Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Anketa
Otázka: Proč jste přijeli do Německa?
emigrace
odsun/vyhnání
azyl
jako aupair
za prácí
za studiem
za přítelem/přítelkyní
za rodinou
narodil/a jsem se v Německu
z jiného důvodu
dovolená
nežiju v Německu

Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Anketa: Proč jste přijeli do Německa?  (Přečteno 108303 krát)
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Září 02, 2010, 04:23:29 am »

Anonymní anketa.
A pár otázek, kdo chce může odpovědět Úsměv

a) Proč jste přijeli do Německa?

b) Chcete tady zůstat?

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?

d) Líbí se Vám tady?

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?

f) Jak dlouho žijete v Německu?

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?


Rozhlas.cz: "Integrace přistěhovalců v Německu se příliš nedaří"
Zaznamenáno
Alice71



Karma: 2
Příspěvků: 15



« Odpověď #1 : Září 03, 2010, 01:47:24 pm »

a) Ponevadz jsem uz nechtela zit u moji Babci a mamina tu uz zije 17 let....

b) urcite. do Ceska uz jen na dovolenou xD

c) -------

d )jo a moc. ale jen mnichov, takovy berlin....no jo, nic moc, to radsi to cesko.

e) jiné: Politika a hlavne ti lidi.... stejne: co nemci tak i cesi milujou pivko :-P hahaha

f) 5 let

doufam, ze to tak je ok. xD

Alice
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #2 : Září 03, 2010, 09:24:54 pm »

a) pritelovi se nechtelo do Cech, nenasel by tam prraci
b) nemusim tu zustat, pokud se prace bude danit porad vic nez vynosy z kapitaloveho majetku, tak se budem asi stehovat
c) -
d) spatne tu neni
e) rozdily, tabor pro decka pres leto je drahy (tabor na 3 tydny nemyslitelny), stejne jako skolka, jesle, krouzky jsou tu drahe - vysledek pozoruju u nas v ulici: z poklidnych deti v kocarku se stali decka ulice co od 9 do 19 behaj po silnici a rvou, rodice se o ne moc nestaraj, ale to v Cechach , treba Chanov asi taky,
dalsi rozdil, kterych jsem si vsimla je, ze pri rodinnem nakupu vsechno oddrou zensky, ty stary a decka poletujou okolo chlap jen zaplati - i takove je intergrace nekterej lidi. Dost veci resi zakonama (treba otviraci doba samosky) a rechtsveersicherung je dobra vec, kdyz clovek ma na neco narok, tak to bez advokata casto nejde.
f)3 roky pendler a 3 roky ziju
g) prers pritelovi kamarady se to dari, v Mekáci z padesati lidi byl jen 3 Nemci, ted v praci je to jiný, jsem tam jedina cizinka, krome jedne Turkyne s nemeckym pasem
Zaznamenáno
kukucka



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Listopad 09, 2010, 08:52:33 pm »

A) za pritelem
B) nevim, mozna, ale po 10 letech v zürichu si tu zvykam velmi tezko...
C) budu si hledat praci, uvidime na kolik let...
D) jde to... svycarsko to halt neni, cistota na ulici, fungujici verejna doprava a hlavne "transparentni" pravidla pro vsechny mi tu opravdu schazeji
E) myslim, ze neni moc velky rozdil mezi prahou a mnichovem, mysleni lidu i politiku, sluzby.. jsou srovnatelne jako v cechach
F) dva mesice  Nevím co si myslet/Nerozhodný
G) myslim,ze diky znalosti jazyka to pujde docela dobre. co sem tady zatim poznala nemce, nebyli z bavorska, spis ze severu ci z vychodu nemecka a cizincu je tu vic nez dost, takze "sme" tu vlastne vsichni cizinci Mrknutí
Zaznamenáno
Jani. Sevcikova



