Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak vyplnit žádost o pracovní povolení?  (Přečteno 77637 krát)
lenkmack



Karma: 1
Příspěvků: 7


« : Září 21, 2010, 08:02:13 pm »

Ahoj, moc moc prosim o pomoc. Ziju v Mnichove od brezna, manzel tu ma praci s klasickym pracovnim povoleni, ktere mu ovsem vyridil zamestnavatel. Ja jsem si nyni taky nasla kvalifikovanou praci, pracovni smlouvu bych mela podepsat zitra. Firma bohuzel nema zkusenosti ani cas mi povoleni vyridit. Procetla jsem zde vsechno, jen bych rada pozadala o pomoc s tim formularem... Staci tedy vyplnit ten jediny formular - http://www.mnichov.de/mkportal/modules/wiki/index.php/Soubor:Vermittlungsauftrag-Stellenbeschreibung.pdf - tedy vyplni mi ho zamestanvatel a ja s nim pujdu na nejblizsi Arbeit agenturu ? Omlouvam se, ale nemcina neni moje silna stranka (bohuzel stale ne).. k praci ale potrebuji cestinu a anglictinu a diplom, vse mam, jen proste nevim jak na toooo.. DEKUJI MOC Smích
« Poslední změna: Září 21, 2010, 08:23:15 pm od David » Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #1 : Září 21, 2010, 10:28:43 pm »

V ziadnom pripade by si nemala zacat pracovat skor, ako do povolenie budes mat v ruke. Trva to 7-10 dni. My sme na to s kamaratkou minuly rok doplatili a museli sme platit pokutu za pracu na cierno, zamestnavatel pravdaze tiez. Dosli sme do Nemecka, 1.marca nastupili do prace, podpisali zmluvu a az potom s tou zmluvou sme sli na urad prace vybavovat povolenie. To sme dostali, ale nebolo to od toho 1. ale az od 10. marca, comu sme nejako nevenovali pozornost, mysleli sme, ze sme kryte pracovnou zmluvou tych par dni. Potom ale dosiel kratko pred Vianocami pozdrav z Zollamtu, ze sme podla nemeckych uradov pracovali 10 dni na cierno a na ten sok do smrti nezabudnem. 
Ak aj tu zmluvu teraz podpises, tak tam dajte nastup do prace cca o 2 tyzdne, skor by som to neriskovala.
A to tlacivo by si mala mat asi original z uradu prace, to ti daju hned na pockanie, ale na 100% to tvrdit nebudem.
« Poslední změna: Září 21, 2010, 10:32:30 pm od covergirl » Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #2 : Září 22, 2010, 07:40:23 am »

Zavolal bych na pracovni urad a zeptal se, zda na kvalifikovanou praci s VS diplomem opravdu jeste potrebujes pracovni povoleni. Nekdo tvrdi, ze ne, nekdo tvrdi opak...usetrila by sis tim spoustu starosti. Jinak bych dal na to, co pise covergirl, s urady v reichu neradno si zahravati Smích
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Září 22, 2010, 08:24:01 am »

Zavolal bych na pracovni urad a zeptal se, zda na kvalifikovanou praci s VS diplomem opravdu jeste potrebujes pracovni povoleni. Nekdo tvrdi, ze ne, nekdo tvrdi opak...usetrila by sis tim spoustu starosti. Jinak bych dal na to, co pise covergirl, s urady v reichu neradno si zahravati Smích

Ja bych rekla, ze porad jeste potrebujes, ale bude to nejspis jen formalita.
Ja kdyz jsem se sla asi 3 mesice pred tim, nez bych na nej mela splnene vsechny podminky zeptat, tak mi jen rekli, co mam prinest za papiry a jakmile jsem s nima prisla - dostala jsem povoleni na pockani. Sami mi rekli, ze je to uz ted o dost volnejsi.
Zaznamenáno
lenkmack



Karma: 1
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Září 22, 2010, 09:53:15 am »

Asi jsem to spatne napsala.. smlouvu mam podepsanou, ale s datumem nastupu az od 18.10.. takze mam skoro mesic na vyrizeni pracovniho povoleni... Jde mi jen o to, usetrit zbytecnou cestu na urad prace.. vim, ze rozhodne musi zamestnavatel vyplnit nejaky formular.. tedy asi zadost o udeleni prac. povo.. ja si jen nejsem jista, jestli je to opravdu jen ten jeden... ktery je tady na webu... polkud ano, tak bych mu ho dala vyplnit a pak uz pujdu na arbeit agentur s diplomem a ostatnmi vecmi a budu doufat, ze nebudou delat problemy... Co myslite ten formular ?
Zaznamenáno
lenkmack



Karma: 1
Příspěvků: 7


« Odpověď #5 : Září 22, 2010, 09:55:31 am »

Zapomnela jsem podekovat za vsechny rady...
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #6 : Září 22, 2010, 11:44:41 am »

ad formular: zajit na Bundesagentur a na informacich si vyzadat original toho praveho formulare...
Zaznamenáno
lenkmack



Karma: 1
Příspěvků: 7


« Odpověď #7 : Září 22, 2010, 12:55:11 pm »

Tome - dekuji, taky jse mse rozhodla to tak udelat.. jen jsem se tomu chtela vyhnout, pac moje nemcina je stale dost hrozna Úsměv ale snad se tam zitra domluvim Úsměv). Prinesu jim ukazat draft smlouvy, vsechny papiry co tu mam - pojisteni, socialni apod.. tedy ze jsem tu uz 5 mesicu registrovana, diplom a budu doufat, ze mi budou rozumnet co chci a daji mi spravny formular pro zamestanvatele Úsměv)...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Září 22, 2010, 01:37:03 pm »

nejen ten pro zamestnavatele - vezmi si rovnou i tu zadost o pracovni povoleni (obrazek napr. zde http://www.info4alien.de/cgi-bin/forum/YaBB.cgi?num=1228486957).

Ad Tom a prac. povoleni pro kvalifikovanou praci: potrebujes ho zcela jiste (az do vyprseni one nemecke vyjimky nekdy pristi rok), jde jen o to, jak velke problemy ti budou delat s jeho vystavenim - to jde od urovne "formalita" po uroven "Ukrajincu uz tu mame dost" - samozrejme cim kvalifikovanejsi prace a vseobecn auroven zadatele, tim je to lepsi.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München