Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Německo | Irsko | Kanada | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: jobcenter mě poslalo pro povolení k pobytu  (Přečteno 149495 krát)
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« : Květen 14, 2018, 09:43:52 pm »


dobrý den .chtela bych se zeptat.....přijala jsem s přítelem do de po vyřízení adresy jsem nastoupila do práce kde jsem pracovala dva dny stal se mi uráz vnitřní zlomenina kotníku mela jsem operaci nebyl to pracovní uraz.Z práce mi poslali výpověd že se mám hlasit na jobcenter přihlasila jsem se soci.dávky mi zamítli protože jsem pobírala Krankengeld. nemocenskou mám nyní ukončenou jenže jsem zmenila bydliště a přihlasila se na jiný jobcenter a tam me poslali Ausländerbehörde pro povolení k pobytu.....mám se obávat vyhoštění?
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #1 : Květen 15, 2018, 06:35:57 am »

Kdyz mas cesky pas tak ne. Jen ten narok na podporu je pak jina vec.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #2 : Květen 15, 2018, 11:16:16 am »

Velmi pozorně si to přečti. Obvzlášť 4 odstavec.

https://www.mzv.cz/munich/cz/konzularni_informace_pro_obcany_cr_pasy/cesi_cestuji_do_zahranici/podminky_pro_vstup_a_pobyt.html

Pokud Tě zabezpečí pritel, nemáš se čeho obávat, snadno to dokážete, ale v opacnem případě ani český pas nepomůže.

Teď sem ještě koukal že se to stalo asi v listopadu a kde si pracovala předtím ?
V jaké zemi ? Asi by jsi měla nárok na podporu i z ČR.
« Poslední změna: Květen 15, 2018, 11:34:39 am od jirike » Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Květen 15, 2018, 04:07:46 pm »

jirike......ano stalo se mi to ke konci listopadu...předtím jsem byla přihlašená na jiném jobcenter a tam to po mě vubec nechtěli jen chtěli nějaky dukaz že jsem předtím pracovala v čr papíry jsem sebou měla v čr jsem byla zaměstnana v kuse 16 let......pak jsem odešla s přítelem sem. na prvním jobcentru mi řekli že mám narok na soc.dávky....které po tom byli zamítnuty protože jsem dostávala peníze od pojištovny .....jenže jsme se s přítelem přestěhovali a patřím pod jiny jobcentr a tady to po mě chtěji....muj partner pracuje
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Květen 15, 2018, 07:17:43 pm »

Tak to si požádej v ČR, máš naprosto regulérní nárok a lze až 12 měsíců zpátky.
Tak to se nemáš čeho bát.
Máš i několik variant. Můžeš být (třeba) osoba doprovázející partnera a hledající práci. Ale muzes byt i sólo a partnera do toho netahat... Je vic variant. A vyplácet by Tě měl český pracak skrz ten německý.
Už tady takové tema bylo jak na to. Hledej Mrknutí
Dávky se zneužívají všude ale asi si narazila na pěkného vola, který místo aby pomohl... a nebo se ztratili Tvé papíry, neumím si ten požadavek vysvětlit  Kroutím očima

Doporučuji krásne přehlednou příručku migrujicich osob


Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #5 : Květen 16, 2018, 01:13:37 pm »

jirike.....moc děkuji za odpověd. dneska jsme tam byli tak mi řekli že to nepotřebuji a po vysvětlení me situace mě poslali na jiny uřad kde mi tež řekli že to nepotřebuji ale pokud si to vyžadam tak mi to dají takže mám termín na 24,5 tak doufám že tam nebude problém.ten co mě tam poslal je mladej kluk ochota sama měla jsem z něj pocit že votravuji.na prvním jobcentru mi vše vysvětlili tenhle nic tohle papírování s ním táhnu už druhy měsíc ted naposledy po mě chtel tohle....přitom mi na prvním jobcentru říkali že si papíry o mě nový jobcentr vyžáda od nich že nic nepotřebuji.....
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #6 : Květen 24, 2018, 11:27:07 am »

pokud to někdo sleduje a zajímá vás jak to dopadlo......tak dneska jsme tam s partnerem byli....takové jednání jaké jsme tam zažili jsem ještě neviděla.pán úmyslně mluvil co nejvíc složitě abychom mu nerozuměli když jsme se zeptali jestli by to šlo anglicky tak se nám vysmál . vyloženě nás ponižoval a tu převahu nad námi si vychutnával. řekl mi po 20 min ponižování jako proč tady jsem at se vrátím do čech....že nám nemuže věřit že s námi žije partneruv syn....partnera si proklepával...proč nejsme manželé.....poté co si nás vychutnal nám oznámil že povolení nepotřebuji a pokud bych ho chtěla musím pracovat nebo musíme být manželé. když jsem mu chtěla ukázat papíry že jsem v cz pracovala co jsem odešla ze školy tedy 16 let a dokonce pro německou firmu že nejsem žádný flink....mávl rukou....odcházela jsem uplně v šoku.... v německu se mi líbí jsem zde spokojená ale jsem si jistá že na tenhle uřad pro cizince mě už nikdo nedostane....
.
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #7 : Květen 24, 2018, 05:20:56 pm »