Karma: 0
Příspěvků: 5


Jak se my stavíme k světu, tak se svět staví k nám


« Odpověď #4 : Srpen 23, 2011, 06:25:03 pm »

a) za přítelem.
b) no v téhle oblasti Bádenska-Würtenberska určitě ne..
c)jednou budu svou knihu psát pod slunečníkem někde u moře nebo ve stověžaté Praze, tady jsem jen na chvíli, možná rok, nebo pár let, ale ne natrvalo...ale i to je cesta, kterou musím projít
d)na Německo si asi nikdy nezvyknu.. i když možná na Berlín ano
e)disciplína, morálka, čistota a rychlost úřadů, to je jiné - lepší než v ČR, ale humor, úsměvy, kreativita, to mi tady chybí a především mi tu chybí Praha!
f) jsem tu průběžně od června, te|ď už pár týdnů natrvalo
g) až tady jsem zjistla, jak moc miluji svůj národ, jak moc mi chybí Praha, parníky na Vltavě, prodavači raních novin v metru, pohled na Prahu z Letenského zámečku nebo klášterních zahrad, chybí mi naše mateřština i náš humor, sarkastický, ironický, chybí mi že se u nás lidé nahlas smějí, zpívají si, jsou víc otevření...chybí mi domov
Zaznamenáno
m.veronika



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #5 : Srpen 23, 2011, 07:10:41 pm »

a) Proč jste přijeli do Německa?
- za studiem a pak rovnou do prace

b) Chcete tady zůstat?
- ano

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?
- ne

d) Líbí se Vám tady?
- moc

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?
- skoro stejne prostredi jenom lepsi  Mrknutí

f) Jak dlouho žijete v Německu?
- 7 let

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?
- jsem jako doma
Zaznamenáno
mystic33333



Karma: 0
Příspěvků: 5



« Odpověď #6 : Srpen 24, 2011, 04:07:42 pm »

a) Proč jste přijeli do Německa?

pretoze doma bola muka  Škleb

b) Chcete tady zůstat?

Jasne Úsměv

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?

naveky Úsměv

d) Líbí se Vám tady?

milujem Mníchov Úsměv

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?

Na Slovensku si myslim nieje tolko moznosti co tu v Nemecku. proste sa to neda porovnat je to tu vo vsetkom ovela prepracovanejsie a lepsie Úsměv

f) Jak dlouho žijete v Německu?

4 mesiace

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?

nooo myslim ze s postupom casu to bude lepsie Úsměv...ale zaciatky su vsade tazke Úsměv
Zaznamenáno
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #7 : Září 06, 2011, 08:16:40 am »

Dovolim si neodpovedat na vsetky otazky Úsměv
Ale rozhodne sa mi tu velmi paci, Mnichov, kde zijem, je krasne mesto a co je pre mna ZVLAST dolezite, nie je to tak ako napr. v Bratislave, ze kazdy volny kusok miesta a najma zeleneho miesta je zastavany, ale naschval sa tu nechavaju obrovske zelene plochy, okrem vnutorneho centra Mnichova ma clovek skor pocit, ze je v malom meste alebo na dedine, zelene je tu kopec aj inak.
Ludia su tu velmi mili, ochotni pomoct, dokonca mladi ludia (co dost ziram, u nas su uplne ini)
Co sa tyka "integracie", mam stale trochu problem s mnichovskym alebo bavorskym dialektom, ktorym hovoria najma starsi ludia ...
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #8 : Květen 16, 2012, 09:45:45 pm »

a) Proč jste přijeli do Německa?
kontrakt

b) Chcete tady zůstat?
ne

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?
3 měsíce a už je z toho rok

d) Líbí se Vám tady?
vzhledem k tomu, že jsem nějakou dobu žil na jihu Francie u moře, Côte d'Azur, tak ne

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?
nemají tu rohlíky;)

f) Jak dlouho žijete v Německu?
rok

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?
tohle téma neřeším, nechci tu zůstat na trvalo
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #9 : Květen 21, 2012, 03:37:31 pm »

a) Proč jste přijeli do Německa?
Manzel zde ma zamestnani
b) Chcete tady zůstat?

