Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Chemnitz - Jak se vám tady žije?  (Přečteno 180641 krát)
zdeneks



Karma: 2
Příspěvků: 8



« : Září 01, 2009, 09:24:07 am »

Ahoj všichni.

Budeme teď s rodinou na dva roky v Chemnitzu. Rádi bychom někoho poznali, německy zatím moc neumíme (v práci mluvím anglicky) tak je zatím těžký najít nějakou společnost.
Nepobýváte někdo poblíž?
Jak se vám tady žije?
Nějaké typy kam zajít po práci?
« Poslední změna: Září 01, 2009, 10:59:47 am od David » Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #1 : Září 04, 2009, 09:44:53 am »

Ahoj,

my v Chemnitz vydrzeli cele dva roky, coz bylo pro moji psychiku maximum Škleb Sasici jsou fakt zvlastni natury, ja to tam mela (na Kaßbergu) moc rada, ale ti lidi byli fakt zvlastni a dost dlouho trvalo, nez jsem si tam udelala nejake nemecke zname. Prevazne jsem se stykala se Slovaky na Uni. Krom toho, ze jsem obcas mivala hruzu jezdit autobusem kvuli osazenstvu, co tam jezdilo taky... spousta takove te spinave sebranky s velkyma psama, co bydli v prazdnych barakach... No, uprimne jsem rada, ze jsme pryc, jen me mrzi, ze jsme tam nechali nekolik skvelych pratel.
Vidim, ze mate male dite, muzu poskytnout kontakt na jednu slovenskou maminku, kdyby byl zajem Mrknutí
Zaznamenáno
zdeneks



Karma: 2
Příspěvků: 8



« Odpověď #2 : Září 04, 2009, 12:36:31 pm »

Díky za info. Autobusem jsem tu zatím nejel tak zatím vyloženě negativní zážitek nemám  Škleb.
Najít Německé známé je opravdu problém, zvlášť když si německy moc nepokecáme. V práci jsem ale našel bevadnýho kolegu, tak doufám, že není vyjímka.
Kontakt na někoho s dítětem by byl moc fajn.
Pokud máš nějaký typy na něco zajímavýho v okolí, tak se prosím poděl. Vlastně jakoukoliv zajímavou informaci co si vybavíš oceníme.

Zaznamenáno
Marquetka



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #3 : Září 07, 2009, 03:29:23 pm »

Tak v okoli jsou super Drazdany, tam jsme jezdili docela casto. Hezke je i Lipsko, Pirna nebo Jena. Krasne jsou Krusne hory a Saske Svycarsko. Zajimave jsou i hrady kolem Drazdan jako Königstein, kousek u Chemnitz je Wasserschloss Klaffenbach, krasny vyslap se da udelat kolem Bad Schandau, v zime docela prijemna lyzovacka na Klinovci z ceske strany nebo pekne vanocni trhy v Chemnitz. Dobre pivo maji v pivovaru na namesti (vedle Galerie Roter Turm).
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #4 : Leden 12, 2010, 06:55:48 pm »

Ahoj, budu se stehovat do Chemnitz a budu moc rada, kdyz se mi ozve nekdo z Chemnitz a okoli, nikoho tam zatim neznam a budu rada, kdyz se seznamim s nekym z CR nebo Slovenska:) Mejte se.
Zaznamenáno
macinka



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Duben 20, 2010, 09:26:36 am »

Ahojky,
ja ziju v Chemnitzu uz skoro 5 let a taky hledam nejakou kamosku z CR.
Zaznamenáno
BáraJ



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #6 : Duben 28, 2010, 11:35:21 am »

Žijeme v Chemnitz od loňského ledna, ale stále měsíc co měsíc přejíždíme do ČR, nemáme to daleko, vždy tak na týden, manžel umí německy perfektně, jedna dcera chodí tady do školky, druhá bude mít dva roky, já neumím stále německy ani fň. Hledám tady nějaké kurzy němčiny. Je tady něco takového??? Chodíte tady někdo na kurz němčiny? Co???
« Poslední změna: Duben 28, 2010, 11:36:57 am od BáraJ » Zaznamenáno
zdeneks



Karma: 2
Příspěvků: 8



« Odpověď #7 : Květen 04, 2010, 02:04:04 pm »

Ahoj Báro,

jsme na tom podobně jako vy, ale domů jezdíme víkend co víkend  Úsměv, taky to nemáme daleko.
Máme syna (2 roky) a druhý se chystá na svět.
Žena umí trochu německy já málo - v práci mluvím anglicky tak se to moc rychle nezlepšuje. Loni jsme chodil na kurz NJ na univerzitě. Bylo to každej den dopoledne několik týdnů, stálo to cca 50Euro včetně knih. Mělo by se to organizovat před každým semestrem, tj. 2x ročně.
Zaznamenáno
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #8 : Květen 08, 2010, 04:12:22 pm »

Ahojky,
ja ziju v Chemnitzu uz skoro 5 let a taky hledam nejakou kamosku z CR.

