Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní povolení - můžu změnit zaměstnavatele?  (Přečteno 48999 krát)
Jájina Fruhwirtová



Karma: 2
Příspěvků: 12


« : Září 05, 2010, 06:04:16 pm »

Ahoj,
prosím o radu a odpoved  Kroutím očima
Pracovní povolení na dobu 6měsícu mám a nyní se mi prodlužuje na 12měsícu,ale co mě trápí je to že,ted mám zdravotní problémy a p.doktorka mi řekla že musím s rukou na operaci  :'(mám carpal tunele)nebo jak se to píše? ::)ale po operaci mi řekla,že je nejlepší změnit práci.A tak ted nevím zda mohu přejít k jinému zaměstnavateli? a přitom nepřijít o pracovní povolení,protože si pak chci zažádat o neomezené prac.povolení.Slyšela jsem že musím u jednoho zaměstnavatela pracovat déle než rok v kuse.(a já bych měla jen 7měsícu)Nebo je nějaká vyjímka z zdravotních duvodu?
Samozřejmě zavolám na pracovní uřad,ale i tak se pro jistotu ptám.
Předem děkuji za odpověd.
Přeji hezký den Jájina. Mrknutí
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 05, 2010, 09:34:00 pm »

Pracovní povolení se vztahuje na zaměstnavatele. Každopádně si zavolej na pracák.
Příští rok od května by se měl otevřít pracovní trh, takže to snad už nebude potřeba.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #2 : Září 07, 2010, 10:06:40 pm »

Ahoj,

ja som sa bola akurat vcera informovat na urade prace, ze ci mam narok na neobmedzene povolenie, ak mam odpracovany 1 rok ale u 3 zamestnavatelov a este k tomu s pauzami na Slovensku medzi tym. A dozvedela som sa, ze to vobec nie je problem, ak pauza nebola dlhsie ako 3 mesiace. Musim doniest na pracak kopie vsetkych vyplatnych pasok za odpracovany rok. Akurat na tom pracujem:)
A tiez mam jednu znamu chorvatku, ktora po troch mesiacoch zmenila miesto a to povolenie po roku dostala.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Září 07, 2010, 10:11:43 pm »

To ano, sčítá se to.
Takže říkáš, že se dokonce započítává i pauza pokud není delší než 3 měsíce?
Ale musela jsi potom znovu požádat o pracovní povolení pro jinou práci v jiné firmě?
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #4 : Září 07, 2010, 11:28:00 pm »

Pauza sa nepocita, len odrobene mesiace dokopy, aby sa z toho proste zlepil 1 rok.  A ano, vzdy pri zmene zamestnania som musela poziadat o nove povolenie. Bala som sa, ze ci mi ho znova daju, ale ta pani na urade sa len zasmiala, ze coho sa bojim, sme predsa v EU a zamestnanie mozem menit tak castom ako chcem. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München