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?
Doufam, ze naporad.
d) Líbí se Vám tady?
Je to jako vsude - neco je lepsi a neco horsi.
e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?
Lide k sobe jsou zdvorilejsi a chovaji se k sobe dustojneji nez v Cesku. deti nejsou tak uzavrene a stydlive, mladez neni tak zakomplexovana. Komunikace s dospelymi je v jine rovine, stejne jako pristup ucitelu k detem ve skolach. Bohuzel se casto stava, ze ceho je moc, toho je prilis a tak je videt druhy extrem, kdy spousta lidi zamenuje svobodu s anarchii a toleranci s lhostejnosti.
Dalsi vec je zakonodarstvi, prilis tolerantni soudci i zakony a skutecnost, kdy pachatel ma vetsi prava, sance i pomoc nez obet v kteremkoli sporu - at uz obcansko-pravnim nebo trestnim.
Byt prumernym obcanem s prumernym vydelkem se nevyplaci - musite bud nemit nic anebo mit hodne.,abyste nestradali a nebyli biti systemem, danemi a poplatky.
Obrovsky rozdil v bytove politice - deregulovane najemne a spousta najemnich bytu zde, kdy lze najit byt za dostupnou cenu, na neurcitou dobu- v Cesku utopie.
Nic stejneho me nenapada.
f) Jak dlouho žijete v Německu?
dohromady 14 let
g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?
Tady jsem doma.
Zaznamenáno
lubosi
Host
« Odpověď #10 : Květen 24, 2012, 11:48:10 am »

a) Proč jste přijeli do Německa?
Praca, Kamarati, "Vyhnanie zo Slovenska"
 
b) Chcete tady zůstat?
c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?
Keine Ahnung...

d) Líbí se Vám tady?
Ale ano, krajina je nadherna. Ale dost zalezi, v ktorej Bundesland clovek zije. RP forever  Úsměv

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?
Paci sa mi, ze na vsetko je system a vsetko sa da. Potom pre mna su super moznosti oddychu a rekreacie, napr. siet cyklotras. To mi na Slovensku chybalo. Co mi vsak na Nemecku prekaza, je povaha Nemcov. Nech si hovori kto chce co chce, Slovaci su ovela srdecnejsi. Samozrejme vynimky su na oboch stranach.

f) Jak dlouho žijete v Německu?
Par mesiacov, radsej to neratam.

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?
Som priatelsky, takze som integrovany dostatocne (dufam). U ludi, ktori o to nemaju zaujem, sa ani nesnazim. Ich hlupost  Úsměv
Inak by som konecne rad stretol nejakych Slovakov.  Úsměv
Zaznamenáno
krromm



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #11 : Říjen 08, 2012, 05:23:59 pm »

a) Proč jste přijeli do Německa?
Vyborna a dobre placena prace v oboru ktery jsem v Cechach studoval a pak v nem i budoval svou ''karieru''

b) Chcete tady zůstat?
- tezko rict

c) Nebo jste přijeli jen na pár měsíců či let?
- predpoklad 5-10 let

d) Líbí se Vám tady?
- moc

e) Co je jiné a co stejné jako v Česku nebo Slovensku?
- Nemecko je jeste porad stredni evropa, navic Bavoraci a Cesi k sobe vzdycky meli docela blizko. V nemecku neni takovy bordel jako v CR a to myslim ve vsech smerech

f) Jak dlouho žijete v Německu?
- stabilne od Kvetna 2012 (5 let jsem jezdil na vikendy domu nebo kazdy den domu. Vzdy zalezelo na vzdalenosti od domova.)

g) Daří se Vám integrovat nebo se o to ani nesnažíte?
- snazim se, obcas je to super obcas horsi. Kamarady tu mam.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München