Ahojky,

ziju skoro rok v jene a rada bych se s tebou zkontaktovala...Jem tu jen rok a moc rada bych si nasla i ceskou kamaradku...
Pokud mas zajem,budu se moc tesit a necham ti tu email....tak napis,muzeme se setkat Škleb
Ja tady studuju a jsem tu vdana,manzel je nemec Škleb
Zatim se mej
email...marie.brezinova[zavináč]yahoo.de
Zaznamenáno

mee
MEE



Karma: 0
Příspěvků: 8



« Odpověď #9 : Květen 08, 2010, 04:18:48 pm »

Žijeme v Chemnitz od loňského ledna, ale stále měsíc co měsíc přejíždíme do ČR, nemáme to daleko, vždy tak na týden, manžel umí německy perfektně, jedna dcera chodí tady do školky, druhá bude mít dva roky, já neumím stále německy ani fň. Hledám tady nějaké kurzy němčiny. Je tady něco takového??? Chodíte tady někdo na kurz němčiny? Co???

Ahoj barus,
ja normalne studovala jazykovy kurs v jene a uprimne kvalita nic moc a docela drahy na to ze tu nepracuju...
Ale co ti chci poradit,existuje v jene organizace AWO kde nabizeji pomoc a cizincum a ja tam chodim zadarmo na kursy ,
kvalita vyborna a chodim tam 3 do tydne,nevim jak v chemnitz,ale podla mych informaci je skoro vsude....
Ale urcite se vrhni do uceni,diky tomu tu mam uz par kamaradu..jiank ja tu studuju zatim jazyk a pak bezim na
vysokou))
Zaznamenáno

mee
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #10 : Květen 09, 2010, 03:17:21 pm »

Ahoj, uz jsem tu kdysi psala. Ja ted bydlim v Chemnitz teprve jeden mesic, moc lidi tu neznam a pritel zatim zustal v CR. Moc rada bych si tu nasla nejakou kamaradku. Nemam bohuzel moc pristup na internet. Nejlepsi by bylo, kdybyste mi poslali meil na: ol.jan[zavináč]seznam.cz (přijde mi upozornění na mobil). Tesim na na odpovedi:) Ahoj.
Zaznamenáno
Jiran



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #11 : Květen 13, 2010, 08:06:18 am »

Ahojky, mám docela velký problém. Měsíc před nástupem do práce mi zaměstnavatel oznámil, že vezme svého známeho. Problém je v tom, že máme v Chemmnitz už s rodinou zajištěné bydlení, manželka kurzy a pro syna školku. Nevíte někdo o jakkékoliv manuální práci, němčinu zvládám zatím jen pasivně, tak si na nic jiného zatím netroufám. Nevadilo by mi nic, klidně v zemědělstvi nebo ve stavebnictí, klidně půjdu mýt i nádobí. SOS!!!Jsem zoufálý. Za každou opověď moc děkuji. email: lenka.g78[zavináč]atlas.cz.Jirka Pláč Pláč
Zaznamenáno
Jiran



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #12 : Květen 13, 2010, 05:11:46 pm »

Bydlení máme zajištěno v Georgensmundu, práci jsem měl mít v Rothu, ty Drážďany jsem tam napsal  prože jsem z Ústí a vím, že má němčina je katastrofální. Takže v krajním případě než by se nám tam podařilo to co máme zajištěno v Mundu bych mohl dojíždět a učit se a učit se a učit se.Jinak tohle je moc fajn web, já i moje žena jsme byli moc mile překvapeni.Díky!
« Poslední změna: Říjen 25, 2010, 10:39:43 pm od David » Zaznamenáno
J.F



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #13 : Listopad 10, 2010, 06:38:02 pm »

 Ahoj  Vsem ....nevi nekdo o práci v Chemnitzu ci Dresdenu a okolí Co??? idealni by bylo u stěhovaci umzug firmy  (mam jiz zkusenosti a bavilo mne to) Mrknutí  , ridic ABCE,  popelar   atd....... Škleb ... fyzicky taky na tom nejsem špatne  mam  stredoskolske vzdelani atd.......nemcina je horsi -samouk  Kroutím očima ale zatim jsem se nikde nestratil  Škleb ......predem dekuji za odpovedi nebo nabidky Úsměv
Zaznamenáno
ondrejandrej
Host
« Odpověď #14 : Leden 23, 2011, 07:35:58 pm »


Ahoj, som nový v okolí Chemnitz (Frankenberg). Je tu ešte niekto z vás (vidím, že príspevky sú už staršie)? Neurobíme malú československú stretávku?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München