Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovni povoleni na kvalifikovana zamestnani - nesrovnalosti  (Přečteno 47290 krát)
terezska



Karma: 2
Příspěvků: 28


« : Červen 25, 2009, 02:24:42 pm »

Ahoj,
 
   v pondeli jsem si zazadala o pracovni povoleni na kvalifikovanou praci. A k memu prekvapeni nechteli mezi formulare pripojit zadne vysokoskolske diplomy z Cech a pani si vzala jen dokument, ze jsem studovala rok v ramci Erasmu v Nemecku a vysvetlovala mi to tim, ze absolvovani ceske univerzity nehraje zadnou roli. Pry zkoumaji  vysi platu a podle toho odhaduji, zda je to skutecne kvalifikovana prace a pote  situaci na pracovnim trhu.
   Prijde mi zvlastni, ze po mne nechteli zadny dukaz, ze jsem absolvovala nejakou vysokou skolu a dokonce nechteli ani zivotopis. Jen muj zamestnavatel zaskrtnul ve formulari, ze se jedna o pozici vyzadujici vysokoskolske vzdelani. Myslela jsem, ze zkoumaji, zda to, co jsem studovala odpovida te dane praci.  To mi  bylo i receno, kdyz jsem se informovala predem.
Mam z toho takovy pocit, ze zalezi urednik od urednika, jake podklady mam predlozit a nasledne pak, jak se rozhodnou. To mi prijde trochu smutny.   Mate nekdo podobne zkusenosti?

Zdravim.

Tereza
Zaznamenáno
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #1 : Červen 25, 2009, 03:27:58 pm »

jo presne....je dost blbe byt zavisly na nalade urednika,ktery sedi zrovna za stolem.Bohuzel je to tak.Ja mam zkusenosti jen s timto jednanim,ale ne s pracovnim povolenim a vysokou skolou.Jen muzu rict, ze kdyz jsem chtela neco vedet tak me jedna jezibaba odbyla stylem: co po me vubec chces. Kdyz jsem chtela stejne informace:pro jistotu na jiny den byla tam velice ochotna pani.takze bohuzel je to tak Smutek
Zaznamenáno

Dasa
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červen 25, 2009, 04:05:26 pm »

Opravdu veci silne zalezi na nalade urednika, se kterym se clovek potka.

V mezicase se ale zmenila i jejich pravidla, takze je ziskani PP opravdu mnohem snazsi nez byvalo. Bud rada Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #3 : Červen 25, 2009, 09:52:25 pm »

Ahoj Terko,
myslim, ze se rozhodne niceho bat nemusis Úsměv. Pokud vim, tak jeste u nikoho zivotopis ani vysokoskolsky diplom na pracovnim urade nechteli. Ani po mne a povoleni jsem dostala naproste bez problemu. Rozhodnuti o tom, jestli jsi kvalifikovana prenechavaji podle meho nazoru v posledni dobe, spis zamestnavateli. I kdyz se vsude porad pise, ze nejdriv musi prezkoumat, jestli by Tvoji pozici nemohl obsadit nejaky Nemec. (Take se casto doporucuje, aby Ti zamestnavatel napsal do profilu napr. cestinu, aby jsi nemela konkurenci). Ve skutecnosti to ale neni az tak prisne. To ale nemeni nic na skutecnosti, ze urednici na pracovnim urade maji k zadatelum priserny pristup (samozrejme existuji i vyjimky).
Zdravim a drzim pesti. Mrknutí
Misa
Zaznamenáno

Misa
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #4 : Červen 26, 2009, 11:10:55 am »

Kdyz mas zamestnavatele, ktery te chce a delas odbornou praci, neni zadny problem dostat prac. povoleni. Diplom na pracovnim urade po mne nikdo nechtel. A mam take zkusenost, ze na Arbeitsamu jsou jak velmi ochotni urednici, tak ti druzi, kteri ti naschval hazi klacky pod nohy.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München