Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Český cestovni pas v Německu  (Přečteno 52533 krát)
slunce



Karma: 0
Příspěvků: 12


« : Říjen 08, 2008, 09:26:26 pm »

Bydlim uz 13 let v Nemecku u muj cestovni pas jsem si do dnes nechala vyrizovat pres konsulat v Bonn. Ale ten loni zavrely a musim ted jezdim az do Berlina.Nevite nekdo jestli si muzu cestovni pas v cechach vyridit i bez obcanky. Co???
« Poslední změna: Listopad 10, 2008, 06:34:07 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Říjen 09, 2008, 09:02:28 am »

Urcite...jen je potreba dolozit identitu...nejspis tedy tim starym pasem. Idealne v dobe, kdy jeste plati :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
smahelka



Karma: 0
Příspěvků: 22


« Odpověď #2 : Říjen 10, 2008, 07:24:38 am »

Neviem odkial si presne, ale konzulat CR je aj v Mnichove. Tam si tiez mozes podat ziadost o CP
Zaznamenáno
slunce



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #3 : Říjen 10, 2008, 04:22:03 pm »

Neviem odkial si presne, ale konzulat CR je aj v Mnichove. Tam si tiez mozes podat ziadost o CP
Jsem z Kolina ale tady v Bonne mi rekly ze pro me ted zodpovedny je Berlin.
Nevim jestli muzu ject kamkoli se mi chce
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #4 : Listopad 05, 2008, 08:44:48 pm »

Mne to taky ceka, vyriditsi novy pas, doufam, ze budu mit chut to stihnout do konce dubna, protoze, pak budou pasy s otisky prstu, :-(    Ten stary pas uz neplati, tim se to komplikuje, pokud nemas  obcanku, tu ja nemam, protoze nemam trvalypobyt v CR. Da se to vyridit minimalne dvema osobnima navstevama na urade. Je potreba Bonn, protoze se spada podle nemeckeho bydliste pod prislusny zastupitelsky urad.  http://www.mzv.cz/wwwo/default.asp?idj=1&amb=109 Tady je pekne popsano co je treba. Taky se da pas vyridit v cr, ale jen na urade, kde bylo posledni trvale bydliste. Pokud neni zadny doklad platny je potreba zazadat o papir potvrzujici ceske obcanstvi.  Pres konzulat to trva max. 120 dnu, je potreba fotka a stoji to 1200 kc (plati se v eurech), urad v cechach si uctuje 600, trva to maximalne 30 dnu. 
 Potrebuju prelozit oddaci list pro novy pas, apostilu jsem si nechala dat na ten nejkratsi (stoji na nem vypis z Familienbuch), protoze mezinarodni to by byly minimalne dve normostrany na preklad a ten dalsi mi pripadal divny, kdyz je o jednu stranku delsi, ale taky se to jmenuje vypis aus Familienbuch. Je to ceskym uradum jedno, ktery predlozim? Jake mate zkusenosti? A znate v Mnichove prekladatele N-CJ, ktery je zapsan u ceskeho soudu?
Zaznamenáno
slunce



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #5 : Listopad 14, 2008, 11:54:30 am »

Rozhodla jsem se vyridit si cestovni pas s Berline.Bonn je zavreny!!Mam uz udelany termin.
Stim prekladem oddaciho listu:ja jsem si nechala prelozit oba dva.
Muj problem byl vtom ze muj pas je platny do roku 2017 ale s prijmenim v zenskem tvaru tzn. s -ova ale vsechny moje dokumenty,banka,pojisteni atd. je na jmeno v muzskem tvaru takze jsem si nejdriv musela podat zadost o pouzivani jmena v muzskem tvaru v Brne.
Kdyz jsem se informovala na konzulate co vsechno potrebuju tak me nechaly vsechno co mam prelozit a nakonec se ukazalo ze ztoho potrebuju jen polovicku no jo ono to nic nestoji :-(
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München