmě že to asi nevadí, když se něco dá.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Březen 23, 2011, 06:00:27 pm »

Já jsem slyšel nebo někde četl, že v Německu se nedává nic, že už je to zapošítáno, 10% je v Čr, ale samozřejmě že to asi nevadí, když se něco dá.
Nene, v Nemecku stejne jako skoro vsude jinde cisnici trinkgeld ocekavaji - obvyklych je take ca. 10%. Neni zadny duvod domnivat se, ze je to zapocitano...nejspis jsi mluvil s nekym, kdo obecne trinkgeld nedava.
Co v Nemecku naopak v 99% pripadu nemas je ten v CR vetsinou obvykly couvert (za ktery v CR stejne prd dostanes a slouzi jako jakasi fixni prirazka k cene).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #8 : Březen 23, 2011, 07:09:45 pm »

cena za obsluhu je v cene napoju ve vetsine pripadu opravdu zapocitana (Oktoberfestu nevyjimaje) a toto je uvedeno casto v jidelnim listku nebo na nejake vyvesce v hospode. Trinkgeld je vsak i nadale od obsluhy ocekavan a patri to i k projevu spokojenosti zakaznika se sluzbami restauracniho zarizeni.


Na Oktoberfestu se ti pak stane, ze kdyz nedas trinkgeld, protoze ti skopek prijde uz i tak drahy, tak se zenska zasklebi a na pristi Maß si pockas tak dlouho, ze si to priste s tim setrenim rozmyslis Úsměv
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #9 : Březen 23, 2011, 07:11:07 pm »

Ad Couvert: jsem drzy a kdyz mi v CR nauctuji couvert, zeptam se, za co to bylo. Pokud je to za neco,co jsem nedostal, couvert neplatim, pripadne dysko 0 a hospody skrtam ze seznamu. Proc se nechat o*ebavat ? Úsměv
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #10 : Březen 23, 2011, 08:05:16 pm »

Ahoj dobří lidé,

chystám se jet do Mnichova a vás, co to tam znáte bych se rád zeptal, kde se můžu napít dobrého místního piva (jak to pijou po těch litrech) za nějakou nejrozumnější cenu? Předpokládám že někde v centru asi ceny nebudou zrovna ideální

Díky moc (pokud mi někdo odpoví:-), Martin
Pochybuji, že by si někdo dal více piv, když je za několik euro, než jedno, dvě. Myslím, že tady opravdu platí, jdeme na jedno, jak se řiká v čr, kde se tím myslí tak 5 piv, ale tam stojí pivo i v Praze třikrát méně. Co se týká chuti, tak je to věc osobní, co komu chutná, německé pivo je výborné (ve vých. Německu jsem byl velmi spokojen), ale v Mnichově jsem zatím lepší než české pivo zatím nepil a že tady mají druhů.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #11 : Březen 23, 2011, 11:09:46 pm »

Pochybuji, že by si někdo dal více piv, když je za několik euro, než jedno, dvě. Myslím, že tady opravdu platí, jdeme na jedno, jak se řiká v čr, kde se tím myslí tak 5 piv, ale tam stojí pivo i v Praze třikrát méně. Co se týká chuti, tak je to věc osobní, co komu chutná, německé pivo je výborné (ve vých. Německu jsem byl velmi spokojen), ale v Mnichově jsem zatím lepší než české pivo zatím nepil a že tady mají druhů.
Piv si da kazdy podle sveho vkusu, stejne jako v CR. Krome Oktoberfestu neni cena piva v pomeru k prijmum nijak vysoka.
A kdo se chce ozrat opravdu levne, pivo v plastu z Penny.

Co se chuti tyce - nevim, ale typicke mnichovske Augustiner, nebo Tegernseer opravdu neurazi. Zajimave je, ze mi prijde, ze Augustiner ma varku od varky ruznou formu, nekdy krasne voni sladem.
Jen ta ruzna "Spezial" a "Gubernator" & alia jsou sladka.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Březen 23, 2011, 11:14:35 pm »

cena za obsluhu je v cene napoju ve vetsine pripadu opravdu zapocitana (Oktoberfestu nevyjimaje) a toto je uvedeno casto v jidelnim listku nebo na nejake vyvesce v hospode. Trinkgeld je vsak i nadale od obsluhy ocekavan a patri to i k projevu spokojenosti zakaznika se sluzbami restauracniho zarizeni.
Co je to prosim "poplatek za obsluhu"? Ten se nekde opravdu vybira extra? Protoze pokud ne, je informace o tom, ze je "zapocten", naprosto k nicemu...to by tam mohli psat i ze v cene je zapocten uklid kuchyne, elektrina a vejce do musli.
Faktem je, ze "Trinkgeld" nikde zapocten neni a obsluha ho ocekava Úsměv Na druhe strane, kdyz obsluha za nic nestoji, holt si zadny trinkgeld nevyslouzi.
Tu odvahu ptat se v CR po smyslu couvertu jsem ale zatim nemel, tady smekam Úsměv
Zato jsem se uz asi dvakrat zeptal, co takto voda z kohoutku k jidlu...odpovedi byl jednou krivy skleb, podruhe odkaz na Evian za 50.

Na Oktoberfestu se ti pak stane, ze kdyz nedas trinkgeld, protoze ti skopek prijde uz i tak drahy, tak se zenska zasklebi a na pristi Maß si pockas tak dlouho, ze si to priste s tim setrenim rozmyslis Úsměv
Hmm, co ja vim, tak na Oktoberfestu si ty baby trinkgeld rovnou pocitaji do ceny - tedy pokud pivo stoji 8,60, rovnou si reknou o 9. Pokud se cukas, viz vyse Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #13 : Březen 23, 2011, 11:17:21 pm »

Pochybuji, že by si někdo dal více piv, když je za několik euro, než jedno, dvě. Myslím, že tady opravdu platí, jdeme na jedno, jak se řiká v čr, kde se tím myslí tak 5 piv, ale tam stojí pivo i v Praze třikrát méně. Co se týká chuti, tak je to věc osobní, co komu chutná, německé pivo je výborné (ve vých. Německu jsem byl velmi spokojen), ale v Mnichově jsem zatím lepší než české pivo zatím nepil a že tady mají druhů.
Piv si da kazdy podle sveho vkusu, stejne jako v CR. Krome Oktoberfestu neni cena piva v pomeru k prijmum nijak vysoka.
A kdo se chce ozrat opravdu levne, pivo v plastu z Penny.

Co se chuti tyce - nevim, ale typicke mnichovske Augustiner, nebo Tegernseer opravdu neurazi. Zajimave je, ze mi prijde, ze Augustiner ma varku od varky ruznou formu, nekdy krasne voni sladem.
Jen ta ruzna "Spezial" a "Gubernator" & alia jsou sladka.

Ano přesně jak píšeš, s tím August. souhlasím, taky mi to tak přijde. No Oktoberfest ten už je prakticky jen pro milionáře....no prostě pro bohaté lidi
« Poslední změna: Březen 24, 2011, 11:58:34 am od David » Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #14 : Březen 23, 2011, 11:25:22 pm »

Co se ale musí přiznat, takže složení Plzeňského piva u nás objevil sládek z Bavorska  Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München