Smim se zeptat v kterem meste to bylo?   Jinak si staci vyzadat rozhovor s jeho predstavenym. Jen si nejsem jist jakou prevahu si mohl vyuzivat.....
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #8 : Květen 24, 2018, 10:28:01 pm »

je to Landkreis Osnabrück.......
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Květen 25, 2018, 04:37:14 pm »

Když sem byl v úzkých, při jednání s úřady, obrátil sem se na český SOLUS. Právnicka mě odpověděla a poprosila o telefoni kontakt.
Po dohodě s kolegyní na německé straně SOLUS mě zavolala a vysvětlila přesně co se děje a proč.
Je pravda že to pak ještě trvalo, ale dotáhlo se do konce.
Pomohla rozhýbat zarezla kolečka úřednické mašinérie.
Do úspěšného konce Úsměv
Od 11/2011 jsem zadal o kindergeld a dostali jsme to až loni v září.
Je to sice něco jiného, ale nevzdavej to a bojuj, tím chci říct.
Nenech se odradit od něčeho, na co máš zákony narok
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #10 : Květen 25, 2018, 05:29:59 pm »

je to Landkreis Osnabrück.......

zvlastni, ocekaval bych ze tam to bude mene komplikovane. Kazdopadne nejake povidani v kancelari je bezpredmetne a nemelo by te to vzrusovat. Pokud to bylo podle Tebe za hranici co by si urednik mohl dovolit tak si stezuj a to piseme.

Jinak bych v takovem pripade doporucil vzit sebeou nekoho kdo to prelozi a uz tam treba v te casti nemecka dele zije. Par veci se da tak vyresit bez pravni pomoci

Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #11 : Květen 26, 2018, 03:24:17 pm »

já si myslím že žádny davky nedostanu protože se na jobcentru na to že sem nedostala povolení k pobytu budou odvolávat.myslím že ten co mě tam poslal věděl moc dobře proč mě tam poslal. nemužu pochopit že každý jobcentr má jiný postup. za měsíc a pul mě čeká vyndání šroubu z kotníku pokud nastoupím znovu do práce tak mě nejspíš znovu propustí .......prosím mužu poprosit o kontakt na SOLUS pokoušela jsem se to hledat a vyjelo mi to jen nějaký registr pro dlužníky.děkuji moc všem co napsali
Zaznamenáno
DOMINIKA4444



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #12 : Květen 26, 2018, 03:26:22 pm »

jinak určitě budu dál informovat jak to dopadlo
Zaznamenáno
jel1



Karma: -1
Příspěvků: 23


« Odpověď #13 : Květen 29, 2018, 10:07:56 am »

tohle by se mozna take hodilo na Tvuj pripad

https://europa.eu/youreurope/citizens/work/unemployment-and-benefits/country-coverage/index_cs.htm
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Květen 29, 2018, 07:23:12 pm »

Promiň, nevšiml sem si, automatická změna textu.
Je to SOLVIT ne SOLUS  Kroutím očima

solvit[zavináč]mpo.cz <solvit[zavináč]mpo.cz>

Co nejpodrobneji popis problém a ozve se Ti pak už někdo konkrétní.
Takhle sem to udělal já a požádal o pomoc.
Asi nemá smysl dávat kontakt na právnicku která se zabývala Kindergeld a já psal první email na tuto adresu, ještě ho mám Úsměv

Můj názor je jasný. Za posledních 24 měsíců jsi odpracovala nejméně 12. Tedy splňujes nárok na dávky. Sice v ČR, ale protože doprovázís partnera a dlouhodobe žiješ v DE vyplácí Ti český nárok a plnění, německý Arbeitsamt.
Třeba je něco maličko jinak a nebo se opět něco málo změnilo ale ne ta kostra, nařízení EU které se zavázali dodržovat vsichni.

Držím palce. Bojuj Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Mnichov.de © 2024

Stránka Čechů a Slováků o životě, práci a studiu v Mnichově - Německu. Užitečné články s aktuálními informacemi o životě, práci, studiu, kultuře, památkách, akcích v Mnichově i jinde v Německu. Diskuze, inzerce ubytování, práce i seznámení, galerie s fotkami, spolujízda z a do Mnichova. Vše co potřebujete vědět pokud se chystáte vycestovat a nebo přestěhovat do Mnichova - Německa.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München